Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokupienie Multiroom
Autor Wiadomość
Retro 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 07-12-2017, 13:27   

To z takiej anteny zbiorczej jest inny zestaw programów niż jakbym miał swój własny talerz?

Czy ta anetna zbiorcza to chyba tależ satelitarny, który zamiast iść do mojegogo mieszkania to idzie to jakiejś wspólnej skrzynki gdzie następnie sygnał jest dzielony?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2017, 14:04   

O to już pytaj administratora budynku jakie kanały oferuje w instalacji zbiorczej
ja zakładam że są to kanały z DVB-T
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-12-2017, 15:09   

W wielu nowo wybudowanych budynkach są :arrow: gniazda RTV+SAT z sygnałem z satelity po to aby ludzie nie musieli montować talerzy. W danym mieszkaniu można sobie podłączyć tuner SAT tak free jak i jakiejś platformy płatnej.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2017, 15:24   

Cytat:
W wielu nowo wybudowanych budynkach są :arrow: gniazda RTV+SAT z sygnałem z satelity

gniazda i oczywiście
ale że z sygnałem z satelity to dla mnie nowość
3 lata temu odbierałem od dewelopera mieszkanie i takich "cudów" nie było
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-12-2017, 15:55   

Wspólnoty zakazują montażu indywidualnych anten, więc wolą zainwestować w jeden lub dwa talerze, multiswitche, przewody i gniazda RTV/SAT. W mieszkaniu jest skrzynka gdzie oprócz sygnału SAT, jest dodatkowo jeszcze sygnał z DVB-T i kablówki, są doprowadzone przewody z pokoi, można mieć w jednym pokoju DVB-T, a w drugim kablówkę.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2017, 18:26   

Ale to nie jest standard
Deweloper oddaje lokal z kablami a to czy jakaś CATV wejdzie w osiedle to już inna sprawa

Także standardem jest instalacja telekomunikacyjna w mieszkaniu i z nią kolega ma łatwiej jeżeli chodzi o MR bo nie musi ciągnąć kabli ma je gotowe
Teraz kwestia aby przyszło UPC I wpielo swój sygnał w to mieszkanie
 
 
szczepaniu 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 78
Wysłany: 26-12-2017, 09:11   

Gadałem z typkiem w sprawie 3-ciego dekodera multi room. Powiedział mi że umowa na muli room jest na 12 m-cy a jak będe chciał zerwać umowę wcześniej to będę musiał płacić karę per ulgę która mi przysługuje czyli 16*12=192 zł będę mieć kary jak zerwę wcześniej ? Czy z każdym mc-em mniej ? I jakie mi konsekwencję grożą jak podłącze tuner u kolegi a technik wpadnie do mnie albo do kolegi ?
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-12-2017, 12:49   

..na tym polega zobowiązanie: promocyjna cena za usługę, w zamian za zobowiązanie się do korzystania z usługi przez określony czas, w tym wypadku 12 m-cy.
Jak zerwiesz Umowę przed zakończeniem okresu zobowiązania, musisz zwrócić ulgę za okres jaki pozostał do końca okresu zobowiązania...np. zrywając umowę na 4 m-ce wcześniej przed zakończeniem 12 miesięcznego okresu zobowiązania, musisz zwrócić ulgę za 4 m-ce.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-12-2017, 20:30   

szczepaniu napisał/a:
jakie mi konsekwencję grożą jak podłącze tuner u kolegi a technik wpadnie do mnie albo do kolegi

A ów Kolega ma sygnał z UPC w ogóle?
Po co miałby wpadać do kolegi? - przyjdzie do Ciebie i zapyta gdzie 3 dekoder.
Co grozi za udostępnianie sprzętu należącego do UPC osobie do tego nie uprawnionej - jak się rypnie, słono za to zabulisz, bo to wyprowadzanie sygnału poza Twój lokal.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: