Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 01-02-2018, 22:17   

CP akurat ma super dekoder jeśli chodzi o Evobox.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2018, 03:02   

aster napisał/a:
Mogliby o światłowodach pomyśłeć tak jak to się robi w cywilizowanych miejscach, ale jakoś nie widać chęci do modernizacji infrastruktury.

Przecież masz światłowód w sieci szkieletowej UPC - co Ci on daje w mieszkaniu?
aster napisał/a:
Dziwi mnie natomiast brak zapytań o przyszłość Horizona i 4K. Najbardziej z wszystkich obecnych kwestii właśnie to mnie zastanawia.

Ależ były zapytania - 4K w UPC od 2019 r z nowym dekoderem.
Do tego czasu "walczą" z Horizonem, choć zmienili dostawcę sprzętu na innego.
Opiu napisał/a:
Dla twojej wiadomości to ci operatorzy których podałeś są lepiej zorganizowani i lepiej dbają o sprzęt niż takie UPC .

A spróbuj ten ich cudowny sprzęt sparować z jakimkolwiek repeaterem wifi, powodzenia (mam tu na myśli sprzęt tamtych).
Do dziś nie wyeliminowali błędów z serwerem DHCP w tych ich LB, FB.
Poczytaj sobie co ludzie piszą o tym ich wspaniałym sprzęcie...
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 02-02-2018, 05:22   

KOCUREK1970 napisał/a:
Przecież masz światłowód w sieci szkieletowej UPC - co Ci on daje w mieszkaniu?


brak technologii docsis na ostatnim odcinku, brak felernych modemów docsis
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2018, 16:30   

KOCUREK1970 napisał/a:
A spróbuj ten ich cudowny sprzęt sparować z jakimkolwiek repeaterem wifi

Przecież ten repeater wifi to najgorsze rozwiązanie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2018, 19:03   

januszmk napisał/a:
brak technologii docsis na ostatnim odcinku, brak felernych modemów docsis

Felerny sprzęt można zmienić (nad czym już UPC pracuje), a o felernej technologii EuroDOCSIS na ostatnim 100 m pierwsze słyszę - ED 3.1 fullduplex to 10 Gb w każdą stronę.
Ktoś na świetle o tym myśli?
Przecież te ONT to też badziewia nad badziewiami z najtańszej półki cenowej.
MrPepka napisał/a:
Przecież ten repeater wifi to najgorsze rozwiązanie.

Nawet, jak na to wydasz tysiaka to też masz problem z DHCP (i pomijam tu fakt sensu stosowania takiego rozwiązania).

Obecna parcie na światło mnie rozwala - światło w domu a w centrali 10 letni switch 1 Gb :mrgreen: i 20 ludzi pod niego podłączonych.
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 02-02-2018, 19:31   

KOCUREK1970 napisał/a:
Felerny sprzęt można zmienić (nad czym już UPC pracuje)


Pracują nad tym tak jak z Horizonem?

KOCUREK1970 napisał/a:
a o felernej technologii EuroDOCSIS na ostatnim 100 m pierwsze słyszę - ED 3.1 fullduplex to 10 Gb w każdą stronę.
Ktoś na świetle o tym myśli?


Skupianiu się dalej na kablu koncentrycznym, coś co jeszcze moja babcia używała, to już jest dziadostwo w dobie światłowodów.

Właśnie na świecie nie dotykają starego szajsu tylko lecą z instalacją FTTH bo to jest właśnie przyszłość.

KOCUREK1970 napisał/a:
Obecna parcie na światło mnie rozwala - światło w domu a w centrali 10 letni switch 1 Gb :mrgreen: i 30 ludzi pod niego podłączonych.


Gdyby chodziło o UPC to akurat byłby mniejszy problem bo zamiast się wysilać jak tu wymienić jakiś bardziew u wszystkich klientów (coś z czym chyba nigdy do tej pory nie dali jeszcze rady) to wystarczyłoby tylko w centrali dokonać kilka zmian. :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2018, 21:14   

aster napisał/a:
Pracują nad tym tak jak z Horizonem?

Mają swoje forum, tam pytaj.
aster napisał/a:
Skupianiu się dalej na kablu koncentrycznym, coś co jeszcze moja babcia używała, to już jest dziadostwo w dobie światłowodów.

A w czym przewód koncentryczny jest gorszy od światłowodu - co daje mniej a co więcej, mniej czego, więcej czego?
aster napisał/a:
Właśnie na świecie nie dotykają starego szajsu tylko lecą z instalacją FTTH bo to jest właśnie przyszłość.

Gdyby tak było, nie opracowano by standardu ED 2.0, 3.0 a obecnie 3.1.
aster napisał/a:
wystarczyłoby tylko w centrali dokonać kilka zmian

Gdyby to miały być tylko takie zmiany, to już dawno by to zrobili.

Nadal nie widzę przewagi światła nad ED.
_________________
 
 
u563975 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 02-02-2018, 22:23   

aster napisał/a:

Skupianiu się dalej na kablu koncentrycznym, coś co jeszcze moja babcia używała, to już jest dziadostwo w dobie światłowodów.

Właśnie na świecie nie dotykają starego szajsu tylko lecą z instalacją FTTH bo to jest właśnie przyszłość.


W zastosowaniach konsumenckich na ten moment nie ma ani jednej zalety FTTH nad FTTB.
O ile rozumiem, że mogą być pewne problemy z przepustowościami w miejscach, gdzie sieć była projektowana lata temu i na jednym koncentryku działa pół ulicy to w nowych lokalizacjach na prawdę nie jest dziwnym zobaczyć, że na klatkę przypada po jednym węźle optycznym.

Może kiedyś mi UPC zamontuje jakiegoś boostrala w przedpokoju, ale na to nie liczyłbym w ciągu najbliższych kilkunastu lat. :mrgreen:

Zresztą kurcze, coax jest mega wygodny. Chcesz przedłużyć kabel? Nie ma problemu. Kupujesz kawałek kabla w castoramie, zarabiasz końcówki nożykiem do tapet, nakręcasz złączki i łączysz gwintowaną beczką. Dziecko jest w stanie to zrobić, a przedłużenie światłowodu? Najpierw musisz wynająć kogoś kto ma spawarkę (a nie będzie to kosztowało 50 złotych), potem jeszcze uważać, żeby tego spawu nie połamać...
Nie powiem, że nie jest fajnie "przyszpanować" przed osobami bez szerokiej wiedzy, że posiadam ten mityczny światłowód w domu, ale jak ktoś się dobrze zna to wrażenia już tym nie zrobię. ;)
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 03-02-2018, 13:18   

u563975 napisał/a:
W zastosowaniach konsumenckich na ten moment nie ma ani jednej zalety


Za to jedyną zaletą DOCSIS to odwlekanie modernizacji infrastruktury w czasie, czyli forsa w kieszeni dla operatora (= większy zysk). Czyli takie dziadowanie aby jeszcze coś więcej wycisnąć z tego prymitywnego kabla koncentrycznego zamiast inwestować w modernizację łącz.

Światłowód to przyszłościowe rozwiązanie, stąd na rozwiniętych rynkach się idzie w tym kierunku i w takim Singapurze praktycznie już wszędzie jest FTTH.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-02-2018, 19:51   

aster napisał/a:
Za to jedyną zaletą DOCSIS to odwlekanie modernizacji infrastruktury w czasie, czyli forsa w kieszeni dla operatora (= większy zysk). Czyli takie dziadowanie aby jeszcze coś więcej wycisnąć z tego prymitywnego kabla koncentrycznego zamiast inwestować w modernizację łącz.

Bzdury Waszmość piszesz i nic więcej.
ED jest obecnie w Polsce dostępny w prawie 3 MILIONACH domów - ilu ma światłowód, 200 tys, 300 tys ludzi - jak światło dobije do 3 mln klientów, to ED 3.1 przegoni je z kretesem, bo znowu będzie miało większy zasięg.
aster napisał/a:
Światłowód to przyszłościowe rozwiązanie

A FTTB czym jest?
aster napisał/a:
w takim Singapurze praktycznie już wszędzie jest FTTH.

No to tak ja u nas - środek Warszawy a tam 1 Mb w ADSL jeszcze śmiga...
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2018, 20:47   

Pewnie im chodzi tylko o to, że w ED mają o aż ~5ms wiecej niż na FTTH. Tak to różnicy nie widzę.
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 04-02-2018, 02:58   

KOCUREK1970 napisał/a:
Bzdury Waszmość piszesz i nic więcej.

Widocznie Twoja wiedza ogranicza się do klepania bzdur powtarzanych przez naszych nędznych operatorów, których głównym celem jest dojenie tego rynku zamiast inwestować w rozwój infrastruktury.

DOCSIS to TYLKO I WYŁĄCZNIE oszczędność dla operatora by odwlec w czasie modernizację sieci i unikać przejście na światłowód.

A tym dłużej to odwleką, tym więcej zarobią, tym większa dywidenda dla akcjonariuszy, itd. ZERO korzyści dla Ciebie, 100% korzyści dla operatora dojącego rynek by jak najwięcej zarobić.

KOCUREK1970 napisał/a:
ED jest obecnie w Polsce dostępny w prawie 3 MILIONACH domów...

LOL. Chwalisz się tym, że tanie i tandetne rozwiązanie jest popularne? Widocznie taki mamy rynek, który tak jak Ty akceptuje tymczasową "atrapę" zamiast iść do przodu.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-02-2018, 05:55   

aster napisał/a:
Chwalisz się tym, że tanie i tandetne rozwiązanie jest popularne? Widocznie taki mamy rynek, który tak jak Ty akceptuje tymczasową "atrapę" zamiast iść do przodu.

ED istniało już w czasach, kiedy o światłowodzie to DOMU nikt nawet nie śnił.
ED było już jakieś 10 lat wcześniej - więc co tu jest zacofanego, jak ED 3.1 full dupleks ma przepustowość rzędu 10 Gb i to w każdą stronę?
ED 3.1 full duplex dziś może więcej, niż te Twoje obecne 900 Mb w Orange.
To zacofane ED 3.0 ma w UPC Polska w tym roku przyśpieszyć do 1 Gb - zacofane powiadasz?
aster napisał/a:
Widocznie Twoja wiedza ogranicza się do klepania bzdur powtarzanych przez naszych nędznych operatorów, których głównym celem jest dojenie tego rynku zamiast inwestować w rozwój infrastruktury.

Bzdurą nazwałbym Twoją wiarę w światło - idź do Orange, tam poczujesz jego moc, zwłaszcza na YT

Drugi Mariuszek nam się objawił.
To po co siedzisz z UPC?
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2018, 11:38   

Na yt nie ma problemów, bo jest cache, ale wyjście na swiat, ba, nawet wewnatrz kraju połączenie jest do kitu, jak do niektorych serwerow z Polski trasa leci za granicę i wraca do Polski, sam miałem taką sytuację, gdzie mieszkam w Wawrszawie i do warszawskiego serwera miałem po 40ms, gdzie znajomy z jdmi mial 2ms a inny z upc 7ms. Dodatkowo transfery za granice potrafia zwolnic do kilku Mb/s, nawet do polskiego serwera, do którego trasa leci przez za granicę.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 05-02-2018, 18:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
Felerny sprzęt można zmienić (nad czym już UPC pracuje), .

Tak bardzo mocno nad tym pracują Kocurek zejdź na ziemię nawet nie widzą w tym problemu według nich jest to cudo technologiczne razem z Horizonem. Nic lepszego Panie nie ma.
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: