Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stała głośność na niektórych kanałach
Autor Wiadomość
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 05-04-2017, 10:49   Stała głośność na niektórych kanałach

Witam

Na niektórych kanałach mam stala glosnosc której nie moge regulować pilotem od mediaboxu , pilotem moge jedynie wylaczyc dzwiek lub wlaczyc staly poziom . Aby dostosować poziom głośności, musze regulowac sile pilotem od tv..da sie cos z tym zrobic ? Tak aby byla plynna regulacja w pilocie od mediaboxu
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 05-04-2017, 12:09   Re: Stała głośność na niektórych kanałach

Nitomen napisał/a:
Witam

Na niektórych kanałach mam stala glosnosc której nie moge regulować pilotem od mediaboxu , pilotem moge jedynie wylaczyc dzwiek lub wlaczyc staly poziom . Aby dostosować poziom głośności, musze regulowac sile pilotem od tv..da sie cos z tym zrobic ? Tak aby byla plynna regulacja w pilocie od mediaboxu


Zgadza się, w niektórych przypadkach dokładnie tak jest, szczególnie na kanałach z Dolby Digital.

Generalnie rzecz biorąc poziom dźwięku na dekoderze mediabox powinien być ustawiony na maksymalny - wówczas regulujemy dźwięk w telewizorze. Oczywiście nie musisz w tym celu używać pilota od telewizora tylko odpowiednio skonfigurować pilot od mediabox'a.
Poniżej skopiowałem post który umieszczałem już dawno temu w którymś z tematów (wybaczcie nie pamiętam ju kiedy i gdzie).
Osobiście mam tak skonfigurowane ustawienia odkąd mam dekoder Mediabox - maksymalne ustawienie dźwięku na dekoderze natomiast regulacja bezpośrednio pilotem od dekodera w telewizorze.

po odpowiednim zaprogramowaniu pilot dekodera MediaBox obsługuje dekoder - ale za wyjątkiem przycisków "VOL+" I "VOL-", które wysyłają sygnał wyłącznie do telewizora sterując jego głośnością, nie ma wówczas potrzeby używania przycisku "TV" na pilocie dekodera. 

podsumowuję, PO wcześniejszym wpisaniu odpowiedniego kodu w pilocie tak, aby obsługiwał również telewizor należy: 

1. wcisnąć przycisk "upc" (w momencie naciskania przycisk na krótko zaświeci się) 
2. wcisnąć jednocześnie przyciski "OK" oraz "czerwony" (kolorowe przyciski na dole pilota) - w tym momencie przycisk "upc" zamruga dwukrotnie
3. wpisać kod naciskając cyfry: 993 - dioda w przycisku "upc" zamruga dwukrotnie 
4. nacisnąć przycisk "TV" (w momencie naciskania przycisk na krótko zaświeci się) 

UWAGA: w poleceniu nr 4 naciśnięcie przycisku "upc" zamiast "TV" spowoduje, że przyciski "VOL+" i "VOL-" będą obsługiwać wyłącznie dekoder obojętnie czy pilot zostanie przełączony w obsługę telewizora przyciskiem "TV" czy też nie! NIE POMYL SIĘ i wciśnij TV

od tego momentu przyciski "VOL+" oraz "VOL-" obsługiwać będą wyłącznie zmianę poziomu głośności w telewizorze bez przestawiania głośności w dekoderze (nie ma wtedy potrzeby wcześniejszego wciskania przycisku TV aby przejść do opcji obsługi telewizora i zmienić głośność w telewizorze). W tej sytuacji zmiana wyściowego poziomu głosu z dekodera na telewizor możliwa będzie w menu dekodera: menu> ustawienia> ustawienia tv > głośność. Powinna ona być ustawiona na maksymalny poziom. 

aby powyższe ustawienie anulować i powrócić do fabrycznego ustawienia pilota (gdy telewizor obsługiwany jest wyłącznie po wciśnięciu przycisku TV) należy: 

1. wcisnąć przycisk "upc" (w momencie naciskania przycisk na krótko zaświeci się) 
2. wcisnąć jednocześnie przyciski "OK" oraz "czerwony" (kolorowe przyciski na dole pilota) - w tym momencie przycisk "upc" zamruga dwukrotnie 
3. wpisać kod naciskając cyfry: 993 - dioda w przycisku "upc" zamruga dwukrotnie 
4. nacisnąć przycisk "VOL+" - dioda w przycisku "upc" zamruga czterokrotnie 

Mam nadzieję, że Ci pomogłem, osobiście używam wyłącznie pilota od dekodera mediabox. Oczywiście, aby powyższe działało prawidłowo musisz skonfigurować pilot mediabox'a do obsługi Twojego modelu telewizora.

link do instrukcji parowania (strona 16):
https://www.upc.pl/pdf/up...uzytkownika.pdf

poniżej link do spisu kodów:
https://www.upc.pl/pdf/st...wien_pilota.pdf
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 06-04-2017, 07:00   

Dzieki pobawie sie później, u mnie ja wcisne guzik TV na pilocie od mediaboxu , to ekran robi sie czarny.
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 06-04-2017, 10:35   

Po zaprogramowania głośności na pilocie nie trzeba przełączać na tv. Pod "upc" odbywa się sterowanie głośnością odbiornika.
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 06-04-2017, 13:12   

Akurat napotkałem taki sam problem po zmianie TV na nowszy z wsparciem 4K. Np. na Kanale MiniMini+ HD nie mogę zmieniać audio z poziomu dekodera a sąsiednie kanały działają bez zarzutu i można regulować głośność. Strasznie wkurzające to jest.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 06-04-2017, 13:37   

Cytat:
Dzieki pobawie sie później, u mnie ja wcisne guzik TV na pilocie od mediaboxu , to ekran robi sie czarny.


Zgadza się, dlatego po odpowiednim zaprogramowaniu pilota nie będziesz już musiał w celu regulacji głośności w telewizorze wciskać przycisku "TV" bo pilot sam wyśle odpowiedni sygnał do telewizora :)


Cytat:
Akurat napotkałem taki sam problem po zmianie TV na nowszy z wsparciem 4K. Np. na Kanale MiniMini+ HD nie mogę zmieniać audio z poziomu dekodera a sąsiednie kanały działają bez zarzutu i można regulować głośność. Strasznie wkurzające to jest.


Dlatego polecam wyżej wskazane rozwiązanie :) i miłego odbioru i przełączania i zgłaśniania :)
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 06-04-2017, 13:42   

Cytat:

Dlatego polecam wyżej wskazane rozwiązanie :) i miłego odbioru i przełączania i zgłaśniania :)

No to szybkie pytanie: czy ten temat rozwiązać przy korzystaniu z soundbar/kina domowego? Jeżeli mógłbym włączyć/wyłączyć TV i regulować głośność soundbar (głośniki z TV off, tv innego producenta niż soundbar) to byłoby ok.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 06-04-2017, 14:00   

Alex147 napisał/a:
Cytat:

Dlatego polecam wyżej wskazane rozwiązanie :) i miłego odbioru i przełączania i zgłaśniania :)

No to szybkie pytanie: czy ten temat rozwiązać przy korzystaniu z soundbar/kina domowego? Jeżeli mógłbym włączyć/wyłączyć TV i regulować głośność soundbar (głośniki z TV off, tv innego producenta niż soundbar) to byłoby ok.


Teoretycznie pilot od Mediabox'a można skonfigurować do pracy z telewizorami jednakże tajemnicą poliszynela jest to, że jeśli trafisz na kod obsługujący inny sprzęt to i owszem zadziała. Sprawdziłem chwilę temu i trafiłem na pilocie na kod który faktycznie obsługuje moje kino domowe Philips'a i regulacja dźwięku jest bezpośrednio na tym sprzęcie.
Ponieważ nie masz w wykazie kodów innych niż do tv musisz spróbować metodą manualną kiedy to wyszukuje się kodu do skutku (info w instrukcji - link wcześniej str. 16).
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 07-04-2017, 07:08   

Dzieku Matek, wszytko działa, jedyna uwaga do pkt.2- zamiast wciśnij dwa przyciski , powinno byc wcisnij i trzymaj je wcisniete do mrugnięcia , tzn ok 3 s
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 07-04-2017, 08:08   

Czy podobny problem występuje w dekoderze Horizon?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: