Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mediabox z PVR - problem z nagrywaniem
Autor Wiadomość
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-06-2017, 21:18   

jazzzy napisał/a:
przynajmniej ta zaleta że można robić backupy i nie ma ryzyka że jak sprzęt od UPC padnie to godziny nagrań również się utraci

Ryzyko jest zawsze. :P Każdy dysk może paść - zarówno ten w Mediaboxie/Horizonie, jak i własny. Dlatego nagrania utrwalone na własnym sprzęcie również można utracić. :sad:
Odnośnie backupu - jeśli ktoś chciałby, posiłkując się sygnałem z UPC sporo nagrywać (i później to magazynować), musi zaopatrzyć się w naprawdę pojemny dysk. ;) Bitrate kanałów HD w UPC jest wysoki, a zatem nagrania zajmują bardzo dużo miejsca. Ja osobiście jak chcę sobie coś zarchiwizować z TVP 1 HD lub TVP 2 HD, to zawsze wybieram jako źródło DVB-T. Pliki wychodzą dużo mniejsze, a jakość wcale nie jest aż tak dużo niższa. :)
Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nagrać audycję tylko po to, aby obejrzeć ją w późniejszym czasie (a po obejrzeniu skasować), to telewizor z opcją PVR + Mediamoduł jest najlepszym rozwiązaniem (brak dodatkowego pudła, kabli, pilota, oszczędność energii). :)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2017, 21:22   

Robin napisał/a:
jeśli ktoś chciałby, posiłkując się sygnałem z UPC sporo nagrywać (i później to magazynować), musi zaopatrzyć się w naprawdę pojemny dysk

A jak to zrobić na sprzęcie UPC?
Aaa no tak. Trzeba mieć przecież mediamoduł. Ach te petenty, lycencje. :roll:
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29-06-2017, 22:02   

Robin napisał/a:
Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nagrać audycję tylko po to, aby obejrzeć ją w późniejszym czasie (a po obejrzeniu skasować), to telewizor z opcją PVR + Mediamoduł jest najlepszym rozwiązaniem
Mam tak od 4 lat, nawet jeszcze nie posiadając modułu CI+, dla mnie :arrow: idealne rozwiązanie.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 29-06-2017, 22:13   

grabber to ja też mam, co do nagrań to bez przesady, obecnie płytki Bluray można kupić za 2zł od sztuki więc archiwum rozgrywek/meczy można sobie zrobić jak potrzeba

jak ktoś się boi o dysk to niech sobie kupi dużego pendrive

rozwiązania są wszelakie, grabber to troche męczące rozwiązanie ale jak się odpowiednio ustawi a komp wydajny to można kompresować w locie nawet; PVR/replay ma tą wadę że nie będę z całym pudłem jeździł żeby oglądnąć coś w drodze lub innej lokalizacji a pendrive podepnę sobie czy to do pc, koma czy telewizora
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29-06-2017, 22:20   

jazzzy napisał/a:
grabber to ja też mam, co do nagrań to bez przesady
Kiedyś już o :arrow: tym pisaliśmy. Cwana sprawa, tyle, że faktycznie z tym dużo zabawy.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 29-06-2017, 22:23   

Pitrek napisał/a:
jazzzy napisał/a:
grabber to ja też mam, co do nagrań to bez przesady
Kiedyś już o :arrow: tym pisaliśmy. Cwana sprawa, tyle, że faktycznie z tym dużo zabawy.


aktualnie już nie ma tyle pitolenia jak kiedyś bo powstały bardziej przystępne programy, kwestia tylko doboru odpowiedniego sterownika
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-06-2017, 23:43   

jazzzy napisał/a:
jak ktoś się boi o dysk to niech sobie kupi dużego pendrive

Trzeba by jeszcze dodać, aby ten pendrive miał odpowiednio szybki zapis. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, to nagranie albo się nie uda, albo audycja nagra się, ale z błędami.
A to, że bitrate w UPC jest wysoki nie zawsze oznacza, że jakość kanału z napompowanym bitrate jest wybitnie dobra. Trzeba mieć na uwadze, że UPC większość kanałów jednak poddaje rekompresji. Przykładowo kanał HD nadawany na satelicie z bitrate 5 Mbps i tak będzie lepszej jakości niż ten sam kanał najpierw pobrany przez UPC z satki, a później rekompresowany i nadawany powtórnie z bitrate 10 Mbps. Jedynie kanały pobierane światłowodem, choć również poddane rekompresji, mogą wyglądać lepiej niż na satelicie.
Dlatego nagrywanie dużej ilości audycji (w celach archiwizacji) przy wykorzystaniu sygnału UPC, moim zdaniem mija się z celem. Owszem można później nagrany plik poddać kolejnej kompresji stratnej, aby zmniejszyć jego rozmiar. Jest to jednak czasochłonne, a i wynik końcowy może nie być satysfakcjonujący. Do celów archiwizacji lepiej korzystać z sygnału DVB-T i DVB-S.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2017, 23:44   

Robin napisał/a:
Trzeba by jeszcze dodać, aby ten pendrive miał odpowiednio szybki zapis.

A zapis jaki musi mieć ten pendrive? W sensie jak szybki?
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-06-2017, 23:52   

Coś koło 12 Mb/s powinno już zapewnić bezpieczne nagranie. Jak nagrywałem na dekoderze DVB-T na penie, który miał prędkość zapisu coś koło 6-8 Mb/s, to na nagraniach z kanałów HD zdarzały się chwilowe zacięcia. Przy czym należy pamiętać, że dekodery korzystają ze złącza USB 2.0, a nie 3.0.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2017, 23:54   

Cytat:
Przy czym należy pamiętać, że dekodery korzystają ze złącza USB 2.0, a nie 3.0.

Dekodery 4K zdają się mieć już USB 3.0. Ale takich dekoderów jest mało :sad:
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 19-07-2017, 09:45   

Dziwny problem co to za dziadostwo? Włączyłem nagrywanie dwóch odcinków dokumentalnych. Na tym samy kanale, jeden od 21 do 22, drugi od 22 do 23. Pierwszy obejrzałem do połowy po czym wyłączyłem dekoder. Około 22.10 dekoder zaczął mielić zapaliła się na zielono kontrolka a na wyświetlaczu LOAD. Pomielił trochę - kontrolka na czerwono i kreski zamiast zegara, aby po około 60 sekundach zegar ponownie się pojawił. Dekoder przeszedł w stan spoczynku, z nagrywania dupa, po sprawdzeniu okazało się że z drugiego odcinka nagrał tylko 9 minut. Możliwe to, że w czasie nagrywania sprawdza jakieś aktualizacje??? Jeżeli tak to dlaczego? Pierwszy raz miałem taką sytuację. Czy to normalne? Czyżby w ten sposób chcieli mnie zmusić do zmiany na Horizon?
 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-07-2017, 15:06   

dareka napisał/a:
Możliwe to, że w czasie nagrywania sprawdza jakieś aktualizacje???

Wyłączyłeś go w czuwanie, to po 10 minutach reset i sprawdza softa.
dareka napisał/a:
Jeżeli tak to dlaczego?

Bo tak ma napisanego softa i nikt tego już nie poprawi.
dareka napisał/a:
Czy to normalne? Czyżby w ten sposób chcieli mnie zmusić do zmiany na Horizon?

Nie - po prostu MB "tak ma".

Po prostu nie wyłączaj go w czuwanie, kiedy chcesz coś nagrać za chwilę - wyłącz go w czuwanie kiedy już nagrywa.
_________________
 
 
fizyczny 
Klikacz

Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 13
Wysłany: 19-07-2017, 19:32   

KOCUREK1970 napisał/a:


Po prostu nie wyłączaj go w czuwanie, kiedy chcesz coś nagrać za chwilę - wyłącz go w czuwanie kiedy już nagrywa.


Niestety, ale i tak się zresetuje po 10 minutach od wyłączenia i podzieli nagranie na dwie części, oczywiście z brakującym fragmentem pomiędzy.
Ostatnio miałem sytuację, że nagrał 165 km etapu Tour de France, a w drugim nagraniu zamiast brakujących 15 km mogłem obejrzeć dekorację po zakończonym etapie :)
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 19-07-2017, 19:41   

I to jest dla mnie dziwne. Mam już jakiś czas MB i nigdy nie miałem problemów z nagrywaniem. Zawsze bez wzgledu jak ustwilem nagrywanie i kiedy wylaczylem dekoder, zawsze nagrywal prawidlowo. Zauważyłem ze od pewnego czasu zaczął mi dzielić nagrania na dwie części . Pierwsza 9 minut i druga resztę. Ale wczoraj nagrał 9 minut, niestety reszty nie nagrał. Czyżby spaprano oprogramowanie? Dlaczego UPC nic z tym nie robi mimo licznych uwag ze strony abonentów.
 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-07-2017, 22:04   

fizyczny napisał/a:
Niestety, ale i tak się zresetuje po 10 minutach od wyłączenia i podzieli nagranie na dwie części

U mnie znowu nic takiego się nie dzieje.
dareka napisał/a:
Czyżby spaprano oprogramowanie?

Nie - kiedy wprowadzono ten sprzęt, poprawki softu były wydawane regularnie...
dareka napisał/a:
Dlaczego UPC nic z tym nie robi mimo licznych uwag ze strony abonentów.

Bo mają na ten sprzęt już wywalone i nie mają już wsparcia technicznego do niego.
Ten sprzęt jest już w cenie złomu (podejrzewam, że za 2/3 lata po rozwiązaniu umowy z UPC nie trzeba będzie już go nawet zwracać).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: