Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka aktualizacji oprogramowania urządzeń UPC.
Autor Wiadomość
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-08-2016, 15:35   Polityka aktualizacji oprogramowania urządzeń UPC.

Witam,

Dzisiaj około godziny 15:00 mój Compal, pracujący w trybie modemu zrestartował się, żeby pobrać najnowsze oprogramowanie. W środku dnia roboczego, w piątek podczas aktywnego korzystania z sieci. Czy tak durna polityka aktualizacji jest standardem w UPC? Co jeżeli aktualizacja okazałaby się feralna i Compal przestałby działać? Na weekend zostaje bez internetu? Kto w ogóle wpadł na pomysł, że w ciągu dnia przeprowadzać jakiekolwiek aktualizacje??? Takie rzeczy robi się w nocy, gdy aktywność sieci spada.

Ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Warto w ogóle kontaktować się z działem technicznym i zgłaszać taką sytuację?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2016, 15:50   

Jak się nic nie wydarzyło i działa to nie ma co zgłaszać do technicznego. Ale na pewno możesz napisać to do UPC ogólnie - tylko pytanie kto się nad tym pochyli i wysłucha? :-(
 
 
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-08-2016, 15:52   

Sorry nie mogłem się powstrzymać :D
Wiem że dla wielu weekend bez internetu to najgorsza rzecz, ale da się przeżyć :D I po co od razu zakładać że coś może się stać? Zresztą co za różnica kiedy zrobią aktualizację jak ma być jak to zakładasz feralna to i tak zostaniesz bez internetu czy będzie o 15:00 czy o 3:00 :D
  Seavolv
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-08-2016, 17:37   

Dla Ciebie może weekend bez internetu to nic strasznego ale wiele osób w tym ja normalnie pracuje czy załatwia różne formalności przy jego użyciu. Także awaria w środku dnia na koniec tygodnia roboczego jest naprawdę uciążliwa.

Akuratnie prowadziłem wideo rozmowę na Skype podczas awarii. Przez tą awarię wyglądałem wyjątkowo nieprofesjonalnie.
 
 
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-08-2016, 18:10   

Ok ale tez pracuje i nie ograniczam się tylko do UPC, zakładam że jeśli tak potrzebujesz internetu to masz też go pod dostępem w telefonie więc zawsze jest jakaś alternatywa :P ewentualnie zawsze w pobliżu jest UPC Wi-Free :D
  Seavolv
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2016, 19:33   

dobry żart z tym Wi-Free
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 26-08-2016, 21:16   

Atlas334 napisał/a:


Akuratnie prowadziłem wideo rozmowę na Skype podczas awarii. Przez tą awarię wyglądałem wyjątkowo nieprofesjonalnie.

A masz UPC dla firm czy dla osób fizycznych?
  gbbsoft
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29-08-2016, 16:29   

Dla osób fizycznych, rozmowę prowadziłem akurat z domu. Wiem, że jako klient indywidualny nie mogę oczekiwać takiej jakości jak klient biznesowy jednak tak trywialna sprawa jak pora automatycznej aktualizacji wymuszającej restart urządzenia i przerwę w dostawie usługi powinna być odpowiednio regulowana.

Windows również mam dla użytkownika domowego. Jakby mi się nagle w środku ważnej pracy nagle zrestartował na kilka, kilkanaście minut to również by mnie szlak trafił. Powiedź mi jak bardzo użytkownicy lubią, gdy potrzebują skorzystać z komputera na kilka minut przed wyjściem do pracy, szkoły, urzędu itd. a na ekranie: "Aktualizowanie systemu Windows". To jest ta sama sytuacja.

Po kontakcie z UPC dowiedziałem się, że wszystkie aktualizacje przeprowadzane są w nocy. Najwyraźniej jestem wyjątkiem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-09-2016, 01:02   

Cytat:
Po kontakcie z UPC dowiedziałem się, że wszystkie aktualizacje przeprowadzane są w nocy. Najwyraźniej jestem wyjątkiem.

U mnie aktualizacja "wypadła" akurat w dzień, kiedy włączyłem cały mój "zestaw".
Co prawda nie Compal ale Ubee.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: