Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Działanie Wifi
Autor Wiadomość
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 24-10-2016, 11:26   Działanie Wifi

Witam
Jak to jest czy rzeczywiście jest tak, że Wifi, które oferuje UPC w ogóle go nie interesuje? Z racji tego, że usługa jest dodatkowa i darmowa, można by było w ogóle wyłączyć usługę i tylko "siedzieć na kablu". Czyli jeżeli ono nie działa to mój problem i oni nic z tym nie zrobią?
_________________
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 24-10-2016, 11:48   

I do dlatego musiałeś otwierać nowy wątek? Weź w ustawieniach wyłącz wifi i po problemie jak nic nie płacisz za tą usługę, albo zadzwoń na dział techniczny to z palca Ci wymienią na np Compala
_________________
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 24-10-2016, 11:50   

Tygrysek napisał/a:
albo zadzwoń na dział techniczny to z palca Ci wymienią na np Compala

Za 50 zł za wizytę technika? Nie bardzo
Tygrysek napisał/a:
I do dlatego musiałeś otwierać nowy wątek?

To pokaż mi gdzie mógłbym napisać o czymś takim to chętnie napiszę o skasowaniu tego tematu
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2016, 11:54   Re: Działanie Wifi

dylax napisał/a:
Czyli jeżeli ono nie działa to mój problem i oni nic z tym nie zrobią?

a czemu nie działa?
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 24-10-2016, 11:54   

dylax napisał/a:
Tygrysek napisał/a:
albo zadzwoń na dział techniczny to z palca Ci wymienią na np Compala

Za 50 zł za wizytę technika? Nie bardzo
Tygrysek napisał/a:
I do dlatego musiałeś otwierać nowy wątek?

To pokaż mi gdzie mógłbym napisać o czymś takim to chętnie napiszę o skasowaniu tego tematu


np . Technicolor TC7200 jest taki wątek, jeśli zadzwonisz i powiesz ,że masz technicolor i nie działa Ci wifi to raczej wymienią Ci go bezpłatnie , sam tak zrobiłem opłata za 0 zł
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-10-2016, 11:58   Re: Działanie Wifi

dylax napisał/a:
... Wifi, które oferuje UPC w ogóle go nie interesuje? ... Czyli jeżeli ono nie działa to mój problem i oni nic z tym nie zrobią?
Usługa :arrow: Bezprzewodowy Internet UPC jest pełnoprawną usługą. Tylko że dostajesz ją za 0 zł przy :arrow: danej usłudze Internet Fiber Power *** jako "Bezprzewodowy Internet UPC – tzw. dodatkowa Usługa Internetowa w rozumieniu Regulaminu, polegająca na udostępnianiu na indywidualne żądanie Abonenta Sprzętu (modemu z funkcją bezprzewodowego Internetu - WiFi) umożliwiającego bezprzewodowy dostęp do Internetu."
Jeżeli się na nią zdecydowałeś i są problemy to UPC świadczy do niej serwis i wsparcie. Jeżeli są problemu to muszą ją naprawić. Oczywiście do tego nie zaliczają się problemy z zasięgiem i prędkościami no chyba, że złe działanie Wi-Fi wynika z uszkodzenia sprzętu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 24-10-2016, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 24-10-2016, 11:59   Re: Działanie Wifi

GDA napisał/a:
dylax napisał/a:
Czyli jeżeli ono nie działa to mój problem i oni nic z tym nie zrobią?

a czemu nie działa?

Często zawiesza mi połączenie pojawia się przy sieci znak "ograniczone", i muszę albo resetować router, albo rozłączam się z siecią i łączę ponownie, co czasem działa za drugim razem.
Tygrysek napisał/a:


np . Technicolor TC7200 jest taki wątek, jeśli zadzwonisz i powiesz ,że masz technicolor i nie działa Ci wifi to raczej wymienią Ci go bezpłatnie , sam tak zrobiłem opłata za 0 zł

To zaraz poproszę o przeniesienie wątku, a co do wymiany to jak kabel działa i parametry routera jest ok, to 50 zł za wymianę sprzętu

[ Dodano: 24-10-2016, 12:08 ]
Pitrek napisał/a:
Oczywiście do tego nie zaliczają się problemy z zasięgiem i prędkościami no chyba, że złe działanie Wi-Fi wynika z uszkodzenia sprzętu.

Co do prędkości na wifi wiadomo,że sie nie czepiam bo to kwestia oczywista, zasięg jest dobry. Ale tak jak pisałem do GDA problem jest taki a nie inny, a na kwestię mojej ironicznej propozycji co wymiany sprzętu (bo już problem kiedyś taki był, i wymieniali) to usłyszałem "z racji tego, iż wymiana sprzętu była by w tym przypadku na życzenie klienta na Connect Box, ale za 50 zł, i oczywiście nie może zagwarantować, że wymiana ta rozwiąże problem, ale powinno to pomóc"
_________________
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 24-10-2016, 12:09   

Często tak miałem jak miałem technicolora,pojawiał się żólty wykrzyknik przy ikonie sieci na lapku ,we wrześniu wymieniałem na compala na służbowym mieszkaniu , w październiku na prywatnym i nie mam naliczonej opłaty za wymianę .Dzwoniłeś na dział techniczny,czy z pamięci wiesz o opłacie 50 zł za technika?Kiedyś z palca była opłata za wymianę, teraz chyba od września mają dość już naszych telefonów na dział techniczny i wymieniają bezpłatnie .

U mnie po przejściu z technicoloru na Compala,zapomniałem co to jest kabel ,leci prawie przez cały czas w godzinach popołudniowych do 180 ,a po nawet raz było 254 :) ,lub po 2,4 Ghz ok 60
_________________
Ostatnio zmieniony przez Tygrysek 24-10-2016, 12:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 24-10-2016, 12:13   

Tygrysek napisał/a:
Dzwoniłeś na dział techniczny,czy z pamięci wiesz o opłacie 50 zł za technika?

Dzwoniłem to powiedział, że ich interesuje tylko połączenie kablowe i stan routera. Pisząc maila w zeszłym tyg. to zrobili "włączenie optymalnego kanału nadawania sieci Wi-Fi"
_________________
Ostatnio zmieniony przez dylax 24-10-2016, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2016, 12:16   

Bo UPC gwarantuje tylko działanie wifi a nie zasięg czy prędkość. Ich interesuje tylko to czy wifi w ogóle działa. W przypadku niskich prędkości technik sprawdzi ją poprzez kabel bo UPC nie gwarantuje prędkości po wifi.
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 24-10-2016, 12:17   

dylax napisał/a:
Tygrysek napisał/a:
Dzwoniłeś na dział techniczny,czy z pamięci wiesz o opłacie 50 zł za technika?

Dzwoniłem to powiedział, że ich interesuje tylko połączenie kablowe i stan routera. Pisząc maila w zeszłym tyg. to zrobili "włączenie optymalnego kanału nadawania sieci Wi-Fi"


To chyba trafiłeś na jakiegoś nowego , pytałem się teraz znajomych i też mają bezpłatną wymianę .
_________________
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 24-10-2016, 12:17   

MrPepka napisał/a:
Ich interesuje tylko to czy wifi w ogóle działa.

Działa, z przerwami na moje słynne ograniczenia.
Przed telefonem, udało mi się wysłać maila, zobaczymy co napiszą/powiedzą
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2016, 12:20   

W zasadzie to przysługuje ci bezpłatna wymiana bo wifi ci nie działa (masz ograniczenia sieci).
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 24-10-2016, 12:21   

Pożyjemy, zobaczymy co będzie z odpowiedzią na maila
_________________
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 24-10-2016, 12:26   

To może będziesz mieć szczęście i Ci szybko odp, bo ja już na moje zapytanie czekam 8 dzień roboczy ...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: