Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-10-2017, 06:23   

Poprzedni (stary) soft znowu wgrany - ZERO resetów.

Pozostaję w grupie testujących, choć do momentu wypuszczenia następnej wersji softu nie biorę już udziału w testach obecnej wersji oprogramowania.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2017, 11:09   

KOCUREK1970 napisał/a:
Poprzedni (stary) soft znowu wgrany - ZERO resetów.

Pozostaję w grupie testujących, choć do momentu wypuszczenia następnej wersji softu nie biorę już udziału w testach obecnej wersji oprogramowania.


Moze u ciebie modem sie resetuje ze wzgledu na inna wersje sprzetowa modemu? I ten soft dziala malo stabilnie, ciekawe jakie sa dalsze kroki UPC jesli chodzi o testy, widac ze sa i tacy ktorzy chwala, ciekawa sytuacja ale widac ze to potrwa
Przy okazji pamietajcie ze UPC nie wprowadzi nowych modemow poki nie zostanie to zaakceptowane w centrali UPC, UPC Polska postepuje zgodnie z polityka ustalona globalnie w centrali i poki tam nie nastapi zmiana podejscia to nie liczylbym na rewolucje,
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2017, 11:40   

pawelb napisał/a:
Moze u ciebie modem sie resetuje ze wzgledu na inna wersje sprzetowa modemu?

Mam taką samą wersję sprzętową modemu co Kocurek i na najnowszym testowym sofcie nie mam problemu z działaniem modemu. Nie resetuje mi się i działa stabilnie.
pawelb napisał/a:
Przy okazji pamietajcie ze UPC nie wprowadzi nowych modemow poki nie zostanie to zaakceptowane w centrali UPC

W takim razie czekamy na modem fritzbox. No co przecież unitymedia i szwajcarskie UPC już go mają więc my też. Czekamy jeszcze na modemy które ma ziggo.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2017, 11:50   

MrPepka napisał/a:
pawelb napisał/a:
Moze u ciebie modem sie resetuje ze wzgledu na inna wersje sprzetowa modemu?

Mam taką samą wersję sprzętową modemu co Kocurek i na najnowszym testowym sofcie nie mam problemu z działaniem modemu. Nie resetuje mi się i działa stabilnie.
pawelb napisał/a:
Przy okazji pamietajcie ze UPC nie wprowadzi nowych modemow poki nie zostanie to zaakceptowane w centrali UPC

W takim razie czekamy na modem fritzbox. No co przecież unitymedia i szwajcarskie UPC już go mają więc my też. Czekamy jeszcze na modemy które ma ziggo.


Unitymedia wydaje mi sie ze nie maja nic ciekawego, poza tym ze Niemcy maja swojego Fritza
Jakby zmienili obudowe tego modemu to bylby bardziej popularny ale tak jak kiedys pisalem to dziwaczna konstrukcja...nigdy nie mialem na testach podobnego modemu :P
Ziggo ma wiecej modemow Ubee: https://www.ziggo.nl/klantenservice/wifi/modem/
A Szwajcarzy to nie wiem...
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2017, 11:55   

pawelb napisał/a:
Ziggo ma wiecej modemow Ubee

No to dlaczego nasze UPC tych modemów nie ma? Na co oni czekają?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2017, 12:13   

MrPepka napisał/a:
pawelb napisał/a:
Ziggo ma wiecej modemow Ubee

No to dlaczego nasze UPC tych modemów nie ma? Na co oni czekają?


Z tego co widze to wszyscy maja podobnie, jeden modemorouter Ubee, jeden Compal, jeden Technicolor...z tego najnowszy to Compal...tylko Niemcy maja dodatkowo tego Fritza ale to dlatego ze to niemiecka konstrukcja i jak widac dbaja o swoje
No i oczywiscie jakies zwykle modemy (nie modemoroutery) ale rewelacji..widac ze UPC postawilo na jeden model czyli ConnectBox i to chyba nie byla przemyslana decyzja
Moze rozgladaja sie juz za kolejnym modemem? Zauwazcie ze nawet Compal ma wiecej modeli: http://www.icbn.com.tw/networking/
Pewnie nie wszystkie sa z Puma 6 :P
Zreszta Ubee tez ma troche modeli: http://www.ubeeinteractiv...less%20Gateways
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2017, 13:19   

No tak. Ubee i Compal - świetne i najlepsze marki. Już nie Netgear czy modemy technicolor z serii EPC (czyli dawne konstrukcje Cisco) tylko te chińszczyzny.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2017, 14:52   

MrPepka napisał/a:
No tak. Ubee i Compal - świetne i najlepsze marki. Już nie Netgear czy modemy technicolor z serii EPC (czyli dawne konstrukcje Cisco) tylko te chińszczyzny.


Mysle ze nie jest tak zle, Compal to firma corka Arrisa tylko produkujaca w Azji a Ubee to tez duza firma, globalna, obie firmy maja ciekawe konstrukcje ale nie do konca wiadomo na jakich to jest chipsetach
Problem w tym że ktos podejmujac decyzje o wyborze platformy na Intelu chyba nie do konca przetestowal te urzadzenia, podejrzewam ze zostaly podpisane roznego typu umowy i teraz UPC ma duzy problem jak wybrnac z tych klopotow
Pamietajmy ze takie decyzje podejmuje sie z wyprzedzeniem, czesto wielomiesiecznym
Oczywiscie abonenta to nie interesuje bo placi i wymaga i to jest oczywiste
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2017, 14:58   

Jak urządzenie ma wadę konstrukcyjna, to upc nie powinno miec problemu ze zwrotem szrota.
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 21-10-2017, 14:59   

mediaswiatuser8 napisał/a:
Zastanawiam się tylko - bo przecież modem będzie musiał ściągnąć konfig... skąd będzie wiedział jaki? Niestety nie znam tego procesu od podszewki.

Konfig jest "uniwersalny", przypisany do konta użytkownika. W takim pojedynczym pliku są informacje które zrozumie każdy modem z UPC.

KOCUREK1970 napisał/a:
Poprzedni (stary) soft znowu wgrany - ZERO resetów.

Potwierdzam. U mnie również wróciła stabilność (i czerwone pola na Pumie). ;)

pawelb napisał/a:
Moze u ciebie modem sie resetuje ze wzgledu na inna wersje sprzetowa modemu?

Nie. U Kocura HW5.01, u mnie 4.01. Obaj mieliśmy codzienne rebooty.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2017, 15:03   

To ciekawe co u Was powodowało te resety jak u Nas one nie występują.
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 21-10-2017, 16:35   

Może jakiś problem z CMTS?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-10-2017, 16:48   

brtk napisał/a:
To ciekawe co u Was powodowało te resety jak u Nas one nie występują.

Poprosiłem o wgranie poprzedniego softu i mam to obserwować - podejrzenie padło na coś na linii modem->CMTS, czyli problem ZA modemem w kanałach US (bardzo wysoki skok w momencie resetu modemu).


Też zachodzę w głowę, jak to możliwe, że SAMO oprogramowanie powoduje takie zachowanie modemu i to w różnej konfiguracji (u mnie Compal modem u Kolegi Radeckiego Compal modemorouter).
Jak oprogramowanie może powodować takie skutki techniczne, że dział IT podejrzewa problem z ich CMTSem?
Tylko, że na starym sofcie nic takiego nie występuje.
Może (?) pomimo, że zewnętrznie wszystkie Compale wyglądają tak samo - to mają jednak inny datasheet i to powoduje takie zachowania naszych Compali.

Myślę, że Kamil winien zaprosić do testów większą grupę testujących (zasugerowałem Mu taki pomysł).
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2017, 16:52   

KOCUREK1970 napisał/a:
Jak oprogramowanie może powodować takie skutki techniczne, że dział IT podejrzewa problem z ich CMTSem

Najwidoczniej ich CMTS jeszcze nie obsługuje w pełni poprawnie tego nowego oprogramowania. I pewnie dlatego nie można mieć swojego modemu kablowego.
A tylko Ty i Radecki macie ten problem bo zapewne u Was są inne CMTS-y i one nie obsługują nowego testowego softu Compala.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-10-2017, 17:10   

MrPepka napisał/a:
A tylko Ty i Radecki macie ten problem bo zapewne u Was są inne CMTS-y i one nie obsługują nowego testowego softu Compala.

Coś mi się nie chce wierzyć, by tego nie przewidzieli?

Radeckiii,
Ile u Ciebie jest obecnie aktywnych kanałów DS? (bo US zapewne 4).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: