Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie modemu samoistne wylogowywanie się kanałów
Autor Wiadomość
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 21-06-2017, 21:45   

Kończy się tylko przez 2 miesiące w roku, i przez 10 kolejnych może działać bez resetu?
Seriously?

"Źle sygnał podaje" czyli jest źle korygowany względem temperatury. Mam podobne wahania co @pabloskrak, a np. aktualnie upstream na jednym tylko kanale (bo 3 pozostałe leżą) ma 57.0 dBmV...

Technik jutro przyjdzie to będzie regulować. Powoli jednak zaczynam się zastanawiać, czy Compal czy jednak Ubee... :roll:

EDIT:
Aktualne poziomy po twardym resecie:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2017, 22:25   

Maciej napisał/a:
Kończy się tylko przez 2 miesiące w roku, i przez 10 kolejnych może działać bez resetu?
Seriously?

Przecież wcześniej napisałeś, że modem ci się rozłącza gdy jest ciepło czyli się przegrzewa. A przegrzewa się bo np. padł układ chłodzący w twoim modemie. Ewentualnie u ciebie w pomieszczeniu jest za gorąco (Kiedyś jak u mnie w pokoju było za gorąco to komp też się wyłączał z przegrzania, lub walił blue screenami w grach jak oszalały).
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 22-06-2017, 06:38   

A to Cisco mają jakieś układy chłodzące, czy tak szumnie nazywasz ten mały radiatorek, pasywnie odprowadzający ciepło? :mrgreen: Może wystarczy... zwodować! :lol:

[ Dodano: 22-06-2017, 12:56 ]
Dzwonił technik i mówił, że jest to problem nie w lokalu i chyba nawet nie w klatce, tylko gdzieś dalej, przy ich urządzeniach, więc on to zgłasza do serwisu i mają ogarnąć w ciągu 24 godzin.

Wczoraj był w mojej lokalizacji i mówił, że widział, że ten sygnał pływa, regulował ale widocznie nic to nie dało.

No cóż, trzeba czekać. Jednak Ciskacz wciąż daje radę. :mrgreen:
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-06-2017, 22:38   

Maciej napisał/a:
Może wystarczy... zwodować!

No ja Compala, router FritzBoxa i switch SLM2008 mam wentylatorem 92 mm chłodzone w obudowie mITX :mrgreen:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2017, 23:13   

Cytat:
No ja Compala, router FritzBoxa i switch SLM2008 mam wentylatorem 92 mm chłodzone w obudowie mITX

A ja ani cisco ani Asusa w ogóle nie chłodzę i "tyż" działają :mrgreen: .
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 25-06-2017, 08:11   

KOCUREK1970 napisał/a:
No ja Compala, router FritzBoxa i switch SLM2008 mam wentylatorem 92 mm chłodzone w obudowie mITX :mrgreen:


I to jest bardzo dobre podejście, szanuję!

W piątek był u mnie na klatce technik, dłubał, dłubał, coś wymienił (biegał z kabelkiem do samochodu i z powrotem :P ) i muszę powiedzieć, że potem Cisco dosyć ładnie trzymał sygnał na dwóch kanałach upstream:

Kod:
Downstream Channels       
Power Level:    Signal to Noise Ratio:
Channel 1:    1.7 dBmV    39.6 dB
Channel 2:    2.3 dBmV    40.4 dB
Channel 3:    1.8 dBmV    40.0 dB
Channel 4:    2.0 dBmV    40.4 dB
Channel 5:    1.7 dBmV    40.3 dB
Channel 6:    2.2 dBmV    40.8 dB
Channel 7:    1.4 dBmV    40.2 dB
Channel 8:    2.1 dBmV    40.3 dB

        
Upstream Channels       
Power Level:
Channel 1:    41.5 dBmV
Channel 2:    41.2 dBmV
Channel 3:    0.0 dBmV
Channel 4:    0.0 dBmV


A dziś rano - bęc - rozłączenie i się bidulek nie mógł zalogować, twardy reset 30 sekundowy sprawił, że zalogował się tylko na jeden upstream (57 dBmV, skąd ja to znam!), a po resecie prądowym udało mu się ustabilizować sygnał... Ale coś nadal nie bangla.

Do tego wczoraj doszły problemy z pikselozą na TV...

Jak nie urok, to sraczka. :roll:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 11:52   

Maciej napisał/a:
Do tego wczoraj doszły problemy z pikselozą na TV...

A jak ty masz zrobioną instalację kablową? Może jakiś rozgałęźnik, albo zwrotnica padły?
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 25-06-2017, 13:16   

E, nie podejrzewałbym, choć specjalistą nie jestem. Prosta instalacja, na ścianie pomiędzy mieszkaniem a klatką jest odwiert, którym wchodzi kabel do domu, stamtąd jeden idzie do dekodera, drugi do modemu - bez żadnych rozgałęźników, zwrotnic i innych kostek regulujących poziomy po drodze. :)

Zobaczymy, na jutro umówiony technik, tym razem do TV (oh well), dam mu dostęp do całego okablowania, niech myśli.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 13:24   

Kiedyś ktoś miał ten sam problem. Tu jest rozwiązanie:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=170327#170327
Sprawdź czy ciebie też dotyczy.
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 25-06-2017, 13:39   

MrPepka napisał/a:
Kiedyś ktoś miał ten sam problem. Tu jest rozwiązanie:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=170327#170327
Sprawdź czy ciebie też dotyczy.


O kurczątko, ćwiek zabity. :shock:

Na kablu idącym od gniazda głównego UPC do modemu jest faktycznie u mnie łączenie przewodów, ale oba są - że tak powiem - nowożytne i raczej bez szans na odkręcenie (porządnie zrobiona instalacja, schludna i w ogóle sexy).
Z drugiej strony do Mediaboxa leci bezpośrednio jeden przewód, też nowiutki. Może faktycznie wejście jest w jakiś sposób kopnięte, albo szczur przegryzł jakiś kabelek...

Dzięki za podpowiedź, wskażę jutrzejszemu specowi motyw z okablowaniem (chyba że spec będzie naprawdę kompetentny i sam przetestuje :P ).
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-06-2017, 14:02   

Maciej napisał/a:
wchodzi kabel do domu, stamtąd jeden idzie do dekodera, drugi do modemu - bez żadnych rozgałęźników, zwrotnic i innych kostek regulujących poziomy po drodze.

To jak to jest i czym rozdzielone - musi być albo zwrotnica (montowali to w UPC kiedyś), lub jakiś splitter?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 14:06   

KOCUREK1970 napisał/a:
To jak to jest i czym rozdzielone - musi być albo zwrotnica (montowali to w UPC kiedyś), lub jakiś splitter?

Może to być instalacja po jakimś poprzednim operatorze. A z tego postu:
Maciej napisał/a:
na ścianie pomiędzy mieszkaniem a klatką jest odwiert, którym wchodzi kabel do domu, stamtąd jeden idzie do dekodera, drugi do modemu - bez żadnych rozgałęźników, zwrotnic i innych kostek regulujących poziomy po drodze.

Zrozumiałem, że do jego mieszkania wchodzą dwa kable czym Maciej zdaje się potwierdzać w tym poście:
Maciej napisał/a:
Na kablu idącym od gniazda głównego UPC do modemu jest faktycznie u mnie łączenie przewodów, ale oba są - że tak powiem - nowożytne i raczej bez szans na odkręcenie (porządnie zrobiona instalacja, schludna i w ogóle sexy).
Z drugiej strony do Mediaboxa leci bezpośrednio jeden przewód, też nowiutki.


[ Dodano: 25-06-2017, 15:11 ]
Maciej napisał/a:
Na kablu idącym od gniazda głównego UPC do modemu jest faktycznie u mnie łączenie przewodów

A jaka jest odległość od odwiertu do modemu? Może dało by się pozbyć tej beczki?
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 25-06-2017, 14:14   

Zmuszacie mnie, żebym odsunął kawał mebla i odkręcił plastikową przykrywkę głównego gniazda - i to w niedzielę! :P

Postaram się bardziej szczegółowo (i może obrazowo) to rozpisać/rozrysować, ale póki co nie mam jak.

Fakt faktem, że jak teraz się nad tym zastanawiam, to JEDEN główny kabel przebija się z klatki do mieszkania i MUSI być podpięty do jakiejś zwrotnicy/splittera/Bóg wie czego, żeby móc sygnał rozdzielić na:
:arrow: PIERWSZY przewód idący do Mediaboxa (bez żadnych łączeń po drodze)
i
:arrow: DRUGI przewód, łączony skrętką po 200 cm i idący dalej bezpośrednio już do Cisco EPC 3212.

Poza tym w jeszcze innym miejscu mieszkania ( :roll: ) wchodzi przewód telefoniczny, który ramię w ramię z przewodem DRUGIM leci do modemu Cisco, ale to jest pomijalne, bo on jest OK.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 14:19   

Maciej napisał/a:
Fakt faktem, że jak teraz się nad tym zastanawiam, to JEDEN główny kabel przebija się z klatki do mieszkania i MUSI być podpięty do jakiejś zwrotnicy/splittera/Bóg wie czego,

A kawałek tejże zwrotnicy nie wystaje z mebla?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-06-2017, 14:37   

Maciej napisał/a:
DRUGI przewód, łączony skrętką po 200 cm i idący dalej bezpośrednio już do Cisco EPC 3212.

Przewód KONCENTRYCZNY połączyłeś ze zwykłą skrętką komputerową?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: