Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-09-2018, 19:11   

GDA napisał/a:
ale już wiemy że to jest realnie 16W

Realnie to on do 20W dobije.

kvs napisał/a:
Modem zużywa ok 16W wg watomierza.

I co wtedy ten modemorouter robi, co pobierasz, ile czasu, wifi aktywne w obydwu pasmach?
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-09-2018, 19:23   

16 W zużywa jak nic się nie robi, tzn modem jest zalogowany do sieci i tyle. Jak najdzie mnie ochota to postaram się sprawdzić jak to wygląda podczas ściągania/wysyłania/korzystania z WiFi.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2018, 19:27   

no to ja przepraszam wszystkich

takie pomiary to można wsadzić sobie ...

tutaj jest wiarygodny pomiar Connect Box i warto byłoby przeprowadzić identyczny Giga Connect Boxa

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/connect-box/m-p/1711#M208
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-09-2018, 19:35   

GDA napisał/a:
16 W zużywa jak nic się nie robi, tzn modem jest zalogowany do sieci i tyle.

No to sporo, jak jest tylko na tzw "czuwaniu" online.
kvs napisał/a:
Jak najdzie mnie ochota to postaram się sprawdzić jak to wygląda podczas ściągania/wysyłania/korzystania z WiFi.

Bardzo bym prosił/libyśmy o taki pomiar.
Z góry dziękujemy.

Coś mi się zdaję, że moje między 20W a 30W może być jak najbardziej realne - oczywiście mowa tu o "pełnym bucie" na full w każdą stronę.
Wiadomo, że to nie będzie stan przez 24h non stop - ale przez połowę dnia da się go wykorzystać na pełnej mocy.
Czyli będzie można to myślę uśrednić to takich 20W zużycia prądu średnio przez 24h (licząc luźne przebiegi i wykorzystanie modemu na pełnej mocy).
_________________
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 20-09-2018, 12:36   

Z ciekawości spojrzałem na ofertę Multimedii i zaskoczył mnie ich upload - do łącza 500Mb dają 50Mb uploadu ale żeby było ciekawiej to za dopłatą 9,90zł miesięcznie można ten upload jeszcze podwoić :) a teraz przypomnijmy sobie ile UPC daje uploadu dla łącz 500Mb i 1Gb...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-09-2018, 12:53   

kamail86, Szkoda, ze w UPC nie ma takiej oferty. Wtedy miałbym ich usługi na kolejnym adresie.
_________________
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 20-09-2018, 13:18   

GDA, między innymi umowa. Poza tym co ma do tego co mnie mnie trzyma w UPC do faktu że upload w UPC wypada marnie na tle konkurencji? A kto wie czy jak wygaśnie umowa to czy nie rozważę jakiejś zmiany - wszystko zależy od ogółu warunków i oferty jaką mi zaoferują. Dla mnie UPC to tylko jedna z kilku opcji i nic więcej...
Poza tym korzystam z FP250, gdzie upload bez dopłacania jest zbliżony. Ale gdyby mi zależało na szybszym łączu i szybszym uploadzie to pewnie dobrze bym się zastanowił nad zmianą dostawcy.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 20-09-2018, 13:30   

Chyba w Szwajcarskim czy tam Niemieckim jest mozliwosc zwiekszenia uploadu za dopłatą może i jakby więcej osób pisało na spolecznosci że chce takiej opcji to może wreszcie by wprowadzili ;)
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2018, 13:48   

Po to porównywać, by pokazać, że da się na technologii docsis dać większy upload jeśli się ma chęci. Bo np. 1000/40 wygląda śmiesznie.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2018, 16:07   

Nikt nie jęczy, tylko na tle konkurencji wygląda to śmiesznie i może w końcu to do UPC dotrze. Dziwią mnie posty takie jak Twoje @GDA, bo bronisz te UPC za światy, mogą dać więcej a przez takie posty jak Ty (bo Ty nie potrzebujesz, bo korzystasz z szmelcbuka i maila tylko) zmniejszają się szanse, bo widzą, że jednak komuś pasuje. Nic by Ci się nie stało jakbyś dostał więcej a inni by się ucieszyli, co potrzebują więcej uploadu.

To jest konstruktywne pokazanie UPC, że zapotrzebowanie na upload się zwiększa a najlepszym przykładem jest konkurencja i nie zabronisz nam porównywać, jak Ci coś nie pasuje to siedź cicho na tym małym uploadzie w stosunku do downloadu. Po to są większe, droższe oferty by coś zyskać, a nie prawie nic. Może przejrzą na oczy jak im nikt prawie tego nie kupi.

60Mb/s jest najwięcej w starej ofercie, ale dla biznesu już zmniejszyli 1000/50.. ;)
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 20-09-2018, 18:33   

GDA napisał/a:
to pisz do UPC bezposrednio prośby o podniesienie upload
oni mają w nosie to co ludzie wypisują na forach

widać konkurencja też na nich nie robi wrażenia skoro pozwalają sobie na takie oferty


Nie zgodzę się, dzień przed datą ogłoszenia przez Orange podniesienia prędkości do 1 Gb/s UPC dało info, że taką prędkość będzie oferować w Warszawie. Oczywiście przechwałki są tu zbędne, bo w tym przypadku UPC jest w tyle... dają 1 Gb w stolicy, a Orange wszędzie gdzie ma taką możliwość (podłączone światłowody).
_________________
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 20-09-2018, 18:43   

gst napisał/a:
Orange wszędzie gdzie ma taką możliwość (podłączone światłowody).


no raczej nie, u mnie w bloku niby podlaczyli swiatlowody, ale max moge 300mb wziac

w dodatku koszty w umowie na czas nieokreslony sa takie same jak w umowie na dwa lata, oraz duzo nizsze niz w umowie na rok, to jest paradoks
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2018, 19:22   

Bo jesteś w obszarze regulowanym gdzie Orange nie może świadczyć więcej jak 300Mb/s.


Kod:
Wybierz miasto    Prędkość 100 Mb/s    Prędkość 300 Mb/s    Prędkość 1000 Mb/s
Białystok    tak    tak    tak
Bielsko-Biała    tak    tak   
Bydgoszcz    tak    tak    tak
Częstochowa    tak    tak   
Elbląg    tak    tak    tak
Gdańsk    tak    tak   
Gdynia    tak    tak    tak
Gorzów Wielkopolski    tak    tak    tak
Kalisz    tak    tak   
Katowice    tak    tak    tak
Kielce    tak    tak   
Kraków    tak    tak   
Lublin    tak    tak    tak
Lubin    tak    tak    tak
Łódź    tak    tak    tak
Mysłowice    tak    tak   
Olsztyn    tak    tak    tak
Oława    tak    tak   
Opole    tak    tak   
Piotrków Trybunalski    tak    tak   
Płock    tak    tak    tak
Radom    tak    tak   
Rzeszów    tak    tak   
Sosnowiec    tak    tak    tak
Szczecin    tak    tak    tak
Trzebnica    tak    tak   
Toruń    tak    tak    tak
Warszawa    tak    tak    tak
Włocławek    tak    tak    tak
Wrocław    tak    tak    tak
Zielona Góra    tak    tak    tak
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20-09-2018, 19:25   

kamail86 napisał/a:
Z ciekawości spojrzałem na ofertę Multimedii i zaskoczył mnie ich upload - do łącza 500Mb dają 50Mb uploadu ale żeby było ciekawiej to za dopłatą 9,90zł miesięcznie można ten upload jeszcze podwoić :) a teraz przypomnijmy sobie ile UPC daje uploadu dla łącz 500Mb i 1Gb...

Sprawdź dokładnie. Usługa podwojenia uploadu dotyczy tylko niższych opcji, poza tym zgodnie z cennikiem, prędkość po zwiększeniu nie może przekraczać 10 Mb/s: https://www.multimedia.pl...plus%20MMP.aspx

Ponadto kiepsko u nich z zasięgiem tych większych prędkości.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-09-2018, 19:52   

gst napisał/a:
Nie zgodzę się, dzień przed datą ogłoszenia przez Orange podniesienia prędkości do 1 Gb/s UPC dało info, że taką prędkość będzie oferować w Warszawie. Oczywiście przechwałki są tu zbędne, bo w tym przypadku UPC jest w tyle... dają 1 Gb w stolicy, a Orange wszędzie gdzie ma taką możliwość (podłączone światłowody).

Jak byś zebrał to całe Orange z całej Polski z tym 1 Gb to też Ci taka Warszawa wyjdzie - a może się mylę?
W sumie Orange też nie ma się czym podniecać i chwalić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: