Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny problem z VPN
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2017, 19:49   

MrPepka napisał/a:
Upewnij się przez "tracert wp.pl".

Poprzez tą komendę wiem, że ruch leci przez serwer vpn w moim routerze.
Pitrek, zapewne wiesz, że od kilku dni cytowanie selektywne nie działa prawidłowo od androida 6.0 w górę tak więc nie obraź się jak pozwolisz, że zostawię to jak jest żeby administracja widziała.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-03-2017, 20:40   

OK.
Czy ping z klienta VPN do"wp.pl" jest też tak duży?

Co to jest za sieć (ta obca), z której się łączysz?
Jaki jest ping do "wp.pl", z tego komputera, na którym masz tego klienta VPN, oczywiście bez połączenia VPN?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2017, 21:36   

Pitrek napisał/a:
Co to jest za sieć (ta obca), z której się łączysz?

Jest z mobilnego routera huawei (internet mam na nim z orange).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22-03-2017, 22:07   

Czy ping z klienta VPN do"wp.pl" jest też tak duży?
Jaki jest ping do "wp.pl", z tego komputera, na którym masz tego klienta VPN, oczywiście bez połączenia VPN?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2017, 15:26   

Pitrek napisał/a:
Czy ping z klienta VPN do"wp.pl" jest też tak duży?

864-1101 ms
Pitrek napisał/a:
Jaki jest ping do "wp.pl", z tego komputera, na którym masz tego klienta VPN, oczywiście bez połączenia VPN?

Na obcej sieci (tej z orange) jest w zakresie 33-43ms bez VPN. Na mojej domowej w zakresie 7-8 (bez VPN). Z VPN czasem wzrośnie do 60, ale jest w normie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-03-2017, 20:10   

Czyli VPN działa, trasy są, ruch do Twojego LANu jest tylko ping jest bardzo wysoki. Sprawdź jeszcze prędkość internetu na tym komputerze z klientem VPN. Raz bez połączenia VPN (z jego sieci) i drugi po połączeniu VPN, przy włączonej opcji "Użyj domyślnej bramy w sieci lokalnej" tak aby internet był z Twojego routera. Strata z powodu szyfrowania VPN jest ok. 10%. Maksymalna prędkość jest mniejsza od wartości z pary: Twój Upload i prędkość internetu na kliencie.

Pewno soft na Asusie masz aktualny. Może Asus ma problemy z protokołem GRE.
Warto sprawdzić. Wyłącz serwer VPN na Asusie. Trzeba na którymś z komputerów w Twoim LANie zrobić serwer VPN (połączenie przychodzące). Najlepiej konto i hasło zrobić takie jak w Asusie, to na kliencie nic nie trzeba zmieniać. Po wyłączeniu serwera VPN w Asusie, musisz tylko w przekierować port 1723 na IP serwera VPN w LANie.
Po tym sprawdzić jak to wygląda.
Pewno doskonale wiesz jak zrobić serwer VPN, ale tutaj zamieściłem info jak to zrobić na komputerze:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...ight=VPN#172840

Edit:
Tak czytając tamte stare posty natknąłem się na to:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...t=orange#173192
lukislaw napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc. Okazało się że winowajcą jest Orange. Żeby moc korzystać z VPN trzeba u nich aktywować usługę.

Czyżby problemem był orange, może sprawdź z innej sieci, z pracy, od znajomych, sąsiadów.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2017, 20:42   

Pitrek napisał/a:
Czyli VPN działa, trasy są, ruch do Twojego LANu jest tylko ping jest bardzo wysoki. Sprawdź jeszcze prędkość internetu na tym komputerze z klientem VPN. Raz bez połączenia VPN (z jego sieci) i drugi po połączeniu VPN, przy włączonej opcji "Użyj domyślnej bramy w sieci lokalnej" tak aby internet był z Twojego routera. Strata z powodu szyfrowania VPN jest ok. 10%. Maksymalna prędkość jest mniejsza od wartości z pary: Twój Upload i prędkość internetu na kliencie.

Bez połączenia VPN zbliżam się do 60 (w momencie gdy mierzyłem to było 51, ale testowałem po wifi w laptopie nie mam możliwości podłączenia go kablem). Z VPN mam jakieś 30mb/s.
Pitrek napisał/a:
Edit:
Tak czytając tamte stare posty natknąłem się na to:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...t=orange#173192
lukislaw napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc. Okazało się że winowajcą jest Orange. Żeby moc korzystać z VPN trzeba u nich aktywować usługę.

Czyżby problemem był orange, może sprawdź z innej sieci, z pracy, od znajomych, sąsiadów.

Mam na uwadze tamten temat, ale jeśli dobrze się orientuję to tamten autor nie mógł w ogóle połączyć się z VPN. A ja się z nim normalnie łączę.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-03-2017, 21:00   

MrPepka napisał/a:
Bez połączenia VPN zbliżam się do 60 (w momencie gdy mierzyłem to było 51, ale testowałem po wifi w laptopie nie mam możliwości podłączenia go kablem). Z VPN mam jakieś 30mb/s.

Nie wiem czy ja dobrze rozumiem co Ty testujesz. Chodziło mi o test internetu na komputerze z klientem VPN, po połączeniu klienta z Twoim serwerem VPN. Klient ma domyślną trasę do internetu przez Twój serwer. Nie możesz mieć 30 Mb/s, bo Ty masz Uploadu 6 Mb/s.

MrPepka napisał/a:
Mam na uwadze tamten temat, ale jeśli dobrze się orientuję to tamten autor nie mógł w ogóle połączyć się z VPN. A ja się z nim normalnie łączę.
Tamto tylko podałem dla przykładu jak się robi serwer VPN, problem opisywany tam jest tu nieistotny.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2017, 21:09   

Pitrek napisał/a:
Chodziło mi o test internetu na komputerze z klientem VPN, po połączeniu klienta z Twoim serwerem VPN.

I taki test zrobiłem.
Takie pytanie mam. Czy IP serwera VPN w komputerze jest takie same jak IP komputera?
Ostatnio zmieniony przez MrPepka 25-03-2017, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-03-2017, 21:10   

"IPConfig"
PPP adapter VPN do MOJVPN:

Connection-specific DNS Suffix . :
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.11
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Default Gateway . . . . . . . . . : 0.0.0.0

Czy na kliencie ten internet nie idzie przypadkiem z jego sieci, bo z Twojego VPNa nie może być takiej prędkości.

MrPepka napisał/a:
Czy IP serwera VPN w komputerze jest takie same jak IP komputera?

Nie, tam podajesz zakres, serwer po połączeniu ma dwa adresy. Jego IP to to pierwsze, klienci dostają to następne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 25-03-2017, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2017, 21:19   

Nie mogę się połączyć z serwerem VPN bo z jakiegoś irracjonalnego powodu Windows resetuje mi hasło do konta na którym skonfigurowałem VPN. Stworzyłem do tego nowe konto więc spokojnie. Moje jest czyste.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-03-2017, 21:24   

Możesz je zmienić:
Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe
Połączenie przychodzące->Właściwości->Użytkownicy->Wybierasz konto->hasło
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2017, 21:25   

Pitrek napisał/a:
Możesz je zmienić:
Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe
Połączenie przychodzące->Właściwości->Użytkownicy->Wybierasz konto->hasło

Wiem, że mogę, ale nic mi to nie daje. System nie zapamiętuje hasła które ustawiam.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-03-2017, 21:29   

Możesz usunąć to połączenie przychodzące i konto i zrobić na nowo:

1. W Windows 10->Panel Sterowania->Centrum sieci i udostępniania->Zmień ustawienia karty sieciowej (można w Eksploratorze plików wkleić: "Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania".
Można to samo uzyskać: prawy klaw. mysz na START->Połączenia sieciowe
2. Jeżeli masz włączony "Pasek menu" (jeżeli nie ma "Paska menu" to naciskasz lewy alt+K) wybierasz "Plik"->Nowe połączenie przychodzące....->Dodaj osobę (nie używaj istniejących kont, utworzysz nowe na potrzeby VPN)->podajesz nazwę np. Zdalny i silne hasło. Robisz "Dalej"->Przy użyciu internetu->Dalej->W oprogramowaniu sieciowym odznaczasz IPv6 i Udostępnianie.
We właściwościach "Protokołu intern. w wersji 4 (TCP/IPv4)" ustawiasz "Zezwalaj komputerom na dostęp do mojej sieci lokalnej". Zaznaczasz "Określ adresy IP" (tak będzie lepiej), podajesz zakres adresów (1. dla serwera, 2. ostatni z zakresu dla klientów). Te adresy muszą być z Twojej sieci lokalnej, niekolidujące z innymi adresami przydzielanymi przez DHCP z Asusa. Odznaczasz "Zezwól na własne adresy" i robisz "Zezwól na dostęp"
3. Na komputerze (ten serwer VPN) albo wyłącz Zaporę, albo zrób reguły zezwalające na ruch przychodzący TCP na port lokalny 1723. Jeżeli używasz zapory Windows to reguły "Routing i dostęp zdalny (ruch przychodzący GRE, PPTP, L2TP)" same się tworzą
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2017, 21:51   

Też nic. System nie zapamiętuje hasła i ustawia jakieś swoje którego nawet nie znam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: