Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Abonament RTV - nowa ustawa!
Autor Wiadomość
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 26-05-2017, 13:02   

Dla.mnie to jawna dyskryminacja, ale.nie ma się co martwić, ode mnie na pewno grosza na ich tubę nie dostaną. Nie ważne kto rządzi i kto będzie rządził. Znając buble produkowane przez ten sejm, to jakoś się obejdzie. Ewentualnie usługi przepisze na osobę zwolnioną wg ustawy z opłat. Ani grosza!!! Dopóki nie będą płacić ci z dvb-t, to ja też nie zapłacę.
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 26-05-2017, 15:32   

eLBeG napisał/a:
Ewentualnie usługi przepisze na osobę zwolnioną wg ustawy z opłat.

Tak a propos ustawowych zwolnień. Często przypomina się o zwolnieniu osób po 75 rż., a rzadko wspomina się o zwolnieniu osób:
Kod:
które ukończyły 60 lat oraz mają ustalone prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego;

Czyli emerytura poniżej ok. 2023zł brutto również zwalnia z płacenia abonamentu.
 
 
Wacik123 
Klikacz

Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-05-2017, 17:05   

Zakodować TVP. Jak ktoś chce oglądać to chętnie zapłaci.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26-05-2017, 17:16   

Ciekawe co zrobi poczta, jeśli im ktoś oświadczy, że owszem opłacam abonament w UPC, bo mam pakiet usług, który jest tańszy niż pojedyncze usługi, ale korzystam tylko z internetu i telefonu, natomiast telewizora nie używam.
_________________
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 26-05-2017, 17:17   

Witam
Mam pytanie w związku z nowymi zasadami płacenia abonamentu. Mianowicie orientuje się ktoś, czy można zrobić cesję umowy UPC na osobę która jest zameldowana w miejscu gdzie nawet nie ma możliwości instalacji UPC ale jest ona zwolniona z płacenia abonamentu RTV? Ja myślę że tak ponieważ nie ma już obowiązku meldunkowego ale bardzo proszę o podpowiedz bardziej zorientowanych. Z góry dzięki.
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2017, 11:20   

Karol napisał/a:
Ciekawe co zrobi poczta, jeśli im ktoś oświadczy, że owszem opłacam abonament w UPC, bo mam pakiet usług, który jest tańszy niż pojedyncze usługi, ale korzystam tylko z internetu i telefonu, natomiast telewizora nie używam.


Mogę się mylić, ale myślę, że nie bardzo ich to będzie interesować. Zgodnie z prawem będzie wykładnia, że masz płatną telewizję = masz telewizor.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 29-05-2017, 14:10   

Cytat:
Tak, ja również uważam, że ten abonament to rozbój w biały dzień, bandytyzm i skok na kasę, ale cywilizowana ludzkość stosuje zasadę Dura lex, sed lex a nie kombinuje jak typowy Polak. Później się dziwić jaką opinię Polacy mają za granicą. Kombinatorzy, kombinatorzy i... kombinatorzy.

A co Ty taki oburzony? Wolę mieć taką opinię niż opinię frajera który płaci za takie pierdoły jak abonament.
 
 
express22 
Klikacz

Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2017, 14:18   

Wtrącę się w dyskusję. Też uważam, ze zgodnie z proponowaną ustawą nierówno traktuje się wszystkich. Widzę inny problem: dlaczego prywatna firma jaką jest UPC ma komukolwiek przekazywać dane osobowe? nie wyrażałem na to zgody podpisując umowę. Państwo dysponuje bazą NIP, PESEL itp to dlaczego z tego nie korzysta? A ustawa o ochronie danych osobowych?

A sam abonament, jeśli miałby być powszechny to ok ale coś za coś. Płacę i wymagam: ograniczenie reklam, lokowania produktu, program na wysokim poziomie. Teraz nie ma czego oglądać: filmy stare, sportu praktycznie nie ma, rozrywka na miernym poziomie, powtórki, powtórki, powtórki, reklamy, reklamy, reklamy i nie wiadomo po co TVP aż tyle programów.

Niestety nie zapowiada się, że oferta programowa się zmieni bo czytałem dzisiaj, że prezes Kurski wpływy z abonamentu chce inwestować głownie w ośrodki regionalne i ograniczyć reklamy w TVP Info........
 
 
siwyyy77 
classic master

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 225
Wysłany: 29-05-2017, 14:45   

Prezczuwam masowe wypowiedzenia i powrót WRUXX ew coś równie interesującego :)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 29-05-2017, 15:37   

siwyyy77 napisał/a:
Prezczuwam masowe wypowiedzenia i powrót WRUXX ew coś równie interesującego :)

nie będzie podstawy do wypowiedzenia bez kary umownej
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 29-05-2017, 15:39   

winforGD napisał/a:
kriss napisał/a:
Mianowicie orientuje się ktoś, czy można zrobić cesję umowy UPC na osobę która jest zameldowana w miejscu gdzie nawet nie ma możliwości instalacji UPC ale jest ona zwolniona z płacenia abonamentu RTV?


Polaczki cfffffffaniaczki :neutral:

Tak, ja również uważam, że ten abonament to rozbój w biały dzień, bandytyzm i skok na kasę, ale cywilizowana ludzkość stosuje zasadę Dura lex, sed lex a nie kombinuje jak typowy Polak. Później się dziwić jaką opinię Polacy mają za granicą. Kombinatorzy, kombinatorzy i... kombinatorzy.


Ja akurat nie przejmuję się opinią innych. Cywilizowana ludzkość na zachodzie to ma u siebie teraz wiadomo kogo :mrgreen: . Tak jak nie zapłaciłem za EURO 2016(kupiłem specjalnie antenę na Czechy później i tak dostałem za darmo), tak dla zasady nie będę płacił za abonament. Zapłacę jak będą płacić Ci co odbierają DVB-T.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 29-05-2017, 15:41   

kriss napisał/a:
Ja akurat nie przejmuję się opinią innych. Cywilizowana ludzkość na zachodzie to ma u siebie teraz wiadomo kogo :mrgreen: . Tak jak nie zapłaciłem za EURO 2016(kupiłem specjalnie antenę na Czechy później i tak dostałem za darmo), tak dla zasady nie będę płacił za abonament. Zapłacę jak będą płacić Ci co odbierają DVB-T.

I prawidłowo.
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 29-05-2017, 18:18   

winforGD napisał/a:
cywilizowana ludzkość stosuje zasadę Dura lex, sed lex a nie kombinuje jak typowy Polak.

Cytując klasyka: "Nad prawem jest dobro narodu".

A tak bardziej serio. Jak długo należy stosować tę zasadę? Gdzie jest granica ślepego podążania za prawem? Jak okrutne musi być, aby przestać się do niego stosować? Czy działające legalnie obozy śmierci, nie poddały w wątpliwość tę zasadę? Czy ustrój komunistyczny nie dał lekcji, jak stosować się do wartości, a nie rzeczy spisanych?
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29-05-2017, 18:51   

jarul777 napisał/a:
Karol napisał/a:
Ciekawe co zrobi poczta, jeśli im ktoś oświadczy, że owszem opłacam abonament w UPC, bo mam pakiet usług, który jest tańszy niż pojedyncze usługi, ale korzystam tylko z internetu i telefonu, natomiast telewizora nie używam.


Mogę się mylić, ale myślę, że nie bardzo ich to będzie interesować. Zgodnie z prawem będzie wykładnia, że masz płatną telewizję = masz telewizor.

Właśnie chodziło o to co zrobi:
1. Od razu odda sprawę do sądu - i niech sąd się martwi co dalej.
2. Najpierw zespoły weryfikacyjne (pracownicy Poczty) będą dokonywać wizji u danej osoby w mieszkaniu, aby ocenić czy rzeczywiście używany jest odbiornik.
3. Da sobie spokój jak do tej pory i uzna, że nie ma podstaw i możliwości prawnych wyegzekwowania abonamentu.

Są jeszcze inne możliwości
1. Zepsuł mi się telewizor, ale mam umowę terminową i płacę abonament, bo zwrot ulgi do operatora jest wyższy niż opłacany abonament.
2. Wyjechałem na dłuższy czas i nie używam TV - płacę abonament jw.

Biorąc pod uwagę powyższe i kreatywność Polaków przepis nadal może być do obejścia tylko, że część osób dla tzw. św. spokoju zapłaci - i chyba o to chodzi w tej ustawie skoro dzieli się społeczeństwo na opłacających abonament płatnej TV i pozostałych.
_________________
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 29-05-2017, 20:36   

1.Pewne jest jedno-nie może być nadal tak jak jest obecnie.Jedni(mniejszość ale uczciwa)płaci za większość-cwaniaczków.
2.Nie rozumiem po co się tak upierają z tym telewizorem.Przecież dzisiaj można oglądać tv nawet na telefonie.
3.Płacenie z PITem też jest nie dobrym rozwiązaniem ponieważ rolnicy ich nie składają.
Najlepszym pomysłem było chyba pobieranie abonamentu z rachunkiem za prąd i jakąś umiarkowaną opłatą miesięczną od gospodarstwa domowego.
Nie biorę pod uwagę rezygnacji z abonamentu z wiadomych powodów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: