Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 14-05-2017, 13:00   

Czyli wychodzilo by ze lepiej przejsc na net z horizona?
_________________
  ogromny
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14-05-2017, 13:32   

ogromny napisał/a:
Czyli wychodzilo by ze lepiej przejsc na net z horizona?


Pozwól, że nie odpowiem na to pytanie jednoznacznie.
Powinieneś korzystać z tego rozwiązania, które u Ciebie działa najlepiej. Jeżeli uważasz, że Horizon będzie u Ciebie działał lepiej to się przełącz. Jeżeli jednak Compal mimo tych wszystkich problemów nadal sprawdza się u Ciebie lub po prostu wymagasz trybu Bridge to zostań na Compalu.
 
 
Atexor 
Klikacz


Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 15
Wysłany: 14-05-2017, 13:37   

ralf napisał/a:
To są ważne testy a nie tam zamartwianie się czy jest na czerwono czy zielono.

http://www.dslreports.com/tools/pingtest

http://www.dslreports.com/speedtest

Dopóki tutaj mam wyniki A lub A+ to wszystko może być na czerwono.


1.
14/5/2017 1:17:50PM grade A+
14/5/2017 1:18:40PM grade A+

2. Test jest dość oszukańczy. Na speedtestach/torrentach wyciągam ok. 14,5Mb, tj. 116Mb.


Puma6:

Atlas334 napisał/a:

To dość zgubne myślenie.
Wszystkie speedtesty mogą być na zielono a w CS:GO przeciwnik Cię zabije, bo przez laga nie strzeliłeś wtedy kiedy chciałeś. Podczas rozmowy VoIP słychać co drugie słowo, bo straty pakietów na protokole UDP sięgają kilku procent. Wideokonferencje się zacinają, lagują i działają z opóźnieniem. Przegrałeś aukcję na Allegro, bo twój modem potrzebował 3x więcej czasu na przetworzenie kliknięcia w przycisk.

No ale w speedtestach masz na zielono...


U mnie się pokrywało z testem puma6. Było na czerwono, pingi po 60, paskudnie się grało (z monitorem 144Hz widać znacznie różnicę), a teraz granie jak marzenie.

Rano mi internet padł na 10m. Myślałem, że update routera, a nadal stara wersja i 8 kanałów... Tylko strona routera w końcu normalnie się odpala. Co oni tam wyczyniają w tym UPC.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-05-2017, 20:51   

Atexor: Ty też masz 8 kanałów i widać że u Ciebie test Puma 6 wygląda nie najgorzej...to zdaje się potwierdzać tę teorię że problemy zdecydowanie nasilają się kiedy bondowanych jest powyżej 8 kanałów w downstreamie, przypuszczam że nie jest to problem z Puma 6 ale jednak z bibliotekami do obsługi Puma 6 udostępnionymi przez Intela dla producentów modemów, prawdopodobnie te dwa czy trzy lata temu nie przetestowano wystarczająco tych bibliotek w środowisku z większą liczbą kanałów i stąd te rosnące problemy, na początku jak wchodziły modemy z Puma 6 nie było takich zgłoszeń bo i pewnie zdecydowanie rzadziej były sieci w których bondowane są 24 czy tez 32 kanały downstream
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-05-2017, 13:45   Mam takie porównanie...

robisz test połączeniowy z serwerami gdzie zazwyczaj znajdują się bazy gier typu League of Legends czy World of Warcraft dla EUROPY oraz szybkość łącza i masz takie dane:

1 łącze usługodawcy daje ci 244Mbits/19Mbits z pingiem od 50 do 80ms

2 łącze usługodawcy daje ci 588Mbits/61Mbits z pingiem od 33 do 54ms

Teraz masz wybór i dla Mnie już istotne informacje są tu zawarte bo jak lubię sobie pograć online to wiem ,które łącze będzie dla Mnie lepsze a nie komentarze użytkowników gdyż wiadome jak to może być zmanipulowane.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2017, 16:27   

Jak pisałem tak zrobilem. Napisałem jeszcze raz na czat UPC i dowiedziałem się, że te oprogramowanie jest testowe i nie każdy je dostaje. Konsultant wysłał moją prośbę o udział w testach do działu technicznego z oprogramowaniem i mam dostać tą aktualizację.

Przy okazji patrzcie na ten skok pingu bez obciążenia łącza test robiony:
http://www.dslreports.com/speedtest/15301671

Myślę, że te nowe oprogramowanie niewiele da, bo ja też w miarę zielono mam


@up mariusz

I łacze za granicą daje ci raz 5Mb/s a raz 600Mb/s + utraty pakietów na poziomie 5-20% (w zalezności na jaki serwer się trafi). Tego już nie napiszesz?:)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-05-2017, 17:42   

MariuszHL napisał/a:
Teraz masz wybór i dla Mnie już istotne informacje są tu zawarte bo jak lubię sobie pograć online to wiem ,które łącze będzie dla Mnie lepsze a nie komentarze użytkowników gdyż wiadome jak to może być zmanipulowane.

Bredzisz człowieku jak potłuczony.
_________________
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 15-05-2017, 21:31   

KOCUREK1970 napisał/a:
MariuszHL napisał/a:
Teraz masz wybór i dla Mnie już istotne informacje są tu zawarte bo jak lubię sobie pograć online to wiem ,które łącze będzie dla Mnie lepsze a nie komentarze użytkowników gdyż wiadome jak to może być zmanipulowane.

Bredzisz człowieku jak potłuczony.


Może niech moderator oceni czy kolegi nie zbanować bo to już się robi irytujące co on wypisuje.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-05-2017, 21:48   

KOCUREK1970, i c#Hunter, Miejcie go gdzieś i tyle.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2017, 23:43   Re: Mam takie porównanie...

MariuszHL napisał/a:
robisz test połączeniowy z serwerami gdzie zazwyczaj znajdują się bazy gier typu League of Legends czy World of Warcraft dla EUROPY oraz szybkość łącza i masz takie dane:

1 łącze usługodawcy daje ci 244Mbits/19Mbits z pingiem od 50 do 80ms

2 łącze usługodawcy daje ci 588Mbits/61Mbits z pingiem od 33 do 54ms

Teraz masz wybór i dla Mnie już istotne informacje są tu zawarte bo jak lubię sobie pograć online to wiem ,które łącze będzie dla Mnie lepsze a nie komentarze użytkowników gdyż wiadome jak to może być zmanipulowane.

...a później wchodzisz na serwer jakiegoś CSa czy Tibii i na pierwszym łączu (UPC) znów masz prawie 250/20 i ping 50-80, a na drugim (Orange) np. ~10% z 600/60 i ping ponad 200. Znalazłeś jakąś grupę serwerów, z którymi Orange ma dobre styki i bijesz na nich rekordy prędkości, a ja Ciebie pytam jak łącze wypada w innych zastosowaniach czy na innych serwerach. Swoją drogą nie powiedziałeś też, jak jako pro-gamer radzisz sobie z randomowym rozłączaniem co 24h? Codziennie logujesz się na swojego Funboxa i sprawdzasz kiedy Cię rozłączy? Czy specjalnie zaraz po odpaleniu kompa rozłączasz połączenie, żeby mieć pewność że przez następne kilka-kilkanaście godzin Cię nie rozłączy? Bo przecież disconnecta w trakcie rozgrywki taki gracz jak Ty by nie przebolał...

Zaproponowałem Ci, byś podał min. 20 różnych adresów IP (nie z tej samej "szafy" we Francji), ja podam swoje i zobaczymy "kto wygra" (jeśli podniecają Cię takie "walki" - co można wyczytać z Twoich postów wychwalających "światłowód wychodzący ze ściany w mieszkaniu przy słabych stykach w kraju"). I od razu zaznaczam... Celem tego testu nie byłoby porównanie operatorów (bo taka próba jest kompletnie niemiarodajna) tylko pokazanie, że łącze Orange mimo bajecznych megabitów nie jest wcale najlepsze i czasami (moim zdaniem nawet bardzo często) wypada gorzej od wolniejszych łącz konkurencji.

I jeszcze jedno... Zacząłeś od tego, że na łączach UPC nie da się grać online. Teraz piszesz o pingach 50-80. Faktycznie "dramat" uniemożliwiający rozgrywkę... Lepiej siedzieć na kompletnie nieobliczalnym łączu gdzie raz (IMHO rzadko) masz 600/60 i pingi do 30ms, raz ledwie 10/1 i pingi ponad 150. Pomijam już fakt, że ja w UPC mało kiedy przekraczam 60ms, ale niech Ci będzie.

MrPepka napisał/a:
KOCUREK1970, i c#Hunter, Miejcie go gdzieś i tyle.

No nie do końca, bo wejdzie tu ktoś randomowy i przeczyta że "łącza UPC są do niczego i tylko światło się liczy"... Trzeba prostować takie wypowiedzi.
 
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2017, 11:28   

omufo napisał/a:
No nie do końca, bo wejdzie tu ktoś randomowy i przeczyta że "łącza UPC są do niczego i tylko światło się liczy"... Trzeba prostować takie wypowiedzi.

Tak, ale wy go tylko nakręcacie przez co dalej będzie szerzył te swoje brednie.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-05-2017, 12:13   Ja przynajmniej mam dowody...

że łącze UPC nie domaga w takich grach jak World of Warcraft , League of Legends i potrafi szczególnie podczas potyczek mieć duże skoki PINGU co na łączu ORANGE FIBER czy NETIA-INTERNETIA FIBER ,AIR BAITS nie doświadczyłem.Tak jak pisałem prędzej często jesteśmy zmuszeni do korzystania z usług bo nie mamy lepszej alternatywnej możliwości wyboru ale ,że gry online ,w których trzeba myśleć i grać zespołowo często są lepszym rozwiązaniem niż włóczenie się po dworze i na przykład ćpanie to prędzej czy później jakikolwiek użytkownik łącza UPC przekona się do czego łącze ich się nadaje gdy nie zaczną też dbać o graczy online.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2017, 12:19   

MariuszHL napisał/a:
ale ,że gry online ,w których trzeba myśleć i grać zespołowo często są lepszym rozwiązaniem niż włóczenie się po dworze

Dlaczego? Wolę włóczyć się po dworze i grać w kosza z chłopakami niż ciągle grać online.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-05-2017, 14:10   

MariuszHL napisał/a:
że łącze UPC nie domaga w takich grach jak World of Warcraft , League of Legends i potrafi szczególnie podczas potyczek mieć duże skoki PINGU co na łączu ORANGE FIBER czy NETIA-INTERNETIA FIBER ,AIR BAITS nie doświadczyłem

"przez ostatnie 8 lat, Polcy i Polaki..."
_________________
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16-05-2017, 14:14   

Ja się znów zapytam co to ma wspólnego z opóźnieniami na chipsecie Puma 6?
Wiem, że co jakiś czas pojawia się off-topic (co jest naturalnym zjawiskiem) ale to już przechodzi ludzkie pojęcie. Wszędzie widzę ten syf "Orange vs. UPC". Załóżcie sobie oddzielny wątek i tam siejcie ferment.

Gdzie na tym forum są moderatorzy???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: