Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwie instalacje/umowy w jednym mieszkaniu?
Autor Wiadomość
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 16-11-2016, 17:22   Dwie instalacje/umowy w jednym mieszkaniu?

Witam,


od roku borykam się ze słabym sygnałem na klatce w swoim budynku. Poważne problemy z internetem zaczęły się ok. trzy miesiące temu - wieczorami transfer downloadu sięga 100 kb/s, a filmy na yotubie buforują się z prędkością żółwia. Oczywiście masa zgłoszeń telefonicznych i armie techników, którzy rozkładali ręce, a UPC twierdzi, że to wina słabego sygnału w budynku i nie wiedzą kiedy to naprawią -"może za miesiąc może za pół roku" - taką odpowiedź mniej więcej dostałem od nich.

Jeden technik powiedział mi, że drugi dekoder powoduje znaczne osłabienie i tak już słabego sygnału (kabel od skrzynki idzie najpierw do pierwszego TV > rozgałęzienie > modem > rozgałęzienie > drugi telewizor).

Ponieważ w centrum Warszawy jestem skazany tylko na UPC i Netię, wpadłem na pewien pomysł. Niedawno złożyłem wypowiedzenie umowy i muszę się z nimi pomęczyć jeszcze do końca miesiąca. Dałoby radę podpisać z nimi oddzielnie umowy na TV i internet tak, aby szły po oddzielnych kablach nie obciążając się nawzajem? Czy jest to w ogóle możliwe?

p.s. internet oczywiście jest na kablu, ale i tak transfer jest beznadziejny, ostatnio zanotowałem rekord - 2 mb/s downloadu :D
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-11-2016, 17:52   Re: Dwie instalacje/umowy w jednym mieszkaniu?

Piospi napisał/a:
...drugi dekoder powoduje znaczne osłabienie i tak już słabego sygnału (kabel od skrzynki idzie najpierw do pierwszego TV > rozgałęzienie > modem > rozgałęzienie > drugi telewizor)
Trochę mało rozumiem to co napisałeś. :oops: Raczej powinno być "kabel od skrzynki idzie do rozgałęźnika 3 wyjściowego: TV 1, modem, TV 2",
Może zamiast dwóch rozgałęźników zastosować :arrow: jeden wzmacniacz sygnału.
Piospi napisał/a:
Dałoby radę podpisać z nimi oddzielnie umowy na TV i internet tak, aby szły po oddzielnych kablach nie obciążając się nawzajem?
Chciałbyś płacić dwa abonamenty? Jeżeli na Twojej klatce schodowej mają wolne kable z sygnałem, to może sam im zaproponuj, żeby Ci go podciągnęli do mieszkania. Może w zaistniałej sytuacji się na to zgodzą.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-11-2016, 03:19   

Piospi napisał/a:
Dałoby radę podpisać z nimi oddzielnie umowy na TV i internet tak, aby szły po oddzielnych kablach nie obciążając się nawzajem? Czy jest to w ogóle możliwe?

Ale co Ci to da - skoro to idzie innym pasmem w innych częstotliwościach - praktycznie nie ma możliwości, by jedno wpływało na drugie w jednym przewodzie.

Piospi napisał/a:
UPC twierdzi, że to wina słabego sygnału w budynku

To wskazuje na problemy w sieci szkieletowej - czyli coś się wali po drodze PRZED budynkiem.
_________________
 
 
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 17-11-2016, 14:03   Re: Dwie instalacje/umowy w jednym mieszkaniu?

Pitrek napisał/a:
Trochę mało rozumiem to co napisałeś. :oops: Raczej powinno być "kabel od skrzynki idzie do rozgałęźnika 3 wyjściowego: TV 1, modem, TV 2",
Może zamiast dwóch rozgałęźników zastosować :arrow: jeden wzmacniacz sygnału.


Nie, najpierw od skrzynki idzie do podwójnego rozgałęźnika z niego idzie do TV 1 i do kolejnego rozgałęźnika, od niego idzie kabel do modemu i do drugiego TV 2 ;p


KOCUREK1970 napisał/a:
Piospi napisał/a:
Dałoby radę podpisać z nimi oddzielnie umowy na TV i internet tak, aby szły po oddzielnych kablach nie obciążając się nawzajem?
Chciałbyś płacić dwa abonamenty? Jeżeli na Twojej klatce schodowej mają wolne kable z sygnałem, to może sam im zaproponuj, żeby Ci go podciągnęli do mieszkania. Może w zaistniałej sytuacji się na to zgodzą.


W sumie to niegłupi pomysł, zapytam się o to, bo ten internet doprowadza mnie do szewskiej pasji :evil:


KOCUREK1970 napisał/a:
Piospi napisał/a:
Dałoby radę podpisać z nimi oddzielnie umowy na TV i internet tak, aby szły po oddzielnych kablach nie obciążając się nawzajem? Czy jest to w ogóle możliwe?

Ale co Ci to da - skoro to idzie innym pasmem w innych częstotliwościach - praktycznie nie ma możliwości, by jedno wpływało na drugie w jednym przewodzie.

A to tego nie wiedziałem :)

Piospi napisał/a:
UPC twierdzi, że to wina słabego sygnału w budynku

To wskazuje na problemy w sieci szkieletowej - czyli coś się wali po drodze PRZED budynkiem.


Prawdopodobnie i im się nie chce tego robić dla jednego mieszkańca, bo od sąsiadów słyszałem, ze nie skarzą się na problemy, ale co z tego jak mają podstawowe pakiety internetowe.. :/
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-11-2016, 15:59   Re: Dwie instalacje/umowy w jednym mieszkaniu?

Piospi napisał/a:
od skrzynki idzie do podwójnego rozgałęźnika z niego idzie do TV 1 i do kolejnego rozgałęźnika, od niego idzie kabel do modemu i do drugiego TV 2

Nie podajesz odległości (długości kabli) między rozgałęźnikami.
Nie wiem jaki masz układ kabli, czy te rozgałęźniki są blisko siebie, czy między nimi jest duża odległość. Modem masz podłączony przez dwa rozgałęźniki, czyli min. 9 dB tłumienia (przyjmuję ok. 4,5 dB na rozgałęźnik). Zamiast pierwszego (symetrycznego) rozgałęźnika, można by zastosować odgałęźnik. Wyjście o mniejszym tłumieniu do następnego rozgałęźnika (modem i TV), wyjście o większym tłumieniu do TV. Teraz, jeżeli się uda to zamień podłączenie TV1 i modem. Tak aby modem był za pierwszym rozgałęźnikiem. Moim zdaniem zastosowanie wzmacniacza też by tu pomogło.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-11-2016, 19:19   

Piospi napisał/a:
od sąsiadów słyszałem, ze nie skarzą się na problemy, ale co z tego jak mają podstawowe pakiety internetowe.. :/

Teoretycznie nie powinno być problemu z... - bierzesz TWÓJ modemorouter/modem co masz od UPC, idziesz do sąsiada i podłączasz go u niego - plik konfiguracyjny jest zapisany w modemie i na Twoim koncie w CMTS - ale sygnał nie jest tak "podpisany" i powinno się udać.
W skrócie - mieszkam w Warszawie, mam UPC 250 Mb, jadę do Wrocławia i TAM podłączam MÓJ modem/modemorouter i powinno to 250 Mb tam działać.
Piospi napisał/a:
kabel od skrzynki idzie najpierw do pierwszego TV > rozgałęzienie > modem > rozgałęzienie > drugi telewizor).

Kupić kabel w całości, rzucić na podłogę przez całą chałupę i podłączyć bezpośrednio do modemu i tylko do niego, wprost do kabla z UPC - testować.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: