Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 13-01-2019, 12:53   

Compal da radę tam gdzie jest małe obciążenie sieci. Dlatego u części działa OK, u większości są skoki. Jak masz starszą sieć (8 [chyba już nie ma takich], max 16 kanałów) tam jest szansa, że będzie to działalo, dlatego, że ma mniej pakietów do przerobienia na procesorze od wszystkich użyszkodników. Problemem z Puma 6 jest taki, że układ odczytuje pakiety z kabla, a procek je przetwarza. Bufor do przetwarzania jest bardzo mały, przez co nie wyrabia się przetwarzaniem przy dużym obciążeniu (vide problemy z DoSem). Dlatego, też są wieksze i losowe opoźnienia na przesyle.

Generalnie, Giga Connect Box nie ma z tym problemów (jeszcze) z uwagi na prędkość sieci: tylko do 1.2Gbps max na 24 kanałach. Jak UPC zacznie używać EuroDOCSIS 3.1 z prędkością sieci do 10Gbps będzie ten sam problem co na Compalach dziś.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 13-01-2019, 13:58   

ayufanpl, Z tego co wiem, GCB już korzysta z Docsis 3.1. Jest jeszcze jeden kanał OFDM, czyli razem 25 kanałów.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2019, 14:04   

Problemy są również przy niewielkim obciążeniu sieci, podczas testów transfer jest znikomy, a opóźnienia losowo rosną i pakiety giną. Gdy testowałam to nic w tle nie korzystało z sieci. Compal to wadliwy modem, pomaga tylko wymiana na inny, wolny od przypadłości chipsetu PUMA6. Oczywiście są użytkownicy, którym to nie przeszkadza, nawet nie zauważają, ale jeśli komuś zależy na usługach, gdzie stabilność transmisji jest ważna to odradzam Compala.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 13-01-2019, 14:16   

Zuzia napisał/a:
niewielkim obciążeniu sieci,
Chodzi o obciążenie sieci operatora, od modemu do CMTS, nie sieci lokalnej.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2019, 14:49   

Obciążenie od modemu do CMTS z pewnością ma znaczenie. Ale testy wykonywałam również późno w nocy jak też nad ranem i nadal opóźnienia wariowały i ginęły pakiety. Trudno uwierzyć, że nadmierne obciążenie sieci UPC trwa całą dobę...
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 13-01-2019, 14:49   

zylx napisał/a:
Zuzia napisał/a:
niewielkim obciążeniu sieci,
Chodzi o obciążenie sieci operatora, od modemu do CMTS, nie sieci lokalnej.


Dokładnie. Tu nie chodzi o obciążenie twojej sieci, tylko sieci operatora. Każdy modem odbiera i dekoduje wszystkie pakiety, które są do wszystkich. Następnie podejmuje decyzję czy jest to adresowane do niego.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2019, 15:06   

ayufanpl napisał/a:
Compal da radę tam gdzie jest małe obciążenie sieci. Dlatego u części działa OK, u większości są skoki. Jak masz starszą sieć (8 [chyba już nie ma takich], max 16 kanałów) tam jest szansa, że będzie to działalo, dlatego, że ma mniej pakietów do przerobienia na procesorze od wszystkich użyszkodników.


U mnie Compal logował się tylko na 16 kanałach, sygnał był dobry jednak problem istniał.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 15-01-2019, 15:27   

Mam Hitrona w pracy i działa od dłuższego czasu bez problemu.
Tylko żadnych testów specjalnie nie robiłem :)
_________________
 
 
wid3l3c 
easy master

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 27
Wysłany: 08-02-2019, 17:53   

Wracam do tematu po kilku miesiącach "olewania", a to przez konsultanta co zadzwonił i przypomniał o kończącej się umowie.

Wynik testu pumy:


a to tracerty na jakieś tam serwery:

Ciekawe dlaczego na drugiej "hopce" jest timeout?

ping, 133 próbek na 89.75.24.193 czyli jakiś tam sieciowy punkt UPC
min 5 - ms / max - 19 ms / avg - 7 ms
Chyba aż takich skoków być nie powinno?

Na starym Cisco i necie 120 mega, pingi na "głupie wp.pl" stały mur beton na 10-11 ms.
I feeling grania w CSa był zupełnie inny.


Zastanawiam się co zrobić.
Wydawać kasy na dodatkowe urządzenie mi się nie widzi, bo raz - kasa, dwa gniazdko i kolejne pudełko na które po prostu nie ma miejsca, zużycie prądu.

Być może gdzieś w szafie bym znalazł starego LINKSYS WRT54G, zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń, chodzi o przetestowanie czy Compal w trybie bridge by ogarnął - pytanie czy ten router jest w stanie popchnąć dalej sygnał z Compala jak należy.

Natomiast jestem skłonny "coś" kupić, zamontować i potestować, tylko po to by udowodnić UPC że jest źle, a w razie czego 14 dni na zwrot i mógłbym oddać, a oni niech się martwią.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2019, 18:03   

Compal w trybie bridge nic nie da bo winny jest chip w samym urządzeniu. Musiałbyś modem wymienić na inny
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 08-02-2019, 18:07   

wid3l3c, Wartości ping do pośrednich hopów nie mają znaczenia, jeśli tylko wartości serwera docelowego są poprawne. Wynika to po prostu z niskiego priorytetu dla pakietów ICMP.

UPC o problemie wie, i postanowiło go ignorować, gdyż jest zauważalny przez bardzo małą liczbę użytkowników, głównie graczy. Jedyne rozwiązanie to wziąć sprawy w swoje ręce. Oddzielny router i przełączenie Compala w tryb Bridge nie wiele zmienia w tej kwestii, bo problemem jest modem. Dla porównania, tak wygląda mój test kwadracików:
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 08-02-2019, 18:25   

wid3l3c, coś kupić by przetestować i zwrócić? W grę wchodzi tylko używka cisco albo ubee które pracowało w UPC i jest jeszcze nie wycięte z bazy. Udowadniać nic nie musisz UPC dobrze wie o problemie tylko nic z tym już nie próbuje zrobic
_________________
  ogromny
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2019, 13:51   

Przed chwilką przeprowadziłem umówioną rozmowę z UPC w sprawie przedłużenia umowy.
UPC jednak 'nieugięcie' stoi na stanowisku, że w grę wchodzi tylko i wyłącznie wymiana sprzętu na np. Hitrona - podobno system nie przepuszcza pozostawienie EPC3925.
Miła konsultantka twierdziła, że EPC3925 nie zapewni dobrej prędkości i dlatego (???)

Nawiasem mówiąc, to wzmianka o rozwiązaniu umowy, nie spowodowała spodziewanej reakcji.
W piątek idę z wypowiedzeniem..
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 13-02-2019, 13:54   

a na jaką prędkość chciałeś podnieść internet ?
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2019, 14:03   

Podobno najniższą obecnie jest 200 mbps, tak więc powinien śmiało dać sobie radę (ma możliwości do 440)
Ale "system nie przepuszcza" :D

Dowiadywałem się, to w Vectrze dają EPC3928
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: