Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC degradacja usług/konfigurowanie US
Autor Wiadomość
Canibal 
light master

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 66
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-06-2023, 15:05   UPC degradacja usług/konfigurowanie US

Witam , mam ponownie problem z UPC i jutro ma być technik ale chciałbym się dowiedzieć co nieco o problemie aby z technikiem dojść do czegoś a nie aby skończyło sie tylko na wymianie modemu i problem po czasie wróci.

A więc od bardzo dawna mam wiecznie degradacja usług tylko US. Czasami aby net działał poprawnie w ciagu dnia musze robić po 3 ,4 resety modemu . Jakieś 3 tygodnie internet padł całkowicie i miałem tylko status konfigurowanie US i modem tak sobie wisiał i co jakis czas robił reset i tak w kółko. Wczoraj znowu to samo, pomogło wyłaczenie modemu i wlaczenie ponownie . Konsultant na infolini mowil ze modem juz od jakiegos czasu nie robił logów i nawet nie mogli sie z nim połączyc.

Co mogę egzekwować aby nie było wiecznie degradacji usuług ?

modem001.jpg
Plik ściągnięto 95 raz(y) 116,06 KB

 
 
Canibal 
light master

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 66
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-06-2023, 23:02   

Prawie 300 odsłon i żadnego komentarza :)

Był technik , zrobił to co umieją najlepiej czyli wymienił modem i kazał obserwować. Modem podziałał 1,5dnia bez problemów , potem pojawiły się "degradacja usług". Dziś modem sam z siebie się zrestartował i już internetu nie było. Za to wyskoczyło strojenie US i na tym koniec. Po 15 minutach kolejny restart sam z siebie i dalej to samo. Po chyba 30 minutach w końcu zaskoczył i pojawił się internet.

Podczas tego zajścia miałem tylko 1 kanał zwrotny z poziomem sygnału 57 (technik mówił że powinno być między 40a 50). Za drugim razem żadnego kanału nie było.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2023, 07:44   

Mam to samo, czasami tydzień jest dobrze i modem jest zalogowany na 6 kanalach potem następuje ta gradacja i jest 5 kanałów a od wczoraj miałem 4.. Tyle że u mnie wmawiają mi że mam uszkodzony kabel koncentryczny, który jakimś cudem sam się naprawia. A podejrzewam że serwis liniowy poprawia sygnał gdyż często mam skoki upstream między 42 57... Teraz od jakiegoś tygodnia wszytko w porządku... Brak restartów i internet trzyma parametry... Bywa tak że upstream mam 1 kanał a i tak łączę trzyma parametry 300/25...
Moim zdaniem to wina sygnału kiedyś był technik i przy mnie dzwonił i dostał odpowiedź skoki sygnału o 10 decybeli... Dziwiło mnie tylko ze on twierdził ze skoki są w całej instalacji a tylko ja mam problem z internetem oraz pikselkzacja w telewizji... I tu tak sobie myślę że rzeczywiście moze kabel koncentryczny doprowadzony od skrzynki po elewacji do mieszkania może jest dziwnie czuły na te skoki sygnału dlatego inni nie zgłaszają problemów...
  stivi
 
Canibal 
light master

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 66
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2023, 18:18   

Tylko że nie tylko ja mam taki problem , znajomy w klatce obok ma podobny problem. Tylko że u mnie modem zaczyna sam się restartować i potem mam wieczne "strojenie US" i brak internetu. Koncentryk u mnie tam samo jest na elewacji ale ocieplali blok i wszystkie kable schowane pod styropianem :)
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-06-2023, 05:53   

Również modem się restartował przez wysoki upstream. Tyle tylko ze po restearcie internet wracał od razu i tak do następnego restartu.. Również kable mam pod ociepleniem... Ostatnio już byłem zdesperowany wymienić ten kabel ale upc odmówiło że względu na zmodernizowanie budynku pod światłowód... Odpowiedzieli że nie serwisują już sieci na koncentryku i z czasem jaa wyłącza... Na szczęście wszytko od 10 dni wróciło do normy ale do kiedy nie wiem... Pewnie aż im znowu coś padnie na lini
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: