Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Negocjacja umowy
Autor Wiadomość
misiek87fm 
Klikacz

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 4
Wysłany: 10-08-2016, 10:30   Negocjacja umowy

Witam,
Jestem nowy na forum parę wątków przeczytałem zastosowałem się do wskazówek i w skrócie tak wygląda historia:

Jestem klientem UPC od 2 lat we wrześniu kończy się umowa wypowiedzenie już złożyłem podając powód że Orange podpięło mi światłowód w klatce i mam od nich dobrą ofertę.
Dotychczas miałem pakiet tv select + neta 60mb/s.
Aktualnie negocjuje warunki umowy gdzie net ma być 250mb/s + TV Max.

Sprzęt będzie zmieniony na nowy - dekoder Horizon z nagrywarką + do tego ich nowy modem connect box. Zaraz ktoś się spyta po co modem jak Horizon ma w sobie wbudowany router. W Horizonie będę miał tylko TV a w Connect boxie neta ponieważ obsługuje dwie częstotliwości na raz (dual band) a z obu będę korzystać równolegle.

Dzisiaj jestem po drugim telefonie od konsultanta - zaproponował za całość 110 PLN brutto/msc + opłata za instalatora do pierwszego rachunku chyba 49 PLN brutto. Grzecznie podziękowałem, powiedział że zadzwoni za tydzień w środę i abym się zastanowił do tego czasu.

Jak myślicie czy to dobra oferta? Cisnąć go jeszcze aby coś obniżył czy nie ma już z czego ?

Pozdrawiam.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2016, 12:03   

Horizon też obsługuje dual band to raz a dwa w przypadku tv zamawiasz tylko max czy jeszcze jakieś pakiety dodatkowe?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-08-2016, 12:03   Re: Negocjacja umowy

misiek87fm napisał/a:
Aktualnie negocjuje warunki umowy gdzie net ma być 250mb/s + TV Max. Sprzęt będzie zmieniony na nowy - dekoder Horizon z nagrywarką
...zaproponował za całość 110 PLN brutto/msc


Przed kontaktem z konsultantem, cenę oferty warto sobie wyliczyć z :arrow: regulaminu „Rewia z Horizon X” lub korzystając z :arrow: arkusza z zestawieniem promocji.

RzH X (nie widzę nowego regulaminu) :arrow: („Rewia z Horizon X”):
Miesięczna opłata bez Promocji Pakiet Horizon Max z nagrywarką=131,00 zł - ulga w wysokości 56,00 zł przy wyborze dwóch usług= 75 zł

Miesięczna opłata bez Promocji Fiber Power 250 Mb/s = 160,00 zł - ulga w wysokości 114,98 zł przy wyborze dwóch usług = 45,02 zł

Zgoda na Rachunek Elektroniczny i Zgoda Marketingowa = –10,02 zł
Pakiet FILMY I SERIALE – MY PRIME = 10 zł

RAZEM = 120 zł.

Hmmm, nie wiem czy dogadałeś się z konsultantem, bo cenę 110 zł to za co Ci daje? Za Horizon Max PVR+ 250 Mb/s, czy za coś innego.

Coś mi się zdaje, że konsultant podaje Ci ceny tylko za pierwszy miesiąc.

Spróbuj powołać się na :arrow: "Bezkosztowa instalacja” (2016-1). A nuż uda się zaoszczędzić na instalacji.
_________________
 
 
misiek87fm 
Klikacz

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 4
Wysłany: 10-08-2016, 19:21   Re: Negocjacja umowy

Pitrek napisał/a:
misiek87fm napisał/a:
Aktualnie negocjuje warunki umowy gdzie net ma być 250mb/s + TV Max. Sprzęt będzie zmieniony na nowy - dekoder Horizon z nagrywarką
...zaproponował za całość 110 PLN brutto/msc


RAZEM = 120 zł.

Hmmm, nie wiem czy dogadałeś się z konsultantem, bo cenę 110 zł to za co Ci daje? Za Horizon Max PVR+ 250 Mb/s, czy za coś innego.

Coś mi się zdaje, że konsultant podaje Ci ceny tylko za pierwszy miesiąc.


Jeszcze raz ku ścisłości mówimy o pakiecie TV Horizon Max z nagrywarką bez żadnych dodatkowych pakietów typu HBO do tego net Fiber Power 250mb/s z Modemem Connect Box. Za całość co miesiąc 110 PLN przez cały okres obowiązywania umowy. + jednorazowa opłata za instalacje.
Czyli rozumiem że taniej się nie da skoro podajesz cenę 120 PLN ?

Teraz drugie pytanie skoro ten Horizon ma dual band to nie koniecznie potrzebuję tego connect boxa tylko czy horizon przepuści przez siebie 250mb/s ? I jak z zasięgiem wifi tego horizona ?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2016, 19:38   

To znaczy ja zalecam ci compala ze względu na jego zasięg wifi, wifi ac, obsługę 24 kanałów DS i 8 US oraz ze względu na tryb bridge.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-08-2016, 06:49   Re: Negocjacja umowy

misiek87fm napisał/a:
Jeszcze raz ku ścisłości mówimy o pakiecie TV Horizon Max z nagrywarką bez żadnych dodatkowych pakietów typu HBO do tego net Fiber Power 250mb/s z Modemem Connect Box. Za całość co miesiąc 110 PLN przez cały okres obowiązywania umowy. + jednorazowa opłata za instalacje.
Czyli rozumiem że taniej się nie da skoro podajesz cenę 120 PLN?

No to super oferta.
Mam nadzieję, że coś nie skopałem przy obliczeniach, albo nie jestem na bieżąco z aktualnymi promocjami na Horizona, ale chyba nie, bo nikt z mądrzejszych ode mnie nie wypowiada się.

Może UPC, czując konkurencję na karku, prowadziło jakieś nowe promocje na Horizona. Według moje obecnej wiedzy nie ma aktualnego regulaminu na RzH X. Po 1 lipca ktoś dostał już Horizona, ale nikt nie wystawił nowego regulaminu.

Jeżeli jesteś zdecydowany na Horizona, to tylko się cieszyć z takiej oferty. Możesz przy następnej rozmowie z konsultantem, poprosić o przesłanie regulaminu promocje. Powiesz, że oferta Ci odpowiada, ale musisz zapoznać się z regulaminem, aby zaznajomić się dokładnie z ofertą, przeczytać wszystkie warunki, gwiazdki itd.
_________________
 
 
misiek87fm 
Klikacz

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 4
Wysłany: 11-08-2016, 08:59   

Ok, czyli w środę umawiam się na instalatora. Nie chce już odciągać bo to będzie 3 telefon konsultanta. Powiem mu żeby w międzyczasie dosłał te regulaminy, to mogę je tu wrzucić. Dodam że przy pierwszym telefonie proponował mi TV max Horizon z nagrywarką + 120mb/s za 120 PLN brutto wtedy kategorycznie odmówiłem i powiedziałem że uciekam do Orange, dopowiedziałem że mają czas do końca września i jak będą mieli lepszą ofertę niech wtedy zadzwonią. Minęło 4 dni zadzwonił z tą ofertą za 110 PLN 250mb/s + TV max Horizon.

Dodam że pierwsza rozmowa jak i druga trwała dość długo coś po 30 minut - narzekałem na sprzęt bo mój dekoder się wiesza, a thomson przy 2.4 GHz nie radzi sobie, wtedy zeszliśmy na temat że on też użytkował te sprzęty a teraz ma te najnowsze i jest zadowolony. Ogólnie rozmowa była w miłej atmosferze On nie chciał mi niczego na chama wepchnąć ja nie rzucałem się do Niego z pretensjami.

Jak mi wszystko potwierdzi w środę, klepnę ten temat i dostanę te regulaminy to mogę podesłać tutaj załączniki.

Pozdrawiam.
 
 
kipo88 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 163
Wysłany: 11-08-2016, 10:12   

co z tego ze 3 rozmowa? ja mialem 5 rozmow i kazda trwala nawet 54min az dostalem co chce.
I podrzuc nam te regulaminy na Horizon moze daja coś taniej niż kolega wyzej Ci napisal.
_________________
 
 
misiek87fm 
Klikacz

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 4
Wysłany: 11-08-2016, 10:17   

kipo88 napisał/a:
co z tego ze 3 rozmowa? ja mialem 5 rozmow i kazda trwala nawet 54min az dostalem co chce.
I podrzuc nam te regulaminy na Horizon moze daja coś taniej niż kolega wyzej Ci napisal.


Wiesz ja szanuje czyjś czas i przede wszystkim swój....
 
 
kipo88 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 163
Wysłany: 11-08-2016, 10:19   

no ok, jak dał Ci zatysfakcjonującą ofertę to wszystko super
_________________
 
 
Robert_1988_PL 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 18
Skąd: Cracov, Polska
Wysłany: 12-08-2016, 10:13   

Witam Szanownych Użytkowników Forum. Prosił bym o poradę w sprawie której zaraz opiszę, lecz przed tym chciał bym napisać że jestem zaskoczony wiedzą jaką posiadacie na różne tematy dzieląc i doradzając tym samum innym mniej obeznanym. RESPECT! 8) Moja sprawa wygląda tak od lat jestem abonentem UPC obecnie mam wykupione usługi które wyglądają następująco: TV MAX HD - Dekoder MediaBox HD, Canal+ Select, FP 60 - Technicolor, Tel 60 Min. (Którego od samego początku nie używam) wzięty do 3 usługi bo taniej 3w1. Cena 155,- PLn. Jakiś czas temu dostałem telefon że kończy mi się umowa wiedząc o tym fakcie postanowiłem pogrzebać w internecie, na forach szukając wiedzy jak mogę dobrze dobrać nowe usługi w rozsądnej cenie świadomy tego że od lat UPC cyckało mnie jak chciało. Wcześniejsze kończące się umowy zawsze załatwiałem tak samo czyli w najbliższym salonie, praktycznie co dali to brałem nie wiedząc o jakiś rezygnacjach, wypowiedzeniach,promocjach. :cry: Ale powiedziałem stop! Dość tego! hehe ;) Obeznany ciut w tych sprawach dzięki waszym poradą innym którzy zakładali tematy prosząc o poradę zacząłem co dzień czytać owe tematy/wpisy. Do setna sprawy żeby już nie przynudzać ale musiałem dać taki wstęp. :roll: Pierwszy telefon z biura upc proponuję Panu za tą u sługę co Pan ma w chwili obecnej z 155,- na 140,- Odpowiedziałem stanowczo NIE! chwila ciszy w słuchawce za chwilę słyszę ale to bardzo dobra oferta :mrgreen: Moja odpowiedz stanowcza że nie i rozmowa pierwsza się w ten sposób zakończyła. Za 2-3 dni drugi telefon ten sam Pan coś tam proponuję(...) bla,bla,bla.. Z mojej strony odmowa rozmowa się praktycznie skończyła. Po paru dniach 3 telefon znów ten sam Pan ( ja ani razu nie wykręcałem do nich pierwszy tel. szukając oferty) coś tam oferuję bajeruję na końcu podając cenę znów odmówiłem. Więc zostałem zapytany czym był bym zainteresowany powiedziałem podał cenę (jeszcze nie wysłałem rezygnacji) odmówiłem i mówię że konkurencja ble, ble, wiecie o co chodzi. ;) Ale brałem pod uwagę przejście tylko w razie W na NC+ lub Cyf. Polsat. Tak między nami nie chciałem odchodzić od UPC ogólne zadowolenie raz czy dwa na cały okres umowy miałem może z 2 razy wymieniane dekodery bo coś tam się spaliło czy co nie pamiętam, Ale ogólnie OK. Na innych operatorów nawet nie patrzyłem nawet chyba nie ma coś słyszałem że teraz mają Netię zakładać czy coś, mieszkam w Nowej Hucie ale mniejsza z tym. Dałem wypowiedzenie na wszystkie usługi, telefon z UPC i już inna gadka jakaś oferta 1,2,3. Nie zgodziłem się. Postanowiłem wydzielić sobie pewną granicę kosztów. Sprawa ma się ku finałowi dwa dni temu podaję ofertę swoją już ułożoną i cennik, chwila ciszy powołuję się na konkurencje z parę razy w słuchawce słyszę już dobrze znaną Wam anegdotę proszę poczekać chwile... :lol: :D No i OK. ----------> TV MAX HD (MEDIABOX Z NAGR.) ZA CHOLERĘ NIE CHCIAŁEM HORIZONA :!: FP 120 TECHNICOLOR, TEL. 60, CANAL+ SELECT, FILMBOX, CINEMAX, MULTIROOM-BOX Z NAGRYWARKĄ. 127,- PLn FilmBox i Cinemax po długich rozmowach po 1,- hehe (ulgi -10 za rachunek @ tylko dla nowych) tak samo bo pytałem o ten nowy ruter Connect Box UPC ale też odmowa nie wiem czy to prawda, ale odpuściłem. No i co Panowie ok? Zawsze mam 14- dniowy okres wypowiedzenia. Jak by co proszę o jakieś porady. Pozdrawiam :!: 8) Ps. Instalacja 49,99 ale spadło na 29,99, a skończywszy na 19,99. Da się? :mrgreen:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2016, 10:31   

A walczyłeś o WRU XX? A o tego Compala trzeba było walczyć i im nie odpuszczać.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-08-2016, 11:42   

Robert_1988_PL napisał/a:
----------> TV MAX HD (MEDIABOX Z NAGR.) ZA CHOLERĘ NIE CHCIAŁEM HORIZONA :!: FP 120 TECHNICOLOR, TEL. 60, CANAL+ SELECT, FILMBOX, CINEMAX, MULTIROOM-BOX Z NAGRYWARKĄ. 127,- PLn FilmBox i Cinemax po długich rozmowach po 1...Da się? :mrgreen:

Dało się! Brawo Ty.
MrPepka napisał/a:
A walczyłeś o WRU XX?.

To jest właśnie WRU XX = 75,00 zł
Canal+ Select = 39,90 zł
Filmbox, CinemaX = 2 zł
Multiroom = 10 zł

Razem = 126, 9 zł

Zażądaj :arrow: wymiany modemoroutera, powołując się na brak publicznego IP na końcowym urządzeniu. Dadzą Ci Ubee lub Compala.
_________________
 
 
Robert_1988_PL 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 18
Skąd: Cracov, Polska
Wysłany: 12-08-2016, 12:39   

powołując się na brak publicznego IP na końcowym urządzeniu. Dadzą Ci Ubee lub Compala.


Czyli ten Technicolor mam zły? Sorry zielony w tym jestem.. :? Ubee cóż to? Hee ja tego nie czaje.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2016, 13:14   

O technicolorze możesz poczytać w temacie mu poświęconym. Ogólnie najbardziej polecany jest ubee lub Compal ze względu na tryb bridge jaki mają. Poza tym technicolor dość często się wiesza i ogólnie jest niestabilny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: