Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-10-2017, 19:57   

rasz_pl napisał/a:



- sciagajacy sie (nawet powoli) update do gry poprzez klienta torrent(battle.net, world of tanks etc) oznacza ogromne skoki opoznien i nieprzyjemna gre online jesli nie kompletne rozlaczenia.


I to najbardziej denerwuje, bo wpada update podczas gry i nagłe skoki pingu, np. w csgo z 40ms na 80ms+. Nawet słuchając muzyki na yt i jednoczesnym graniu nieraz są skoki pingu, jak muzyka się ładuje.
 
 
rasz_pl 
easy master

Dołączył: 01 Wrz 2017
Posty: 36
Wysłany: 10-10-2017, 21:41   

pawelb napisał/a:
kilka dolarow roznicy pomiedzy chipsetem Intela i Broadcoma


Wlasnie o tym pisze, Intel nie bawi sie w pare dolarow, Intel albo wlepia bezposrednie lapowy, albo oferuje klientom laczony budzet marketingowy i promocje, np jako dystrybutor sprzedajac wysoki SKU cpu + plyte dostajesz w "prezencie " SSD intela ktory mozesz dac klientowy, albo sprzedac jako czysty zysk zwiekszajac tym samym marze na cpu, ale wszystko zaksiegowane jako promocja, albo sprzedaje swoje czipy za symboliczne ceny jak to bylo z Atomami.

Producenci modemow moga obecnie nie miec wyboru, albo beda ladowac Pume do ktorej Intel grubo doplaca, albo produkowac na sprawdzonym Broadcomie czego wynikiem jest modem drozszy o powiedzmy 30%. Ktory produkt wybierze taki Liberty Global czy inny Verizon? dla nich liczy sie tylko $bottom line i cyferki ktorymi przyciagaja klientow.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-10-2017, 00:07   

Cytat:
Wlasnie o tym pisze, Intel nie bawi sie w pare dolarow, Intel albo wlepia bezposrednie lapowy, albo oferuje klientom laczony budzet marketingowy i promocje, np jako dystrybutor sprzedajac wysoki SKU cpu + plyte dostajesz w "prezencie " SSD intela ktory mozesz dac klientowy, albo sprzedac jako czysty zysk zwiekszajac tym samym marze na cpu, ale wszystko zaksiegowane jako promocja, albo sprzedaje swoje czipy za symboliczne ceny jak to bylo z Atomami.

I dlatego obecne procesory Intel smarka termoprzewodzącym glutem i zaprzestał lutowania IHS-a? - też już Intel tnie koszty gdzie tylko może.
Dlatego co 3 lata wymyśla nową podstawkę pod nowy CPU, bo to zawsze dodatkowe $ popłyną.
Teraz sobie wymyślili, że nowy Coffy Lake, choć jest na 1151 NIE jest kompatybilny z chipsetem niżej niż serii 300 - czyli choć podstawka ta sama, to ci co maja MB z chipem 100, 200 już go nie kupią...
rasz_pl napisał/a:
Producenci modemow moga obecnie nie miec wyboru, albo beda ladowac Pume do ktorej Intel grubo doplaca, albo produkowac na sprawdzonym Broadcomie czego wynikiem jest modem drozszy o powiedzmy 30%. Ktory produkt wybierze taki Liberty Global czy inny Verizon?

Oczywiście, że te TAŃSZE - 2 mln modemów tańszych o 1 $ to 2 mln dolarów w kieszeni przy ich zakupie, a więc niższe koszty po stronie firmy, która taki modem użycza gratis klientowi.
rasz_pl napisał/a:
dla nich liczy sie tylko $bottom line i cyferki ktorymi przyciagaja klientow.

Nie klientów, tylko inwestorów - w żadnej firmie nie dba się o klienta, za to pielęgnuje inwestora (Ty im dasz zarobić 10 tys zł, a taki inwestor kupi akcje za 2 MILIONY dolarów).
_________________
 
 
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 11-10-2017, 08:51   

Napisałem, że kluczowy dla mnie jest fakt nieodczuwania problemów z opóźnieniami (bo że są to widzę po testach np. Ping Plotterem). Powiem więcej - gdybym nie zaczął drążyć tematu modemu (tak już mam, że przed kupnem czegokolwiek przeszukuję sieć pod kątem tej rzeczy) to najprawdopodobniej bym żył w błogiej nieświadomości.

Myślę, że istotny jest tutaj fakt, że mało gram online - a w FPS-y to już w ogóle (ostatnim był RtCW jakieś 10 lat temu)...

Niemniej jednak ciekawa dyskusja się wywiązała w tym wątku i będę go śledził.
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 11-10-2017, 11:59   

mediaswiatuser8 napisał/a:
Napisałem, że kluczowy dla mnie jest fakt nieodczuwania problemów z opóźnieniami (bo że są to widzę po testach np. Ping Plotterem). Powiem więcej - gdybym nie zaczął drążyć tematu modemu (tak już mam, że przed kupnem czegokolwiek przeszukuję sieć pod kątem tej rzeczy) to najprawdopodobniej bym żył w błogiej nieświadomości.

Myślę, że istotny jest tutaj fakt, że mało gram online - a w FPS-y to już w ogóle (ostatnim był RtCW jakieś 10 lat temu)...

Niemniej jednak ciekawa dyskusja się wywiązała w tym wątku i będę go śledził.


Dlatego myślę że temat UPC planuje przeczekać i wierzę że się uda. Jeszcze jak kiedyś torrenty były popularne to by to nie przeszło ale teraz? Transfery dobre, www śmiga a że dzieciaki narzekają że gry źle chodzą to i dobrze, niech się uczą :D Jedyne zagrożenie że jakiś dowcipniś napisze robala co będzie się rozprzestrzeniał i blokował te modemy ale pytanie po co?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2017, 13:57   

Tego problemu juz sie nie uda zamiesc pod dywan...za duzo urzadzen z Puna 6 jest na rynku..cos z tym beda musieli zrobic...sprawa jest nadal malo znana wsrod uzytkownikow w Polsce bo wielu graczy nawet nie zna portalu mediaswiat o czym ostatnio sie przekonalem rozmawiajac że znajomymi odnosnie problemu z IPv6 w UPC
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-10-2017, 14:24   Prosta odpowiedź...

teraz dostęp do łącz światłowodowych jest niewyobrażalnie lepszy jak 9lat temu i przyszli posiadacze usług w UPC gdy sama firma o to nie zadba będą wyrażali swoje nie zadowolenie.
Ilość osób w tych czasach używających łącza do gier online jest dużo większa niż kilka lat temu więc w końcu i tutaj będzie nagonka więc samo UPC może w końcu przejdzie na jakieś lepsze rozwiązanie.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2017, 16:25   Re: Prosta odpowiedź...

MariuszHL napisał/a:
teraz dostęp do łącz światłowodowych jest niewyobrażalnie lepszy jak 9lat temu i przyszli posiadacze usług w UPC gdy sama firma o to nie zadba będą wyrażali swoje nie zadowolenie.
Ilość osób w tych czasach używających łącza do gier online jest dużo większa niż kilka lat temu więc w końcu i tutaj będzie nagonka więc samo UPC może w końcu przejdzie na jakieś lepsze rozwiązanie.


wystarczy, żeby UPC wprowadziło inne modemy do oferty i problem byłby bardzo szybko rozwiązany, dla przeciętnego użytkownika który nie gra w gry online problemu z Puma 6 nie ma, problem jest przede wszystkim dla graczy i dlatego UPC powinno wprowadzić do oferty jakiś alternatywny modem i poczekać jak się sprawa potoczy z Puma 6, być może tak będzie jeśli Intel nie znajdzie rozwiązania, UPC nie będzie miało wówczas wyboru
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-10-2017, 16:36   

Zachęcam wszystkich, by i tu zakładali konta i brali udział w dyskusji.
Skoro to oficjalne forum UPC, to pozwoliłem sobie tam założyć o tym temat:
https://forum.upc.eu/t5/internet/test-puma6-i-problemy/m-p/843#M259

Trzeba to rozpropagować gdzie się tylko da.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2017, 20:06   

Jak najbardziej sprawe nalezy naglosnic zeby UPC poczulo ze trzeba cos z tym zrobić inaczej bardziej wymagajacy abonenci beda uciekac do innej technoligii a to w konsekwencji odbije sie na przyszlosci technologii Docsis!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-10-2017, 20:44   

pawelb napisał/a:
Jak najbardziej sprawe nalezy naglosnic

Więc szczególnie Ciebie (i również osoby znające to od środka) zapraszam to tej dyskusji na oficjalnym forum UPC.
_________________
 
 
kasper93 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 22
Wysłany: 11-10-2017, 21:49   

Moglibyście zaznaczyć, że problemu występują przy UDP/TCP, a nie koniecznie ICMP, bo mówiąc o pingu to wszyscy właśnie o ICMP będą myśleć. Po za tym, możecie podlinkować http://www.badmodems.com/ gdzie jest ładnie wyjaśnione, razem z wykresami. Przepraszam, że tak piszę, ale nie chce się tam logować.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2017, 22:07   

kasper93 napisał/a:
Moglibyście zaznaczyć, że problemu występują przy UDP/TCP, a nie koniecznie ICMP, bo mówiąc o pingu to wszyscy właśnie o ICMP będą myśleć. Po za tym, możecie podlinkować http://www.badmodems.com/ gdzie jest ładnie wyjaśnione, razem z wykresami. Przepraszam, że tak piszę, ale nie chce się tam logować.


O tym wlasnie napisalem na oficjalnym forum UPC bo rzeczywiscie wiekszosc osob sugeruje sie (np. w grach online) wskazaniami pinga a jak wiadomo transmisja sieciowa to przede wszystkim pakiety TCP/UDP a nie icmp czyli ping, ping jest tu tylko pewnym wskaznikiem , protokolem kontrolnym a w przypadku modemow z chipsetem Puma 6 (czyli np. ConnectBox) problemem jest wlasnie przetwarzanie pakietow TCP/UDP przez modem i do tego sluzy np. test Puma6: https://www.dslreports.com/tools/puma6
 
 
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 12-10-2017, 09:47   

@KOCUREK, myślę że ten wątek na oficjalnym forum to bardzo dobry pomysł.

A ja wczoraj trafiłem na ciekawe informacje o aktualizacji DOCSIS 3.1:
Cable Internet with download and upload speeds of 10Gbps may eventually come to American homes thanks to a new specification for higher-speed, symmetrical data transmissions.
Cały artykuł (po angielsku) tutaj: https://arstechnica.com/information-technology/2017/10/10gbps-cable-internet-uploads-and-downloads-coming-in-docsis-update/
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-10-2017, 17:03   

mediaswiatuser8 napisał/a:
@KOCUREK, myślę że ten wątek na oficjalnym forum to bardzo dobry pomysł.

Dziękuję bardzo - aż byłem zdziwiony, że nikt go tam jeszcze nie założył.

Nie wiem czy powinienem to zdradzać (mam nadzieję, że Kamilowi się nie narażę :P ) - ale są planowane testy nowego oprogramowania dla Compala i to już JUTRO (takie info przekazał nam na tamtym forum Kamil).
Grupa testerów już się tam zgłasza - chętnych do testów sporo :mrgreen: (i ja wyraziłem taki akces, zastrzegając co prawda, że Compal ma pozostać u mnie w trybie mostu - będzie to też jakiś wkład, by przetestować i taką konfigurację "Compal modem-własny router" kontra u innych testujących "Compal modemorouter").

Mam (chichą) nadzieję, że moja skromna kandydatura zostanie przyjęta (na co liczę :mrgreen: ).

Jeśli otrzymam nowe oprogramowanie poinformuję Was tu na forum.
Trzymajcie kciuki.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: