Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet dla graczy w inea
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2017, 21:21   

pawelb napisał/a:
dlatego wyraźnie napisałem "co to ma wspólnego z usługą dla graczy"

OK myślałem, że ogólnie tak uważasz ;) Sorki
A co do samego internetu jest tak samo gówniany jak każdy sprzęt z podpisem "dla graczy" (mysz dla graczy, klawiatura dla graczy, słuchawki dla graczy itd itp).
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-09-2017, 21:55   

Przecież Amerykanin, Hindus grając w jakąś grę na POLSKIM serwerze, będzie miał tak samo ping z d....y jak my grając na serwerze POZA granicami POLSKI.
Przecież ruch docelowy musi być przetrasowany i dzieje się to na fizycznych urządzeniach, które też potrzebują kilku milisekund by nasze zapytanie przekierować gdzie trzeba. Są to urządzenia mechaniczne a nie neurony, do tego switche, splittery, rozpoznanie zapytań przez serwer DNS i już się robią opóźnienia.
Sygnał internetowy TYLKO w światłowodzie może teoretycznie mieć prędkość światła, ale nie na sprzętach opartych na mechanicznym konstrukcjach.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2017, 22:03   

MrPepka napisał/a:
pawelb napisał/a:
dlatego wyraźnie napisałem "co to ma wspólnego z usługą dla graczy"

OK myślałem, że ogólnie tak uważasz ;) Sorki
A co do samego internetu jest tak samo gówniany jak każdy sprzęt z podpisem "dla graczy" (mysz dla graczy, klawiatura dla graczy, słuchawki dla graczy itd itp).


Nie możesz pisać że jest gowniany, bo jest na przyzwoitym poziomie.

Tylko teraz pytanie, czy ruch kierują inną trasą by uzyskać mniejsze opóźnienia, czy tylko dostrajają to u siebie, o czym już wspominal powelb.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2017, 22:07   

Cytat:
bo jest na przyzwoitym poziomie.

W Europie tak, ale poza Europą to dno.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2017, 22:15   

KOCUREK1970 napisał/a:
Przecież Amerykanin, Hindus grając w jakąś grę na POLSKIM serwerze, będzie miał tak samo ping z d....y jak my grając na serwerze POZA granicami POLSKI.
Przecież ruch docelowy musi być przetrasowany i dzieje się to na fizycznych urządzeniach, które też potrzebują kilku milisekund by nasze zapytanie przekierować gdzie trzeba. Są to urządzenia mechaniczne a nie neurony, do tego switche, splittery, rozpoznanie zapytań przez serwer DNS i już się robią opóźnienia.
Sygnał internetowy TYLKO w światłowodzie może teoretycznie mieć prędkość światła, ale nie na sprzętach opartych na mechanicznym konstrukcjach.


Nie no, spokojnie, tu zadnej mechaniki nie ma, sama elektronika i oprogramowanie :)
Odpytywanie dns tez specjalnie nie wnosi opoznien podczas gry bo oprogramowanie na tym poziomie odwoluje sie juz do adresu IP, pierwsze zapytanie idzie przez dns a potem juz leci po adresie IP, oczywiscie mowie tu o generalnej zasadzie, trasowanie tez trzymane jest w tablicy routingu wiec oprogramowanie i elektronika, tu opoznien nie ma, opoznienia to przede wszystkim przeciazone wezly, zle parametry pracy urzadzen, bledy, przeciazone linki, bledy w oprogramowaniu urzadzen abonenckich itd.
Majac rozne lacza miedzyoperatorskie mozna kierowac ruch w zaleznosci od dostepnosci danej trasy, inzynieria ruchu, podstawa przy wielu laczach miedzyoperatorskich, wszyscy operatorzy robia to w mniejszym czy wiekszym zakresie
Oczywiscie sa tez wlasciwosci fizyczne medium transmisyjnego, swiatlowod ma te zalete ze wnosi mniejsze opoznienia wlasnie ze wzgledu na wlasciwosci fizyczne ale nie to jest wyznacznikiem jakosci polaczenia, przeciez do niedawna swiatlowodow do abonenta nie bylo a gry online dzialaly prawidlowo, prawda jest taka ze obecnie mamy szybszy przyrost predkosci dla abonentow niz postepuje modernizacja infrastruktury, latwiej jest przeciazyc wezly sieci a w nowych sieciach opartych na swiatlowodach jest relatywnie malo abonentow, te sieci tez sie nasyca i przeciazenie wezlow tez wystapi, kwestia czasu, po prostu operatorzy GPON maja chwilowo komfort nadwyzki pasma ale tez miewaja juz problemy z niekontrolowanym ruchem
Nie ma co generalizowac, UPC ma ponad milion uzytkownikow internetu szerokopasmowego, o ile wiem zaden z polskich operatorow dajacych uslugi na swiatlowodzie nie zblizyl sie nawet do polowy tej liczby (Orange w lutym 2017 mial 100 tys abonentow na laczach swiatlowodowych)
Ostatnio zmieniony przez pawelb 03-09-2017, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-09-2017, 22:43   

pawelb napisał/a:
Nie no, spokojnie, tu zadnej mechaniki nie ma, sama elektronika i oprogramowanie!

Przecież każdy switch, router jest urządzeniem mechanicznym (co najwyżej wkładkę może mieć na światło) i jako taki nie reaguje w mgnieniu oka.
To samo sprzęt w domu abonenta (nie liczę tu sprzętu UPC, choć pod uwagę brać też to trzeba), przecież ludzie mają sprzęty mechaniczne (nie znam nikogo ze znajomych, kto miałby instalacje internetową w domu opartą na świetle - wszędzie zwykła miedz).

Naszego Kolegę z forum znalazłem nawet tu na Media2, też narzeka na UPC (zgadnijcie który to :mrgreen: ):
https://media2.pl/telekomunikacja/144565-Wizja-UPC-Horizon-w-kazdym-salonie-szybki-internet-przejecia.html
"Dla gracza nie ma innego wyboru jak usługodawcy ze światłowodem oprócz UPC ,którego łącze na przykład we Wrocławiu ma taki problem z utrzymaniem pingu ,że nie da się normalnie grać gdyż sam korzystałem z ich usług i miałem często ponad 1000ms w World of Warcraft.
Gatts 3 września 2017 (22:44:43)"
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2017, 22:55   

KOCUREK1970 napisał/a:
pawelb napisał/a:
Nie no, spokojnie, tu zadnej mechaniki nie ma, sama elektronika i oprogramowanie!

Przecież każdy switch, router jest urządzeniem mechanicznym (co najwyżej wkładkę może mieć na światło) i jako taki nie reaguje w mgnieniu oka.
To samo sprzęt w domu abonenta (nie liczę tu sprzętu UPC, choć pod uwagę brać też to trzeba), przecież ludzie mają sprzęty mechaniczne (nie znam nikogo ze znajomych, kto miałby instalacje internetową w domu opartą na świetle - wszędzie zwykła miedz).

Naszego Kolegę z forum znalazłem nawet tu na Media2, też narzeka na UPC (zgadnijcie który to :mrgreen: ):
https://media2.pl/telekomunikacja/144565-Wizja-UPC-Horizon-w-kazdym-salonie-szybki-internet-przejecia.html
"Dla gracza nie ma innego wyboru jak usługodawcy ze światłowodem oprócz UPC ,którego łącze na przykład we Wrocławiu ma taki problem z utrzymaniem pingu ,że nie da się normalnie grać gdyż sam korzystałem z ich usług i miałem często ponad 1000ms w World of Warcraft.
Gatts 3 września 2017 (22:44:43)"


Switch czy router nie jest urzadzeniem mechanicznym, urzadzeniem mechanicznym byla kiedys stara ccentrala telefoniczna na wybierakach :)
Urzadzenie abonenckie w domu tez nie jest urzadzeniem mechanicznym tylko elektronicznym :)
Nie mylmy pojec, swiatlowod to tylko medium a dalej sa takie same urzadzenia elektroniczne, to tak w skrocie
A naszego kolege krytykujacego UPC widzialem juz na wielu forach i latwo go rozpoznac, widac ze ma jakas traume jesli chodzi o UPC, widac ze musial miec kiepskie doswiadczenia z ta usluga ale nie powinien generalizowac bo mnostwo ludzi gra z powodzeniem w gry online korzystajac z roznych kablowek i nie ma problemu
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-09-2017, 23:09   

pawelb napisał/a:
Switch czy router nie jest urzadzeniem mechanicznym, urzadzeniem mechanicznym byla kiedys stara ccentrala telefoniczna na wybierakach

Urzadzenie abonenckie w domu tez nie jest urzadzeniem mechanicznym tylko elektronicznym

Jakbyś tego nie nazwał, to nie jest foton, tylko rzecz namacalna zbudowana na układach elektroniczno-elektrycznych (stąd moja nazwa "mechaniczne").
pawelb napisał/a:
swiatlowod to tylko medium a dalej sa takie same urzadzenia elektroniczne, to tak w skrocie

W rzeczy samej - więc mają też swój czas reakcji, bezwładności itd. - to nie komputer Gwiezdnej Floty :mrgreen:
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2017, 23:13   

Nawet problem z puma6 nie jest na tyle poważny dla graczy, by krytykować wszystko jak leci. Jakoś mi jak gram w fpsy i czasami w lola nic to nie przeszkadza, ba, nawet jest to do niezauwazenia.. Jakby to napisac, każde forum ma swojego clowna..
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-09-2017, 23:16   

Też pykam w sieciówki - i też u siebie nie widzę problemów natury tu podnoszonej.
Grałem też na serwerach w USA, Kanadzie i Bóg raczy wiedzieć gdzie i u kogo jeszcze, ale zdaję sobie sprawę, że USA to nie jest ode mnie 100 km i mogą być pewne niedogodności, ale są one natury technicznej a nie winy danego operatora).
Grałem też kiedyś na Netii, Orange na tych samych serwerach - też "kupa" odległościowa, na polskich całkiem przyjemnie i baaardzo komfortowo.

Należy się cieszyć, że Ziemia jest okrągła, bo gdyby była płaska, to taki gracz jak Kolega narzekający nigdy by się nie doczekał odpowiedzi na ping :twisted: :twisted: - zapytanie by poszło w długą jak dziki w kartoflisko :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 03-09-2017, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2017, 23:17   

KOCUREK1970 napisał/a:
pawelb napisał/a:
Switch czy router nie jest urzadzeniem mechanicznym, urzadzeniem mechanicznym byla kiedys stara ccentrala telefoniczna na wybierakach

Urzadzenie abonenckie w domu tez nie jest urzadzeniem mechanicznym tylko elektronicznym

Jakbyś tego nie nazwał, to nie jest foton, tylko rzecz namacalna zbudowana na układach elektroniczno-elektrycznych (stąd moja nazwa "mechaniczne").
pawelb napisał/a:
swiatlowod to tylko medium a dalej sa takie same urzadzenia elektroniczne, to tak w skrocie

W rzeczy samej - więc mają też swój czas reakcji, bezwładności itd. - to nie komputer Gwiezdnej Floty :mrgreen:


Ale ja nie powiedziałem ze to jest foton :)
nie ważne, myślę ze wiadomo o co chodzi
na pewno zła opinię na tym forum (i nie tylko na tym) wywolala sprawa tych nieszczesnych chipsetow Puma 6/7
to tez moze tworzyc graczom jakis dyskomfort choc tak jak wam pisalem, na nodach o 8 downstreamach ten problem nie wystepuje (jest niezauwazalny) ale im wczesniej Intel i producenci modemow go rozwiązą tym lepiej dla klientow kablowek bo bedzie to psulo opinie kablowkom, oczywiscie znakomita wiekszosc uzytkownikow nawet nie wie o tym problemie bo sie z nim nie styka (nie gra w gry online) ale opinia jest opinią i niezaleznie od wszystkiego nalezy robic wszystko zeby tego typu problemy calkowicie wyeliminowac!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-09-2017, 23:26   

brtk napisał/a:
Nie możesz pisać że jest gowniany, bo jest na przyzwoitym poziomie.

Pepce chodziło pewnie o to, że gówniany, bo to wyciąganie dodatkowej kasy bo jest akapit "dla graczy" a w sumie to to samo co zwykły net.

A jestem ciekaw, czy ten net ma ROG, albo chociaż jakieś migające diody z podświetleniem (i nie mam tu na myśli li tylko modemoroutera) :mrgreen:
pawelb napisał/a:
Ale ja nie powiedziałem ze to jest foton

Wiem, wiem - to ja użyłem takiego określenia, że taki sprzęt nie działa z prędkością światła na centralach, skrzynkach abonenckich, szafach rack itd. itp.
pawelb napisał/a:
znakomita wiekszosc uzytkownikow nawet nie wie o tym problemie bo sie z nim nie styka (nie gra w gry online) ale opinia jest opinią i niezaleznie od wszystkiego nalezy robic wszystko zeby tego typu problemy calkowicie wyeliminowac!

Skoro "wiedzących" jest niewielka grupa (nie wiem ile% w samej Polsce), to byś się spieszył z łataniem tego problemu dla takiego promila z ogólnej liczby klientów?

Swego czasu na Elce też ktoś poruszył podobny problem opóźnień, ale tu chodziło o to, że klient w POLSCE inwestuje kasę na giełdzie w USA i chciałby w mniej niż JEDNA SEKUNDA (takie założenia z tego co pamiętam miał autor projektu) móc zareagować na zmianę kursu akcji (a to przecież transmisja dwukierunkowa) - też autora tych zapytań choć był nieustępliwy jak nasz Kolega forumowy wyprowadzono z błędnych założeń. Też szukał idealnego internetu do tego celu.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2017, 23:43   

Cytat:
Pepce chodziło pewnie o to, że gówniany, bo to wyciąganie dodatkowej kasy bo jest akapit "dla graczy" a w sumie to to samo co zwykły net.

Strzał w dziesiątkę :mrgreen:
KOCUREK1970 napisał/a:
A jestem ciekaw, czy ten net ma ROG, albo chociaż jakieś migające diody z podświetleniem (i nie mam tu na myśli li tylko modemoroutera)

No pewnie :mrgreen: a jego producentem jest asus :D
KOCUREK1970 napisał/a:
Swego czasu na Elce też ktoś poruszył podobny problem opóźnień, ale tu chodziło o to, że klient w POLSCE inwestuje kasę na giełdzie w USA i chciałby w mniej niż JEDNA SEKUNDA (takie założenia z tego co pamiętam miał autor projektu) móc zareagować na zmianę kursu akcji (a to przecież transmisja dwukierunkowa) - też autora tych zapytań choć był nieustępliwy jak nasz Kolega forumowy wyprowadzono z błędnych założeń. Też szukał idealnego internetu do tego celu.

Pierwsze słyszę. Rzuć jakimś linkiem żebym to unaocznił.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-09-2017, 00:03   

MrPepka napisał/a:
No pewnie a jego producentem jest asus

Mam mobasa Asusa z 2017r i nie ma na niej migających pierdółek :mrgreen:
MrPepka napisał/a:
Pierwsze słyszę. Rzuć jakimś linkiem żebym to unaocznił.

http://www.elektroda.pl/r...dd4da3b26e345b4
_________________
 
 
Gatki 
easy master

Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 32
Wysłany: 21-09-2017, 13:27   

Podnieśli mi z 50 DL na 60 DL :P

@MrPepka nooo Szok. :]
Ostatnio zmieniony przez Gatki 21-09-2017, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: