Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
sequence 
light master

Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-06-2018, 10:00   

KOCUREK1970 napisał/a:
Przy obecnej 500 Mb dają już 30 Mb a z tym 1 Gb tylko 50 Mb - też myślę, że szybko tego pożałują.



100Mb na up i możemy rozmawiać
  sequence
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-06-2018, 10:27   

Nie dadzą tyle chyba że bardzo mocno odczują utratę klientów to wtedy zrozumieją a taka Netia daje 100 wysyłanie przy 900 pobieraniu.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-06-2018, 13:20   

Cytat:
100Mb na up i możemy rozmawiać

Sęk w tym, że albo bierzesz co dadzą albo wypad.
_________________
 
 
gpociej 
easy master

Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 33
Wysłany: 17-06-2018, 13:50   

Równie dobrze można powiedzieć że sęk w tym że to my im płacimy...

A "takie" łącze nie będzie ich masowo sprzedającą się prędkością więc w tym przypadku nie można powiedzieć że nasz % (użytkowników, wpływów) nie liczy się w ogólnym zarobku UPC bo nasz % będzie głównym udziałem w dochodach z łącz takich szybkości.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-06-2018, 15:04   

gpociej napisał/a:
Równie dobrze można powiedzieć że sęk w tym że to my im płacimy...

Ale UPC to nie krawiec, gdzie zamawiając garnitur poprosisz o lekko dłuższe nogawki.
To, że im ktokolwiek płaci nie daje nikomu żadnego prawa od nich czegokolwiek żądać, zwłaszcza w sytuacji, kiedy dany produkt jest całkowicie zależny od operatora i tylko w jego gestii zależy co i jak dostarczy.
Ci co płacą za taki net niech zaczną tupać i wrzeszczeć "chcemy większy upload" - guzik z tym zrobisz (już pół roku temu na forum UPC byłem w grupie osób, które proponowały nawet PŁATNE podniesienie UL na wniosek i opłatę klienta - ciągle nad tym myślą...).

Dlaczego do 500 Mb podniesiono upload - bo się usługa nie sprzedawała z tak małym UL względem 250 Mb (a 250 tańszy niż 500 Mb).
Tu będzie podobnie - UL może, podkreślam może wzrośnie do 100 Mb ale nie w przeciągu 2-3 lat od wprowadzenia usługi 1 Gb.
Cytat:
A "takie" łącze nie będzie ich masowo sprzedającą się prędkością

Może być choćby z powodu oferowania do tego zupełnie nowego modemoroutera, który jest pozbawiany przypadłości Compala i pozostałych ich sprzętów - choć też nie wydaje mi się, by ludzie się na to masowo rzucili (nie przy takich początkowych wysokich cenach - a te ceny na 100% takie będą), ale jednak jakiś zbyt to wtedy będzie miało.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 17-06-2018, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-06-2018, 15:06   

I tak w większości przypadków wcisną neta 1Gb/s emerytom, którzy nawet nie mają komputera.. ;)
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-06-2018, 15:36   

Po prostu ich sieć nie dałaby rady przy wyższym uploadzie, a pewnie nie opłaca im się inwestować w upload. Lepiej sprzedać 500 Mb/s lub 1 Gb/s osobom, które wierzą, że strony będą się szybciej ładować (zapewne takich ludzi jest więcej) niż świadomym użytkownikom.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-06-2018, 15:59   

Karol,
Niestety, ale polityka UPC (jako firmy) jest taka, że chcąc mieć wyższy upload (a ma to dziś coraz większe znaczenie, które UPC jeszcze bagatelizuje) zmusza się ludzi do brania 500 Mb czy 1 Gb - gdzie faktycznie nie DL wyższy a UL jest potrzebny.
Ja bym chętnie został z moim 250 DL ale z uploadem 50 Mb (nawet dodatkowo za taki UL płacąc) - ale nie, muszę brać 500 Mb czy nawet 1 Gb by wyższy upload mieć.
Choć znając życie, może się okazać, że taniej dla mnie wyjdzie 1 Gb z takim UL jak dają "w zestawie", niż do 250Mb za 50 Mb UL dopłacić :twisted:
_________________
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-06-2018, 17:07   

KOCUREK1970 napisał/a:
Cytat:
100Mb na up i możemy rozmawiać

Sęk w tym, że albo bierzesz co dadzą albo wypad.


spokojnie, jest konkurencja, więc najwyżej zrobię "wypad"
  sequence
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-06-2018, 17:16   

sequence napisał/a:
spokojnie, jest konkurencja, więc najwyżej zrobię "wypad"

To nie było w tonie by Cię urazić! - ale niestety tak to wygląda.

Na razie to wszystko to tylko ich plany, założenia i chęci - zweryfikuje to wszystko szybko i bezwzględnie rynek.
Analizy efektów kwartalnych na przełomie roku 2018-2019 mogą okazać się jednak dla UPC Polska bolesne.
_________________
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-06-2018, 22:03   

KOCUREK1970 napisał/a:
sequence napisał/a:
spokojnie, jest konkurencja, więc najwyżej zrobię "wypad"

To nie było w tonie by Cię urazić! - ale niestety tak to wygląda.

Na razie to wszystko to tylko ich plany, założenia i chęci - zweryfikuje to wszystko szybko i bezwzględnie rynek.
Analizy efektów kwartalnych na przełomie roku 2018-2019 mogą okazać się jednak dla UPC Polska bolesne.


nie no na spokojnie, musiał byś się bardzooo mocno postarać aby mnie urazić;)
wracając do tematu, przecież te 50Mb to tak słabo wygląda nawet marketingowo na papierze, gdzie down jest 1000Mb.
  sequence
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-06-2018, 21:48   

Prawdopodobnie będzie wysyłania 40Mbps. Przynajmniej tyle jest obecnie ustawione w plikach wsadowych. Może się jeszcze coś zmieni w tej kwestii - tego nie wiadomo.

p.s. test puma6 przeprowadziłem ale modem tego nie przeżył. Sądzę że jeszcze będzie wiele aktualizacji softu bo jak na razie modem lubi się zawiesić bez specjalnej przyczyny.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2018, 22:22   

kvs napisał/a:
Prawdopodobnie będzie wysyłania 40Mbps. Przynajmniej tyle jest obecnie ustawione w plikach wsadowych. Może się jeszcze coś zmieni w tej kwestii - tego nie wiadomo.

Teraz dla FP500 to jest 30 mb uploadu. Czyli możesz mieć rację
kvs napisał/a:
test puma6 przeprowadziłem ale modem tego nie przeżył. Sądzę że jeszcze będzie wiele aktualizacji softu bo jak na razie modem lubi się zawiesić bez specjalnej przyczyny.

Czyli teraz ten modem to w skrócie jeden wielki dramat :mrgreen:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-06-2018, 22:32   

MrPepka napisał/a:
Czyli teraz ten modem to w skrócie jeden wielki dramat

kvs napisał/a:
test puma6 przeprowadziłem ale modem tego nie przeżył. Sądzę że jeszcze będzie wiele aktualizacji softu

Nie koniecznie dramat - zwłaszcza, że nawet starego ARRISA podobnego do naszego Compala już skutecznie z tym babolem załatali.
Jak pisze Moderator - też myślę, że dlatego wybrano ARRISA by w przyszłości nie było tak jak z Compalem od CBN.
MrPepka napisał/a:
Teraz dla FP500 to jest 30 mb uploadu. Czyli możesz mieć rację

No to rynku dla myślących z takim uploadem nie zawojują - choć pewnie trzeba będzie taki net brać, by mieć nowy modemorouter a nie obecną kupę od Compala.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 20-06-2018, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2018, 22:33   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie koniecznie dramat - zwłaszcza, że nawet starego ARRISA podobnego do naszego Compala już skutecznie z tym babolem załatali.

W tym nowym Arrisie DDoS nie jest załatany. No i mi o to chodziło:
kvs napisał/a:
Sądzę że jeszcze będzie wiele aktualizacji softu bo jak na razie modem lubi się zawiesić bez specjalnej przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: