Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal Connect BOx
Autor Wiadomość
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-08-2017, 15:04   

@UP
Ale czy adres IP w UPC nie jest publiczny? Jest tylko dynamicznie zmieniający się, nie jest stały. Czy się mylę?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2017, 15:31   

Andre_NH napisał/a:
Ale czy adres IP w UPC nie jest publiczny?

Jest, ale w modemach bez bridge ten adres zostaje na twoim modemorouterze co zamyka dostęp do takich usług jak DDNS czy VPN czy nawet VoIP.
Andre_NH napisał/a:
Jest tylko dynamicznie zmieniający się, nie jest stały.

Dokładnie.
 
 
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-08-2017, 16:02   

MrPepka napisał/a:
Jest, ale w modemach bez bridge ten adres zostaje na twoim modemorouterze co zamyka dostęp do takich usług jak DDNS czy VPN czy nawet VoIP.

Patrz mój post wcześniej (przekierowanie portów, triggering, DMZ)
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2017, 16:07   

Andre_NH napisał/a:
Patrz mój post wcześniej (przekierowanie portów, triggering, DMZ)

Nie zawsze działają prawidłowo. Dlatego najlepiej i najprościej jest mieć adres publiczny na swoim routerze.
 
 
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-08-2017, 16:35   

Ok, to jeśli pracownik UPC, podczas rozmowy z nim, będzie mi radził tak jak napisałem powyżej w poście (jako kontrargument) to odpowiem mu tak jak napisałeś :)

A tak na poważnie to nie będę używał tego argumentu tylko powiem im prawdę, że często robię reset routera (nie działa WiFi) i zobaczymy co z tego wyniknie, najwyżej zabulę 50 zł za wymianę :)

[ Dodano: 20-01-2018, 12:22 ]
Nie wiem jak u was, ale u mnie co 3-4 dni odnotowuje się spowolnienie w dostępie do stron WWW. Pomaga tylko restart urządzenia. Nawet strona UPC z testem prędkości zatrzymuje się podczas "Testowania prędkości pobierania...".

W poniedziałek wymieniony mi został Compal i od piątku (wczoraj) nadal to samo. Coś jakby zapychało router, ale nie wiem co.
_________________
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 22-10-2019, 16:31   

Witajcie używam Connect Box mam podłączony sprzęt yamaha co chwila mi go wyrzuca, że jest przerwanie z Internetem. Ustawiony przez wifi. Co moze byc nie tak że sprzęt audio zrywa net, przy słuchaniu audycji radiowych internetowych.
_________________
 
 
pjetrucha 
light master

Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 93
Wysłany: 23-10-2019, 08:47   

Daleko od siebie masz urządzenia? Spróbuj rozdzielić SID na 2,4G i 5G i podłącz się do 5G.
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 23-10-2019, 11:44   

Hej pjetrucha modem i sprzęt yamaha jest bardzo blisko ustawione koło siebie jedynie dzieli ich półka. Na kablu też przerywa inne urządzenia działają poprawnie.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-10-2019, 18:11   

Masz ipv6 czy ipv4? Jak ipv6, to przełącz na ipv4. Przez asystenta, czat, infolinię można. Przez czat chyba najszybciej.
Najłatwiej sprawdzić co masz logując się do CB i zobaczyć, czy masz takie coś jak "Tryb pracy modemu" do wyboru. Jak nie masz, to masz ipv6, jak masz, to ipv4.
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 24-10-2019, 10:43   

Witajcie, jednak zależy wszystko od miejsca. Znalazłem dobre miejsce że nic się nie tnie jest ok.
_________________
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 16-11-2019, 21:28   

Witajcie, mam pytanie odnośnie compala - pierwszy działał mi bez zarzutu ale padł po kilkunastu miesiącach i jakiś czas temu go wymieniono na nowy i teraz mam ciągły problem z internetem. Regularnie jakby zwalniał i po chwili wracał do normy (problem z otwieraniem się stron, buforowanie filmów). Często pojawiają się komunikaty w stylu "sprawdź połączenie sieciowe", a ostatnio pojawił mi się na TVsmart komunikat o braku połączenia z serwerem hbogo... co dziwne tylko na jednym z 3 urządzeń ( na dwóch było ok.) Wszystkie łączę po wifi...prędkość neta to 300mb, zmieniam kanały i go resetuje co kilka dni, ale to pomaga na trochę... Może ktoś wie o co chodzi?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-11-2019, 10:50   

IQ, Nie korzystasz przypadkiem z IPv6?
_________________
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 19-11-2019, 18:13   

zylx napisał/a:
IQ, Nie korzystasz przypadkiem z IPv6?


nie, pytałam i twierdzą że to IPv4...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-11-2019, 21:22   

IQ, Sprawdz jeszcze sam na wszelki wypadek. Zaloguj się do routera i zobacz czy jest tryb modemu dostępny.
_________________
 
 
debian33 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 136
Wysłany: 21-11-2019, 08:44   

IQ napisał/a:
zylx napisał/a:
IQ, Nie korzystasz przypadkiem z IPv6?


nie, pytałam i twierdzą że to IPv4...

Mam identyczny problem i borykam się z tym od dłuższego czasu. Problem z siecią 5 Ghz na Smart TV, na windows 10, smartfon . Na piątce na speed test pokazuje mi zawrotną prędkość 1MB :D i często zrywa połączenie. Po restarcie jest ok przez jakiś czas ale problem się powtarza i tak w kółko. Na sieci 2.4 śmiga bez problemu. Zgłaszane kilkukrotnie, wgrywali i usuwali firmware bo rzekomo coś z nim było nie tak. Teraz czasami widzę dwie sieci rozgłaszane 5Ghz...nie wiem o co chodzi i oni chyba też :)
  debian33
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: