Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia - Player przerywa nadawanie po WiFi
Autor Wiadomość
pietro_m 
Klikacz

Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 24-10-2016, 13:02   Netia - Player przerywa nadawanie po WiFi

Hej,
może ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem - od niedawna mam łącze Netii (100 Mbit) i IPTV.

Player podłączony do Spota po WiFi - wszystko skonfigurowane, prędkości łącza odpowiednie, pomiędzy nimi 8m w linii prostej i 2 raczej cienkie ściany.

Sporadycznie zdarza się, że obraz się zacina, czasami na kilkanaście sekund. Niezależnie od pory dnia i wybranego kanału.

Niestety nie mam możliwości przejścia na skrętkę (mieszkanie wynajmowane).



Czy problem leży w Netia Spocie (brak antenek do WiFi)? Czy spróbować z przesłaniem sygnału po sieci elektrycznej (nadajnik i odbiornik w dwóch pokojach)?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-10-2016, 13:12   Re: Netia - Player przerywa nadawanie po WiFi

Wi-Fi rządzi się własnymi prawami. Pomimo dobrej prędkości, mogą być chwilowe problemy. Zakłócenia od zewnętrznych źródeł: mikrofalówki, sprzęt satelitarny, linie energetyczne, transformatory, telefony bezprzewodowe, głośniki bezprzewodowe, monitory i telewizory LCD, elektroniczne nianie, bezprzewodowe myszy i klawiatury bezprzewodowe, system alarmowy w pomieszczeniu, zasilacze innych urządzeń, itp., wystarczą żeby na chwilę zakłócić TV.

Próba z transmiterami sieciowych PLC jest bardzo dobrym pomysłem. Tylko wybrać coś lepszego np. 500 Mb/s lub więcej.

W miejscu gdzie stoi Netia Player, możesz sprawdzić czy nie ma zbyt często zakłóceń. Pobrać plik 10 GB i zobaczyć czy jest równomiernie pobierany, czy nie ma wahań prędkości.

Puść także "ping -t www.speedtest.inea.pl" np. na godzinę (Ctrl+C przerywa ping) i zobacz ile jest utraconych pakietów, to też może być wykładnią zakłóceń.
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-10-2016, 22:16   

Zacinanie obrazu w TV od Netii to jest niestety standard. Miałem ich usługi przez rok.
Na porządku dziennym były stop klatki i piksele. Nie było znaczenia czy po wifi czy po kablu.

Zgłaszanie awarii nic nie dawało, jedynie zerowanie lub zmieszanie kwoty za fakturę...
  kiniecki
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-10-2016, 11:52   

W mojej rodzinie (Zielona Góra) ktoś ma od paru lat światłowód w technologi PON, 100 Mb/s. Konfigurowałem tam własny router podłączony do modemu PON. Zajmuje się też wszystkimi problemami z tym związanymi. Z tą TV nie jest tak źle, ale dekoder Motoroli jest podłączony skrętką, a nie po Wi-Fi. Oglądałem nie raz TV i nie zauważyłem chwilowych stop klatek czy pikselizacji. Użytkownik też nie zgłaszał problemów. Za to problemy są z ogólnym działaniem tej usługi. Kilka razu do roku (może nawet z raz w miesiącu) pada internet całkowicie, więc też nie ma TV i telefonu. Mnie przypada zgłaszanie tego do Netii (kiedyś Dialogu). Nim to naprawią to mijają godziny. Najgorzej jak pada w sobotę rano, zdarzało się, że naprawiali to w poniedziałek.
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-10-2016, 16:02   

Nie wiem jak to działa w Zielonej Górze.
Ale wiem, że w Warszawie jest tragedia z TV i wszystkich których znam co mają TV z Netii dobrego słowa o niej nie powiedzą.
  kiniecki
 
millenna22 
Klikacz

Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: 28-10-2016, 07:25   

Bo Netia jest jakaś zamulona, ale Cyfrowy Polsat to dopiero porażka.
 
 
ksawerydksawery 
Klikacz

Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 7
Wysłany: 20-02-2018, 19:48   

kiedyś z neti byłem zadowolony...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: