Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Abonament RTV - nowa ustawa!
Autor Wiadomość
siwyyy77 
classic master

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 225
Wysłany: 29-05-2017, 19:44   

GDA napisał/a:
siwyyy77 napisał/a:
Prezczuwam masowe wypowiedzenia i powrót WRUXX ew coś równie interesującego :)

nie będzie podstawy do wypowiedzenia bez kary umownej

Polak policzyć dwa razy co się bardziej opłaca...
Jakis procent jest po okresie zobowiązania, spory procent co ma mniej niż rok więc i kara nie będzie wielka.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-05-2017, 03:41   

kriss napisał/a:
ponieważ nie ma już obowiązku meldunkowego

Muszę Cię zmartwić - jest NADAL i ma się całkiem dobrze.
Będzie zniesiony ten obowiązek DOPIERO od 01.01.2018 r.

8 zł od osoby, 8 zł od osoby pracującej, 8 zł od osoby płacącej PIT/prąd, mającej PESEL, 8 zł od każdego dorosłego obywatele, płatne z prądem płatne od licznika itd. - pomysłów już było masa, a każdy bardziej debilny od poprzedniego.

W nowej ustawie chyba nie ma zapisu, że rejestracja odbiornika dotyczy tylko PAKIETU telewizyjnego? który posiada klient - jest wzmianka, że dotyczy umowy z operatorem płatnych treści (przynajmniej ja to tak zrozumiałem - a przebijanie się przez te kuriozum debilizmu uwłacza mojej inteligencji...) - dobrze to zrozumiałem?
Czyli ci co mają tylko neta, lub tylko telefon też zapłacą?
_________________
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 30-05-2017, 04:53   

Co do płacenia z rachunkami z prądem. Nie zgodziły się koncerny energetyczne, właściwie nie wiem jaki powód podały, ale można się domyślać. Dość duża operacja pod względem księgowym tak mi się wydaje. Fakt, że wtedy nikt by się nie wymigał. Może trzeba będzie rozważyć masowy pozew zbiorowy, jeśli abonament ściągany będzie tylko od tych użytkowników, których dane udostępnili operatorzy. a "naziemni" będą się z nas śmiać...
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 30-05-2017, 10:51   

Ma napisał/a:
Może trzeba będzie rozważyć masowy pozew zbiorowy, jeśli abonament ściągany będzie tylko od tych użytkowników, których dane udostępnili operatorzy. a "naziemni" będą się z nas śmiać...

To może pozew zbiorowy od tych co teraz płacą przeciw tym co nie płacą?Jakoś nigdzie nie ma z tym większych problemów tylko w tej bałaganiarskiej Polsce.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-05-2017, 13:08   

Ma napisał/a:
Co do płacenia z rachunkami z prądem. Nie zgodziły się koncerny energetyczne, właściwie nie wiem jaki powód podały, ale można się domyślać. Dość duża operacja pod względem księgowym tak mi się wydaje. Fakt, że wtedy nikt by się nie wymigał.

Bardziej chodziło o to, że przecież ludzie mają długi względem producentów prądu i dystrybucji - ci kasy nie dostają na czas, a najpierw musieli by "zaspokoić" żądania TVP. Firma nie może odzyskać kasy jej należnej, a musiała by odzyskiwać kasę dla TVP (wykonując na jej rzecz pracę - na rzecz TVP).
Ma napisał/a:
Może trzeba będzie rozważyć masowy pozew zbiorowy, jeśli abonament ściągany będzie tylko od tych użytkowników, których dane udostępnili operatorzy. a "naziemni" będą się z nas śmiać...

Zamierzam złożyć skargę do GIODO (na bezprawne w moich przekonaniu korzystanie z moich danych osobowych).
aandin napisał/a:
To może pozew zbiorowy od tych co teraz płacą przeciw tym co nie płacą?Jakoś nigdzie nie ma z tym większych problemów tylko w tej bałaganiarskiej Polsce.

Biorąc pod uwagę, że jest duże grono "panów Zenków" co to rodziny liczne mają (sami bynajmniej nie pracując nigdzie i nie płacąc złotówki podatku PIT) - to przecież największe zasoby wyborców PIS (znam takich, co to cała 10 osobowa rodzina na PIS głosowała - przez pryzmat oczywiście 500+).
Myślisz, że naczelnik strzeli sobie w kolano, ryzykując groźbę utraty takiego elektoratu?
Po 1989 r - żadna władza w Polsce nie zrobiła nic i niczego dla obywateli i dobra Polski - wszystko się robi dla sondaży, słupków poparcia i wygrania (za wszelką cenę) następnych wyborów.
_________________
 
 
patryk.r1 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 14
Wysłany: 30-05-2017, 14:54   

A ja chcę żeby moja umowa widniała jako internet i telefon bez tv bo nie mam zamiaru płacić za coś czego nie oglądam !!!!!!!! mogą mi wyłączyć TVP . A radio publiczne tym bardziej
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-05-2017, 15:34   

patryk.r1 napisał/a:
bo nie mam zamiaru płacić za coś czego nie oglądam

Ale kogo to interesuje, że Ty TEGO nie oglądasz - oglądać nie musisz, masz na to płacić.
Nie musisz mieć auta, a na budowę dróg i tak płacisz.

Dowcip polega na tym, że KAŻDY kto ma jakąkolwiek umowę z operatorem JUŻ płaci za/na TVP (opłata za dostęp do gniazdka i ich sygnału - płaci im za to operator, a my jemu) - ja za TVP płacę już prawie 10 lat w UPC i teraz mam zapłacić za to samo jeszcze raz jako abonament.
Jesteśmy/będziemy dymani za to samo PODWÓJNIE, a kto nie płacił nigdy nadal nigdy nie zapłaci.
_________________
 
 
patryk.r1 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 14
Wysłany: 30-05-2017, 15:57   

KOCUREK1970 napisał/a:
oglądać nie musisz, masz na to płacić.




Już im zapłacę :lol:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-05-2017, 16:01   

patryk.r1 napisał/a:
Już im zapłacę

Ja zapłacę, Pan zapłaci... - i możesz mi wierzyć, w zębach im tą kasę przyniesiesz.
US się zajmie ściąganiem zaległości - a tam nie będziesz takim gierojem.
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30-05-2017, 16:19   

Problem polega na tym, że w Polsce ludzie strasznie kombinują. Wcale bym się nie zdziwił jakby pojawiły się oferty typu pakiet z telewizją za 0 zł. Przy okazji rozwiązałby się problem wycofywania/zmiany kanałów TV.

Swego czasu został obniżony VAT na usługi telewizyjne z 22 na 7 % - obecnie stawka wynosi 8 %. Pytanie czy nie lepiej było zostać VAT bez zmian, zlikwidować abonament a TVP finansować właśnie z tego podatku?
_________________
 
 
patryk.r1 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 14
Wysłany: 30-05-2017, 16:27   

KOCUREK1970 napisał/a:

Ja zapłacę, Pan zapłaci... - i możesz mi wierzyć, w zębach im tą kasę przyniesiesz.
US się zajmie ściąganiem zaległości - a tam nie będziesz takim gierojem.


Prędzej zrezygnuje z umowy, a nawet zapłacę kare za zerwanie ale nie będę płacił daniny dla darmozjadów ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-05-2017, 16:33   

Karol napisał/a:
Wcale bym się nie zdziwił jakby pojawiły się oferty typu pakiet z telewizją za 0 zł.

Ale to już chyba jest - oferty biznes.
Karol napisał/a:
Swego czasu został obniżony VAT na usługi telewizyjne z 22 na 7 % - obecnie stawka wynosi 8 %. Pytanie czy nie lepiej było zostać VAT bez zmian, zlikwidować abonament a TVP finansować właśnie z tego podatku?

Ale co to zmieni - skoro te usługi telewizyjne (udokumentowane) ma tylu ilu ma - więc znowu zapłacą tylko CI.
A ci co nie mają na to żadnego "papierka' jak nie płacili kiedyś, tak i nie zapłacą obecnie.

Jeśli płacić mają/WINNI wszyscy, powinno to być finansowane z podatku VAT (nawet ci janusze biznesu, czy panowie zenkowie jakiś towar kupują, za coś muszą płacić).
patryk.r1 napisał/a:
Prędzej zrezygnuje z umowy, a nawet zapłacę kare za zerwanie ale nie będę płacił daniny dla darmozjadów

Będziesz płacił ten abo z uśmiechem na ustach - albo Cię udupią w inny sposób (a sam wiesz, że PIS nie przebacza i nie zapomina niesubordynacji, a sposobów na takich jak Ty/MY znajdzie się tysiące).
_________________
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 31-05-2017, 10:04   

Aż dziw bierze,że jest jeszcze tyle osób,które nie rozumią tego,że abonament RTV to parapodatek i nikogo nie obchodzi czy oglądają program TVP czy nie.To czysty przykład tego jak media manipulują odbiorcami.A wystarczy pomyśleć,poczytać... :mrgreen:
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 31-05-2017, 11:02   

aandin napisał/a:
że abonament RTV to parapodatek

dlatego powinien być pobierany w PIT i byłby spokój
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 31-05-2017, 12:04   

GDA napisał/a:
dlatego powinien być pobierany w PIT i byłby spokój

Dlaczego w PIT? - przecież jest całkiem spora grupa osób, które nie płacą żadnego podatku PIT.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: