Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Abonament RTV - nowa ustawa!
Autor Wiadomość
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 15:32   

https://finanse.wp.pl/sposoby-na-kablowke-i-abonament-rtv-jak-uniknac-kosztow-i-nie-dac-sie-spisac-poczcie-polskiej-6133840339642497a
Artykuł ciekawy, ale ta pierwsza część:
"W ciągu roku sieci kablowe średnio dwukrotnie wprowadzają nowe promocje lub lepszej jakości usługi w dotychczasowych cenach. Dla klienta jest to korzyść, ale jednocześnie okazja, by taką umowę bezceremonialnie zerwać.

Obowiązujące w Polsce dają nam bowiem prawo odstąpić od umowy, gdy operator dokonuje zmian w cenniku, regulaminie lub ofercie programowej. Gdy zostanie wycofany nawet jeden dotychczas dostępny program, możemy zrezygnować z kablówki - bez konieczności zwrotu przyznanej ulgi lub zapłaty kary umownej.

Warto zaznaczyć, że operator nie może zabezpieczyć się przed tym za pomocą zapisu w umowie. "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany programów wchodzących w skład poszczególnych pakietów" - to klauzula niedozwolona. Jest nie tylko nieważna, ale nawet naraża operatora na konsekwencje prawne."

To jak to w końcu jest? Autor artykułu jest niedouczony, czy UPC robi nas w "balona"? Jest jakiś prawnik na tym forum? ;) Można w końcu z 1 lipca wypowiedzieć umowę w związku z usunięciem kanałów CBS? Wychodzi z tego, że te tabelki z liczbami kanałów w danej kategorii to jakaś ściema!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-06-2017, 15:43   

Bork napisał/a:
To jak to w końcu jest? Autor artykułu jest niedouczony, czy UPC robi nas w "balona"? Jest jakiś prawnik na tym forum? Można w końcu z 1 lipca wypowiedzieć umowę w związku z usunięciem kanałów CBS? Wychodzi z tego, że te tabelki z liczbami kanałów w danej kategorii to jakaś ściema!

Do dziś dnia nie zakończyło się postępowanie (sprawdzające :shock: ) UOKiK przeciwko UPC, o zapis w umowach o gwarantowanej LICZBIE kanałów w danym pakiecie.
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 16:16   

A kiedy takowe postępowanie sprawdzające się rozpoczęło???
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-06-2017, 16:21   

Bork,
https://media2.pl/media/131989-UOKiK-walczy-z-operatorami-TV.-Multimedia-Polska-juz-ukarana.-Pod-lupa-UPC-i-ncplus.html

Ja moje "doniesienie" składałem 10.11.2015 - do dziś zero odpowiedzi ze strony UOKiK...
No i z tego co pamiętam, rozpatrzenie KAŻDEJ złożonej skargi kosztuje obywatela 10 zł :shock: - tyle musiałem zapłacić przelewem na konto UOKiK i dołączyć do mojego pisma wydruk przelewu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 15-06-2017, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 16:28   

Ku... to co te urzędasy robią??? Toż to prawie dwa lata...a sprawa nie wydaje się zbyt trudna!!!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-06-2017, 16:48   

Bork napisał/a:
Ku... to co te urzędasy robią

Przecież była chyba(?) zmiana prezesa UOKiK.... - nowy musi się przecież zapoznać ze stanem prac po poprzedniku...
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 17:13   

Zmiana zmianą, ale taką sprawę można w ciągu miesiąca "załatwić". A może to Twoje zawiadomienie przepadło/zaginęło/ zapomnieli o nim? ;)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15-06-2017, 17:24   

Niestety UPC potrafiło się nawet wywinąć z nałożonej kary:
:arrow: http://www.telko.in/upc-m...nej-przez-uokik
:arrow: https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/wyroki.nsf/1/29FE57387509A998C125805700465F7F?editDocument&act=Wyrok
Więc i teraz nie wiadomo jak z tym będzie. :evil:
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 17:42   

Sprawa prosta, a oni wyrok wydają po 5!!!! latach. A UPC widać ma dobrych prawników. Skoro tak to może "wywiną" się od tzw. dobrej zmiany ;) i nie oddadzą naszych danych POCZCIE POLSKIEJ.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2017, 18:03   

Cytat:
nie oddadzą naszych danych POCZCIE POLSKIEJ

Dostaną od każdego abonenta po zeta to nie pogardza tym milionem
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-06-2017, 18:49   

Bork napisał/a:
UPC widać ma dobrych prawników

To nie adwokat jest dobry, tylko samo prawo jest do ...., skoro POZWALA i w sumie legitymizuje takie przeciąganie sprawy.
GDA napisał/a:
Dostaną od każdego abonenta po zeta to nie pogardza tym milionem

Też mam takie wrażenie (że zrobi to nie tylko UPC) - wszyscy operatorzy się brzydzą takimi działaniami (a co niby mają PUBLICZNIE mówić), a potem będzie "no nie daliśmy rady..." - oczywiście nie dali rady się sprzeciwić, ale przytulić kasę dadzą radę...
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 19:36   

Wiesz może i dostaną ten "milion", ale skala rezygnacji z usług może być dużo dotkliwsza finansowo...Ludziska są naprawdę wściekli na tę nową, procedowaną ustawę.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2017, 20:12   

Cytat:
ale skala rezygnacji

Będzie żadna
Raz że trzymają zobowiązania a dwa pozbedziesz się Internetu telewizji i co dalej?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-06-2017, 20:26   

GDA napisał/a:
ale skala rezygnacji

Będzie żadna

Żadna to może nie - przekonanych, a raczej już zdecydowanych nie odwleczesz od zamiaru rezygnacji, a część to wykorzysta na złapanie lepszej cenowo oferty.
Choć może też być tak, że ceny już nie będą spadać, a wręcz przeciwnie...
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 15-06-2017, 20:31   

Tego na ten moment nie jesteś w stanie przewidzieć jaka bedzie skala rezygnacji - dużo ludzi w UPC jest na tzw. bezterminówkach. Nie wiadomo jaką ostatecznie ustawę przegłosują i ile będzie twało vacatio legis, a po drugie poczta polska nie ma żadnego systemu informatycznego aby pzetwarzać takie ilości danych. To musi potrwać. Ja np. mam zobowiązanie do końca listopada 2017 roku i poczekam co się będzie działo. Albo wystawię cesję swojej umowy na tym forum, albo uda mi się znaleźć na osiedlu staruszkę powyżej 75 roku życia (poszukiwania już się rozpoczęły) :P Grosza nie dam na propagandę PIS-u. Nigdy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: