Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z działaniem usługi Iinternetowej
Autor Wiadomość
mosiu 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 17
Wysłany: 30-11-2016, 13:34   Problem z działaniem usługi Iinternetowej

Witam, mam pewien problem i sam już nie wiem co robić. Posiadam internet z UPC wcześniej to było bodajże 80mb/s, które działało dobrze, lecz podczas wakacji UPC wprowadziło oferte i w tej samej cenie dostałem "nieszczęsne 250mb/s".

Z internetem bywały sporadyczne problemy już od września ale było to akceptowalne. Teraz natomiast od listopada mam problem tego typu, ze w godzinach od 17 do 24 czyli jak mniemam podczas największego przesilenia łącza internet działa tragicznie. Niby prędkości balansują od 80 do 222 mb/s ale to strasznie skacze. Granie w cokolwiek po gdz 17,18 graniczy z cudem (inernet brałem głównie z myślą o konsoli, gdzie gram multi). Teoretycznie jest otwarte jakieś zdarzenie, że niby jest awaria od 10 listopada w całym regionie tylko już tydzień temu mieli zamknąć to zdarzenie. Widziałem tutaj masę podobnych tematów z innych miast, i teraz zastanawiam się, czy to czasem nie jakiś większy problem i czy oni w ogóle wiedzą jak to naprawić. Mam umowę tzw. "studencką" gdzie moge zrezygnować z miesięcznym wypowiedzeniem. Nie wiem co z tym teraz zrobić nie chce w nieskończoność czekać na to, aż łaskawie naprawią zdarzenie. Technicy odwiedziali mnie 3 razy, wymieniali kontakty, regulowali moc, i za 3 razem technik stwierdził, że to nic nie da na razie bo awaria jest ogólna a nie indywidualna. Czy gdzieś już ktoś miał taki problem i rzeczywiście usunęli tą awarie? Niestety nie chciałbym brać niczego innego chociaż, mam dostęp do vectry, oragne, czy też neti ponieważ tam umowy zazwyczaj są na rok / dwa lata a ja byc może we wrześniu już będę rezygnował z tego mieszkania.
 
 
jachimek 
Klikacz

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 8
Wysłany: 30-11-2016, 20:35   

Skoro jest awaria, to chyba nic więcej nie da się szczególnego zrobić. Poza tym odwiedzili Cię już 3-krotnie, więc skoro oni nic nie znaleźli, to my chyba też niewiele możemy...
 
 
mosiu 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 17
Wysłany: 30-11-2016, 22:44   

Coraz bardziej skłaniam się ku zmianie operatora. Czy ktoś może z was wie jak wygląda sytuacja w przypadku zerwania umowy najmu w mieszkaniu i co za tym idzie rezygnacja z internetu ( przy podpisaniu umowy n.p na 18 miesięcy)?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 30-11-2016, 22:54   

mosiu, a nie masz jakiegoś lokalnego operatora? zwykle tacy przewidują taką możliwość, z innymi może być problem - tylko przeniesienie usług.
 
 
mosiu 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 17
Wysłany: 01-12-2016, 11:14   

A mam takie pytanie myślicie, że zmiana prędkości n.p na tą 120mb/s mogła by załatwić sprawę? Czy jak nie działają to wszystkie prędkości od nich deklarowane? Nie zależy mi an 250mb/s chce po prostu stabilny internet na którym spokojnie pogram w sieci na konsoli.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 01-12-2016, 12:51   

mosiu, nie, ponieważ zapchane jest łącze dalsze, nie u Ciebie w mieszkaniu. przy 120mbps będziesz miał taki sam problem tylko że nie będziesz mógł wyciągnąć więcej niż 120mbps.
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 01-12-2016, 13:05   

Liczysz ,że zmienisz operatora i to Ci pomoże, obecnie na rynku to każdy operator ma problemy z prędkościami, wszystko jest przeciążone,zanim umowę przedłużyłem sprawdziłem konkurencje( net mobilny i telpol,vectra,2 osiedlowe ,orange światłowód) i zostałem dalej dalej w upc , niczym specjalnym się nie wyróżnili .

Mam rozumieć ,że konsole masz po lanie podłączoną?
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-12-2016, 16:14   Były użytkownik łącza UPC ...

które do gier nie nadaje się jeszcze na chwilę obecną no chyba ,że lubisz widzieć jak reakcje animka na ekranie są jakieś opóźnione.
Mój osobisty ranking na chwilę obecną to:
UPC nie nadaje się do gier online bo często ma ponad 150ms PING.
Teraz jestem w ORANGE SUPERNOVA i też mają swoje problemy w League of Legends bo rzadko ale zrywa połączenia i czasami trzeba używać VPN jednak z nim mam poniżej 80ms i tak lepiej niż w UPC, normalnie mam na Orangu 35ms.
Najlepsze do tej pory łącze to NETIA - INTERNETIA we Wrocławiu miałem 25ms jednak oni dali mi w 2010roku łącze do 100Mbits a realnie miałem 97Mbits/85Mbits a gdy z ich usług rezygnowałem miałem już realnie na początku tego roku 87Mbits/50Mbits czyli po prostu nie rozwijali się tylko nawet pogorszyli parametry łącza.
Za półtora roku kończy mi się umowa z ORANGE więc znów przetestuję łącze UPC jednak jak czytam forum to ich łącze dalej ma problemy z utrzymaniem PINGa w grach online na swoim miejscu.
 
 
mosiu 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 17
Wysłany: 02-12-2016, 00:02   

Oczywiście, ze kablem wszystko porobione itp. Co najlepsze ten sam internet w mniejszych dzielnicach Wrocławia działa dobrze. Niestety złapałem kontakt z gościem, który też sporo pyka online, 2 bloki dalej i walczy z tym samym problemem od wakacji. Właśnie mam możliwość neti na 9 miesięcy i to jest moja jedyna alternatywa dla UPC, które normalnie działą tylko w gdz od 3 w nocy do 15/16.
 
 
elkomendante 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 8
Wysłany: 05-12-2016, 08:57   

Kolego MariuszHL. Na obecną chwilę nie polecam UPC. Jest tragedia w godzinach 19-23 , a w weekendy juz od 17-tej. Pingi w CS-ie oraz WoT oscylują od 500 do 999. Bardzo często zrywa połączenia. Od 2 miesięcy tak mam. UPC ma to gdzieś. Ale rachunki na pełną kwotę przysylaja regularnie.
Ja rezygnuje z ich oferty.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-12-2016, 21:50   

elkomendante napisał/a:
Od 2 miesięcy tak mam. UPC ma to gdzieś. Ale rachunki na pełną kwotę przysylaja regularnie.

Ja rezygnuje z ich oferty.

A robisz cokolwiek w tym kierunku, bo wyegzekwować warunki umowy - i nie mam tu na myśli dzwonienia do nich, czy pisanie maili przez formularz kontaktowy?

Napisałeś 4 posty w różnych tematach, ale każdy o tym samym i w podobnym tonie - WTF?
_________________
 
 
pezetwu 
Klikacz

Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 2
Wysłany: 11-12-2016, 11:24   

Witajcie. Mam Internet 250 Mbit/s, w lutym kończy się umowa.
Przez te 2 lata nie narzekałem na prędkości, jednak w okolicy września 2016 roku zaczęły się problemy z pingiem oraz transferami. Wieczorem nie dało się rozmawiać na Skypie. Wydzwaniałem do UPC z problemem, było z 4 techników. Wymieniono modem dwukrotnie. Informowano mnie o dużej utylizacji łącza w moim rejonie, na co odpowiadałem, że mnie to nie interesuje, to nie Internet mobilny sory. Sygnał z kabla koncentrycznego był zgodny z wytycznymi (chodzi mi o decybele).
Po którymś telefonie dowiedziałem się, że w grudniu zostanie przeprowadzona modernizacja łącza.
I wreszcie gdzieś od początku grudnia znowu mam po kablu 245 Mbit/s z pingiem 9 ms.
Po sprawdzeniu w ustawieniach zaawansowanych routera zwróciłem uwagę, że zwiększono liczbę kanałów downstream z 8 na 12.
Tak więc drodzy forumowicze, wydzwaniać do UPC, męczyć, męczyć i jeszcze raz męczyć aż zwiększą liczbę kanałów downstream.
Pozdrawiam.
 
 
mosiu 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 17
Wysłany: 11-12-2016, 21:22   

U mnie niestety dalej nic, cały czas jestem zwodzony, że coś naprawiają, że dostane 80% zniżki za miesiąc listopad i 30 za miesiąc grudzień, aczkolwiek tak na prawdę w nosie mam ich zniżki. Na szczescie mam umowę bez zobowiązań i coraz bardziej skłaniam się ku przetestowaniu oferty neti na 9 miesięcy do 50mb/s. Wole stabilne 50mb/s niż te jasełka w postaci 250.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-12-2016, 22:20   

mosiu napisał/a:
Na szczescie mam umowę bez zobowiązań i coraz bardziej skłaniam się ku przetestowaniu oferty neti na 9 miesięcy do 50mb/s

No mało z krzesła nie spadłem - Netia i stabilny net, Netia i 50 Mb :mrgreen:
_________________
 
 
mosiu 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 17
Wysłany: 11-12-2016, 22:42   

Ja teraz mogę to samo praktycznie od dwóch miesięcy o UPC napisać. Na prawdę mam dość dzwonienia i czekania aż zacznie działać. I już sam zastanawiam się dlaczego tak jest w moim regionie. Niby cyferki na speedtestach w momentach krytycznych wahają się od 70 do 170 aczkolwiek nie ma to żadnego przełożenia na fizycznie działanie neta na konsoli "grach". Jestem trochę w kijowej sytuacji bo jedyna alternatywa jaka jest w moim bloku to orange, ale tam umowa na 2 lata. Aż zazdroszczę prędkości, które masz wklejone w minaturcę pod swoimi postami. Co Ty byś doradził?.. Wrzucam jak obecnie wygląda upstream i downstream.

upstream.PNG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 14,92 KB

Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 49 raz(y) 22,2 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: