Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC przejmie Multimedia Polska
Autor Wiadomość
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2016, 14:41   

januszmk napisał/a:
może w kombinacji z tv są konkurencyjni, ale jak chcesz już sam internet, to nie wypada tak dobrze.

nie wypada tak dobrze, ale raczej nie ma awarii (przynajmniej na większości lokalizacji). Pamiętam jak przed Aster i UPC miałem internet w osiedlowej sieci - masakra, awaria raz w tygodniu to było minimum. Co do oferty Mb/s to się zgodze bo moja lokalna sieć oferuje od 300/30 do 1000/100 Mb/s
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 14:46   

januszmk napisał/a:
to nie wypada tak dobrze.

mówisz?
ja widzę że tak samo wygląda 200-300 Mb/s 59,90 - 69,90
w UPC wyśrodkowane 250 Mb/s w cenie 59 zł (12 mc) + 69 zł (pozostałe 12)
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 19-10-2016, 14:54   

GDA, bo nie patrzysz na lokalnych operatorów. ta oferta: http://www.intrino.pl/internet-standard.html np miażdży oferte upc :)
w innych miastach też są tacy mniej globalni operatorzy z dobrymi ofertami.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-10-2016, 15:00   

Miażdży?
Polecam sprawdzić dodatkowe pakiety TV, gdzie np. za TVP HD musisz dodatkowo płacić :) Nie wspominając już np. o Kuchnia+, Domo+ czy Planete+ itd :) Brak HBO.

Miażdży jedynie hasłem "1GB", tylko po co zwykłemu Kowalskiemu aż tyle? :p
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2016, 15:03   

atomix napisał/a:
A Wielką Rewię XX "wywalczyłem" ponad 1,5 roku temu nie mając u siebie żadnej konkurencji TVK oprócz Orange/Netii. Więc można ugrać dobre oferty bez dużej konkurencji na dzielni :)

Oferty typu WRU XX powstały tylko i wyłącznie w wyniku walki cenowej UPC głównie z MM, Vectrą i Netią. To że dostałeś tę ofertę zawdzięczasz właśnie temu. W regulaminie nie mogli doprecyzować, że oferta obowiązuje tylko i wyłącznie na konkretnych osiedlach (na których działa konkurencja), bo zaraz poleciałyby skargi do odpowiednich urzędów o nierówne traktowanie klientów.
Teraz pomyśl, jeżeli nie będzie MM i Vectry, to myślisz, że UPC będzie dalej tworzyć takie oferty? Może będzie bać się jakichś małych osiedlowych graczy? :lol:
Fajnie, że przedłużyłeś WRU XX do 2017 r., ja też tak zrobiłem. Tylko jak w 2017 r. nie będzie już tak korzystnych ofert, to wtedy chciałbym zobaczyć twoją minę jak będziesz przedłużać umowę.

Naprawdę żal czytać takie komentarze. Każda normalna osoba wie, że czym większa konkurencja, tym lepiej dla klienta. A ci się cieszą, że ubywa graczy na rynku kablowym.
Z tego co pamiętam @GDA byłeś tym, który "nie zrozumiał oferty nc+". Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłości będziesz musiał "zrozumieć nową ofertę UPC".
Ostatnio zmieniony przez Robin 19-10-2016, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 15:04   

januszmk napisał/a:
GDA, bo nie patrzysz na lokalnych operatorów. ta oferta: http://www.intrino.pl/internet-standard.html np miażdży oferte upc :)
w innych miastach też są tacy mniej globalni operatorzy z dobrymi ofertami.

nie wiem czy oglądamy tą samą stronę ale ja tu widzę mega drożyznę, i na cholere mi net 1000 Mb/s jak tego nie odczuje?

zaczynałem w UPC od 30 Mb/s potem 60 Mb/s teraz mam 120 Mb/s a i tak od 4 lat net działa tak samo - szybko i dobrze

te prędkości w tysiącach to jakiś bełkot marketingowy tylko - dla większości użytkowników internetu do niczego nie przydatny

Robin napisał/a:

Z tego co pamiętam @GDA byłeś tym, który "nie zrozumiał oferty nc+". Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłości będziesz musiał "zrozumieć nową ofertę UPC".

myśle że nie będę musiał - tak jak pisałem w maju 2018 likwiduje pakiet TV - nie ma sensu płacić za coś czego nie oglądam
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 19-10-2016, 15:09   

GDA, ty masz 120mbps download i 10mbps upload. tu masz symetryka i wyciągasz więcej niż w upc na 250mbps gdzie w godzinach wieczornych prędkośc spada do 120-150mbps
atomix, przecież pisałem o kwestii samego internetu.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 15:11   

januszmk napisał/a:
GDA, ty masz 120mbps download i 10mbps upload. tu masz symetryka i wyciągasz więcej niż w upc na 250mbps gdzie w godzinach wieczornych prędkośc spada do 120-150mbps

straszne rzeczy teraz mi uświadomiłeś
czyli siądzie mi wieczorem Twitter na telefonie :(

powtarzam - przeciętnemu odbiorcy nie potrzebne są do życia takie prędkości
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 19-10-2016, 15:12   

GDA, no wiesz, może ty nie chcesz, to nie znaczy że wszyscy takie samo zdanie ma. no i jeszcze ten okres zobowiązania w upc, żeby obniżyć rachunek.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 15:16   

Ok dobra przekonałeś mnie - UPC jest cholernie droga, to ja się teraz ciebie pytam po co u nich wciaz jestes?
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2016, 15:20   

Co mi po 1000 Mb/s jak będę miał 1-2 sekundowe przerwy w połączeniu internetowym? Już to przerabiałem kiedyś u lokalnego operatora. Co z tego że jak na tamte czasy oferował zawrotną prędkość jak łącze było niestabilne? Tyle że w tamtych czasach ten 1 Mb/s przynajmniej robił Kowalskiemu różnicę niż np 128 Kb/s, a dziś Kowalski nie odczuje że przesiadł się z 60 Mb/s na 120 Mb/s...
_________________
Ostatnio zmieniony przez LNR 19-10-2016, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 19-10-2016, 15:21   

GDA, bo zrobiłem błąd i podpisałem umowę na rok. teraz traktuje ich łącze jako dodatkowe, mam podpięte 2 łącza. jak się mi skończy umowa to możliwe że wciąż wezmę jakąś opcję internetu od nich, ale tańszą, dalej jako zapasowe łącze - chyba że będę miał w budynku 3 operatora.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-10-2016, 15:22   

Robin napisał/a:
Oferty typu WRU XX powstały tylko i wyłącznie w wyniku walki cenowej UPC głównie z MM, Vectrą i Netią.


Chciałbym tylko dopowiedzieć, że polski świat telekomunikacyjno-kablowy nie kończy się na trzech operatorach. Oferta powstała nie tylko z powodu trzech innych graczy kablowych. Ale także z powodu małych operatorów czy też satelity.

A tak swoją drogą, biorąc pod uwagę oferty ze stron www, różnic cenowych na główne usługi między UPC/Vectra/MM aż tak wielkich nie ma.

Robin napisał/a:
Fajnie, że przedłużyłeś WRU XX do 2017, ja też tak zrobiłem. Tylko jak w 2017 r. nie będzie już tak korzystnych ofert, to wtedy chciałbym zobaczyć twoją minę jak będziesz przedłużać umowę.


Właśnie na tym polega brak MONOPOLU, że jeśli UPC zaśpiewa cenę "nie dla mnie" to oddam dekoder, wywalę talerz na balkon lub wybiorę Orange/Netię. Są jeszcze lokalni, jednak ciągle mało atrakcyjni, operatorzy IPTV. Jak widzisz, ja jednak jeszcze wciąż widzę świat poza UPC :D

Co będzie za rok lub dwa? Wiele może się zmienić. Przekonamy się. Ale jakoś zbyt czarno tego nie widzę. Przecież UPC też nie jest głupie, by windować ceny. Jestem w UPC od kilkunastu lat (początkowo mieszkając z rodzicami, teraz samemu) i jakoś zawsze znajduje się oferta OK.

Robin napisał/a:
Każda normalna osoba wie, że czym większa konkurencja, tym lepiej dla klienta.


Dla klienta może lepiej, ale dla operatora? Znakomicie to widać po Play. Teraz szukają kupca, ale jakoś sa tak atrakcyjni, że nie mogą znaleźć :D

"Walka" z konkurencją nie oznacza, że należy oferować usługi poniżej kosztów. Zawsze jest pełna granica. I czy chcemy czy nie zawsze tak będzie. Stawiam na to, że tańszych ofert niż Wielka Rewia Usług nie będzie w UPC. Bo raczej się nie da.

januszmk napisał/a:
atomix, przecież pisałem o kwestii samego internetu.


Sorry. Nie zrozumieliśmy się. Sam internet mnie nie kręci, a tym bardziej 1GB. 60 Mb/s styka na moje potrzeby, nawet 30 Mb/s byłoby OK. Ja to dziwię się, że w UPC biorą po 250 Mb/s. Ale każdy ma różne oczekiwania :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez atomix 19-10-2016, 15:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 19-10-2016, 15:23   

LNR, znajomi mają i nie narzekają na stabilność. to że ty trafiłeś tak to nie znaczy że wszyscy. tak samo mogłeś trafić tak z upc (ktoś pisał już o problemie że w godzinach szczytu pingi skaczą do ponad 400ms przez obciążone łącze upc)
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2016, 15:29   

Ok już pomijając wszystko to podam jeszcze tylko taki przykład jak serwis. W UPC coś się dzieje to technika mam na jutro, a czasami nawet jeszcze na dziś wieczór. U małych operatorów jest często tak że jeszcze trzeba się wykłócać żeby ktoś raczył podjechać i zwodzą człowieka nawet kilka dni, przychodzą jak im pasuje a nie jak klientowi itp akcje. To niestety też przerabiałem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: