Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość w torrentach - HELP
Autor Wiadomość
vel_hunter 
Klikacz


Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-10-2005, 19:16   Prędkość w torrentach - HELP

Od kilku dni posiadam chello light 1024/128 kbps, w azureusie ustawilem predkosc wysylania na 14kB/s bo wiecej sie nia da, moj problem jest taki ze sciagam tez z predkoscia okolo 14kB, a chcialbym w duzo wyzszej. Torrenty pobieram z torrent.net.pl

Pytanie:czy predkosc sciagania jest zalezna od wysylania?

PS.Jak mieszkalem na innym osiedlu z siecia LAN to mialem sciaganie i wysylanie takie same, okolo 40kB/s w dzien w nocy 140kB/s wiec takimi predkosciami sciagalem i wysylalem.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-10-2005, 20:14   

vel_hunter napisał/a:
Pytanie:czy predkosc sciagania jest zalezna od wysylania?

Tak - im większy upload (wysyłanie), tym mniejszy download (pobieranie).
Jeśli ustawisz upload na >12KB/s, to wówczas możesz mieć nawet problemy z otwieraniem stron.
 
 
Lord_Yabol 
easy master


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 29
Skąd: małopolskie
Wysłany: 10-10-2005, 12:54   

Torrent to przeżytek. Polecam PEER2MAIL :)
 
 
Konrad 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 1
Wysłany: 10-10-2005, 15:43   

Peer2Mail mozesz sciagnac ze strony
http://www.instalki.pl/pr...m/Peer2Mail.php
:mrgreen:
_________________
 
 
 
vel_hunter 
Klikacz


Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-10-2005, 15:48   

czyli mam rozumiec ze jesli posiadam chello light to w azureusie wiecej niz 14 kB/s nie wycisne ,bo tyle tylko moge wysylac :( (((((( lipa
 
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-10-2005, 17:21   

Jezeli ustawisz 14 kB/s uploadu to zapychasz sobie lacze i dlatego masz slaby download.
Ustaw upload na 8 lub 10 kB/s. Przy duzej ilosci seedow powinienes wyciskac max lacza.
To nie symetryk ze tyle ile wysylasz tyle sciagasz.
Nawet wysylajac 1 kB/s mozesz sciagac 100 wszystko zalezy od torrenta oraz warunkow w sieci
 
 
vel_hunter 
Klikacz


Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-10-2005, 17:27   

dzieki seirix o taka odpowiedz mi chodzilo
 
 
cOOkie 
easy master


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: 10-10-2005, 19:33   

Po raz nie wiem juz sam ktory... BitComet + polishtracker.org lub torrentbytes.net i smiga na maxa, oczywiscie po przycieciu uploadu :)
_________________
 
 
 
tr1 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 21
Skąd: wawa
Wysłany: 10-10-2005, 20:24   

omfg ale z was leech'e sa -,-
ja zawsze uploaduje maximum(bo tak trzeba) a tak naprawde mozesz nic nie wysylac ale to trzeba byc sk********* no tak wlasnie mysle
tak wogole to mozesz uploadowac maximum a i tak dl bedzie wiekszy jak zlapiesz dobrego seeda albo duzo seedow naraz
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 10-10-2005, 20:36   

tr1 napisał/a:
ja zawsze uploaduje maximum(bo tak trzeba)


trzeba to mieć ratio minimum 1
 
 
fixxxerpl 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 4
Wysłany: 10-10-2005, 22:02   

Witam, jestem uzytkownikiem chello classic od 2 tygodni i szczerze powiem ze jak dla mnie jest to jakas kpina, przeszedlem z sieci prywatnej do chello z mysla ze jest to powazna, porzadna firma ktora oferujac plany taryfowe nie rzuca slow na wiatr. Jak na razie u mnie w centrum szczecina internet chodzi zalosnie czuje sie jak bym mial lacze 256/128kbps, przed 23 nawet nie mam co liczyc na to ze obojetnie jaki servis typu wp.pl czy onet zaladuje mi sie szybciej niz w 10sek, skaczac po stronach transfer osiaga max 20kb/sek, posiadam licznik biezacego polaczenia internetowego ktory odswieza sie co 1sek wiec obserwuje to na bierzaco. Wczesniej uzywalem azureusa gdzie w dzien mialem zawsze kolo 50kb/s a w nocy od 100-200kb/s, bywalo roznie ale to byla predkosc, odszedlem z tamtej tez sieci tylko ze wzgledu na awaryjnosc. W chello azureus osiaga mi transfer srednio 5-7kb co jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem, przewalilem cale forum probowalem juz chyba wszystkich ustawien ale nieststy nic nie pomaga, nie wazne czy torrenty pochadza z zagranicznych czy polskich serwisow predkosc jest dla mnie smieszna :x dzwonilem do UPC juz kilkanascie razy i zawsze mowia mi ze sa problemy z sygnalem, albo inne bzdury wymyslaja, oczywiscie niczego nie blokuja i wszystko to wina konfiguracji mojego komputera :wink: :!: Po przetestowaniu wszystkich programow bittorent jedyny na jakim osiagam predkosci rzedu 20-30kb/sek to BitSpirit, nic w niem nie konfigurowalem specjalnie zmienilem jedynie download na 230 upload na 23 port domyslny i ilosc polaczena na torrent 300, ale takie predkosci na laczu do 2Mega to przeciez porazka, w taki razie lepiej wziasc sobie chello easy ale tam pewnie transfery to 40b/s. Pozatym modem Thomsona ktory dostalem wiesza mi sie conajmniej 5 razy dziennie, Jesli ktos ma w szczecinie podobne problemy lub mial i udalo mu sie to rozwiazac prosze o post na forum. Ja jesli tylko cos wywalcze lub sam dojde do jakiejs sensownej konfiguracji odrazu napisze.
Pozdrawiam.
_________________
 
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 10-10-2005, 22:25   

Ja tez jestem z centrum Szczecina i przeszedlem na czelo z tego samego powodu co Ty... Przez pierwsze 2 tygodnie bylo to lacze marzenie ; ] od 1 wrzesnia sie sypie i jest coraz gorzej, juz nawet nic nie sciagam bo nie ma sensu, torrenty dawno odstawilem w zapomnienie. Na forum napewno nikt nie rozwiaze Twojego problemu ; ].
Zapomniales jeszcze drogi kolego o pingach - pingi w chello to PORAZKA ! o 19 do wp.pl ping 130, HAHAHA, to jest smieszne, gdzie kolega za sciana w sieci osiedlowej(juz innej niz wczesniej z ktorej zrezygnowalem) ma ping 32, to jest po prostu smieszne.

I to nie jest, ze ja narzekam zamiast przescigiwac sie w podnoszeniu predkosci downloadu czelo powinno poprawic jakosc swoich uslug. Wedlug mnie jest to chamstwo wcisnac komus lacze z umowa na 12 miesiecy gdzie dziala ono tak jak powinno przez parenascie dni. Prawda jest taka ze intenet w naszym kraju kuluje i jest drogi, daleko nam do prawdziwych porzadnych lacz.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-10-2005, 00:18   

Nie możliwe do wp.pl to akurat jest ping 5milisekund ciężko o stronę znajdującą się bliżej to, że się wolno ładuje to akurat wina góry reklam - wystarczy wyciąć i będzie śmigać (czas od wciśnięcia enter do załadowania się strony poniżej sekundy). Bywa że jakieś zagraniczne strony wolno wchodzą ale żeby wp... ?
Ostatnio zmieniony przez Marek 11-10-2005, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 11-10-2005, 08:25   

Cóż ja używam torrenta i tez mam transfery różne od żałosnych po prawie max łącza 200 kB/s. A zależy to widzę od trackerów. Na torrentbytes zapitala max. Na innych różnie. Druga sprawa, że nie trzeba wysyłać odrazu całością UL zapychając sobie łącze. Zawsze po ściągnięciu można uploadować nawet po przycięciu łącza. Ja np tak robię. Bo skoro nie mogę już ściągać (DL 48 kbps to tragedia... ;( ) to przynajmniej powysyłam i nabiję sobie ratio. Więc po raz któryś z rzędu mówię, że nic nie blokują inaczej nie byłoby tego max. Zresztą podobnie jest na emulku. Są pliki, które idą odrazu około 200 kB/s z kilku źródeł naraz i są bidne które potrafią się ślimaczyć z jednego źródełka naraz około 3 kB/s i więcej nie wiem czemu nie idzie. Zależy na jakiego się klienta trafi. Jeśli ściągamy od kogoś z UL np. 12 kB/s i ma to rozwalone na 10 slotów to nie ma co się dziwić, że idzie jak krew z nosa. Zdarza się, że ciągnę z jednego źródełka i 30 kB/s i 100kB/s. Normalnie ruletka. A userhash mam ponad 170 GB i ratio powyżej 1. I nie ustawiałem żadnych rewelacji w konfigu. Parę porad z sieci. Pozdrawiam
_________________
 
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 11-10-2005, 08:57   

fixxxerpl napisał/a:
Witam, jestem uzytkownikiem chello classic od 2 tygodni i szczerze powiem ze jak dla mnie jest to jakas kpina, przeszedlem z sieci prywatnej do chello z mysla ze jest to powazna, porzadna firma ktora oferujac plany taryfowe nie rzuca slow na wiatr. Jak na razie u mnie w centrum szczecina internet chodzi zalosnie czuje sie jak bym mial lacze 256/128kbps, przed 23 nawet nie mam co liczyc na to ze obojetnie jaki servis typu wp.pl czy onet zaladuje mi sie szybciej niz w 10sek, skaczac po stronach transfer osiaga max 20kb/sek, posiadam licznik biezacego polaczenia internetowego ktory odswieza sie co 1sek wiec obserwuje to na bierzaco. Wczesniej uzywalem azureusa gdzie w dzien mialem zawsze kolo 50kb/s a w nocy od 100-200kb/s, bywalo roznie ale to byla predkosc, odszedlem z tamtej tez sieci tylko ze wzgledu na awaryjnosc. W chello azureus osiaga mi transfer srednio 5-7kb co jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem, przewalilem cale forum probowalem juz chyba wszystkich ustawien ale nieststy nic nie pomaga, nie wazne czy torrenty pochadza z zagranicznych czy polskich serwisow predkosc jest dla mnie smieszna :x dzwonilem do UPC juz kilkanascie razy i zawsze mowia mi ze sa problemy z sygnalem, albo inne bzdury wymyslaja, oczywiscie niczego nie blokuja i wszystko to wina konfiguracji mojego komputera :wink: :!: Po przetestowaniu wszystkich programow bittorent jedyny na jakim osiagam predkosci rzedu 20-30kb/sek to BitSpirit, nic w niem nie konfigurowalem specjalnie zmienilem jedynie download na 230 upload na 23 port domyslny i ilosc polaczena na torrent 300, ale takie predkosci na laczu do 2Mega to przeciez porazka, w taki razie lepiej wziasc sobie chello easy ale tam pewnie transfery to 40b/s. Pozatym modem Thomsona ktory dostalem wiesza mi sie conajmniej 5 razy dziennie, Jesli ktos ma w szczecinie podobne problemy lub mial i udalo mu sie to rozwiazac prosze o post na forum. Ja jesli tylko cos wywalcze lub sam dojde do jakiejs sensownej konfiguracji odrazu napisze.
Pozdrawiam.
po pierwsze zmień przeglądarke na opere lub firefoxa i zapomnij o tym przedpotopowym ie po drugie jest bok dzwoń i żadaj pracy łącza zgodnej z umową
jeżeli z takich czy innych przyczyn nie będą w stanie ich zapewnić to żądaj rozwiązania umowy i poszukaj innego neta masz do tego prawo co do torrentów to akurat łącze ma tu drugożędne znaczenie najważniejsze jak to w sieciach p2p są źródła
pozdro :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: