Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-06-2017, 22:26   

Fajnie to wygląda już, oby to zaimplementowali w Compalach...
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 08-06-2017, 22:37   

Czekaj tatka latka. Najsampierf musi to zatwierdzić korpo w NL, a potem w Katowicach musi to przejść testy. Także pół roku jak nic. Chciałbym się mylić.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-06-2017, 22:47   

Cytat:
Także pół roku jak nic. Chciałbym się mylić.

Lepsze pół roku niż 2 czy 3 lata.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-06-2017, 23:27   

myślę że dużo szybciej zostanie wypuszczona poprawka na Compala, przypuszczam nawet że już pewnie UPC ją ma, poprzednio jak pokazała się poprawka na Arrisa to za chwilę UPC mialo również na Compala więc myślę że to jest kwestia jeszcze tego miesiąca
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 09-06-2017, 09:04   

Cytat:

myślę że dużo szybciej zostanie wypuszczona poprawka na Compala, przypuszczam nawet że już pewnie UPC ją ma, poprzednio jak pokazała się poprawka na Arrisa to za chwilę UPC mialo również na Compala więc myślę że to jest kwestia jeszcze tego miesiąca


Ja pamiętam coś, że w marcu albo czerwcu była poprawka dla Arrisa a w maju dopiero w UPC i to tylko dla ograniczonej ilości abonentów.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2017, 14:48   

pawelb napisał/a:
myślę że dużo szybciej zostanie wypuszczona poprawka na Compala, przypuszczam nawet że już pewnie UPC ją ma, poprzednio jak pokazała się poprawka na Arrisa to za chwilę UPC mialo również na Compala więc myślę że to jest kwestia jeszcze tego miesiąca


A spróbuj wykonać pingtest na stronie http://www.speedtest.pl/narzedzia/ping_test_online
Mi na Compalu zawsze tam ukazuje się skok pingu o prawie 100ms do każdej lokalizacji, myślę, że to przez oprogramowanie routera.

 
 
iTemplar 
easy master

Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 23
Wysłany: 09-06-2017, 16:00   

brtk napisał/a:
speedtest. pl/narzedzia/ping_test_online


U mnie na Compalu przy tym teście jest zawsze wszystko OK, w sumie to tylko przy tym na dslreports. com/tools/puma6 mam czasem jakieś problemy, wszystkie inne, nawet inny "Jitter/Ping Test" dostępny na dslreports. com nie pokazuje żadnych problemów :P Z tego co tu czytałem to chyba oprogramowanie mam najnowsze - CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

pingtest.png
Plik ściągnięto 96 raz(y) 47,69 KB

 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2017, 21:51   

To porób sobie pare razy pod rzad te testy na tej stronie i zobacz czy takie skoki pingu jak ja będziesz mieć. Przed aktualizacją oprogramowania miałem tam maksymalny ping do europejskich serwerów nawet 300ms. To takie pojedyńcze skoki raz wyłapywane a raz nie.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2017, 22:57   

brtk napisał/a:


A spróbuj wykonać pingtest na stronie http://www.speedtest.pl/narzedzia/ping_test_online
Mi na Compalu zawsze tam ukazuje się skok pingu o prawie 100ms do każdej lokalizacji, myślę, że to przez oprogramowanie routera.

Obrazek


U mnie tak to wygląda (Ping test online dla TG2492S na końcu postu)

[ Dodano: 10-06-2017, 16:51 ]
A tak wygląda u mnie test Puma6 z Hitronem CGNV4
Swoją drogą ciekawe jaka wersja softu jest obecnie na modemach UPC

Hitron_4.5.10.10-SIP.jpg
Plik ściągnięto 108 raz(y) 47,21 KB

ping_test_online.jpg
Plik ściągnięto 125 raz(y) 99,14 KB

 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-06-2017, 19:44   

Ktos cos juz wie kiedy aktualizacja na compale?
 
 
halek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: 09-07-2017, 00:16   

Miło mi, że wreszcie taki temat powstał. Problemy z pingiem były już od 2016 roku a tu była cisza co mnie irytowało.

Póki co niezmiennie CS:GO przy tickrate 128 potrafi raz na minutę dowalić ping 200ms i teleporty na kilka sekund po czym wraca na stabilne 30-40ms (5 GHz). Najgorsze jest to że na starych softach z 2016 roku działało idealnie. Mam soft CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH.

Są jakieś sposoby na chwilowe chociaż pozbycie się problemu? Resetowanie routera nic nie daje.

Technicolorze 7200 wróć. Ty działałeś jak złoto na 5 GHz mój ty markowy czarny routerze. Biały klocek nie dorasta ci do pięt.

Capture.JPG
Plik ściągnięto 81 raz(y) 25,08 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2017, 10:43   

to słabo wygląda, rozumiem że skoro grasz po Wifi to sprawdzałeś inne ustawienia WIfi (inny kanał, szerokość kanału itp) ? warto sprawdzić inne ustawienia
Generalnie w gry on-line lepiej grać "po kablu" a nie przez Wifi, co prawda na 5Ghz jest znacznie luźniej ale zawsze warto spojrzeć programem typu InSSIDer (pod Windows) czy Wifi Analyzer (Android) na ile "czysto" jest na kanale WiFi na którym pracuje Twój modem
zwróciłbym też uwagę czy coś w tle na komputerze nie powoduje takich chwilowych skoków pingu, np. ściąganie filmów....generalnie to co wkleiłeś kiepsko wygląda, nawet przy Compalu nie powinno tak być :P
 
 
halek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: 09-07-2017, 12:12   

yyy... A czy właśnie o takich skokach pingu nie jest mowa w tym temacie?

Sprawdzałem inne ustawienia i zawsze efektem końcowym była jeszcze gorsza stabilność niż na defaultowych. Na 5GHz jestem sam na kanale 36 i jest jeszcze tylko jedna sieć na kanale 100.

Sprawdzane na dwóch PC w których jedyną wspólną częścią była ta sama karta sieciowa TP-Link Archer T8E.
Jednakże, na technicolorze śmigało jak po kablu. Natychmiast po zmienia routera były lagi, potem ze 2 miesiące super stabilnie, a potem cały 2017 rok w lagach. Może napiszę do UPC aby mi oddali stary modem, a to białe cacko sobie zabrali :)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2017, 20:11   

Oczywiscie ze ten wątek dotyczy pewnych problemow z Puma6 objawiających sie m.in skokiem pingu ale nie zawsze skok pingu musi byc zwazany z Puma6..u mnie w sieci uzytkownicy korzystaja z modemu Arris TG2492S z Puma6 i żaden z graczy nie zglasza takiego problemu dlatego jestem dosc sceptyczny kiedy slysze jak wszyscy tlumacza swoje problemy posiadaniem modemu z Puma6..jak juz wiadomo, ten problem pojawia sie przede wszystkim w sieciach gdzie modemy bonduja (łączą) duza liczbe kanałów typy 24 albo 32...w Polsce nie ma takich sieci...maks to 16...mysle ze czesc problemów wynika po prostu z przeciazenia wezlow a nie z Puma6 ;)
problemem moga byc np. parametry pracy modemu w domu..warto zglosic zeby sprawdzili
 
 
halek 
Klikacz

Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: 09-07-2017, 20:34   

Hmm. Kiedy przełączę się na 2,4GHz, problem z cyklicznym pingiem co minutę-dwie w CS:GO natychmiast znika. Nie wygląda to więc na winę sieci UPC tylko routera w trybie 5GHz. Co powinienem w takim razie zgłośić aby UPC sprawdziło?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: