Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
900Mbits już w Neti dostępne.
Autor Wiadomość
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 17-02-2017, 18:55   

no to poprzednie testy pingów też nie są do końca prawidłowe, bo część ruchu idzie przez hetzner :)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2017, 19:44   

Ponawiam moje pytanie o modem z 3 strony.
 
 
bladziutki 
light master


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 94
Wysłany: 17-02-2017, 23:16   

Dla technologii PON (Dialog), gdzie ONT klient ma już zainstalowany w lokalu oraz dla ETTH Internetii - Technicolor TG389AC

Dla PON Netii (całkowicie nowa instalacja w domu klienta) - Huawei EchoLife HG8245Q (ze zintegrowanym ONT)

Obydwa mają WiFi ac.

Nie mam pewności, czy można podpiąć swoje urządzenie. W każdym razie te są naprawdę przyzwoite. Huawei ma bardzo dobre osiągi po wifi i naprawdę solidny zasięg (z Technicolora korzystałem tylko po kablu)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2017, 23:19   

A mają tryb bridge chociaż?
 
 
bladziutki 
light master


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 94
Wysłany: 17-02-2017, 23:23   

W Huaweiu był aktywny przełącznik, ale nie próbowałem, w Technicolorze nie wiem.
Zapytam lub sprawdzę i dam znać.

Ale Netia ma zwyczaj w swoim sprzęcie udostępniać tę opcję (w przeciwieństwie do większości urządzeń dostarczanych przez np. UPC) - jak choćby w TC7200 - w Netii jest bridge, sianie jednocześnie na 2,4 i 5 GHz oraz odblokowane USB, a w UPC na tym samym sprzęcie żadnego z powyższych.

[ Dodano: 17-02-2017, 23:33 ]
januszmk napisał/a:
no to poprzednie testy pingów też nie są do końca prawidłowe, bo część ruchu idzie przez hetzner :)


Chyba jednak to nie kwestia VPN-a. Ruch jest tak kierowany - sprawdziłem właśnie na sprzęcie bez VPN-a (co prawda na HFC) i idzie tą samą ścieżką. Natomiast nie wiem, czy to problem, bo niewielkie są straty na tym hetznerze - ping jest na co najmniej akceptowalnym poziomie nawet dla graczy i wciąż o niebo lepszy niż na FTTH Orange.

[ Dodano: 17-02-2017, 23:45 ]
Cytat:
Dowiedziałem sie wczoraj, że Netia w mojej lokalizacji świadczy maksymalnie własnie hybrydę HFC 300. Zakłądam wiec ze pewnie bedzie podobna sytuacja do UPC, tzn wieczorami bedzie znacząco gorzej niż w ciągu dnia ?
Cóż, może do listopada 2017 pojawi sie ftth u mnie.

bladziutki to i ja o cos poproszę. Zrobiłbys speedtest.net do Bergen/Norwegia (zachodnia Norwegia). ?


Nie zdołałem zrobić testu na FTTH, natomiast mogę Ci pokazać, jak wygląda to wieczorami na HFC, jeśli jesteś zainteresowany: http://www.speedtest.net/my-result/6061840730
 
 
marens 
Klikacz

Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 21-02-2017, 17:56   

bladziutki napisał/a:
Dla technologii PON (Dialog), gdzie ONT klient ma już zainstalowany w lokalu oraz dla ETTH Internetii - Technicolor TG389AC


Mam aktualnie 100Mbit/s w technologii PON (Dialog) podłączony jako ONT Corecess + Netia Spot. Rozumiem, że w przypadku upgrade łącza Netia Spot zostanie wymieniony na Technicolor TG389ac? Jak wygląda sprawa z ONT, on nie ma przypadkiem portów 100Mbit/s?
 
 
bladziutki 
light master


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 94
Wysłany: 21-02-2017, 19:04   

Ten Corecess faktycznie nie ma gigabitowych portów i będzie wymieniany na Alcatela, a Netia Spot zastąpiony przez Technicolora (oczywiście w przypadku wyboru taryfy wyższej niż MAX 100).

Pzdr
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-02-2017, 20:23   Dzięki za informację ze strony...

speedtest.pl na temat pingów.
Zauważyłem ,że zrobiłeś kilka innych testów na adresy stron po stronie Niemieckiej i Francuskiej i także przetestowałem swoje łącze.Ja skorzystałem z WinMTR a i u Mnie ruch przechodzi przez styk z "TELIA" i mam średnio wyższy ping tak 14ms więc z tego wynika ,że pewnie w League of Legends ping masz na poziomie 17ms co jest wartością obłędną.Na żadnym łączu nie widziałem tak niskich opóźnień zwłaszcza ,że testów nie robiłeś na czystym systemie i dodatkowo pewnie bez konfiguracji na czasy opóźnień a nie przepustowość.
Jeszcze raz dzięki bo sam teraz jestem związany umową z Orange Fiber i pewnie przez z ten styk z TELIĄ ich łącze tak cierpi.

PS:Czasy opóźnień do ROSJI masz takie na poziomie UPC w grze League of Legends - ci co grają wiedzą o co chodzi.Nic dodać i ująć na chwilę obecną jak MOICO się u Mnie nie pojawi i nie skończy się umowa z ORANGE te łącze będzie moim oczkiem w głowie.
Pozdrawiam.
 
 
marens 
Klikacz

Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 21-02-2017, 20:42   

Dzięki, orientujesz się może jaki model? Alcatel Lucent I-240G-P?
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-04-2017, 09:57   Technik wymianiał dzisiaj sprzęt...

i powiedział ,że NETIA chce w przyszłym roku przyśpieszyć do 2Gbitów a dla Mnie pozostaje czekać bo akurat za 13miesięcy kończy mi się umowa.
Jednak NETIA Wrocław lubi i chce rzeczywiście tutaj dominować:)
 
 
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 10-06-2017, 10:07   

Zastanawiam się nad przejściem do Netii na ich światłowód. Jest wart uwagi? Próbowałem znaleźć informacje na temat jakości usługi, ale niestety ich za wiele nie ma.


Bo uPC już 8 miesiąc "naprawia" słaby sygnał w mojej klatce...
 
 
alefus 
Klikacz

Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: 26-07-2017, 12:26   

Na razie jestem w UPC, ale raczej w przyszlym roku bede przechodzil na Netie 900/100, chyba ze bedzie jakis wyzszy pakiet. Po przerobieniu wszystkich stron w tym watku widze, ze niektorzy nie ogarniaja, ze predkosc wysylania dla niektorych jest naprawde wazna.

Regularne wrzucanie plikow wideo wazacych po kilka/nascie/dziesiat giga nie jest czyms wysoce niespotykanym, chyba ze ktos naprawde w glowie ma tylko sieci P2P. Roznica miedzy uploadem 10 Mbit/s a 100 Mbit/s jest kosmiczna i jak bede zmienial lacze to tylko dla wiekszego upload; juz przy 120 Mbit/s nie ma zadnego problemu z mediami strumieniowymi, etc.

Bardziej mnie martwi osprzet, czyli czy punkt dostarczany od Netii ma mozliwosc mostka, bo router mam bardzo dobry swoj i cala siec domowa budowac bede sam - sprzet od dostawcy bedzie spelnial tylko role de factu modemu.

Btw, jest mozliwosc testowania lacza przed podpisaniem umowy? Zeby nie bylo, ze biore pakiet 900/100 a technicznie wyjdzie mi 200/30, czy inny potworek?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 12:29   

Przecież tylko po to bierze się te 900 mb od netii. Chodzi tylko o upload (bo po co aż 900 mb downloadu?).
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 26-07-2017, 13:23   

alefus napisał/a:
Na razie jestem w UPC, ale raczej w przyszlym roku bede przechodzil na Netie 900/100, chyba ze bedzie jakis wyzszy pakiet. Po przerobieniu wszystkich stron w tym watku widze, ze niektorzy nie ogarniaja, ze predkosc wysylania dla niektorych jest naprawde wazna.

Regularne wrzucanie plikow wideo wazacych po kilka/nascie/dziesiat giga nie jest czyms wysoce niespotykanym, chyba ze ktos naprawde w glowie ma tylko sieci P2P. Roznica miedzy uploadem 10 Mbit/s a 100 Mbit/s jest kosmiczna i jak bede zmienial lacze to tylko dla wiekszego upload; juz przy 120 Mbit/s nie ma zadnego problemu z mediami strumieniowymi, etc.

Bardziej mnie martwi osprzet, czyli czy punkt dostarczany od Netii ma mozliwosc mostka, bo router mam bardzo dobry swoj i cala siec domowa budowac bede sam - sprzet od dostawcy bedzie spelnial tylko role de factu modemu.

Btw, jest mozliwosc testowania lacza przed podpisaniem umowy? Zeby nie bylo, ze biore pakiet 900/100 a technicznie wyjdzie mi 200/30, czy inny potworek?

jak zamawiasz przez internet a nie podpisujesz umowy w salonie to przysluguje prawo odstąpienia od umowy 14dni
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-07-2017, 13:33   

alefus napisał/a:
Btw, jest mozliwosc testowania lacza przed podpisaniem umowy? Zeby nie bylo, ze biore pakiet 900/100 a technicznie wyjdzie mi 200/30, czy inny potworek?

A co Ci da takie testowanie, skoro na 10/14 dni otrzymasz wszędzie priorytet, a po uprawomocnieniu się umowy możesz już mieć 10/1?
Masz 14 dni na odstąpienie od umowy (jeśli to ustawa konsumencka),
Masz 10 dni na odstąpienie od umowy (jeśli to prawo telekomunikacyjne)
Zależy na co powoła się operator w umowie z Tobą.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: