Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa urządzenia rozsyłające sygnał WiFi na sprzęcie UPC
Autor Wiadomość
rymi 
light master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 96
Wysłany: 04-03-2017, 19:26   Dwa urządzenia rozsyłające sygnał WiFi na sprzęcie UPC

Czy w UPC jest możliwość, aby na raz dwa urządzenia od UPC rozsyłały sygnał WiFi?

Zainstalowali mi Horizona [on też jest modemorouterem z WiFi] i ten jego moduł WiFi jest jeszcze gorszy od Technicolora :-( W pokoju gdzie jest Horizon jest OK, ale w drugim pokoju [jakieś 5 metrów w linii prostej, dwie ściany żelbetonowe] jest totalna kicha. W trzecim pokoju rozwiązałem to siecią 5 GHz [w eterze raptem 6 sieci 5 Ghz], ale w drugim pokoju brak urządzeń z częstotliwością 5 GHz :-(

Czy UPC mogłoby mi zainstalować w drugim pokoju Compala i aby on rozsyłał mi też WiFi? Oczywiście Horizon też by musiał wciąż nadal rozsyłać sygnał WiFi w pierwszym pokoju.

Jeśli jest to możliwe to bym mógł to na nich wymusić np. odstąpieniem od umowy [w końcu mam 14 dni na to].
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 04-03-2017, 19:30   Re: Dwa urządzenia rozsyłające sygnał WiFi na sprzęcie UPC

rymi napisał/a:
Czy UPC mogłoby mi zainstalować w drugim pokoju Compala i aby on rozsyłał mi też WiFi? Oczywiście Horizon też by musiał wciąż nadal rozsyłać sygnał WiFi w pierwszym pokoju

W żaden sposób się nie da tego osiągnąć, żadne odstąpienie od umowy tego nie załatwi.
Dadzą Compala, ale internet na Horizonie będzie wyłączony.

Może Compal, lepiej Ci pokryje mieszkanie niż Horizon.

Można to rozwiązać w inny sposób, ale jest haczyk, trzeba podłączyć Horizona z Compalem przewodem Ethernet. Horizon będzie robił za zwykłego APeka.

Najlepszym rozwiązaniem jest Compal w trybie Bridge i własny router z dobrym Wi-Fi.
_________________
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 05-03-2017, 16:33   Re: Dwa urządzenia rozsyłające sygnał WiFi na sprzęcie UPC

@rymi
rymi napisał/a:
Czy UPC mogłoby mi zainstalować w drugim pokoju Compala i aby on rozsyłał mi też WiFi? Oczywiście Horizon też by musiał wciąż nadal rozsyłać sygnał WiFi w pierwszym pokoju.

Zadzwoń i poproś o COMPAL'a, a najprawdopodobniej HORIZON (jako dodatkowy AP podpięty pod COMPAL'a - tak jak słusznie radzi Pitrek), nie będzie potrzebny.

Mam COMPAL'a, mieszkam w bloku (wielka płyta), i z zasięgu jestem bardzo zadowolony. Przy dobrych wiatrach, moją sieć 2,4GHz łapię dwa piętra niżej, na parkingu koło bloku oraz... u znajomych na tym samym piętrze w sąsiednim bloku :!: :shock: Zastanawiam się kiedy zacznę świecić albo sam rozgłaszać wifi. :D

Jeśli jednak, z jakichś powodów będziesz z COMPAL'a niezadowolony, to zrobisz tak jak radzi Pitrek: kupisz dodatkowy router.
 
 
rymi 
light master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 96
Wysłany: 07-03-2017, 07:35   

Dzięki za wyjaśnienia - zainstalowałem AP po Ethernecie PLC [po prądzie] - szkoda tylko, że UPC nie mógł dać dwóch urządzeń do WiFi [nie mogłem Compala i po Ethernecie Horizona jako AP, bo w drugim pokoju nie ma kabla koncentrycznego kablówki - jest tylko w trzecim pokoju i w pierwszym]
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-03-2017, 07:51   

No i super.
Jak możesz to pochwal się się jakie konkretnie urządzenia PLC zastosowałeś i jakie osiągasz na nich prędkości. Najbardziej miarodajny byłby test jakbyś miał podłączony komputer/notebook do drugiego LANu Horizona. Co można wyciągnąć z Twoich PLC. Taki test przyda się wielu. Temat PLC ( :arrow: http://forum.mediaswiat.p...w_results=posts ) mało jest poruszany na forum.
_________________
 
 
rymi 
light master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 96
Wysłany: 07-03-2017, 20:09   

Mam stare zestawy PLC od Neostrady [to były brandowane Sagemy &tp] z max prędkością 85Mbits, ale realne prędkości to 40-50Mega i często spada niżej przy włączaniu urządzeń indukcyjnych jak silnik wiertarki lub pompa zmywarki, ale że użyłem AP tylko WiFi G to nie przeszkadza to wcale, szczególnie, że tutaj to tylko laptop do netu z którego piszę tego posta oraz dwie komórki do przeglądania netu.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-03-2017, 20:12   

Dzięki za info. Do Wi-Fi standardu "G" faktycznie wystarczy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: