Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki modem wybrac albo modemorouter
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2017, 13:00   

Masownik napisał/a:
właśnie wifi troche na nim mi kuleje

Co znaczy "trochę kuleje" rozwiń myśl.
Masownik napisał/a:
może masz jakaś inna propozycje

Asus RT-N18U.
Porty LAN/WAN 1 Gb, wifi TYLKO 2,4 GHz, można zainstalować alternatywny soft, 2 oddzielne sieci (jedna np. dla Ciebie i Twojego sprzętu, a druga dla gości, gdzie jest tylko net i nie mają dostępu do Twoich zasobów).
Miałem go do łącza 250 Mb i sprawdzał się wyśmienicie.
Jeśli Ci to odpowiada - koszt około 300 zł:
https://www.morele.net/router-asus-rt-n18u-650058/
Do tego za parę zł dodatkowa gwarancja i masz dobry sprzęt na gwarancji 6 lat.

No chyba, że musisz mieć i 5 GHz, no to koszt większy (ale tutaj porty LAN/WAN też musisz mieć 1 Gb do tego netu), no i pamiętaj, sam router na pasmo 5 GHz nie wystarczy, jeszcze karty sieciowe w komputerach, sprzętach obsługujące 5 GHz też musisz mieć.
No niestety, taki router to już nie 300 zł a znacznie więcej.
_________________
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-02-2017, 13:50   

Max 5 lat gwarancji a nie 6: "Po okresie 36 miesiącach gwarancji producenta przysługują dodatkowe 1 lub 2 lata ochrony od Morele.net" - można znaleźć w szczegółowych warunkach
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2017, 14:35   

Cytat:
Max 5 lat gwarancji a nie 6

Jest dodatkowe 3 lata - masz to nawet wskazane pod produktem.
https://www.morele.net/do...arancji-181031/

Kupując u nich mojego FritzBoxa 3490, monitor, kartę sieciową, nagrywarkę DVD, telefony stacjonarne, dyski HDD - skorzystałem z takiej opcji i mam gwarancję przedłużoną o 3 lata, ponad standardową gwarancję danego producenta.
Takie info widnieje przy każdym moim produkcie, na który przedłużyłem gwarancję.
_________________
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-02-2017, 15:42   

Na stronie dowolnego produktu wybierając np. "Dodatkowe 3 lata gwarancji" (tj. https://www.morele.net/do...rancji-181031/) można po lewej stronie znaleźć na czarnym tle "Szczegółowe warunki gwarancji" (tj. http://www.morele.net/pokaz_pomoc/103/) a tam w szczególności mamy jak następuje:

Cytat:
§ 3. Dodatkowa Gwarancja

3.1 Morele.net oferuje Klientom udzielenie Dodatkowej Gwarancji na nowe wybrane towary do okresu 5 lat:

(1) Po okresie 12 miesiącach gwarancji producenta przysługują dodatkowe 1,2 lub 3 lata ochrony od Morele.net

(2) Po okresie 24 miesiącach gwarancji producenta przysługują dodatkowe 1,2 lub 3 lata ochrony od Morele.net

(3) Po okresie 36 miesiącach gwarancji producenta przysługują dodatkowe 1 lub 2 lata ochrony od Morele.net


Czyli, jeżeli na wstępie jakiś produkt ma 3 lata gwarancji to można dokupić dodatkowe max 2 lata sumarycznie dające max 5 lat gwarancji. W gruncie rzeczy chodzi tylko o to że pomimo że można kupić sobie 3 rok gwarancji to w przypadku sprzętu któremu producent daje też 3 lata mogą w tym ostatnim - 6 się wykpić na klienta i powiedzieć że już nie obowiązuje i to zgodnie z regulaminem jaki mają na stronie.
_________________
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 02-02-2017, 16:06   

KOCUREK1970 napisał/a:
Masownik napisał/a:
właśnie wifi troche na nim mi kuleje

Co znaczy "trochę kuleje" rozwiń myśl.
Masownik napisał/a:
może masz jakaś inna propozycje

Asus RT-N18U.
Porty LAN/WAN 1 Gb, wifi TYLKO 2,4 GHz, można zainstalować alternatywny soft, 2 oddzielne sieci (jedna np. dla Ciebie i Twojego sprzętu, a druga dla gości, gdzie jest tylko net i nie mają dostępu do Twoich zasobów).
Miałem go do łącza 250 Mb i sprawdzał się wyśmienicie.
Jeśli Ci to odpowiada - koszt około 300 zł:
https://www.morele.net/router-asus-rt-n18u-650058/
Do tego za parę zł dodatkowa gwarancja i masz dobry sprzęt na gwarancji 6 lat.

No chyba, że musisz mieć i 5 GHz, no to koszt większy (ale tutaj porty LAN/WAN też musisz mieć 1 Gb do tego netu), no i pamiętaj, sam router na pasmo 5 GHz nie wystarczy, jeszcze karty sieciowe w komputerach, sprzętach obsługujące 5 GHz też musisz mieć.
No niestety, taki router to już nie 300 zł a znacznie więcej.


znaczy to ze o ile jeste w pokoju gdzie jest router to jest ok ale jak ma sygnal przejsc przez kuchnie czyli 2 sciany w bloku do pokoju drugiego tam juz strony dlugo wczytuja sie a siec troche muli... mam tego tp linka z 2 antenkami widzialem ze sa drozsze wersje z 3
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2017, 16:46   

piowor napisał/a:
mogą w tym ostatnim - 6 się wykpić na klienta i powiedzieć że już nie obowiązuje i to zgodnie z regulaminem jaki mają na stronie.

Jeśli mi tak zrobią - to ich pozwę do sądu (nie będę się z nimi certolił).
Mam wszystko czarno na białym co mi sprzedano i z jakim ubezpieczeniem.
Co więcej, mam to wydrukowane.
Masownik napisał/a:
znaczy to ze o ile jeste w pokoju gdzie jest router to jest ok ale jak ma sygnal przejsc przez kuchnie czyli 2 sciany w bloku do pokoju drugiego tam juz strony dlugo wczytuja sie a siec troche muli... mam tego tp linka z 2 antenkami widzialem ze sa drozsze wersje z 3

Ale to nie wina routera, tylko wifi jako medium.
Na to mądrych nie ma - tu Ci nikt nic z tym nie poradzi, bo takie jest wifi (nikt niczego i z niczym nie gwarantuje).
Ilość anten nie ma tu też nic do rzeczy.
Problemy się zaczęły, kiedy UE dla naszego dobra (może i dobrze) wprowadziła przepis, że w sprzęcie konsumenckim, promieniowanie wifi nie może być większe niż 100 mW) - a kiedyś można było kupić sprzęt, gdzie wifi "dmuchało" nawet i 1 W.
_________________
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 02-02-2017, 18:29   

Hm dobra podsumowujac jak przez neta w formularzu bede zamawial to mam w komentarzu czy gdzies pdoac ze chce Compal tak? a w domu sobie juz ustawie ze ma byc jedynie jako modem bo router podlacze swoj tak
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2017, 18:34   

Masownik napisał/a:
pdoac ze chce Compal tak?

Zamiast "chcę", "chciałbym" - użyj "proszę dostarczyć", " wnoszę o dostarczenie" - forma żądająca kojarzy się z roszczeniami.
_________________
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 02-02-2017, 18:41   

Wiadomo tutaj tylko tak napisalem, mowimy o tym białym modemie to jest ten Compal? ma on pełną nazwe jakaś? A i takie pytanko czy moze on stac na stoliku w poziomie nie w pionie?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2017, 19:23   

Masownik napisał/a:
mowimy o tym białym modemie to jest ten Compal? ma on pełną nazwe jakaś?

Tak, jego nazwa to Connect Box vel Compal CH7465LG :mrgreen:
Masownik napisał/a:
A i takie pytanko czy moze on stac na stoliku w poziomie nie w pionie?

Możesz próbować - choć jego debilny kształt jest taki, że nie da się go położyć poziomo (musiałbyś mu zeszlifować podstawkę, bo jest taka "trójkątna" - góra to prostokąt a stopka to ten trójkąt). :twisted:
_________________
 
 
vezimir 
light master

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 108
Skąd: Tychy
Wysłany: 02-02-2017, 23:53   

Jeśli nie potrzebujesz portów usb w routerze nie widzę potrzeby kupowania oddzielnego.
W przypadku Compala problemy z wifi można zwalić na swoją kartę sieciową co najwyżej. Pomijam oczywiście problemy fabryczne z danym egzemplarzem.
Obecnie do nowych umów jest instalowany tylko Compal - jest to podkreślane w każdej ofercie poza tym gość który wymieniał mi Ubee na Compala potwierdził, że takie mają z góry wytyczne instalatorzy.
_________________
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 138
Wysłany: 03-02-2017, 07:10   

@vezimir

Problemy z Wifi Compala przy torrentach to fakt a nie problemy fabryczne z danym egzemplarzem. Wymieniono go u mnie na inny a problem pozostał. Nie jest to też wina kart sieciowych gdyż na Ubee takie problemy nie występowały ;)
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 03-02-2017, 09:14   

Wspomniano w wątku, że Compal zaczął rozgłaszać Wi Free, właściwie to technicznie jak to jest realizowane, skoro urządzenie rozgłasza jednocześnie sygnał 2,4 i 5 GHz, a gdzie miejsce wtedy na Wi Free ?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-02-2017, 13:23   

Podobno wraz z wi-free znika sieć gościnna.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 08-02-2017, 18:46   

MrPepka napisał/a:
Podobno wraz z wi-free znika sieć gościnna.


Nie prawda. U mnie szły 3 moje sieci (2.4Ghz, 5Ghz i gościnna) i do tego Wi-Free).

Swoją drogą polecam wziąć Compala w tryb modemu (bridge) i swój własny router z LEDE (alternatywne oprogramowanie). Mam siebie LEDE z zainstalowanym pakietem sqm-scripts i mam odpalone torrenty, gry, streamingi, Netflixy, VoIP, telewizję i jeszcze streamuję ja na twitchu i ping na poziomie 20ms.

Aktualnie żaden inny sprzęt czy router nie zapewni jakich wyników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: