Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupić router Linksys EA6900 ? Jakieś opinie ?
Autor Wiadomość
PiotrMP006 
light master

Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 53
Wysłany: 04-09-2016, 14:12   Czy warto kupić router Linksys EA6900 ? Jakieś opinie ?

Czy warto kupić router Linksys EA6900 ? Jakieś opinie?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-09-2016, 00:41   

Proszę:
http://www.euro.com.pl/ro...ys-ea6900.bhtml
http://www.ceneo.pl/28207294

I zapytam: dlaczego akurat Linksys i akurat ten?
Ogólnie dziś Linksys to padaka a ze starych czasów to tylko nazwa została.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-09-2016, 07:22   

Dzisiejszy Linksys to Belkin
Zdecydowanie lepiej jakiegos Asusa, Netgear tez nie jest zły..ewentualnie jakiś mocniejszy TP-Link
 
 
PiotrMP006 
light master

Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 53
Wysłany: 05-09-2016, 07:38   

KOCUREK1970 napisał/a:
I zapytam: dlaczego akurat Linksys i akurat ten?
Ogólnie dziś Linksys to padaka a ze starych czasów to tylko nazwa została.

W rankingu SmallNetBuilder Linksys EA6900 zajmuje #3 miejsce... :shock:

http://www.smallnetbuilde...ers/router/view
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-09-2016, 17:41   

PiotrMP006 napisał/a:
W rankingu SmallNetBuilder Linksys EA6900 zajmuje #3 miejsce...

W moim rankingu kiełbasa wawelska podsuszana bije wszystkie inne kiełbasy - no i co z tego wynika?

Na stronie Linksysa jest info, że są 2 wersje tego sprzętu - i teraz najlepsze, obydwie wersje sprzętowe mają ostatnie oprogramowanie z 2014 r - poważnie?
W 3 lata nie poprawili żadnych zabezpieczeń, błędów w oprogramowaniu czy jakiś innych "baboli"?
Sprzęt u mnie zdyskwalifikowany - to już nie te czasy, gdzie producent co 5 lat wydawał softa - dziś musi reagować na bieżąco, albo to jest dla mnie nic nie warte.
pawelb napisał/a:
Zdecydowanie lepiej jakiegos Asusa, Netgear tez nie jest zły..ewentualnie jakiś mocniejszy TP-Link

Dla mnie osobiście Cisco (ale to jak kto uważa), Asus, Netgear i może TP Link.

Linksysa bym nie kupił nawet za 1 zł.

Na portalu IBOOD nie ma miesiąca, co by router Linksys nie był sprzedawany - firmy tam kupują i potem na Allegro to ląduje - a tam kupujących ZERO - skoro nikt tego nie kupuje, to co to może znaczyć?

Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.
_________________
 
 
piotreek88 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 46
Wysłany: 31-12-2017, 17:35   

Kupiłem ten router kilka dni temu.

W zasadzie najpierw miałem asusa RT-N18u, następnie dostałem Compala od upc i asus poszedł do rodziców, gdzie działał może z rok i trafił go piorun prawdopodobnie, bo przestał działać zupełnie po powrocie z wakacji. Chciałem na złom, ale znalazłem pudełko i okazało się, że ma 3 lata gwarancji, to oddałem bez większych nadziei - uznali i mogłem wybrać coś innego ze sklepu.

Ostatnie moje problemy z wifi w compalu spowodowały, że kupiłem zachwalanego asusa RT-AC1200G+ no zasięg i osiągi fajne, ale co z tego jak się wieszał. Poszedłem go oddać, chciałem kasę, ale zapytałem, czy mają coś na stanie, no i mieli tego linksysa, dopłaciłem 200 zł niespełna i zabrałem do domu na testy.

Zasięg lepszy, prędkości też jak by wyższe no i stabilność, rekord asusa to 12h bez samoczynnego reebotu, tutaj już kolejny dzień (sam go wyłączyłem, bo musiałem przepiąć go z gniazdka do listwy). Ten asus potrafił się resetować nawet co 4 godziny.

Na chwilę obecną ten linksys zostaje u mnie, a co do softu, to po skonfigurowaniu dostałem aktualizację do wersji z czerwca tego roku - więc bez tragedii. Ma też fajną aplikację na smartfona, bajer, ale jest.

A wracając do asusa, to próbowałem różnych ustawień, resetów porad, nic to nie dało. Tutaj skonfigurowałem jak chciałem i działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: