Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program do monitorowania routera
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2017, 17:54   Program do monitorowania routera

Poszukuję programu do monitorowania routera w kwestii podłączonych do niego urządzeń. Jedynym moim wymaganiem jest to żeby pokazywał:
-w przypadku wifi w jakim trybie podłączone jest urządzenie do routera (czy 802.11b czy g czy n czy w jakimś jeszcze innym trybie)
-w przypadku kabla w jakim trybie jest zestawione połączenie (czy 10mb/s czy 100 czy 1000)
Szukałem takich programów, jednak nigdzie ich nie znalazłem. Zna ktoś taki program?
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 10-01-2017, 19:32   

Nie wydaje mi się by coś takiego było możliwe bez alternatywnego firmware zainstalowanego na routerze. Zwykła zakładka "podłączone urządzenia" (może być nazwane inaczej) nie wystarczy?
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 10-01-2017, 19:32   

Program do monitorowania routera? Wątpię, czy znajdziesz coś takiego. Ewentualnie jakiś dedykowany soft od producenta routera.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2017, 19:37   

Sam temat przyznaję źle nazwałem. Chodziło bardziej o szczegółową topologię sieci.
Atlas334 napisał/a:
Zwykła zakładka "podłączone urządzenia" (może być nazwane inaczej) nie wystarczy?

No właśnie nie bo z routerem łączą się też dwa telewizory i nie wiem w jakim trybie się łącza i jakie wifi mają. Poza tym pomogło by mi to w ustaleniu czy jak wezmę 250mb/s to czy potrzebne będą jakieś inwestycje czy nie (na razie wiem, że muszę wymienić router bo obecny ma gniazda wan i lan do 100mb/s i muszę wymienić kartę wifi w laptopie bo obecna ma tylko 2,4g i do 150mb/s choć połączenie zestawia na 72mb/s)
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 10-01-2017, 19:47   

Takiego programu nie dostaniesz.
Jak już mówiłem alternatywne oprogramowanie i być może jakiś pakiet albo nakładkę graficzną z taką funkcją dostaniesz. Jak nie to pewnie konsola.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2017, 20:01   

A które alternatywne oprogramowanie oferuje coś takiego? A przez konsolę jak to sprawdzić?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 10-01-2017, 21:12   

MrPepka, openwrt + swconfig w konsoli, nie wiem czy w Luci też jest coś co pokaże.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 10-01-2017, 21:41   

WiFi Guard portable pokazuje co masz podłączone do rutera.Na zielonych oczkach to bieżące użytkowanie urządzenia. Zobacz
_________________
  jedrek
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2017, 22:04   

januszmk, proces wgrania openwrt do mojego routera jest na tyle skomplikowany (i wymaga rozbierania routera), że chyba odpuszczę.
jedrek, to nie to. Pokazuje podłączone urządzenia ich ip, mac, nazwę, ping itd, ale nie pokazuje w jakim trybie wifi łączą się te urządzenia.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 11-01-2017, 01:04   

Bo informacje o które pytasz posiada tylko router.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 01:10   

No to jak je sprawdzić? Po za tym informacje o tym jakie urządzenia są podłączone do routera też miał mieć tylko router, a powstały programy to odczytujące. To dlaczego nie da się odczytać prostej informacji o tym w jakim trybie Wi-Fi łączą się urządzenia z routerem? A są w ogóle routery pokazujące taką informację?
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 11-01-2017, 09:25   

Możesz na smartfonie odpalić NetX uzyskasz poszukiwane informacje.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tools.netgel.netx&hl=pl
 
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 11:45   

NetX nie sprawdził się :sad: Może jeszcze jakieś inne appki.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 11-01-2017, 16:07   

Nie wiem jaki masz router ale na moich TP-Linkach była opcja sprawdzenia podłączonych urządzeń, to samo jest w Compalu z informacjami takimi jak nazwa urządzenia, adres MAC, adres IP, prędkość połączenia oraz interfejs do którego podłączone jest urządzenie. To wszystkie po kliknięciu w odpowiednią zakładkę w interfejsie graficznym.

Wspomniałeś, że musisz wymienić router także może to zrób i sprawdź przed zakupem czy dany model posiada funkcję, o którą pytasz.

Nie do końca wiem jak jakaś aplikacja miałaby te informacje wyciągnąć z routera bez żadnego wsparcia dla API ze strony producenta. Jak kolega wyżej napisał OpenWRT umożliwia sprawdzenie tych informacji z poziomu konsoli.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 16:45   

Mam router asusa i też jest opcja sprawdzenia podłączonych urządzeń tyle, że jest uboga (pokazuje tylko czy ma internet, ikonkę, nazwę, adres IP, MAC, i interfejs bez opcji typu w jakim trybie Wi-Fi bądź kablowym się podłączyło dane urządzenie i prędkości też nie pokazuje)
Atlas334 napisał/a:
Nie do końca wiem jak jakaś aplikacja miałaby te informacje wyciągnąć z routera bez żadnego wsparcia dla API ze strony producenta.

Pewnie musiał by to być program od producenta routera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: