Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
900Mbits już w Neti dostępne.
Autor Wiadomość
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 22-01-2017, 19:57   

Kocurek: to jest proste. Kazdy potrzebuje szybkie łącza do innych zastosowań. Dla ciebie ważny jest upload, dla mnie nie ma on praktycznie żadnego znaczenia. Oczywiście nie chciałbym miec 2mbit, ale 10mbit to absolutnie wystarczający upload. Miesięcznie średnio wysyłam może 3-5GB. W porównaniu z tym co pobieram to naprawdę znikoma część procenta w skali miesiąca.
Prawda jest taka, że nie każdy musi "seedować" żeby coś ściągnąć. To tylko przykład, którego do nikogo nie kieruję.
Byłeś w Orange/UPC żeby pisać o problemach ? Masz praktycznie porównanie jakieś tych 2 operatorów ? Bo ja mam, kilka miesiący temu odszedłem z UPC do Orange i bzdurą jest to co napisałeś o dwukrotnie większej ilości problemów. W Orange jest źle, w UPC też było źle. Jedna i druga firma boryka się z problemami, które nie mają wspólnego mianownika. Inne bolączki trapią przeciążone kablowe łącze UPC i inne światełko od Orange.

MrPepka: nie wiem czy ze wszystkich. Z tych co podałem w praktyce nie wiem jak działa tylko JMDI. Resztę miałem okazje wielokrotnie testować - tak można wyciągnać 100% tego co oferują ci operatorzy.
Ostatnio zmieniony przez Astral699 22-01-2017, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2017, 19:59   

KOCUREK1970 napisał/a:
Dokładnie - a potem wystarczy jedno wąskie gardło i pytania "czemu mi idzie 5 Mb".
Wolałbym mieć 20/20, ale stabilne jak skała.

Może właśnie powinniśmy w kierunku uświadamiania społeczeństwa? Oczywiście nie mówię tu o mnie i o tobie, ale moim zdaniem producenci urządzeń z wifi lub z gniazdem LAN powinni informować o trybach wifi jakie obsługują lub w jakim trybie pracuje gniazdo LAN. W przypadku komputerów, smartfonów, tabletów czy konsol nie ma z tym problemu. Ale np. w przypadku telewizorów producenci informują tylko o obecności wifi. Jak by to wciąż była nowość. No ludzie. Mój tv z 2012r. ma wifi w standardzie i inne starsze tv też.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2017, 20:23   

Astral699 napisał/a:
Prawda jest taka, że nie każdy musi "seedować" żeby coś ściągnąć. To tylko przykład, którego do nikogo nie kieruję.

A pomyślałeś, że ktoś może mieć pliki ważące po kilkaset MB (i nie chodzi tu o torrenty) i musi je wysłać przez neta na serwer firmy?
Astral699 napisał/a:
Byłeś w Orange/UPC

Jestem w UPC i byłem w Orange (co prawda nie światałko, tylko zwykłe VDSL).
Astral699 napisał/a:
bzdurą jest to co napisałeś o dwukrotnie większej ilości problemów

Moje zdanie nie ma tu nic do tego - to sami użytkownicy Orange wystawiają im opinię.
Astral699 napisał/a:
W Orange jest źle, w UPC też było źle. Jedna i druga firma boryka się z problemami, które nie mają wspólnego mianownika. Inne bolączki trapią przeciążone kablowe łącze UPC i inne światełko od Orange.

Dlatego napisałem - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
A klienta końcowego tu guzik interesuje - ma działać to za co płaci.
To, jak działa dany net zależy li tylko od danego miejsca - jednemu szwankuje UPC innemu nie, jednemu szwankuje Orange, drugiemu nie.
Nigdzie też nie napisałem, że UPC jest świetne i przezarąbiste - ale nie wmawiaj mi, że Orange jest cudowne.
Astral699 napisał/a:
Z tych co podałem w praktyce nie wiem jak działa tylko JMDI. Resztę miałem okazje wielokrotnie testować - tak można wyciągnać 100% tego co oferują ci operatorzy.

To dlaczego nie zostałeś u jednego z nich (w sygnaturce widzę dane UPC...).
MrPepka napisał/a:
Może właśnie powinniśmy w kierunku uświadamiania społeczeństwa?

Ale kogo to interesuje?:
- producent ma to w duszy, bo towar się sprzedaje...,
- a głupi klient i tak zachłyśnięty przyjdzie kupić nowinkę, bo musi się tym pochwalić w pracy, szkole, u sąsiada.

90% klientów jest pokroju, że widząc kartkę "świeżo malowane" i tak łapą sprawdzi czy faktycznie, a potem psioczy na cały świat, że mu łapy pobrudziło.
Mam gdzieś uświadamianie innych - dlaczego ja mam zostać "tym głupim" i w imię czego?
Niech kupują, to nie moja kasa - wtedy najszybciej jeden z drugim zrozumie, że go producent wydymał.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2017, 21:32   

KOCUREK1970 napisał/a:
Mam gdzieś uświadamianie innych - dlaczego ja mam zostać "tym głupim" i w imię czego?

Jak już wcześniej wspomniałem nie mówię o mnie czy o tobie tylko o producentach.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2017, 21:40   

MrPepka napisał/a:
nie mówię o mnie czy o tobie tylko o producentach.

Wie Kolega gdzie i w którym miejscu ma to producent? :twisted:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2017, 21:45   

Wiem. To tylko moje pobożne życzenie. Choć prawda jest też taka, że za takie podejście winę ponoszą również klienci. Zauważcie, że typowy Polak jak kupuje telewizor to bardziej go interesuje rozdzielczość, jakość obrazu, a sprawy typu wifi to dla niego czysty dodatek. Z jednej strony ma rację bo telewizor służy głównie do oglądania telewizji i ewentualnie filmów z youtube, a z drugiej strony ci bardziej wymagający klienci mają potem problem z wyszukaniem odpowiedniego produktu. No ale cóż poradzić taki jest świat ;)
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 23-01-2017, 10:02   

Astral699 napisał/a:
Acha, to nie zmieniał sobie, a ja bym zamienił moje 300/30 w tejh samej cenie na 600/10 gdyby można było.


a wiesz że żeby osiągnąć daną prędkość ściągania, musisz mieć przynajmniej 40x mniejszą prędkość wysyłania? czasem byś osiągał ~500mbps ale prędkość wysyłania byłaby za mała żeby osiągnąć coś stałego, większego niż 400mbps
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 23-01-2017, 17:28   

Kocurek:

Co do wysyłania rzeczy pracowych to jest to prawdą, lecz tez nie do końca. Wszyscy sie tym zasłaniają, że nie tylko o torrenty chodzi, jednak w 9/10 przypadków założę się, że tak jest. A jak ktos potrzebuje wysyłać rzeczy pracowe to niech skorzysta z łącza biiznesowego w firmie, które zapewne jest lepsze niż komercyjne domowe.
Poza tym co to jest wysłać te kilkaset MB nawet z łączem 10mbit ? To naprawde zajmię "chwilę" a konkretnie kilkaset sekund. Co innego gdybyśmy codziennie musieli wysyłać np po 50gb i by nas czas gonił, ale wątpie aby często takie sytuacje się zdarzały.

Ani Orange ani UPC nie jest takie jak powinno być. Napisałem, że obydwu operatorów trapią problemy, lecz kompletnie inne. UPC się zapycha wieczorami i z 250mbit robi sie czesto 120-170, jednak mają w porównaniu z Orange luksusowe umowy miedzyoperatorskie i nie ograniczają celowo przepustowości - Orange to robi. U pomarańczowych nie ma czegoś takiego jak godziny szczytu, jak ma być 300 to zawsze będzie (operatorzy z dobrymi umowami), a jak są marne to wyglada to tak, że w nocy jest 300mbit a w dzień, uwaga - 50KB/sec

Nie zostałem u tamtych operatorów bo nie świadczą swoich usług w moim miejscu zamieszkania. Testowałem te łącza u znajomych/rodziny posiadających min, Ineę, czy Skynet
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-2017, 17:51   

Astral699 napisał/a:
UPC się zapycha wieczorami i z 250mbit robi sie czesto 120-170

A z moich 60 robi się 30 więc nie chodzi tu tylko o tych co "bierą" 250. Problem jest więc globalny w przypadku UPC.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-01-2017, 18:39   

Astral699 napisał/a:
jak ktos potrzebuje wysyłać rzeczy pracowe to niech skorzysta z łącza biiznesowego w firmie, które zapewne jest lepsze niż komercyjne domowe.

Jak coś wysłać łączem biznesowy z mojego domu? :mrgreen:
Astral699 napisał/a:
Poza tym co to jest wysłać te kilkaset MB nawet z łączem 10mbit ? To naprawde zajmię "chwilę" a konkretnie kilkaset sekund

Te 10 Mb - to ledwo ponad 1 MEGABAJT.
Czy to jest szybko?. To krew z nosa, a jeszcze ci coś zerwie przesyłanie pliku i zaczynasz od nowa.
Astral699 napisał/a:
Co innego gdybyśmy codziennie musieli wysyłać np po 50gb i by nas czas gonił

Chcę wysłać plik szybko, bezboleśnie i więcej sobie nim już głowy nie zawracać.
Astral699 napisał/a:
UPC się zapycha wieczorami i z 250mbit robi sie czesto 120-170,

Mieszczą się w ustalonych przez siebie widełkach - najmniej chyba może być 40% deklarowanego łącza z umowy.
Takie zapisy po nowym roku dostaną wszyscy biorący nowe umowy.

Nasza rozmowa nie ma sensu - ja mam mój punkt widzenia, a TY swój.
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 23-01-2017, 20:18   

"Pracowe" materiały chcesz wysyłac z domu ? Po co, na co ? Jestes jednym z tych, którzy prace po 8h zabieraja ze soba do domu ?
1MB wysyłania to dużo, z mojego punktu widzenia. Chcesz wysłac 500MB, potrwa to 500 sekund To długo ? Dla mnie nie. Każdy potrzebuje co innego. Sciągać ma sie ultraszybko, najlepiej 10gb w ułamek sekundy, a wysyłać może godzinami. Mi taki scenariusz by nie przeszkadzał. A jak ktoś potrzebuje bardzo szybkie uploadu, to ma problem, bo cieżko o taki. Inna kwestia ile to bardzo szybko, 10, 30, 100 ? Na jakim etapie stwierdzamy, że "o, poszło szybko" a na jakim "ile to trwa ku***" ?

UPC z takimi spadkami sie miesci w tych widełkach wiem, co nie zmienia faktu, że mi nie pasowały te spowolnienia, dlatego poszedłem do Orange.....z deszczu pod rynnę.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-2017, 20:44   

Astral699, Cały problem polega na tym, że patrzysz tylko na siebie. Dla ciebie 500 sekund to mało a dla innych jak by mogli wysyłać pliki szybciej to byli by szczęśliwi. Niektórzy uploadują 1tb danych. Tobie się to nawet w głowie nie mieści. Są też osoby które mają np. Dysk Google i umieszczają tam swoje zdjęcia i inne dane i mają tam kolekcję zdjęć dzięki czemu w razie kradzieży, uszkodzenia dysków i pendrive mają swoje dane w chmurze. Dla nich wysoki upload jest jak kropelka wody na pustyni.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2017, 22:12   

Astral699 napisał/a:
[...]Wszyscy sie tym zasłaniają, że nie tylko o torrenty chodzi, jednak w 9/10 przypadków założę się, że tak jest.[...]

O czym Ty mówisz? Czasy seedowania dawno się skończyły. Nawet jeśli (w dobie Netflixa i innych podobnych usług) ktoś korzysta jeszcze z torrentów, to teraz większość dobrych trackerów jest albo no-ratio, albo z freeleechem na niemal wszystko. Także uwierz, że naprawdę "nie tylko o torrenty chodzi"...

Coraz więcej jest osób posiadających w domach własne serwery, do których chcieliby mieć dostęp z "całego świata". Trzymają tam np. zdjęcia, którymi chcieliby się podzielić (pochwalić) będąc u znajomych/rodziny. NAS w domu z szybkim łączem (uploadem) jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Jaka jest alternatywa? Noszenie wszystkiego na pendrajwach (jak w latach 90-tych) albo w zewnętrznej chmurze (fappening)?

Ja, tak jak Kocurek wolałbym większy upload (nawet kosztem downloadu), ale zgadzam się z tym, co napisałeś - każdy ma inne potrzeby.
 
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2017, 22:17   

w/g mnie też upload to podstawa. W dzisiejszych czasach min 10Mb/s.
  kiniecki
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-01-2017, 12:52   Szkoda ,że nie ma osoby ...

która tu na forum już korzysta z tego łącza w NETII bo bardzo mnie interesują czasy opóźnień w grach online League of Legends lub World of Warcraft a na drugim miejscu upload bo zdarza mi się "strimować" rozgrywkę.
Na chwilę obecną najlepiej właśnie wypadła NETIA - INTERNETIA tylko ,że dawali jeszcze 100Mbits i jak bym wiedział ,że tak szybko chcą zapgrejdować swoje łącza to bym poczekał pół roku.Jednak jest jeden wielki plus z ORANGE mam z powodu używania łącza , telewizji , telefonu stacjonarnego i telefonów komórkowych wraz dodatkowym internetem mobilnym na wiosce rabat 40złotych miesięcznie więc tu jest duży plus.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: