Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto..
Autor Wiadomość
mikolaj212 
Klikacz

Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2017, 13:40   Czy warto..

Witajcie,
Dostałem dziś maila, o zmianach w ofercie upc (chodzi o kanały CBS, które odchodzą z listy), chciałem wykorzystać okazję i zmniejszyć opłaty za upc, które aktualnie są dość wysokie, 207zł miesięcznie. Ofertę jakieś półtora roku temu wcisneli mojemu dziadkowi konsultanci, jako że jest dość starą osobą nie wiedział zbytnio co mu oferują.

Pakiet Horizon Select z nagrywarką + Pakiet Multiroom Max + Horizon GO + MyPrime + Premium Canal+ Select + Pakiet Mega Sport + FiberPower 120Mb

Pakiet Canal+ domówiłem osobiście tak samo pakiet Mega Sport resztę opisuje poniżej.

Trochę tego jest, jednak w związku z tym, że Canal+ stracił Ligę Mistrzów i zostały mu tylko Liga Angielska i Ekstraklasa, nie zależy mi już na tym pakiecie

Pakiet Mega Sport jak najbardziej mnie interesuje

Horizon Go i MyPrime zostały wepchnięte na siłe przez konsultanta

Telewizja Select + Multiroom muszą zostać + internet 250Mb

Czy jest sens, żeby wysłać rezygnacje i czekać na lepszą ofertę ze strony UPC, jak się do tego zabrać, potrzebuje jakiejś rady :) ..
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2017, 13:46   

mikolaj212 napisał/a:
Czy jest sens, żeby wysłać rezygnacje i czekać na lepszą ofertę ze strony UPC, jak się do tego zabrać, potrzebuje jakiejś rady

Obowiązuje Ciebie minimalna ilość programów więc nie masz podstaw żeby zerwać umowę z UPC.
A co do ofert to przejrzyj ten temat:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8433&start=165
I wybierz coś dla siebie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 13:46   Re: Czy warto..

Oczywiście, że tak, jeżeli dostałeś informację o możliwości rozwiązania umowy bez kar.
mikolaj212 napisał/a:
Ofertę jakieś półtora roku temu wcisneli mojemu dziadkowi konsultanci,
Niestety prawdopodobnie masz tylko info o likwidacji kanałów.

Po złożeniu rezygnacji upieraj się/negocjuj/walcz o :arrow: „Twoja Rewia Usług XIII (2017-1)” od dnia 10 kwietnia 2017 roku do dnia 30 września 2017 roku.

Może od razu ją Tobie zaoferują, ale przy tak dużym obecnym abonamencie będą chcieli Ci "wcisnąć" jakieś droższe "TRU"
_________________
 
 
mikolaj212 
Klikacz

Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2017, 13:52   

Umowa kończy sie 23/03/2018, pakiet select wyświetla sie na stronie ale mam dokupioną taką usługę: Pakiet Horizon Max Upgrade (przy zamawianiu pakietu sport dowiedziałem się, że koszt wynosiłby 9 zł, więc pakiet kanałów mam najwyższy).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 13:54   

Niestety bez szans, nie możesz złożyć rezygnacji.
Płacisz na tyle dużo, że UPC nic Ci nie zaoferuje, ale jednak sprawdź w "Moje UPC" czy nie ma tam: "Oferta dla Ciebie".
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-06-2017, 14:14   

mikolaj212 napisał/a:
mam dokupioną taką usługę: Pakiet Horizon Max Upgrade (przy zamawianiu pakietu sport dowiedziałem się, że koszt wynosiłby 9 zł, więc pakiet kanałów mam najwyższy).

Kiedy dokupiłeś tę usługę? Czy mógłbyś podać link do regulaminu promocji, w której koszt upgrade pakietu Select do Max wynosi 9 zł?
 
 
mikolaj212 
Klikacz

Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2017, 14:14   

Cholera, a ile moze mnie kosztowac taka przyjemnosc rezygnacji?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2017, 14:17   

mikolaj212 napisał/a:
Cholera

cholera - weź regulamin, kalkulator i policz
wyjdzie ze 2 tysie
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 14:37   

mikolaj212 napisał/a:
...ile moze mnie kosztowac taka przyjemnosc rezygnacji?
To Ci powinno wszystko wyjaśnić
:arrow: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007444
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=185517&highlight=#185517
_________________
 
 
mikolaj212 
Klikacz

Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2017, 14:56   

Robin napisał/a:
mikolaj212 napisał/a:
mam dokupioną taką usługę: Pakiet Horizon Max Upgrade (przy zamawianiu pakietu sport dowiedziałem się, że koszt wynosiłby 9 zł, więc pakiet kanałów mam najwyższy).

Kiedy dokupiłeś tę usługę? Czy mógłbyś podać link do regulaminu promocji, w której koszt upgrade pakietu Select do Max wynosi 9 zł?


pomyliłem się, koszt miesięczny 12,16zl.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 15:15   

mikolaj212 napisał/a:
pomyliłem się, koszt miesięczny 12,16zl.

Dziwne, to są regulaminy z tamtego okresu:
:arrow: https://www.upc.pl/pdf/up..._od20150928.pdf
:arrow: https://www.upc.pl/pdf/up..._od20161001.pdf
W nowszych też jest za 13 zł.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-06-2017, 15:17   

Pewnie to standardowa kwota 13 zł za upgrade, tylko coś z groszami namieszali, aby finalna kwota za wszystkie usługi się zgadzała. ;)
@mikolaj212: Myślę, że jak byś się uparł, to byś rozwiązał z nimi umowę bez kar. Zapis o minimalnej liczbie kanałów jest klauzulą niedozwoloną. Tylko trzeba by z nimi twardo rozmawiać. Niestety w konsekwencji UPC może zgodzić się na rozwiązanie umowy, ale nie być już chętne do podpisania nowej. A wiadomo, że nie chodzi przecież o odejście z UPC, tylko o podpisanie nowej umowy na korzystniejszych warunkach. ;)
Ostatnio zmieniony przez Robin 01-06-2017, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 15:26   

Jest jeszcze jedna możliwość, "blef do kwadratu".
Złożyć rezygnację z 30 dniowym wypowiedzeniem, z adnotacją o poniesieniu kar (żeby ich bardziej ubodło), na pewno się odezwą, pytanie tylko z czym. Jeżeli nic ciekawego nie będzie, to zawsze można wycofać rezygnację. Ewentualne odłączenie usług nastąpi 30 lipca, więc czasu jest dużo.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-06-2017, 15:32   

Fakt, można spróbować wysłać wypowiedzenie i zagrać va banque. Jak ktoś się odezwie i zastraszy karą, to powiedzieć, że jest się gotowym zapłacić tę karę. Dodać, że konkurencja ma świetną promocję dla przechodzących od innych operatorów - nie dość, że daje usługi taniej, to jeszcze ewentualną karę rekompensuje ileś tam miesiącami abonamentu gratis czy za przysłowiową złotówkę. :)
 
 
mikolaj212 
Klikacz

Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 5
Wysłany: 01-06-2017, 15:39   

Zadzwoniłem do nich, dowiedziałem się o klauzuli minimalnej liczby kanałów, powiedziałem, że z tego co się orientuje jest to klauzula niedozwolona, Pani konsultantka się nieco zmieszała, po czym poinformowała mnie, że w miejsce kanałów usuniętych z oferty niedługo zaproponują nowe, na pytanie o to, co w wypadku gdy nowe kanały także mi się nie spodobają, ponownie usłyszałem, że nie mam możliwości rozwiązania umowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: