Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość w torrentach - HELP
Autor Wiadomość
fixxxerpl 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 4
Wysłany: 13-10-2005, 20:17   

No ja generalnie sie doczekalem, dzisiaj rano przyszli z UPC i wymienili mi modem z Thomsona na Motorole surfboard sb5100, Pan oczywiscie zeby sprawdzic szybkosc lacza wszedl na onet zeby pobrac winampa co robil juz trzeci raz;) ale powiedzmy ze zgodzilem sie z nim ze wszystko chodzi dobrze, a pozniej jak przetestowalem to stwierdzilem ze wkoncu naprawde dobrze wszystko smiga, bitspirit po 10 minutach wbil sie na predkosc 230-250kb/s, po wrzuceniu nastepnego torrenta predkosc sie ladnie podzielila UL mam nastawiony na 30kb/s, ilosc polaczen na torrent 300 i to wszystko tak jak kolega podpowiedzial na porcie 300. Emule tez po chwili zasysal ponad 100kb/s oczywiscie z pliku na ktorym bylo ponad 1000 zrodel takze jak na mula to dla mnie rewelacja. To oznaczalo by ze nie jest prawda ze trackery z ktorych wczesniej pobieralem byly obciazone i dlatego wyciagalem tylko 20kb/s co zreszta przewidywalem bo od zawsze pobieram tylko z jednej stronki i na poprzednim laczu zawsze bylo wszystko ok. Mam nadzieje ze nic juz nie beda kombinowali i szybkosc lacza pozostanie na terazniejszym poziomie. Nie wiem jednak nadal na 100% czy moje problemy byly zwiazane z uszkodzonym modemem czy z siecia. W UPC upieraja sie ze byly to problemy z siecia, ale jesli tak twierdza to po co przychodzili by wymieniac modem? Moj znajomy tez mial problemy z modemem Thomsona, ale nie wiem czy mu wymienili czy dalej jedzie na owym. Jesli ktos ma problemy z chello na modemie Thomsona to radze walczyc o zmiane na Motorole, u mnie pomoglo moze u was tez pomoze;) Pozdrawiam
_________________
 
 
Portal 
light master

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 107
Wysłany: 13-10-2005, 20:40   

jaki konkretnie modele thomsona miales? a jaki konkretnie modelek toschiby ci dali teraz ?
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2005, 21:01   

Heh... ani producent modemu ani jego model nie mają znaczenia.
Jest tu dużo osób, które mają modem motorola sb5100 i mają identyczne problemy.
 
 
TomekB 
light master


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 62
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-10-2005, 22:52   

Jak na przykład ja :wink:
 
 
User! 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 23
Wysłany: 17-10-2005, 00:17   

1 pytanie

Przy laczu 1024/128 w chello jezeli max na sciagnie z P2P konkretnie chodzi mi o Torrent mam 512kb/s i wiem ze da rade wiecej bo koles ma neta niezaleznego 2mb i ssie mu ten sam plik 150-180kb/s lekko to oznacza ze cos mnie UPC kantuje czy porpostu w chello na tym laczy na p2p wiecej niz 512 niewyciagne?
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 17-10-2005, 00:43   

User! ustaw UL na 10-12 - wyzej nie bedziesz mial miejsca na narzut DL i predkosc bedzie spadala (zreszta ktos juz to napisal w tym watku).

Odnosnie peer2mail... niedlugo padnie - juz widzialem projekt metody blokowania "systemu" od strony serwera.
Bittorrent... coz - do nowosci jest OK, do reszty... do doopy.
W p2p siedze od lat i jedyna siec, jaka przykula mnie do kompa, to eDonkey2000. Ostatnio nawet mialem "chwile zwatpienia" ;) i szukalem... IRC suxx, torrent suxx (glownie z powodu braku mozliwosci wyszukiwania). Wrocilem szybciutko do eMule :) Jesli testowac lacze do przydatnosci w p2p, to tylko na ed2k! Polecam spolecznosc LeD (www.led.ursynow.org - dla sieci wyznaczonych) - dzieki PREF'om mozna sobie ostro lacze przeczyscic :)


BTW: a jesli interesuja kogos seriale -> www.ledreactor.org
_________________
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 17-10-2005, 11:23   

chello nic nie kombinuje na razie z p2p ściągalność w dużej mierze zależy od źródła , klienta sieci(nie każdy u każdego działa tak samo)i od ustawień osobistych ale też od można by powiedzieć pewnego rodzaju stażu jak w emulach i w torrentach jest to bodajże kwestia posiadanego ratio i nowości udostępnianych plików więc trzeba samemu pokombinować
@kobra seriale przeważnie można z ftp pościągać trza tylko troszkę na odpowiednich forach po przebywać(zresztą są takie forka że wszystko jest, kwestia zaufania)a niekiedy nawet wymiana ....bezpośrednia płytek istnieje co do led to owszem idea jest fajna (ściąganie jednego pliku przez całą grupę ludzi i jednoczesna wymiana między nimi ) wymiana przez webcache w tym przypadku wiele pomaga ale ledowcy też raczej na nowości są nastawieni
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 17-10-2005, 12:48   

offroad napisał/a:
seriale przeważnie można z ftp pościągać trza tylko troszkę na odpowiednich forach po przebywać(zresztą są takie forka że wszystko jest, kwestia zaufania)a niekiedy nawet wymiana ....bezpośrednia płytek istnieje co do led to owszem idea jest fajna (ściąganie jednego pliku przez całą grupę ludzi i jednoczesna wymiana między nimi ) wymiana przez webcache w tym przypadku wiele pomaga ale ledowcy też raczej na nowości są nastawieni


Swoje zrola seriali mam - przeciez nie otworzylem strony (www.ledreactor.org) nie majac nic :twisted:
_________________
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 17-10-2005, 17:07   

a to sorki nie wiedziałem
fajna stronka aczkolwiek klikane linki to nie najlepszy pomysł na twoim miejscu dawałbym sumki kontrolne do ręcznego kopiowania inaczej niedługo pewnie stronka zniknie........ostatnio zamykają tego typu stronki za wszystko (ciężko się robi nawet Google podobno zaczyna współprace z riaa)
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 17-10-2005, 17:30   

Docelowo bedzie sie trzeba bedzie zarejestrowac, zeby "widziec" linki... a oczywiscie aby sie zarejestrowac, trzeba sie zgodzic z regulaminem. "Haczyki" znam :) (wspoltworzylem www.osiolek.com i nadal im pomagam)
_________________
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 18-10-2005, 11:18   

ja się już zarejestrowałem u ciebie :D
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2005, 11:59   

emule,edonkey i programy tego typu sa za wolne
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 18-10-2005, 13:08   

grimmey napisał/a:
emule,edonkey i programy tego typu sa za wolne


No na pewno... glupio mi smiac sie w twarz, bo nie ma twarzy ;) ale jesli 2 plytowy film sciagam w 4h, to nie wiem skad takie "komentarze" bierzesz...
_________________
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2005, 13:22   

no to powiedz mi w ile po pre masz najnowszy film , nie chodzi mi o predkosc sciagania , tylko szybkosc pojawiania sie czegos nowego na emule po wyjsciu na top site'ach
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 18-10-2005, 13:55   

grimmey napisał/a:
no to powiedz mi w ile po pre masz najnowszy film , nie chodzi mi o predkosc sciagania , tylko szybkosc pojawiania sie czegos nowego na emule po wyjsciu na top site'ach


Kilka godzin...

Site'y FTP sa tylko dla wybranych i TYLKO lolki chwala sie z ich posiadania, bo zwykly smiertelnik nie moze sie o nie postarac...

Ja jestem spoleczniakiem - nic nie trzymam tylko dla siebie, a wysylam duuuzo wiecej niz pobieram.

A powiedz mi, jesli szukasz czegos starszego np. z 1992 roku, to w ile godzin pojawia sie na sitkach?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: