Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello i Windows 98
Autor Wiadomość
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2005, 14:15   Re: system operacyjny

Majkel_rs4 napisał/a:
O Matko! Miałem Millenium i był to największy shit w mojej karierze...
Z własnego doświadczenia nie polecam, jeśli zdrowie (psychiczne) Ci miłe :D


Widocznie nie umiałeś się nim obsługiwać. Ja miałem Millenium przez 2,5 roku i działał mi bez żadnych problemów (tu się nawet zastanawiam czy stabilniej mi działał 98 czy Me).
Tak samo w firmie - cały dział księgowości pracował kilka lat na windowsach Me i również był cały 1 (słownie: jeden) problem, a mianowicie jeśli ustawiło się głębie kolorów na (nie pamiętam) 24 lub 32 bity, to wówczas jeden program dziwnie się zachowywał - ale była to wina programu (przepełnienie bufora), a nie systemu.
A informacje, że "millenium to największy shit" możesz włożyć między bajki - kilkanaście osób na początku istnienia Me rozpuściło plotkę, która do dziś krąży w sieci i wszyscy ją powtarzają (bo są uprzedzeni i negatywnie nastawieni do tego systemu).

Jedyna jego (jak dla mnie) wada, to brak DOSa przed uruchomieniem systemu. Owszem - są różne nakładki, ale nie spotkałem żadnej która idealnie współdziałałaby z systemem.

Jacek
 
 
volk3r 
easy master


Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 22
Wysłany: 08-01-2005, 14:23   

i dzieki tej dyskusji widac,ze na kazdym komputerze windows potrafi dzialac inaczej :lol:

w kazdym razie dziekuje Markowi za pouczajaca dyskusje i jak cos mi sie popsuje to juz wiem do kogo bede pisal o ile zechce mi pomoc w takiej sytuacji 8)
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 09-01-2005, 10:21   

Zamykam prewencyjnie i profilaktycznie.

Windows 98: dla tych, którzy wiedzą, czego chcą. Ławiejszy do zapanowania, można w niego się bardziej wgłębić, średnio stabilny (mało stabilny nawet, jeśli się z nim źle obchodzić), raczej bezpieczny (pomijając IE). Mały (mój miał mniej niż 250MB).
Windows XP: dla tych, którzy chcą mieć cokolwiek i nie boją się ataków. Robi sporo rzeczy za użytkownika, czasami sam zmienia ustawienia (sic!), nieprzyjazny dla zaawansowanych użytkowników, którzy lubią wiedzieć co sie dzieje w systemie. Zupełnie niebezpieczny! Jedna krytyczna dziura na miesiąc to standard, wiele niezałatanych. Zajmuje ponad 1GB na dysku. Wspiera kilka technologii, których nie zna win98.
Windows 2000: niejako łączy te dwa systemy. Jeszcze nie jest taki "samodzielny" jak XP, ale blisko mu do tego. Stabilny, ale ma większość tych dziur, które ma XP.
Linux: zależnie od distro - idealny na serwer, na desktop dla trochę bardziej zaawansowanych użytkowników (chociaż nie tylko, cieżko tak o tmy mówić).

http://coolercool.webpark.pl/
http://www.xp.net.pl/
http://www.gentoo.pl/
 
  maciej@lebkowski.info
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: