Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość w torrentach - HELP
Autor Wiadomość
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2005, 10:57   

topiq napisał/a:
Cóż ja używam torrenta i tez mam transfery różne od żałosnych po prawie max łącza 200 kB/s. A zależy to widzę od trackerów. Na torrentbytes zapitala max. Na innych różnie. Druga sprawa, że nie trzeba wysyłać odrazu całością UL zapychając sobie łącze. Zawsze po ściągnięciu można uploadować nawet po przycięciu łącza. Ja np tak robię. Bo skoro nie mogę już ściągać (DL 48 kbps to tragedia... ;( ) to przynajmniej powysyłam i nabiję sobie ratio. Więc po raz któryś z rzędu mówię, że nic nie blokują inaczej nie byłoby tego max. Zresztą podobnie jest na emulku. Są pliki, które idą odrazu około 200 kB/s z kilku źródeł naraz i są bidne które potrafią się ślimaczyć z jednego źródełka naraz około 3 kB/s i więcej nie wiem czemu nie idzie. Zależy na jakiego się klienta trafi. Jeśli ściągamy od kogoś z UL np. 12 kB/s i ma to rozwalone na 10 slotów to nie ma co się dziwić, że idzie jak krew z nosa. Zdarza się, że ciągnę z jednego źródełka i 30 kB/s i 100kB/s. Normalnie ruletka. A userhash mam ponad 170 GB i ratio powyżej 1. I nie ustawiałem żadnych rewelacji w konfigu. Parę porad z sieci. Pozdrawiam


A ja mowie ze blokuja i blokuja, To moze mi wyjasnij jakim cudem, podlaczajac sie do 1 seeda mam od niego transfer 5 kB/s ktory spada do zera i wylacza mnie a za chwile gostek podlacza sie tez z Polski i ma od niego transfer 100 kB/s. Moze Tobie nie blokuja, mi ograniczaja.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-10-2005, 15:15   

Nie mylmy blokowania z ograniczaniem ruchu na pewnych portach.
Co do blokowania to wiadomo na pewno, że nie blokują.
Jeśli chodzi o ograniczanie to różnie z tym bywa, istotnie od niedawna zdarzają się przypadki, że ruch na portach powyżej 1024 (za wyjątkiem znanych usług) jest przycięty ALE NIE U WSZYSTKICH. Więc jeśli podejrzewasz, że jesteś przez kogoś ograniczany zmień port na dowolny 3 cyfrowy jeśli się poprawi to na razie tak zostaw i daj znać na forum (będziemy próbować coś zdziałać) a jeśli nie to znaczy, że jest to normalna prędkość tego torrenta nie ma w tym niczyjej winy i szybciej już nie będzie.

Z tego co widzę to przypadki w których ktoś został naprawdę w jakiś sposób ograniczony są bardzo rzadkie a większość osób narzekających na działanie p2p to zwyczajne marudy nie mające pojęcia jak to działa.
  marekd@jabberpl.org
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2005, 16:39   

Fakt zle napisalem z tym blokowaniem, nie blokuja tylko ograniczaja. U mnie napewno, zreszta jest moj temat o tym.
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 11-10-2005, 19:01   

Zauważyłem te ograniczenia gdy przełączylem modem na drugą sieciówkę (IP z puli 87...).
Zaraz po podłączeniu do źródła szybkość transferu była normalna, by później spaść poniżej 1 KB/s.
Po powrocie na stare IP (84.10....) wszystko wróciło do normy.
 
 
tr1 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 21
Skąd: wawa
Wysłany: 11-10-2005, 19:15   

zawsze ale to zawsze osiagalem conajmniej 20 kB/s na zadanie teraz nie moge 10 wyciagnac dzieje sie to od niedawna i nie jest to wina konfiguracji tego shitowatego win xp bo na linuxie niestety chodzi tak samo i nie wiem co z tym zrobic tak samo downloady z http/ftp skacza dl w jednej chwili spada z 240 kB/s na 100kB/s
porty mam ustawione na 17xxx zawsze na takim mialem i dzialalo dobrze wiec to chyba nie wina torrenta -,-
 
 
fixxxerpl 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 4
Wysłany: 12-10-2005, 00:28   

Ja generalnie mam juz dosyc telefonowania na 9480 bo jest to tylko krojenie klienta, zreszta czekajac 30min na polaczenie, automat Ci mowi ze czas oczekiwania zostal przekroczony i Cie rozlacza doprowadza mnie do szalu:/, jesli maja tyle awarii ze klijenci bija do nich 24h to niech zatrudnia wiecej konsultantow! Napisalem reklamacje bezposrednio do glownej siedziby UPC i przeslalem ja faksem, zobaczymy co z tego wyjdzie, napisalem im ze obojetnie jaki torrent pobieram mam transfer 20kb i moze im sie cos poj..... i przydzielili mi transfery na poziomie chello easy, zobaczymy co napisza bo zarzucilem im niewywiazywanie sie z warunkow umowy.
Co do przegladarki to nie uzywam IE tylko Crazy Browsera i dlaczego niby to przeszkadza?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-10-2005, 02:34   

Supafax, tr1, fixxxerpl, Czy wy umiecie czytać ?
Napisałem wyraźnie jeśli podejrzewasz, że zostałeś ograniczony zmień port na 3 cyfrowy jeśli to pomoże znaczy, że byłeś (ale się nie martw na niskim porcie nie będziesz, jest to zawsze jakieś tymczasowe rozwiązanie) jeśli nie to nie narzekaj bo to znaczy, że nie byłeś ograniczany.

Pozatym fixxxerpl, 20kB/s z torrenta to zazwyczaj normalna prędkość i nie jest ona wynikiem czyjejś złej woli, taka już zasada działania sieci p2p aby ktoś mógłściągnąć ktoś musi wysłać.
Co do przeglądarki Crazy Browser to tylko nakładka na IE więc tak naprawdę używasz IE.
A lista rzeczy w których to przeszkadza jest długa: ie korzysta z przestarzałego protokołu do transmisji stron przez co przesyłane są wolniej, nie potrafi wyświetlić strony na podstawie niewielkiego fragmentu jaki pobrał na początku - musisz czekać aż pobierze więcej zanim coś wyświetli, ogólnie ma spore problemy z wyświetlaniem stron tu masz listę wraz z opisami rzeczy z którymi sobie nie radzi (po angielsku) , kolejna sprawa to pełno niezałatanych dziur w IE z których często korzystają różnorakie szkodniki (nawet jeśli nie popsuje Ci komputera, nieźle potrafi taki robal zamulić łącze), jak chcesz się dowiedzieć więcej polecam stronę browsehappy.pl
  marekd@jabberpl.org
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-10-2005, 13:48   

jak czytam te posty to mam ochote kogos walnac , najpierw przeczytajcie sobie na czym polega dzialanie bittorrentu a potem postujcie

a to ze masz 5 kbs od jednego seeda , to najczesciej dlatego ze gosc jest spoza europy
to kiepski routing a nie blokowanie

plus , zauwazylem ze im masz wyzszy upload tym lepszych gosci ci podlacza i szbyciej mozesz sciagac , wiec sie nie dziw jak upujesz z 10 kbs itp , bo ci goscie ktorzy daja wiecej zabieraja ci z przed nosa najlepsze peery i seederow
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 12-10-2005, 16:51   

Marek napisał/a:
Supafax, tr1, fixxxerpl, Czy wy umiecie czytać ?
Napisałem wyraźnie jeśli podejrzewasz, że zostałeś ograniczony zmień port na 3 cyfrowy jeśli to pomoże znaczy, że byłeś (ale się nie martw na niskim porcie nie będziesz, jest to zawsze jakieś tymczasowe rozwiązanie) jeśli nie to nie narzekaj bo to znaczy, że nie byłeś ograniczany.


No sorka Marek, ale czy ty umiesz czytać ? Przecież napisałem, że zuważyłem ograniczenia po przełączeniu na drugą kartę sieciową. Interesowało mnie samo zjawisko ograniczenia. Chciałem zobaczyć jak to wygląda.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-10-2005, 21:20   

Ale opisane przez Ciebie objawy nie wyglądają jak objawy przycięcia już prędzej tego, że poprzedni właściciel twojego nowego ip narozrabiał i ludzie od których ściągasz go nie lubią, dlatego właśnie napisałem jak sprawdzić co jest grane.
  marekd@jabberpl.org
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-10-2005, 22:13   

grimmey napisał/a:
jak czytam te posty to mam ochote kogos walnac , najpierw przeczytajcie sobie na czym polega dzialanie bittorrentu a potem postujcie

a to ze masz 5 kbs od jednego seeda , to najczesciej dlatego ze gosc jest spoza europy
to kiepski routing a nie blokowanie

plus , zauwazylem ze im masz wyzszy upload tym lepszych gosci ci podlacza i szbyciej mozesz sciagac , wiec sie nie dziw jak upujesz z 10 kbs itp , bo ci goscie ktorzy daja wiecej zabieraja ci z przed nosa najlepsze peery i seederow

Jezeli Szwecja, Norwegia, Anglia jest spoza europy to nie mamy o czym rozmawiac.
Druga sprawa to zauwazylem ze wlasnie z serwerow z tych panstw mam najlepsze transfery (www i ftp) wiec przestan mi tu kit wciskac, wiem swoje i juz, a to ze Ciebie nie blokuja to "good for you"
Jezeli transfer na porcie 300=600 kB/s a na porcie 2545=3 kB/s to ja uwazam ze jest cos nie tak i z kiepskim routingiem to nie ma nic do czynienia, ale jezeli Ty uwazasz ze wszystko jest wporzadku, to jak juz pisalem nie mamy o czym rozmawiac.
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2005, 00:25   

a nie wydaje ci sie glupota filtrowanie jednego czy kilku portow skoro mogli by walnac na wszystkie , sprawdzilem te porty co podales na obydwu idzie full lacza
 
 
fixxxerpl 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 4
Wysłany: 13-10-2005, 00:35   

No mi po przejsciu na port "300" bittorent znacznie przyspieszyl na 2 pliki kazdy leci po 50-60kb/sec, jutro maja mi przyjsc wymienic modem bo stwierdzili ze ten jest zje.... i dlatgo wszystko syfnie chodzi, zobaczymy jutro wieczorem przy testowaniu nowego modemu czy cos sie polepszy;>, a tak swoja droga to zmienilem przegladarke na firefoxa i mam pytanie: czy da sie ja tak skonfigurowac zeby kazdy nastepny adres www jaki wpisuje otwieral sie w nowej zakladce tak jak jest to w crazy browserze?, a jesli nie to czy np. inna dobra przegladarka ktora ma taka mozliwosc?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-10-2005, 02:06   

Znaczy, że jednak blokowali więc zostawcie na razie na tym 300porcie zbierze się jeszcze kilka takich przyblokownych osób i będzie można robić zadymę.

grimmey, zgadzam się to jest głupota ale najwyraźniej inaczej (na całe szczęście) nie potrafią.

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że ograniczenia znacznie częściej dotykają osób z najdroższymi pakietami (nie było chyba jeszcze potwierdzonego przypadku ograniczania lighta, były za to aż 3 z ultra pod rząd mimo, że na razie ogólnie mało kto ma ultra)

fixxxerpl, da się ale z pamięci nie napiszę jak (w mozilli ustawia się to w preferencje->nawigator->panele więc w firefoksie pewnie podobnie, być może najpierw trzeba doinstalować jakiś plugin).
  marekd@jabberpl.org
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2005, 08:17   

Akurat te porty ktore podalem to przyklad ale jestem na 99% pewny ze u mnie filtruja wszystko powyzej 1024
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: