Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość w torrentach - HELP
Autor Wiadomość
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2005, 14:15   

wiec dlatego napisalem ze emule jest wolny , bittorent bije go na glowe nawet nie bede pisal nic o ftpach , a swoja droga kto sie chwalil axx na ftpach ? , ja tylko z ciekawosci sie zapytalem ile zajmuje pojawianie sie release'ow bo nie uzywam emule'a na codzien
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 18-10-2005, 15:34   

grimmey napisał/a:
wiec dlatego napisalem ze emule jest wolny , bittorent bije go na glowe nawet nie bede pisal nic o ftpach , a swoja droga kto sie chwalil axx na ftpach ? , ja tylko z ciekawosci sie zapytalem ile zajmuje pojawianie sie release'ow bo nie uzywam emule'a na codzien


Pisales o site'ach (chyba, ze nieswiadomie uzyles "terminologii ;) ).
BT suxx pod wieloma wzgledami - jak REL'ek ma tydzien, to juz jest go trudno sciagnac, jesli w ogole jest to mozliwe. BT jest dobry do nowosci - rzeczywiscie wielu userow eMule zasysa BT i udostepnia w ed2k. Poza tym brak sircza... porazka straszna (serwerowosc ma jednak plusy).
Uwazam, ze eMule jest rewolucyjnym programem p2p, ktory coraz bardziej zbliza sie do idealu (OpenSource, mody, KADemlia, WebCache Proxy).
_________________
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 18-10-2005, 15:57   

nie mówiąc już że w tej chwili to emule jest najpotężniejszą siecią p2p
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2005, 16:55   

to ze wieksze nie znaczy ze lepsze , jesli chodzi o 0day , emule nie ma co szukac z bt , mowisz ze bt sux itp , pewnie nie widziales elitarnych trackerow , gdzie releasy ukazuja sie od 5 do 20 min po pre , seeduja je goscie na 100 mbitach , i w przeciagu 30 min wiekszosc ludzi zdazy juz sciagnac , i nie mowie tu o stronach typu tb itp , jesli chodzi o 0day to emule nie ma co szukac z bt , jesli chodzi o stary stuff to emule ma tego wiecej , plus bt jest bezpieczniejsze od emule
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 18-10-2005, 17:04   

grimmey napisał/a:
bt jest bezpieczniejsze od emule


Oj zupelnie sie z tym nie zgodze. Wejdz sobie na stronke LeD i poczytaj - najbezpieczniejszy mod eMule, to wlasnie LeDowy.

W przypadku sieci p2p - wieksze ZNACZY lepsze - potega p2p polega na userach.

Wypuszczaja w nocy 0day, rano idziesz do pracy/na uczelnie, wieczorem wracasz do domu i juz nie ma zrodelek do 0daya ;)
I niby siedzisz caly czas na stronkach z "elitarnymi trackerami"...
Poza tym nie wierze w "5-10 minut" - grupy RELeaserskie nie lubia p2p...

grimmey napisał/a:
jesli chodzi o 0day to emule nie ma co szukac z bt

???
_________________
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2005, 17:21   

tak , lepiej sie ciagnie od 100 gosci na 128 laczach czy od 10 na 100 mbitach , hehe , sam sobie odpowiedz , zamkniete spoleczenstwa bt gdzie moga sie dostac tylko zaufane osoby
sa bezpieczniejsze niz emule , plus jest kolejna zaleta , nie ma fake'ow , sa tylko scenowe releasy i sa bardzo szybko i sa dobrze seedowane za kazdy zdazy sie zalapac , i czesto po
tygodniach mozesz sciagnac to z predkoscia na maxa , to tez zalezy na jakich stronach bt
jestes
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 18-10-2005, 18:06   

grimmey napisał/a:
tak , lepiej sie ciagnie od 100 gosci na 128 laczach czy od 10 na 100 mbitach , hehe , sam sobie odpowiedz , zamkniete spoleczenstwa bt gdzie moga sie dostac tylko zaufane osoby
sa bezpieczniejsze niz emule , plus jest kolejna zaleta , nie ma fake'ow , sa tylko scenowe releasy i sa bardzo szybko i sa dobrze seedowane za kazdy zdazy sie zalapac , i czesto po
tygodniach mozesz sciagnac to z predkoscia na maxa , to tez zalezy na jakich stronach bt
jestes


Czyli reasumujac - dziala to na zasadzie FTP site'ow... tylko dla wybranych... wiec po co wyjezdzasz z czyms takiem? To jak porownanie prywatnej sluzby zdrowia do panstwowej! Nie wszyscy moga sobie pozwolic na prywatna... tak "myslac", to ja moge powiedziec, ze czy tak nie sciagniesz tak szybko RELka, jak osoba ktora dzieli pokoj w akademiku z osoba ktora wypuszcza 0day'a... :twisted:
Jesli tak chwalisz i reklamujesz ELITARNE TRACKERY, to ja z przyjemnoscia wejde na taka stronke/forum i mysle, ze nie tylko ja. Moze podaj tu linki?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2005, 18:27   

Ale o co się właściwie kłucicie ? Porównujecie zupełnie 2 różne rzeczy, emule a w szeczególności overnet stworziny został aby wymieniać się rzeczami lokalnie nielegalnymi (chodzi mi o to, że zupełnie co innego jest nielegalne u nas a co innego np w chinach a nie, że do wymiany lokalnej) nie podlega kontroli itd... ale za to nie musi działać szybko. Torrent natomiast to takie trochę lepsze ftp ma działać szybko ale tylko wtedy gdy ma do tego warunki i w normalnych sytuacjach osoba która coś udostępnia torrntem udostępnia to tak długo jak długo zależy jej na tym aby ktoś to ściągał nie dłużej i ta właśnie osoba udostępniająca ponosi odpowiedzialność za to co udostępniła.

Za to ja tu widzę jak niektórzy torrenta używają do celów dla których stworzony został osioł (udostępniają jakąś lewiznę i potem szybko znikają) oraz dokładnie odwrotne sytuacje, próbują podrasować mułka aby działał szybciej kosztem innych swoich cech.
  marekd@jabberpl.org
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2005, 18:49   

Kobra [LeD] napisał/a:
grimmey napisał/a:
tak , lepiej sie ciagnie od 100 gosci na 128 laczach czy od 10 na 100 mbitach , hehe , sam sobie odpowiedz , zamkniete spoleczenstwa bt gdzie moga sie dostac tylko zaufane osoby
sa bezpieczniejsze niz emule , plus jest kolejna zaleta , nie ma fake'ow , sa tylko scenowe releasy i sa bardzo szybko i sa dobrze seedowane za kazdy zdazy sie zalapac , i czesto po
tygodniach mozesz sciagnac to z predkoscia na maxa , to tez zalezy na jakich stronach bt
jestes


Czyli reasumujac - dziala to na zasadzie FTP site'ow... tylko dla wybranych... wiec po co wyjezdzasz z czyms takiem? To jak porownanie prywatnej sluzby zdrowia do panstwowej! Nie wszyscy moga sobie pozwolic na prywatna... tak "myslac", to ja moge powiedziec, ze czy tak nie sciagniesz tak szybko RELka, jak osoba ktora dzieli pokoj w akademiku z osoba ktora wypuszcza 0day'a... :twisted:
Jesli tak chwalisz i reklamujesz ELITARNE TRACKERY, to ja z przyjemnoscia wejde na taka stronke/forum i mysle, ze nie tylko ja. Moze podaj tu linki?


na takiej zasadzie to dziala , smieszy mnie ze mowisz ze nie kazdy ma dostep itp , jak ktos chce to sobie zalatwi , dla chcacego nic trudnego , ja nic nie chwale ani nie reklamuje tylko
powiedzialem ci jak jest

o nic sie nie klocimy , przynajmniej ja tego nie uwazam za klotnie

a co do dostepu to wiesz ze nikt ci nic nie da poniewaz wrazie gdyby cos poszlo nie tak to ta osoba jest odpowiedzialna za ciebie
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 18-10-2005, 21:32   

W zadnym wypadku nie jest to klotnia! Bardziej wymiana skrajnych pogladow. Moze ktos czytajac to sie czegos dowie :)
Chodzi mi o to, ze nie uwazam, ze eMule jest "za wolny" - inna sprawa, ze takie stwierdzenie musi sie do czegos odnosci... "za wolny" na co? Dla mnie jest idealny - nie sciagam duzo nowosci i nie "pasjonuje" mnie posiadanie czegos w mig, bo do niczego nie jest mi to potrzbne - czy tak sciagam, pare tygodni posiedzi na dysku i idzie na plytki, az znajde chwile, zeby to obejzec/zagrac itp :) Pasjonuja mnie natomiast rzadsze REL'ki albo takie, na ktore nie starczylo mi limitu, zebym je sciagnal w zeszlym miechu ;)
Mozna sie domyslic, ze siedze w serialach (podpis ;) ) i z nowosci sciagam jedynie je :)
_________________
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 18-10-2005, 22:17   

jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to akurat jest identyczne ustalenie IP osoby udostępniającej pliki nie jest takie znów trudne i gdyby naprawdę chcieli..................
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2005, 15:00   

offroad napisał/a:
jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to akurat jest identyczne ustalenie IP osoby udostępniającej pliki nie jest takie znów trudne i gdyby naprawdę chcieli..................


ale zeby wejsc na zamknieta dla publiki strone musialby ktos ich zaprosic a oni sie zarejestrowac , a co za tym idzie ich dowody nie mialy by znaczenia nawet jakby kogos zlapali poniewaz zrobili to nielegalnie :)
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 21-10-2005, 21:25   

zapominasz o prowokacji która już nawet w polsce jest legalna jak powiedziałem wcześniej możliwości są a interesy żądzą się swoimi prawami .................... 8)
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2005, 21:58   

mowimy tu o riaa/mpaa , a w stanach jest prawo ze jesli policja zdobyla dowody nielegalnie to nie moga ich wykorzystac , powiedz mi ile osob zostalo osadzonych i skazanych itp , od czasu dzialania bt i juz masz odpowiedz , wszyscy ci skazani na grzywny itp , pochodza z sieci typu kazaa i podobnego shitu , nie bittorrentu
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 22-10-2005, 11:07   

jak to mówią dzisiaj tam jutro tu... ale bez pesymizmu :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: