Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
250mbit problem z UPC / utylizacja Gdańsk
Autor Wiadomość
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-11-2016, 21:46   250mbit problem z UPC / utylizacja Gdańsk

Dobry wieczór,
opiszę swój przypadek, ponieważ nie mam już pomysłu defacto jak zmusić UPC do reakcji, a to co teraz jest wieczorami to po prostu kpina z Klientów.

I tak, problem rozpoczął się z początkiem 2016 roku - dokładnie chodzi o niskie transfery w godzinach popołudniowych. Wcześniej kilka lat było w porządku transfery sięgały praktycznie ca. 30MB/s @ down. Problem został zgłoszony najpierw na infolinie, później via email. Po wizycie technika i słowach że wszystko jest instalacyjnie ok, znowu kolejny kontakt na infolinie - tam zwrotka i okazuje się iż w mojej okolicy jest po prostu odnotowywana systematycznie od niedawna wysoka utylizacja. Hmm myślę ok, co Państwo dalej planujecie? - odpowiedź iż temat został przekazany do działu technicznego celem rozwiązania usterki.

No i szybkie przewinięcie do dnia dzisiejszego wygląda tak iż mamy 14.11.2016 - minie praktycznie rok czasu od pierwszego zgłoszenia, a UPC jedyne co jest w stanie zrobić to co 2mce przesunąć termin na za 2mce. Teraz padł jakiś termin grudniowy.
W toku mailowania itd. jedyne co ugrałem to zniżkę 50% na internet i tak co miesiąc ich naparzam i naliczają mniej.

Ogólnie mam tego dosyć, bo nie mam pomysłu jak ruszyć ten temat aby oni faktycznie coś zaczęli robić i rozwiązali problem.

Na chwilę obecną transfery od 16:00 do 00:00 załóżmy, via ftp itd z tych samych miejsc to max 2-5MB/s co nie daje nawet połowy łącza. Późną nocą np: 02:00 czy 04:00 mam praktycznie maxa i oscyluje znowu w okolicach 28-30MB/s. W ciągu dnia też jest znośnie, dopiero udręka jest po powrocie z pracy do domu. Dodam na koniec tylko iż mimo że jest to centrum Gdańska, jest tylko UPC defacto i nie mam za bardzo alternatywy.

Sugestie mile widziane,
Miłego wieczoru
  sequence
 
xenon 
easy master

Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 41
Wysłany: 14-11-2016, 21:59   

Niestety ale upc olewa klientow, wiele osob ma ten sam problem, pewnie w miejscach gdzie sprzedadza wiecej 250, wieczorami to jest kpina a nie internet..
_________________
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 15-11-2016, 19:07   

Nic nie zrobisz. Mam to samo w Warszawie. Czekam tylko, aż Orange zamontuje u mnie światłowód.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2016, 19:27   

f0ku5 napisał/a:
Nic nie zrobisz. Mam to samo w Warszawie. Czekam tylko, aż Orange zamontuje u mnie światłowód.


Zobaczymy czy bedziesz zadowolony...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-11-2016, 03:44   

sequence,
Ale zaraz - po wifi czy na kablu problemy, tylko ich sprzęt, czy jeszcze Twój router, jaki komputer, sterowniki, system itd.?
Bo jak na razie, to zamieściłeś tylko opis sytuacyjny.
_________________
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2016, 19:47   

KOCUREK1970 napisał/a:
sequence,
Ale zaraz - po wifi czy na kablu problemy, tylko ich sprzęt, czy jeszcze Twój router, jaki komputer, sterowniki, system itd.?
Bo jak na razie, to zamieściłeś tylko opis sytuacyjny.


modem Ubee do niego wpięty w trybie bridge router TPLINK WDR-4300, dalej stacjonarny po skrętce:
i7-6700k @ Z170-Deluxe, karta sieciowa Intela l219, stery najnowsze whql
ram ddr4 16GB corsaira
Win10 x64 aktualny build z WU
Jak coś jeszcze pytaj, natomiast nie wiem co ma mój konfig do faktu maxa ca. 30MB/s w nocy.
Jednym słowem jakbym miał trefny sprzęt efekt słabego transferu byłby nonstop - a tak nie jest.
  sequence
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-11-2016, 21:15   

sequence napisał/a:
natomiast nie wiem co ma mój konfig do faktu maxa ca. 30MB/s w nocy.

Ale to jest max łącza 250 Mb.
A w godzinach popołudniowych, to u wszystkich jest problem.
_________________
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2016, 21:32   

KOCUREK1970 napisał/a:
sequence napisał/a:
natomiast nie wiem co ma mój konfig do faktu maxa ca. 30MB/s w nocy.

Ale to jest max łącza 250 Mb.
A w godzinach popołudniowych, to u wszystkich jest problem.


ja wiem że to jest max. Ale bez przesady nie idźmy ze skrajności w skrajność.
Nie po to ludzie decydują się na pakiety po 30MB/s aby się zadowalać 2-3MB/s.
Wiem że to jest prędkość DO, ale równie dobrze można przyjąć i będzie to prawdą że transfer 1KB/s też jest DO...
  sequence
 
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2016, 21:45   

z mojego research'u oraz informacji z UPC problem nie dotyczy tylko mnie ale całej części dzielnicy, która mieści xset osób.
  sequence
 
gumowe_ucho 
light master


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2016, 21:48   

U mnie to samo wynika i zostało potwierdzone przez DT UPC o większej ilości klientów w okolicy z tym problemem = co niestety nie wróży poprawy w obiecanym terminie :) :roll: To problem ogólnopolski wynika też z narzekań klientów, może też i Europa....
_________________
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2016, 21:53   

czyli reasumując szkielet leży i kwiczy...
nie wiem po co chcą wybiegać wtedy w kontekst 500mbit skoro 250 noabla.
Tzn. w sumie wiem, biznes
  sequence
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-11-2016, 22:03   

sequence,
Niestety - takie mamy obecne PRAWO - jest DO i możesz/my im skoczyć - wszystko ZGODNE z prawem.

Co więcej, UOKiK 2 lata temu chciał wprowadzić NAKAZ prawny zapewnienia przepustowości łącza rzędu minimalnie 90% - to ISP podnieśli taki kwik i wycie, że tym sposobem najwięcej co stabilnie zagwarantują to będzie (już bez przedrostka DO) 30 Mb i ani grama więcej - i czym się to skończyło - będziemy mieć za 5 lat pierdylion Mb na światłowodzie, z realnym transferem rzędu 5 MB (megabajtów) i gówno z tym zrobimy.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-11-2016, 22:13   

KOCUREK1970 napisał/a:
sequence,
Niestety - takie mamy obecne PRAWO - jest DO i możesz/my im skoczyć - wszystko ZGODNE z prawem.

Co więcej, UOKiK 2 lata temu chciał wprowadzić NAKAZ prawny zapewnienia przepustowości łącza rzędu minimalnie 90% - to ISP podnieśli taki kwik i wycie, że tym sposobem najwięcej co stabilnie zagwarantują to będzie (już bez przedrostka DO) 30 Mb i ani grama więcej - i czym się to skończyło - będziemy mieć za 5 lat pierdylion Mb na światłowodzie, z realnym transferem rzędu 5 MB (megabajtów) i gówno z tym zrobimy.


Tutaj przyznaję ci rację bo tak właśnie pomyślałem ,że jak w moim bloku 100 rodzin wzięło by 600Mbits od Orange ciekawe jak cała sieć szkieletowa Orange u Nich by to wytrzymała chociaż z tego co wiem to w światełku miedzy jednym a drugim sygnałem jest 2nanosekundy różnicy więc raczej dało by radę ale jak w dalszej części infrastruktury.Ja jestem na razie ogólnie zadowolony i pykając w League of Legends mam przyjemność nie mieć lagów a o gorsze czasy opóznień wynoszące 35ms bo w Netii miałem 25ms jest do zniesienia.

Szybkość łącza 636Mbits/63Mbits jednak od czerwca tego roku na razie się nie pogorszyła.

ZNACZNA POPRAWA PINGU W POLSCE 2016-11-16 18_42_38-PING Test Online - test do wielu serwerów na świecie - speedtest.pl.png
Plik ściągnięto 10860 raz(y) 10,87 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2016, 22:28   

Taki jest efekt jak klienci podniecają się cyferkami w ofertach a nie realnymi predkosciami, co z tego ze speedtest bedzie wam pokazywal predkosci zblizone do deklarowanej jak w rzeczywistosci bedziecie mieli wielokrotnie mniej, problem nie tylko lezy w infrastrukturze ktora kosztuje krocie ale i w dostepności kontentu która nie nadąża za predkosciami oferowanymi abonentom nie mówiąc juz o innych wąskich gardłach na niektórych stykach miedzyoperatorskich ;)
Oferty typu 500mbps to bedzie juz psucie rynku bo odbije sie to kosztem duzej czesci abonentow ponieważ priorytetyzacja ruchu na urządzeniach w efekcie doprowadzi do spowolnienia transmisji w predkosciach najbardzie popularnych, nie da sie bez konca podnosic predkosci bez kolejnych inwestycji...parcie na cyferki zaczyna psuc rynek...juz Orange sie o tym przekonał w swojej usludze swiatlowodowej w wielu lokalizacjach ;)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2016, 22:40   

A najlepsze jest to, że małe kablówki (np. Moico z Wrocławia) oferują symetryczne 1gbps. Jestem ciekaw jak to działa i jak ta infrastruktura to wytrzymuje (jeśli wytrzymuje).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: