Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon vs Moduł CI+: bilans zysków i strat
Autor Wiadomość
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 23-05-2017, 12:03   Horizon vs Moduł CI+: bilans zysków i strat

Cześć,

Do założenia tematu skłoniło mnie proste pytanie: Co zyskam a co tracę gdy korzystam z modułu CI+ zamiast dekodera/tunera Horizon BEZ nagrywarki. Wersja z nagrywarką nie powinna być porównywana z oczywistych względów, chociaż spora część funkcjonalności jest wspólna. O Mediabox nie wspominam bo to dość stara konstrukcja, która powoli jest zastępowana przez nowsze urządzenia.

W przypadku modułu CI+ prawie wszystko zależy od możliwości TV, w przypadku Horizon to on musi robić całą robotę. Jakie są wasze przemyślenia, wnioski? Szczególnie mile widziane opinie osób, które posiadają bądź posiadały oba rozwiązania - mniej teorii, więcej faktów.

Ja aktualnie podłączyłem kabel UPC do TV (smart z androidem), bez modułu CI+ i testuję, wstępne wyniki są zachęcające.
 
 
flawn 
easy master

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 31
Skąd: Czeladź/Katowice
Wysłany: 23-05-2017, 13:58   

Ja mam dwie karty CI+ na telewizorach z podpisu. Chwalę sobie bardzo, podstawowy plus to prostota obsługi (w tym brak drugiego pilota) i brak zajmowanego przez dekoder miejsca na szafce/półce. Minusów żadnych nie zauważyłem. Dla niektórych minusem jest brak VOD od operatora, ale to dla mnie żaden minus, bo oba moje telewizory mają mnóstwo aplikacji VOD. Nagrywać programy można na pendrive, choć ja tego nie robię bo w TV i tak niewiele ciekawych treści.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-05-2017, 17:05   

Nie mam Horizona, ale to są ogólne fakty.

Horizon jest jaki jest, a modeli TV jest multum. Jeżeli ktoś ma TV, który nie ma wyszukiwania wg UPC, to polecałbym Horizon'a. Taki TV jest też starszym modelem i nie jest już taki "Smart" jak nowe modele, czasami też nie ma Wi-Fi, a jego aplikacja przeglądarki (WebBrowser) jest przestarzała, nowe strony mają problemy, serwisy z treściami multimedialnymi kiepsko albo w ogóle nie chodzą, kiepskie jest wsparcie dla HTML5. Dekoder polecałbym szczególnie osobom starszym (posiadaczom takich starszych TV nawet z DVB-C i obsługą CI+) lub takim, którzy nie mają ochoty bawić się w przeszukiwanie "PEŁNE" i ręczne aktualizacje MUXów po jakiś zmianach. Dekoder zapewni im "święty" spokój, mają wszystkie programy aktualne.

Co innego, jeżeli mamy jakiś nowoczesny TV, gdzie działa szukanie wg UPC, a najlepiej jeszcze z listy UPC. Taki TV z MediaModułem CI+ polecałbym zamiast Horizon'a także osobom starszym. Oczywiście bez żadnej kombinacji "ChanSortami" :P w listę programów. Ma być jak jest wg UPC, trudno, ale zawsze jest aktualna, po jakiś zmianach na MUXach samo wszystko się pozmienia.
Taki TV naprawdę SMART zapewni nam dostęp nie tylko do programów TV, ale też wszelkiej bogatej treści multimedialnej, tak przez aplikacje jak i przeglądarkę internetową.

Jak ktoś musi mieć "MY PRIME - FILMY i SERIALE" wybiera Horizon.

Dołożę jeszcze off-topica, jeżeli mój TV nie miałby TimeShifta i nagrywania (wiadomo z ograniczeniami) to miałbym dekoder z PVRem.
_________________
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 23-05-2017, 20:07   

Kilka moich spostrzeżeń po wstępnych testach przeprowadzonych na TV Philips seria 7000 (android TV), na kanałach dostępnych bez karty, nieco w porównaniu do Mediabox:
- przełączanie kanałów trwa około 2-3 sek, w Mediabox momentami jest szybciej
- EPG działa i jest dostępne na co najmniej tydzień w przód (nie sprawdziłem więcej): można wybrać czy od operatora czy z netu ma pobierać informacje
- lista kanałów cyfrowych po wprowadzeniu Częstotliwości oraz ID: wykryte 201, bałagan jest ale można własną listę stworzyć i ją eksportować/importować
- nie ma radia cyfrowego
- brak replay TV

Jutro odbieram moduł CI+ i będą dalsze testy, przez tydzień mogę zwrócić moduł i zmienić na Horizon bez opłaty instalacyjnej.

Zauważyliście jakieś różnice w audio lub/i Video pomiędzy modułem CI+ a dekoderem Horizon?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2017, 20:57   

Jeżeli masz telewizor a andkiem to nawet się nie zastanawiaj i bierz CI+

sam używam taki zestaw Sony 50W755C + CI+

Horizon bez PVR robi za multiroom w pokoju młodszego syna i tutaj muszę pochwalić za replay tv
Dzięki tej usłudze posiadanie Horizona z PVR mija się z celem
 
 
Andrew150 
light master

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 24-05-2017, 08:15   

GDA napisał/a:

Horizon bez PVR robi za multiroom w pokoju młodszego syna i tutaj muszę pochwalić za replay tv
Dzięki tej usłudze posiadanie Horizona z PVR mija się z celem


Gdyby usługa ReplayTV działała na wszystkich programach, nie miałaby ograniczenia czasowego (tylko tydzień wstecz), możliwe byłoby zawsze przewijanie - to pewnie miałbyś rację.
Podejrzewam jednak, że dość długo (parę lat przynajmniej) potrwa, zanim powyższe warunki zostaną spełnione (o ile w ogóle), więc aktualnie PVR jest dla mnie niezastąpiony. :)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-05-2017, 08:10   

Alex147 napisał/a:
lista kanałów cyfrowych po wprowadzeniu Częstotliwości oraz ID: wykryte 201, bałagan jest ...
Ten "bałagan" to według :arrow: tego wykazu, czy jakiś inny :?:
_________________
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 25-05-2017, 11:29   

Lista kanałów z TV zgodna z wykazem.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-05-2017, 22:09   

No to na razie wychodzi tylko jeden plus dla Horizona bez PVR - "Replay TV".
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: