Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
instalacja UPC na okablowaniu poprzedniego operatora
Autor Wiadomość
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 07-02-2017, 17:40   instalacja UPC na okablowaniu poprzedniego operatora

to mój pierwszy post więc nie wiem czy na pewno w dobrym miejscu rozpoczynam dyskusje

mój problem jest następujący:
mam obecnie usługi lokalnego operatora kablowego (Tel-Kab w Pruszkowie), operator ten jest dogadany z tutejszą spółdzielnią mieszkaniową i okablowanie do mieszkania wchodzi bezpośrednio z piwnicy, ze skrzynki operatora, która znajduję się w zamkniętym pomieszczeniu. inni operatorzy mają swoje skrzynki w innym miejscu piwnicy (Vectra) lub na klatce schodowej (UPC)

chciałbym zmienić operatora na Tel-Kab ale nie chcę kuć w mieszkaniu i zakładać nowej instalacji (obecną mam już poukrywaną i po remoncie). z infolinii Tel-Kab wiem, że jeśli wypowiem umowę przetną kabel przed swoją skrzynką i mogę sobie stamtąd dociągnąć do skrzynki innego operatora (beczka itp.)

pytanie czy UPC na to pójdzie?
czy są jakieś obostrzenia co do odległości od przecięcia do skrzynki nowego operatora?
i czy jest to możliwe jeszcze przed wypowiedzeniem umowy z obecnym operatorem (kabel jest jego czy mój?)?
 
 
krzysztof.ka1 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 18
Wysłany: 07-02-2017, 22:08   

Przerabiałem to w grudniu. Miałem Vecrę. W bloku okablowanie Mulimediów, Orange i UPC.
Zanim zdecydowałem się na UPC, na infolinii twierdzili, że UPC zawsze zakłada swoje okablowanie.
Porozmawiałem z przedstawicielem handlowym, który połączył mnie z technikiem. Technik powiedział, że zazwyczaj wchodzą na okablowanie istniejące w mieszkanie, bo tak ludzie sobie życzą. Oczywiście zastrzegł, że wszystko zależy od stanu technicznego okablowania w mieszkaniu.
U mnie było tak jak powiedział technik przez telefon. Przy instalacji odciął kabel Vectry, podpiął UPC. W mieszkaniu wymienił tylko złączki, rozdzielniki i zlikwidował puszki.
Najlepsze informacje mają ci co wykonują pracę.
 
 
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 08-02-2017, 07:14   

dzięki za informację - wychodzi na to, że dużo zależy od technika. ważne, że takie coś jak odcięcie kabla jest możliwe. pytanie jak z odległościami od skrzynek itp.

instalowałeś UPC już po skończeniu umowy z Vectrą czy jeszcze w trakcie?
 
 
krzysztof.ka1 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 18
Wysłany: 08-02-2017, 13:08   

Instalacja UPC była 9 grudnia, a umowę z Vectrą miałem do 31 grudnia.
Skrzynka z Vectry była najbliżej moich drzwi, z resztą jak innych operatorów, natomiast skrzynka UPC była po drugiej stronie klatki schodowej, tak więc odległość to jakieś 2 metry.
Technik wcześniej sprawdził jakość sygnału na tych moich kablach. Okazało się, że wszystko było dobrze. Trochę się obawiałem, bo mieszkanie miałem okablowane 1996 roku, więc dość dawno.
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 08-02-2017, 16:18   

L8EK Ja z mojej strony polecił bym tobie zostanie z Tel-kabem. Ja też jestem z Pruszkowa i od 1 lutego mam UPC. Jak na razie na minus z porównaniu z Tel-kabem:
- jakość obrazu ([karta Ci+]; nawet moi rodzice spytali mnie się dlaczego jest taki kiepski obraz [O:64 M:67])
- z horizona mam internet [kilka razy pc traci kontakt z wi-fi horizona]
- adres ip od 1 lutego nie zmienił się
Na plus jedynie więcej kanałów w pakiecie Select
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2017, 16:26   

lukasgta napisał/a:
- jakość obrazu ([karta Ci+]; nawet moi rodzice spytali mnie się dlaczego jest taki kiepski obraz [O:64 M:67])

No patrz. A ja nie potwierdzam. Moim zdaniem jakość obrazu jest na wysokim poziomie.
lukasgta napisał/a:
- z horizona mam internet [kilka razy pc traci kontakt z wi-fi horizona]

To czemu nie wziąłeś internetu z osobnego modemu? Mniej byś się męczył.
lukasgta napisał/a:
- adres ip od 1 lutego nie zmienił się

A niektórzy za stałe ip dali by się zabić. No ale skoro to dla ciebie wada to może wyjaśnisz czemu?
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 08-02-2017, 16:36   

lukasgta napisał/a:
- jakość obrazu )

No patrz. A ja nie potwierdzam. Moim zdaniem jakość obrazu jest na wysokim poziomie.
lukasgta napisał/a:
- z horizona

To czemu nie wziąłeś internetu z osobnego modemu? Mniej byś się męczył.
lukasgta napisał/a:
- adres ip

A niektórzy za stałe ip dali by się zabić. No ale skoro to dla ciebie wada to może wyjaśnisz czemu?

1. A miałeś Tv z Tel-kaba, że się wypowiadasz?
2. Bo bym musiał płacić o 20 zł więcej.
3. Na stałe ip łatwiej się włamać.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2017, 16:47   

lukasgta napisał/a:
1. A miałeś Tv z Tel-kaba, że się wypowiadasz?
2. Bo bym musiał płacić o 20 zł więcej.
3. Na stałe ip łatwiej się włamać.

1. Nie miałem bo u mnie nawet tego operatora nie ma. Porównuję z platformami sat.
2. Ale byś miał większą stabilność niż w tym obsranym horizonie.
3. No proszę cię. Kto ci się włamuje na twoje ip?
 
 
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 08-02-2017, 18:29   

lukasgta napisał/a:
L8EK Ja z mojej strony polecił bym tobie zostanie z Tel-kabem. Ja też jestem z Pruszkowa i od 1 lutego mam UPC. Jak na razie na minus z porównaniu z Tel-kabem:
- jakość obrazu ([karta Ci+]; nawet moi rodzice spytali mnie się dlaczego jest taki kiepski obraz [O:64 M:67])
- z horizona mam internet [kilka razy pc traci kontakt z wi-fi horizona]
- adres ip od 1 lutego nie zmienił się
Na plus jedynie więcej kanałów w pakiecie Select


1. od UPC chcę od razu Horizona jako dekoder i Compala (może jakimś cudem Hitrona) jako modem więc nie spodziewam się problemów ani z netem ani z TV
2. TelKab ma dobry net i niezły serwis ale telewizję na poziomie nie przystającym do dzisiejszych czasów - brak Elevenów, Eurosportu 2 w HD(!), żadnej tv online itd.
3. porównaj ceny i pakiety - gdybym chciał w TelKabie taki pakiet jak zamówiłem w UPC to płacił bym co najmniej 70pln więcej! i to jak napisałem wcześniej za pakiet wybrakowany...
podobnie z negocjacjami i obniżkami czy promocjami - w TelKabie rok temu dali mi przy przedłużaniu najwyższego pakietu 1 MIESIĄC za 1 PLN!

generalnie TelKab to operator na oddzielny temat...
za to po ostatnim telefonie wiem jakie będą mieli parametry i stawki na światłowód :)
Ostatnio zmieniony przez L8EK 08-02-2017, 18:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2017, 18:36   

L8EK napisał/a:
1. od UPC chcę od razu Horizona jako dekoder i Compala (może jakimś cudem Hitrona) jako modem więc nie spodziewam się problemów ani z netem ani z TV

A jaką prędkość bierzesz? Bo przy 250mb/s masz jakąś szansę na ugranie hitrona.
 
 
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 08-02-2017, 18:39   

MrPepka napisał/a:

A jaką prędkość bierzesz? Bo przy 250mb/s masz jakąś szansę na ugranie hitrona.


właśnie 250 mb/s i liczę na to co piszesz ;)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2017, 18:50   

Życzę powodzenia ;) Przy negocjowaniu hitrona możesz się powołać na brak wi-free w hitronie i na to, że przekazuje on publiczne IP na końcowe urządzenie.
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 08-02-2017, 19:02   

L8EK napisał/a:

1. od UPC chcę od razu Horizona
2. TelKab ma dobry net
3. porównaj ceny i pakiety

1. Chętnie poznam Twoją opinię na temat jakości TvUpc po instalacji w porównaniu do Tel-kaba,
2. i 3. Zgadzam się.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2017, 21:23   

A propo:
L8EK napisał/a:
1. od UPC chcę od razu Horizona jako dekoder

Nie chcesz wziąć modułu ci+? Będzie mniej problemów z nim.
 
 
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 08-02-2017, 21:35   

MrPepka napisał/a:

Nie chcesz wziąć modułu ci+? Będzie mniej problemów z nim.


z tego co wyczytałem na forach (tym i hdtv) to zdarzają się sporadycznie jakieś opóźnienia w przełączaniu czy zacinanie się obrazu. nie wiem też jak będzie z EPG.
docelowy tv to 55" Samsung 4k (seria z 2016)

horzion z tego co wiem wyszedł już chyba z chorób wczesnego wieku i chcę dać mu szansę ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: