Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC przejmie Multimedia Polska
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2016, 23:10   

A potem UPC przejmie vectrę i już nic nam nie pozostanie. Jedyną konkurencją będzie Orange Światłowód i może gigakablówka Netii.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-10-2016, 23:13   

Jak nie ma? Tutaj wyraźnie napisali: "Transakcja przewiduje zwyczajowe klauzule warunkowe, w tym konieczność uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów"

Swoją drogą ciekawe transakcję tłumaczy szef MUltimedia Polska:

"Rosnące wymagania klientów wymagają znaczących inwestycji, które będą mogły być realizowane tylko przez duże podmioty o zasięgu ogólnopolskim i globalnym, posiadające dostęp do odpowiedniego finansowania i najnowszych technologii. Rozdrobniony rynek kablowy wymaga dalszej konsolidacji w celu osiągania synergii, które umożliwią dalsze inwestycje, przy bardzo wysokiej konkurencyjności tego rynku. Moim zdaniem jest to jedyna droga do utrzymania wysokiego tempa inwestycji w infrastrukturę, co w konsekwencji zawsze będzie z korzyścią dla konsumentów"
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2016, 23:29   

marioking napisał/a:
Ciekawe że nigdzie nie ma nic o UOIK, czy jakiejkolwiek potrzebie zgody na to, a przecież przy przejęciu aster to było szeroko poruszane.... osobiście uważam że na coś takiego nie powinni się zgodzić...

bo na placu boju z większych operatorów pozostaje chyba tylko vectra, ciężko np. mówić ze realnie gigakabloka neti stanowi jakis znaczacy udział....

UOKiK będzie badał rynek całościowo, czyli będzie brał pod uwagę również nc+ i CP. Przejęcie MM nie jest więc raczej zagrożone, podobnie jak ewentualne przejęcie Vectry.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-10-2016, 00:40   

Połączcie te dwa tematy:
http://forum.mediaswiat.p...p=173436#173436
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2016, 09:53   

Pawop napisał/a:
No i stało się :)

I to jest powód do radości? To, że powstanie monopolista i będzie dla klientów drożej?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 10:26   

Abonenci MM na pewno się cieszą więc jest to powód do radości ewidentnie
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2016, 10:49   

@Pawop nie jest abonentem MM tylko UPC, prawda? Proszę o podanie jakie pozytywy tej transakcji odczujemy my, czyli abonenci UPC. Gorsze oferty utrzymaniowe już widzimy od października.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 10:58   

Robin napisał/a:
Proszę o podanie jakie pozytywy tej transakcji odczujemy my, czyli abonenci UPC.

sorry ale kogo to obchodzi z UPC?
oni będą mieli 4 mln gniazdek do dyspozycji i to się liczy dla nich wyłącznie

poza tym w dobie dostępnych treści w internecie ja sam mam zamiar zrezygnować z pakietu TV po zakończeniu obecnej umowy

dla innych starcza coraz bogatsza oferta naziemnej także naprawde nie jest to żadną tragedią że UPC się zbroi - do stania się monopolistą na rynku CATV jeszcze bardzo bardzo długa droga
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2016, 11:06   

Ale ludzie korzystają drogą kablową nie tylko z TV cyfrowej, ale także z internetu i telefonu. Była konkurencja, były oferty typu WRU XX, gdzie usługi (nawet z TV) można było otrzymać w korzystnej cenie. Teraz UPC nie będzie już taka szczodra. Natomiast kasa, która mogła pójść w rozwój oferty i poprawę infrastruktury UPC, pójdzie na przejęcie i modernizację zacofanej MM.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 11:21   

akurat na runku dostępu do netu to nie grozi monopolem - nie wydaje mi się aby kiedyś Orange z Liberty Global się złączyli
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-10-2016, 13:07   

Robin napisał/a:
I to jest powód do radości? To, że powstanie monopolista i będzie dla klientów drożej?


Starty-taty. Jaki MONOPOLISTA? Ludzie!

Monopolistą była Telekomunikacja Polska, gdy TYLKO I WYŁĄCZNIE ONA świadczyła usługi telefonii stacjonarnej. A ludzie czekali na telefon 20 lat. To był monopol, bo tylko TP świadczyła w Polsce określoną usługę. Dzisiaj, jeśli chodzi o TV, net czy telefon masz (i będziesz miał) wybór. Kablówka, operator telefoniczny czy satelita.

Nie ma co się czarować. Fuzji na rynku kablowym telewizji kablowej będzie więcej, bo tylko duży gracz z pokaźną gotówką poradzi sobie na rynku. Sami wiecie, że chcecie/chcemy więcej za mniej. Jednak są pewne granice, by wszystko utrzymać. Dlatego lokalni/polscy gracze często nie wytrzymują tej konkurencji. UPC stać na to, by szybko zareagować na lokalne oferty konkurencji, a przy okazji inwestować w technologie. Możemy psioczyć na ceny UPC, ale w porównaniu z MM czy Vectra jakość usług w UPC - przynajmniej w moim regionie - jest bardzo OK. Nie mam powodów do narzekań. No dobra, za bardzo przesadzają z cenami za pakiety premium :)

A Wielką Rewię XX "wywalczyłem" ponad 1,5 roku temu nie mając u siebie żadnej konkurencji TVK oprócz Orange/Netii. W między czasie ją odświeżyłem, przy okazji jakiś machlojek z odłączeniem kanałów czy regulaminem. Do lutego 2017 mam spokój chociaż myślę o Horizonie. Więc można ugrać dobre oferty bez dużej konkurencji na dzielni :)

Chciałbym tez zwrócić uwagę, że nie zawsze mały gracz jest tani. Wielu operatorów wprowadza pakiety dodatkowe. U mnie mała lokalna kablówka kosi po 6 zł za nSport+, TV Republika, TVP HD czy Eurosport HD. Gdyby wszystko zliczyć to wychodzi znacznie drożej. Podobnie w Netii, gdy zliczymy wszystkie pakiety to TV wychodzi drożej. Siła dużego gracza polega właśnie na tym, że negocjuje dobre warunki z nadawcami. Dzięki temu w UPC mamy tylko dwa pakiety kanałów podstawowych - Select & Max, a dodatkowo płacisz za pakiety premium.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 14:59   

Brawo TY

lepiej nie można było tego napisać

ja jestem ciekawy czy ci którzy psioczą na ceny w UPC zestawili je kiedyś z konkurencja?
wydaje mi się że nie skoro rzucają takie teksty

jeżeli chodzi o stosunek jakość/zawartość do ceny to UPC nie ma sobie równych
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2016, 15:30   

Zgadzam się Panowie. Wszyscy tutaj psioczymy na UPC od czasu do czasu, ale wiemy że jak co do czego to i tak wychodzi najlepiej pod względem jakości a i cenowo nie dostaniemy lepiej (oczywiście mam tu na myśli najkorzystniejsze oferty z DUK a nie te ze strony www choć i te biorąc pod uwagę jakość z podstawowymi ofertami innych spokojnie mogą konkurować).

Wystarczy sobie wziąć ofertę 1 lepszego operatora i porównać z UPC. Np u mnie lokalna kablówka jakbym wziął sobie u nich full (przy czym u nich w full nie ma np HBO, Cinemax, Filmbox) to wychodzi drożej niż za to co mam w UPC gdzie i tak mam więcej i mam jakies dodatkowe bajery typu np Horizon GO. Oczywiście da się mieć niski rachunek np w takiej Gigakablówce ale co z tego jak to będzie średni internet + kilka kanałów na krzyż w marnej jakości. O ofercie największego konkurenta czyli Vectry nawet nie wspomnę bo jest droga i problematyczna (np pakiety premium nie działają na multiroomie jak nie zapłacimy 2x). Nie wspominając już o takich zabiegach jak pakiety po 1 zł i inne ciekawe rozwiązania. Oczywiście o to trzeba trochę pozabiegać, ale gdzie indziej tak się nie da (chyba?).
_________________
Ostatnio zmieniony przez LNR 19-10-2016, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2016, 15:34   

konkurencja UPC w Gdańsku:
http://limes.com.pl/dla-d...-wlasny-pakiet/

stwórzcie własne pakiety i zobaczycie że nawet ceny wyjściowe UPC taniocha, a przypomne że to te jest telewizja po IP bez dekoderów jakie daje UPC
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 19-10-2016, 15:38   

może w kombinacji z tv są konkurencyjni, ale jak chcesz już sam internet, to nie wypada tak dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: