Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekoder Mediabox HD + monitor - problem z płynnością obrazu
Autor Wiadomość
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 21-03-2017, 19:00   

silentb33 napisał/a:
Sprawdzenie monitora na innym dekoderze to dobry pomysł i gdy tylko będę mieć możliwość postaram się to zrobić.


Na innym dekoderze i najlepiej u kogoś innego w domu, bo wtedy będzie jasne czy indywidualnie u ciebie w mieszkaniu jest problem z niewystarczająco wysokim strumieniem danych dla sygnału cyfrowego tv w kablu, tak że w pierwszej kolejności sprawdź u kogoś kto ma UPC, a dopiero potem u kogoś kto ma innego operatora albo oprócz UPC ma też np tv satelitarną albo naziemną.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2017, 19:06   

Cytat:
rozumiem o co ci chodzi, tyle że u mnie nie ma problemów z tym, że obraz jest rozmyty, czy za mgłą lecz poprostu nie jest płynny. I najtrafniejszym wg mnie określeniem jest to, że wygląda jakby liczba klatek była niska np. około 18-20 klatek/s. Ma się wrażenie, że obraz jest wolny, ciężki.

To może zresetuj sam dekoder. Ewentualnie zmień w nim rozdzielczość hdmi na 1080i lub inną.
Cytat:
Telewizor, na którym dzisiaj robiłam test był kineskopowy.

CRT-eki nie nadają się do tego.
silentb33 napisał/a:
Poza tym jak wyjaśnić, że przez 1 dzień wszystko było w porządku?

Przypadek
Cytat:

Aha, no i nie wiem czy wziąłeś pod uwagę, że problem występuje tylko na kanałach w jakości HD.

Patrz pierwszy wpis.
 
 
silentb33 
Klikacz

Dołączyła: 16 Mar 2017
Posty: 8
Wysłany: 21-03-2017, 19:08   

kr@k@dyl napisał/a:
Na innym dekoderze i najlepiej u kogoś innego w domu, bo wtedy będzie jasne czy indywidualnie u ciebie w mieszkaniu jest problem z niewystarczająco wysokim strumieniem danych dla sygnału cyfrowego tv w kablu, tak że w pierwszej kolejności sprawdź u kogoś kto ma UPC, a dopiero potem u kogoś kto ma innego operatora albo oprócz UPC ma też np tv satelitarną albo naziemną.

Tzn. jaka jest różnica czy ktoś ma UPC czy innego operatora? Jeśli wszystko będzie w porządku u kogoś, to znaczy, że problem jest u mnie.

MrPepka napisał/a:
To może zresetuj sam dekoder. Ewentualnie zmień w nim rozdzielczość hdmi na 1080i lub inną.

Masz na myśli włączenie i wyłączenie dekodera, czy coś więcej? Tak jak pisałam wcześniej, zmiana ustawień w dekoderze nic praktycznie nie zmienia. Nie ma znaczenia czy mam ustawione 720p, 1080i czy auto. Obraz na głównym monitorze wygląda tak samo.

MrPepka napisał/a:
CRT-eki nie nadają się do tego.

Konkretnie do czego się nie nadają?

MrPepka napisał/a:
Przypadek

No ale skoro chociażby przez chwilę było wszystko w porządku, to wg mnie wskazuje, że monitor nie powoduje problemu.

MrPepka napisał/a:
Patrz pierwszy wpis.

Nie zrozumiałam :)
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 21-03-2017, 19:23   

MrPepka napisał/a:
CRT-eki nie nadają się do tego.


A to niby dlaczego ? do tv CRT możesz podłączyć nawet dekoder 4K, np tunery satelitarne podłączone po EURO do CRT dają ostrzejszy obraz niż horizon po EURO złączu. Ogólnie wyjście analogowe scart z horizona nie zachwyca delikatnie mówiąc. Wszystko z niego ma jednorodny charakter, nawet z youtube.

Kiedyś podłączyłem do horizona poprzez taki trójnik, dodatkowy kabel do analogowego wejścia antenowego tv, bo w UPC jest jeszcze sygnał analogowy i porównałem z ciekawości jak wygląda obraz poprzez scart z horizona vs sygnał analogowy UPC, i przy szybkim przełączaniu okazało się że obraz z tzw analogu UPC jest bardziej szczegółowy (pomimo że lekko śnieży) np wzory na krawatach niż na tym samym programie w wersji HD z horizona, gdzie drobny wzór ginął jakby był włączony jakiś filtr odszumiający obraz.

https://www.kontaktuj.pl/...x-gniazdo-f.jpg
Ostatnio zmieniony przez kr@k@dyl 21-03-2017, 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2017, 19:30   

kr@k@dyl napisał/a:
A to niby dlaczego ? do tv CRT możesz podłączyć nawet dekoder 4K, np tunery satelitarne podłączone po EURO do CRT dają ostrzejszy obraz niż horizon po EURO złączu. Ogólnie wyjście analogowe scart z horizona nie zachwyca delikatnie mówiąc. Wszystko z niego ma jednorodny charakter, nawet z youtube.

No i co, że podłączysz i będzie działać skoro crt będzie upscalował do sd?

[ Dodano: 21-03-2017, 19:32 ]
Cytat:

Konkretnie do czego się nie nadają?

Do testowania kanałów hd. CRT będzie upscalował do sd więc równie dobrze tam może być problem.

[ Dodano: 21-03-2017, 19:34 ]
Cytat:
Masz na myśli włączenie i wyłączenie dekodera, czy coś więcej?

Mam na myśli przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych.
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 21-03-2017, 19:44   

MrPepka napisał/a:
No i co, że podłączysz i będzie działać skoro crt będzie upscalował do sd?


Proponuję podłączyć (poprzez taki trójnik jak podałem) dodatkowy kabel koncentryczny do analogowego wyjścia tv i wstroić analogowe kanały które wciąż są wpuszczone w kabel i porównać obraz z tym z horizona na jakimś kanale gdzie siedzą przy stole goście w krawatach z drobnymi wzorkami i długo rozmawiają, przy takich porównaniach obrazu z analogowego wyjścia antenowego vs scarta z horizona okazało się że obraz z wyjścia ant na tym samym kanale w wersji sd był bardziej szczegółowy niż ten sam kanał w wersji hd z horizona. Na horizonie drobniutkie wzorki na krawacie ginęły w szumach (były nieczytelne) podczas gdy z analogowego wyjścia ant wzorki były czytelne. Tylko trzeba było szybko przełączać źródła aby zdążyć przed zmianą odległości kamery na wzorki krawata, po przy większym przybliżeniu to wiadomo że wszystkie były widoczne a to chodziło żeby były widoczne z pewnego oddalenia.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2017, 19:51   

Cytat:
Proponuję podłączyć (poprzez taki trójnik jak podałem) dodatkowy kabel koncentryczny do analogowego wyjścia tv i wstroić analogowe kanały które wciąż są wpuszczone w kabel i porównać obraz z tym z horizona na jakimś kanale gdzie siedzą przy stole goście w krawatach z drobnymi wzorkami i długo rozmawiają, przy takich porównaniach obrazu z analogowego wyjścia antenowego vs scarta z horizona okazało się że obraz z wyjścia ant na tym samym kanale sd był bardziej szczegółowy niż ten sam kanał w wersji hd z horizona. Na horizonie drobniutkie wzorki na krawacie ginęły w szumach (były nieczytelne) podczas gdy z analogowego wyjścia ant wzorki były czytelne. Tylko trzeba było szybko przełączać źródła aby zdążyć przed zmianą odległości kamery na wzorki krawata, po przy większym przybliżeniu to wiadomo że wszystkie były widoczne a to chodziło żeby były widoczne z pewnego oddalenia.

To jest właśnie cięcie kosztów na zwykłym gnieździe scart. Wstyd UPC wstyd.
 
 
silentb33 
Klikacz

Dołączyła: 16 Mar 2017
Posty: 8
Wysłany: 21-03-2017, 19:56   

MrPepka napisał/a:
Do testowania kanałów hd. CRT będzie upscalował do sd więc równie dobrze tam może być problem.

Monitor/TV (ten z tunerem), o którym pisałam w pierwszym poście jest LCD i problem jest taki sam jak na TV CRT. Sam kabel EURO jest SD więć już w tym momencie mamy downscaling.
MrPepka napisał/a:
Mam na myśli przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych.

Rozumiem. Czy wiesz może jakie są tego konsekwencje? Chodzi mi o to, czy np. nie będę musiała konfigurować pewnych rzeczy od nowa.
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 21-03-2017, 20:00   

MrPepka napisał/a:
To jest właśnie cięcie kosztów na zwykłym gnieździe scart. Wstyd UPC wstyd.


Właśnie tak jest, sporo czasu poświęciłem na te porównania i z całą pewnością stwierdzam że obraz z kanału HD z horizona ma zauważalnie mniejszą szczegółowość obrazu niż ten sam kanał w wersji SD z analogowego wejścia ant, przy czym obraz z analogowego wyjścia ant lekko śnieży a ten z horizona jest idealnie czysty no ale to jest inna kwestia. Ogólnie mówiąc obraz po EURO z horizona ma totalnie jednorodny charakter, nawet kolor i szczegółowość teletekstu z horizona jest specyficznie zmiękczony w porównaniu z tym jak wygląda oryginalny teletekst po analogowym wyjściu ant.

No powiem jeszcze tak że ruch z analogu też jest nieco lepszy.
Ostatnio zmieniony przez kr@k@dyl 21-03-2017, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2017, 20:01   

Cytat:
Monitor/TV (ten z tunerem), o którym pisałam w pierwszym poście jest LCD i problem jest taki sam jak na TV CRT. Sam kabel EURO jest SD więć już w tym momencie mamy downscaling.

:shock: to czemu nie podłączysz dekodera przez hdmi do monitora?
Cytat:
Rozumiem. Czy wiesz może jakie są tego konsekwencje? Chodzi mi o to, czy np. nie będę musiała konfigurować pewnych rzeczy od nowa.

No niestety będziesz dlatego wcześniej spisz wszystkie ustawienia dekodera.

[ Dodano: 21-03-2017, 20:07 ]
Cytat:
Właśnie tak jest, sporo czasu poświęciłem na te porównania i z całą pewnością stwierdzam że obraz z kanału HD z horizona ma zauważalnie mniejszą szczegółowość obrazu niż ten sam kanał w wersji SD z analogowego wejścia ant, przy czym obraz z analogowego wyjścia ant lekko śnieży a ten z horizona jest idealnie czysty no ale to jest inna kwestia. Ogólnie mówiąc obraz po EURO z horizona ma totalnie jednorodny charakter, nawet kolor i szczegółowość teletekstu z horizona jest specyficznie zmiękczony w porównaniu z tym jak wygląda oryginalny teletekst po analogowym wyjściu ant.

No powiem jeszcze tak że ruch z analogu też jest nieco lepszy.

A jak to wygląda w porównaniu z mediaboxem?
 
 
silentb33 
Klikacz

Dołączyła: 16 Mar 2017
Posty: 8
Wysłany: 21-03-2017, 20:09   

MrPepka napisał/a:
:shock: to czemu nie podłączysz dekodera przez hdmi do monitora?

Nie rozumiem. Czytałeś dokładnie pierwszy post? Pisałam, że mam dwa monitory z czego jeden jest monitorem z tunerem TV - przesyłam do niego sygnał w SD poprzez kabel SCART, w monitorze nie ma wejścia HDMI, a jedynie SCART i VGA. Drugi monitor to full HD bez tunera połączony do dekodera prez HDMI. I to jest ten domyślny monitor, który mnie interesuje, bo mogę na nim oglądać kanały w jakości HD.
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 21-03-2017, 20:23   

MrPepka napisał/a:
A jak to wygląda w porównaniu z mediaboxem?


Niestety nie miałem mediaboxa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: