Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki modem lub modemo-router do lacza 250Mb/s
Autor Wiadomość
Dziki Kaczor 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: 03-11-2016, 18:43   Jaki modem lub modemo-router do lacza 250Mb/s

Witam,

przegladajac watki nie jestem w stanie trafic na jednoznaczna wypowiedz. W zwiazku z tym jaka obecnie jest najlepsza opcja?

Mam modemo-router Ubee3226. Nie narzekalem na niego, ale ostatnio (po awarii i wymianie na nowy model) dziala b. slabo, wiec sie wkurzylem i zazadalem wymiany.

Mialem dostac Cisco, ale oczywiscie cos sie stalo i przyjechal ConnectBox - jakas dziwna firma "cbn" model CH7465LG-LC.

Szczerze mowiac nie wiem ktora wersje od Cisco mieli przyslac, jak gosciu powiedzial ze jest opcja zebym dostal Cisco to juz sie o nic nie dopytywalem tylko przyklasnalem i powiedzialem "dawaj" ;) .

W zwiazku z tym jaki jest najlepszy modem lub modemo-router o ktory moglbym ich przycisnac? Strzelam, ze Cisco tylko ktory? Mam w zapasie router Fritza 4020, wiec moze byc sam modem. Moze jednak ktos mnie zaskoczy i jednak lepiej zostawic sobie Ubee (watpie) albo tego ConnectBoxa (watpie troche mniej, przynajmniej rownoczesnie dwuzakresowy)?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2016, 18:51   

Szczerze mówiąc żadnego cisco już nie dostaniesz. Zostaw tego Compala co masz, włącz w nim tryb bridge i podłącz do niego fritza. Ewentualnie możesz popytać się o hitrona (bardzo małe szanse).
 
 
Dziki Kaczor 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: 03-11-2016, 19:17   

A zalozmy, ze dostane Cisco to ktory najlepszy?

Jak zadzwonilem wyjasnic sytuacje na infolinie to drugi konsultant potwierdzil, ze ten pierwszy wpisal "wymiana na Cisco" :) Tak ze bede ich cisnal mocno teraz, tym bardziej ze za pierwszym razem konsultant nr 1. powiedzial, ze dostal od szefa pozwolenie na rozdawanie Cisco jesli klient podpisze nowe zobowiazanie. No i zgodzilem sie na pakiet Eleven, wiec mam moralne prawo meczyc ich do konca. Czekam jeszcze tylko na kontakt od konsultanta nr 1., bo konsultant nr 2. i konsultantka nr 3. umyli rece.

Nie slylszalem nic o Hitronie. Po pobieznym przejrzeniu bede ich cisnal o to w takim razie. Niech sie wykaza, skoro dali pupy.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2016, 19:22   

Jeśli jakieś cisco dostaniesz to epc3925. Dostaniesz go bez trybu bridge dlatego lepiej zostaw Compal lub ubee ewentualnie zapytaj się ich jaki model cisco dostaniesz. Modemorouter hitrona to hitron cgnv4 jakby też go nie znali.
 
 
Dziki Kaczor 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: 03-11-2016, 19:24   

Super, dzieki za pomoc.
 
 
Miczq 
light master


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 122
Skąd: Wroclove
Wysłany: 03-11-2016, 21:41   

Marne szane na cisco, bo ich zwyczajnie juz nie maja, a to co bylo jest wycofywane, nawet jak serwis w magazynie znajdzie, to ich od gornie nie wolno autoryzowac.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-11-2016, 23:33   

Dziki Kaczor napisał/a:
Fritza 4020

Tylko pamiętaj, ten router ma porty WAN/LAN tylko 100 Mb - jak masz neta 120/250 Mb to nie będziesz miał pełnych prędkości.
_________________
 
 
Dziki Kaczor 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: 04-11-2016, 01:16   

Dzieki za ostrzezenie. O ile to co mialbym dostac ma gigowe, to nie bedzie problemu :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-11-2016, 01:28   

Dziki Kaczor napisał/a:
O ile to co mialbym dostac ma gigowe, to nie bedzie problemu

To co masz dostać od UPC ma porty 1 Gb - uwaga tyczyła się podłączenia doń Twojego routera.
_________________
 
 
Dziki Kaczor 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: 04-11-2016, 20:09   

Nic sie oczywiscie nie udalo wskorac. Cisco nie ma, Hitron tylko dla biznesu, wiec zostawilem tego Compala. Po godzince testowania wyglada, ze jest jakby bardziej respnsywny net teraz. Szybciej zaczynaja sie strony ladowac, predkosc maksymalna w testach, tak ze na razie zmiana pozytywna. Zobaczymy na jak dlugo ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-11-2016, 20:21   

Dziki Kaczor napisał/a:
Cisco nie ma

Oczywiście, że są - tylko nie modemy a modemoroutery i tylko dla biznesu.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2016, 20:30   

KOCUREK1970, tyle, że modemorouter cisco jest bez trybu bridge dla detalisty więc Compal jest dobrym wyborem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-11-2016, 21:42   

Dla detalisty nie ma żadnego Cisco - i nie ma znaczenia co on ma, a czego mu brak :twisted:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2016, 21:46   

KOCUREK1970, Czyli powiedzieli mu prawdę? :twisted:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-11-2016, 21:58   

MrPepka napisał/a:
Czyli powiedzieli mu prawdę?

Zależy z czyjej strony na to patrzeć :twisted:
Co nie zmienia faktu - że sprzęt Cisco jest, tylko nie dla niego - ot złe nastawienie :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: