Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon GO szansą na uniknięcie abonamentu RTV
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 16-03-2017, 20:16   

A kim jest PSL? mieli 8 lat na to

Teraz rządzi #dobrazmiana i powszechny podatek zwany abonamentem dla posiadaczy umów z operatorami CATV i TV-SAT jest raczej przesadzony
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 16-03-2017, 20:26   

Tylko spora część nie płaci z tych którzy w poczuciu strachu lub zwykłej uczciwości nieopatrznie zarejestrowali swoje odbiorniki.

Co ciekawe według nowej ustawy opłata ta ma być daniną osoby prywatnej na rzecz skomercjalizowanej spółki kapitałowej ( w tym przypadku spółki akcyjnej) działającej według prawa handlowego. A zgodnie z przepisami osoby prywatne nieposiadające osobowości prawnej nie mają prawa finansować tych spółek kapitałowych.

Jak oni będą chcieli zrobić teraz z tego abonamentu klasyczną daninę publiczną na rzecz jednoosobowej spółki akcyjnej? Naprawdę nie wiem.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-03-2017, 20:30   

GDA napisał/a:
Teraz rządzi #dobrazmiana i powszechny podatek zwany abonamentem dla posiadaczy umów z operatorami CATV i TV-SAT jest raczej przesadzony

Wydaje mi się, że opór będzie duży.
Raz, że stracą na tym operatorzy sat/catv (bo ludzie zrezygnują z tv u nich i przejdą na darmową tv, gdzie nikt im niczego nie "udowodni").
Co więcej mogą ograniczyć inwestycje w ich sieci i nie pozyskają nowych klientów, a wręcz przeciwnie - i z kogo to te PISmaki ściągną kasę?
Można jeszcze ich zaskarżyć do Strasburga.
Mogę taką umowę poddać pod analizę też PRK i GIODO - a tu już opór jest duży, bo naruszone będzie prawo w kilku aspektach (ja NIE mam umowy z TVPIS, więc na jakiej podstawie ta firma chce moje dane osobowe, chce je pozyskać, przetwarzać, przechowywać?).

W ostateczności mogę pomachać UPC z telewizją ręką na pożegnanie - zostawię sobie tylko neta i fona, tyle.
Kto na tym straci?
_________________
 
 
fluker 
easy master

Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 24
Wysłany: 16-03-2017, 21:16   

Ode mnie ta władza nie powącha abonamentu. Nie mam zamiaru finansować reżimowej telewizji. Do lutego 2017 roku mam umowę z UPC, do tego czasu nie zapłacę ani grosza, najwyżej będzie kara, ale pewnie i tak będą trwały postępowania sądowe. Potem zrywam umowę, kupuję talerz i tuner do odbioru kanałów satelitarnych FTA i kanałów tv naziemnej. Eleven jest legalnie w necie, C+ nielegalnie, ale także jest. Pakiet tenisowy na stronie ATP też jest. Damy radę.
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-03-2017, 21:51   

Co ci to da jak od 2018 i tak ma być obowiązkowa opłata od każdego (ok 6zł od głowy) potrącana od podatku PIT?
_________________
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 17-03-2017, 13:51   

KOCUREK1970 napisał/a:
ludzie zrezygnują z tv u nich i przejdą na darmową tv, gdzie nikt im niczego nie "udowodni"

Taa... Ludzie płacą po 200zł za pakiety tv i nagle porzucą swoje "bóstwo i centrum życia rodzinnego" tylko dlatego, że będą musieli dołożyć kolejne 16zł na abonament. Już to widzę. Ponoć 90% gospodarstw domowych posiada odbiornik tv. Porzucić to, nawet całkowicie, to może garstka osób, które brały ją razem w pakiecie z internetem, bo taniej.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-03-2017, 20:00   

edek napisał/a:
16zł na abonament.

Tylko, że to nie będzie 16 zł za całe gospodarstwo domowe!
A w necie jest i VOD, IPLA, Netflix i inne serwisy, gdzie będę miał lepszą ofertę filmową niż ta z UPC (i to legalnie za mniejszą kasę).
To propozycja, by każdy, kto płaci PIT płacił te 8 czy tam ileś zł miesięcznie.
Będą domy, gdzie miesięcznie się zrobi 40 zł i więcej.

A poza tym - dlaczego JA mam za to płacić, a ci co mają DVB-T/SAT FTA złotówki za to nie zapłacą (posiadanie telewizora).
Nie ma dla mnie znaczenia, czy to będzie 5 zł ROCZNIE, czy 50 zł miesięcznie - skoro TV Narodowa i PUBLICZNA, niech płaca na nią wszyscy, a nie znowu jelenie, którym można dopieprzyć bo mają jakieś umowy.
_________________
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 17-03-2017, 20:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
To propozycja, by każdy, kto płaci PIT płacił te 8 czy tam ileś zł miesięcznie.
(...) dlaczego JA mam za to płacić, a ci co mają DVB-T/SAT FTA złotówki za to nie zapłacą

To są dwie inne propozycje rządu. Pierwsza - tymczasowa - wszystko zostaje po staremu, z wyjątkiem przekazywania informacji przez operatorów. W tym przypadku kwota na jedno gospodarstwo jest stała; 22zł(?). Druga propozycja - docelowa - każdy płaci od PITu, niezależnie czy korzysta z DVB-T czy kablówki, przez co te informacje od operatorów staną się bezużyteczne.
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 18-03-2017, 09:25   

Jeśli ma być doliczana opłata do PIT to nie mamy o czym mówić. Jeśli tylko na podstawie zbieranych danych od operatorów to oczywiście, że posiadacze cyfrowych tunerów i anten bez jakichkolwiek abonamentów będą teoretycznie mogli nie płacić...
Abstrahując od powyższego cały pomysł jest z dupy wzięty. Abonament można płacić, jeśli telewizja będzie coś reprezentować, a dzisiaj to jest dno i dwa metry mułu...
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 18-03-2017, 10:37   

Jedyną metodą uniknięcia abonamentu są przyśpieszone wybory parlamentarne. Jeżeli nie to wcześniej czy później wyciągną z nas pieniądze na TVPis...
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-03-2017, 12:48   

Ma napisał/a:
Abonament można płacić, jeśli telewizja będzie coś reprezentować, a dzisiaj to jest dno i dwa metry mułu...

Rozchodzi się o to, że obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego wiąże się z używaniem do odbioru programów odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a nie treścią emitowanych programów.

KOCUREK1970 napisał/a:
A poza tym - dlaczego JA mam za to płacić, a ci co mają DVB-T/SAT FTA złotówki za to nie zapłacą (posiadanie telewizora).
Nie ma dla mnie znaczenia, czy to będzie 5 zł ROCZNIE, czy 50 zł miesięcznie - skoro TV Narodowa i PUBLICZNA, niech płaca na nią wszyscy, a nie znowu jelenie, którym można dopieprzyć bo mają jakieś umowy.

I o to chodzi i o to chodzi.

Poza tym w dzisiejszych czasach urządzenia techniczne jak smartfony czy komputery z tunerem telewizyjnym, też mogą być wykorzystywane do słuchania radia czy natychmiastowego odbioru programów, mimo że oglądanie tv czy radia nie jest ich podstawowym przeznaczeniem.
Dlatego -jeśli już- to obowiązkową opłatę powinni uiszczać wszyscy którzy posiadają każdy sprzęt umożliwiający dostęp do oglądania treści, a nie tylko posiadacze odbiornika TV- czyli albo płacą  wszyscy, albo nikt. 

Po prostu- oglądasz czy nie, masz odbiornik umożliwiający odbiór czy nie, za PUBLICZNE I POWSZECHNE-płać...jak na NFZ możesz nie korzystać a płacić musisz...a że się nie podoba- to ba! 
Stąd pomysł by abonament był pobierany z podatkiem dochodowym PIT i CIT, oraz składką KRUS.
Ostatnio zmieniony przez Kasia 18-03-2017, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 18-03-2017, 13:03   

Darth Vader napisał/a:
Jedyną metodą uniknięcia abonamentu są przyśpieszone wybory parlamentarne. Jeżeli nie to wcześniej czy później wyciągną z nas pieniądze na TVPis..

Taka prawda że jak już to przeforsują to i tak ewentualne przyszłe ekipy tego nie cofną a PISowcy tylko zrobią im to na rękę, tak to już w tym kraju jest. Jak zrobili 23% vat za PO tak PIS tego nie cofnął na 22% jak dawniej, choć obiecali. Tak samo będzie z przymusową opłatą za RTV - ci przeforsują, a następcy nie będą mieli zamiaru tego zmienić bo obsadzą posadki swoimi.
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 20-03-2017, 14:37   

Ma napisał/a:
Jeśli ma być doliczana opłata do PIT to nie mamy o czym mówić.

No... Jest o czym mówić, bo to normalnie podwyżka podatków... Niech sobie z budżetu biorą...
  gbbsoft
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 23-03-2017, 11:11   

Kasia napisał/a:
obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego wiąże się z używaniem do odbioru programów odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a nie treścią emitowanych programów.
A dokładniej za zakup i posiadanie tego odbiornika. Aby być fundatorem składki publicznej niekoniecznie trzeba już go używać.

Ciekawe w jaki sposób prawny rozwiązują obecnie takie sytuacje, gdy ktoś na przykład otrzymał w spadku rzeczony odbiornik lub nabył go w drodze bezgotówkowego przejęcia od osoby prywatnej wraz z zakupionym mieszkaniem :mrgreen:

Czy tłumaczenie "on już tu stał" wystarczy? :lol:
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2017, 12:12   

swat997 napisał/a:
A dokładniej za zakup

pierwsze słyszę
gdyby był za zakup to byłby wliczony w cenę tak jak KGO

abonament póki co jest daniną za posiadanie i używanie odbiornika - ale aby go płacić trzeba takie urządzenie zarejestrować - jako że nikt nie jest w stanie sprawdzić tego czy posiadasz i używasz odbiornik to nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie go rejestrować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: