Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello i Windows 98
Autor Wiadomość
SuperTadeusz
Klikacz

Dołączył: 03 Sty 2005
Posty: 1
Wysłany: 03-01-2005, 18:22   chello i Windows 98

Jak zainstalowac chello na win98? Wystarczy zainstalowac tylko karte sieciowa i win sam wykryje polacznie? Czy sa potrzebne jakies sterowniki do modemu?Trzeba cos dodatkowo konfigurowac?
 
 
elddir
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 8
Wysłany: 03-01-2005, 18:36   

Słuchaj Tadziu nie wiem :( :P Zainstaluj se lepiej Windowsa XP :P
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2005, 23:25   

Tak wystarczy zainstalować kartę sieciową, resztę ustawiać automatycznie po dhcp

Co do windowsa XP to po pierwsze trzeba go mieć (a to zazwyczaj bardzo drogo kosztuje, a nawet jeśli ktoś np szkoła oferuje windowsa za darmo lepiej wybrać 2003 serv) po drugie trzeba mieć komputer na którym to będzie chodziło (a znalezienie takiego to wcale nie jest łatwa sprawa) po trzecie trzeba mieć dddddddduuużżżżżżooooo cierpliwości przy korzystaniu z niego i naprawdę mocne nerwy gdy się go podłącza do intrnetu.
Po czwarte niektórzy nie lubią być traktowani jak idioci przez swój system operacyjny.
Po piąte w XP nie ma DOSa i nie wszystkie stare programy działają (a jak wiadomo przywiązanie do starych programów jest głównym powodem poza niedoinformowaniem dla którego niektórzy jeszcze z tego dziadostwa korzystają, jeśli chcesz odpalać stare programy pod dosboxem lepiej zainstaluj linuksa)

To tylko kilka pierwszych z brzegu powodów dla których lepiej nie instalować XP , jeśli potrzeba mogę podać takich powodów więcej.
  marekd@jabberpl.org
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 05-01-2005, 02:44   system operacyjny

[color=red]MAM XP I NIE JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA CZY NIE LEPSZE JEST
MILENIUM ? [/color]
























[quote][/quote][quote][/quote][img][color=darkblue][/color][/img]
 
 
JOANNA 
easy master


Dołączyła: 06 Gru 2004
Posty: 47
Wysłany: 05-01-2005, 02:45   EMIKONKI

moze mi ktos pomoze jak sie wstawia te emikonki?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2005, 09:19   Re: EMIKONKI

JOANNA napisał/a:
moze mi ktos pomoze jak sie wstawia te emikonki?

Normalnie - klikając na ikonach (to tego musi być włączona obsługa javascript w przeglądarce), albo wpisując je ręcznie.

Jacek
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-01-2005, 06:53   Re: system operacyjny

JOANNA napisał/a:
MAM XP I NIE JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA

No to witaj w klubie ja wprawdzie nie mam xp ale też nie jestem z niego zadowolony zwłaszcza jak muszę go u kogoś naprawiać a ten ktoś sam nie wie: czego chce, co robił z tym komputerem, o co w tym chodzi, gdzie jest serwis gwarancyjny, gdzie jest pomoc techniczna (za to świetnie zna mój numer), na dodatek nie przyjmuje do wiadomości, że pewne rzeczy nigdy tam działać nie będą.
Cytat:
CZY NIE LEPSZE JEST MILENIUM ?

Zleży jak na to spojrzeć, z punktu widzenia przeciętnego użytkownika pewnie zazwyczaj jest jeszcze gorsze.
Ale z mojego punktu widzenia muszę przyznać, że go lubię zwłaszcza za wbudowany mechanizm autodestrukcji którego chyba w żadnym biurze czy urzędzie nie potrafią wyłączyć (mechanizm jest bardzo prosty polega na gromadzeniu różnych śmieci w jednym katalogu (folderze wg ich nazewnictwa) i nie pozwala za żadne skarby tych śmieci skasować, pół biedy że zapycha to dysk, dużo ciekawszy efekt następuje gdy na partycji fat w jednym katalogu znajdzie się ponad 10000 plików - wszystko najpierw mocno zwalnia a potem cały system się wykłada) naprawa zajmuje 5 minut ale oczywiście nikt nie potrafi jej przeprowadzić samemu :)

Niestety podobnie jak xp milenium traktuje użytkownika jak idiotę, i wprawdzie zbudowany jest na starym dobrym dosie ale nie pozwala z tego dosa normalnie korzystać czyli jak to ktoś kiedyś powiedział MSMDOS is not dead, it only smells that way.

Jeśli już zmieniać system operacyjny to nie z jednego windowsa na inny (a już napewno nie z nowszego na starszy)
Zaproponowabym jakieś bardziej radykalne wyjście ale boje się, że mnie na tym forum będą coniektórzy próbowali zlinczować.
  marekd@jabberpl.org
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 07-01-2005, 14:06   

Moim zdaniem są dwa dość solidne Windowsy. Pierwszy, Win98, nie traktuje użytkownika jak idiotę (tzn nie aż tak bardzo jak inne). Drugi, win2000, jest stabilny i zdaje całkiem niezły, gdyby mu się głębiej przyjrzeć.
Paradoksalnie, te banalne windowsy dla głupich uzytkowników (używam kontrastu do skomplikowanego Linuksa dla mądrych użytkowników) bardzo często się wykładają, własnie przez to, że nikt się nie umie z nimi obchodzić. Mi to idzie całkiem nieźle i już nie pamiętam dnia, kiedy ostatnio Windows powiedział NIE i postawił na swoim - zwykle jednak udaje mi się być górą.
Właściwie to myślę, że nie można z góry nikomu mówić, jaki system byłby dobry - trzeba się trochę w temat wgłębić.
 
  maciej@lebkowski.info
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 07-01-2005, 15:51   Re: system operacyjny

JOANNA napisał/a:
MAM XP I NIE JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA CZY NIE LEPSZE JEST
MILENIUM ?

O Matko! Miałem Millenium i był to największy shit w mojej karierze...
Z własnego doświadczenia nie polecam, jeśli zdrowie (psychiczne) Ci miłe :D
 
 
volk3r 
easy master


Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 22
Wysłany: 07-01-2005, 16:00   

chialbym uslyszec konkretne zarzuty co do XP,bo to ze nie jestem zadowolony to niewiele mowi, moze kolor puplitu nie odpowiada?

XP Proffesional z SP2 jest szybkim i stabilnym systemem na ktorym mozna pracowac bez obawy ze nagle pojawi sie blue screen i wszystko szlak trafi. Oczywiscie trzeba dysponowac komputerem ktory go pociagnie. Moj komp chodzi od rana do wieczora i nie musze w ogole go restartowac, katuje go w tym czasie dosc mocno odpalajac wiele aplikacji na raz ( gry, programy do grafiki, emule, mp3, filmy,ftp- kopiowane duzej ilosci danych), niech ktos sporubuje zrobic to na win98...zamuli sie biedactwo i na koncu zwiesi jeszcze
Siec pracuje bez problemu wszystko wykrywa automatycznie i nigdy nie mialem z tym zadnych problemow.

A co do starych gier ... istnieje cos takiego jak DosBOX

dosbox.sourceforge.net/
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 07-01-2005, 18:34   

Win98 - uptime rzędu dwóch, do trzech dni. BSoDów nie miałem wcale.
Win2000, obecnie 17. dzień uptime`u, poprzednio prąd mi siadł przy 26. dniu.

Windows XP - za dużo robi za mnie, zero swobody, milion dziur.
 
  maciej@lebkowski.info
 
volk3r 
easy master


Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 22
Wysłany: 07-01-2005, 20:41   

nie wydaje mi sie zeby XP po zainstalowaniu SP2 i aktualizacji z netu mial milon dziur...

moglbys rozwinac zdanie ze XP robi za duzo za Ciebie i ogranicza Twoja swobode? Przeciez absolutnie wszystko mozna ustawic recznie jesli nie odpowiadaja Ci ustawienia domyslne.

Poza tym chyba o to chodzilo projektantom zeby uzytkownik spedzal jak najmniej czasu nad samym systemem w koncu instaluje go po to zeby na nim pracowac a nie bawic sie (tracic czas) w konfiguracje,a jak komus to przeszkadz to moze sobie postawic najbardziej skomplikowana w obsludze dystrybucje linuxa ...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-01-2005, 10:03   

volk3r napisał/a:
chialbym uslyszec konkretne zarzuty co do XP,bo to ze nie jestem zadowolony to niewiele mowi, moze kolor puplitu nie odpowiada?

Już jaz pisałem wszystko zależy co chcesz pod tym windowsem robić i do czego jest potrzebny bo jeśli do nieczego to po co wydawać te kilkaset zł.
Podaj jakieś konkretne zastosowanie ao dowiesz się jakie system jest w tym od niego lepszy

Chcesz konkretnych zarzutów niezależnych od tego co ccesz robić też mogę wymieniać powiedz tylko ile bo podejżewam, że może nie starczyć miejsca na formum.

Zacznijmy od tego co rzuca się w oczy zaraz po zainstalowaniu zaraz tego
XP Proffesional i SP2 do niego, otóż nie ma w tym nic poza notatnikiem pasjansem dziadoską nadal dziurawą przeglądarką do internetu oraz odtwarzaczem do filmów do który nie działa (aby działał trzeba doistalować masę dodatków).
I uwaga tych pare śmieci jakimś cudem zajmuje ponad dwa i pół gigabajta na dysku, we wszelkich innych znanych mi systemach (w tym również windowsach) to samo zajmuje dziesięciokrotnie mniej miejsca.

volk3r napisał/a:

XP Proffesional z SP2 jest szybkim


Dlaczego uważasz, że jest on szybki czy miałeś możliwość porównania go z innymi systemami
zapewniam, że na starym sprzęcie 98 szybciej chodzi.
Co zaś się tyczy nowego sprzętu różnica jest jeszcze większa powiedział by nawet powalająca widziałeś gentoo (albo ew inna dystrybucję kompilowaną na taki procesor) w działaniu na athlonie64 różnicy nie da się wyrazić słowami wszystko chodzi conajmniej 4 razy szybciej w porównaniu z tą 64bitową betą windiwasa która dostępna jest raptem od kilku dni. Po tym co zobaczyłem wiem, że wejście 64 bitowych procesorów oznacza ostateczny koniec windowsów (pod warunkiem oczywiście, że wszystkim innym dane będzie zobaczyć to co ja widziałem)

volk3r napisał/a:

i stabilnym systemem


Człowieku co ty k*wa wiesz o stabilności, mój główny komputer domowy (ani ten ani poprzedni) na przykład absolutnie nigdy się nie zawiesił, nie spowodował wywalenia jakiegoś programu czy nawet na chwilę nie zmulił chociaż pracują na tym komputerze zazwyczaj trzy osoby jednocześnie, a system na moim komputerze jest w wersji "unstable/testing" (widziałeś w ogóle kiedykolwiek na oczy wersje stable debiana ?)

Czy wiesz jak zachowuje się windows xp na komputerze z tańszą płyta głowną ? A wiesz, że innym systemom to wcale nieprzeszkadza. Czy widziałeś jak zachowa się windows nieważne jaka wersja gdy np podczas pracy zepsuje się napęd cdrom, a jak zachowuje się jakikolwiek inny system w takiej sytuacji?

volk3r napisał/a:

na ktorym mozna pracowac bez obawy ze nagle pojawi sie blue screen i wszystko szlak trafi. Oczywiscie trzeba dysponowac komputerem ktory go pociagnie. Moj komp chodzi od rana do wieczora i nie musze w ogole go restartowac, katuje go w tym czasie dosc mocno odpalajac wiele aplikacji na raz ( gry, programy do grafiki, emule, mp3, filmy,ftp- kopiowane duzej ilosci danych), niech ktos sporubuje zrobic to na win98...zamuli sie biedactwo i na koncu zwiesi jeszcze

Znając ograniczenia swojego windowsa98 można zachowywać się w taki sposób aby do tego nie dopuścić podczas gdy XP zachowuje się zupełnie nieprzewidywalnie.

volk3r napisał/a:

Siec pracuje bez problemu wszystko wykrywa automatycznie i nigdy nie mialem z tym zadnych problemow.

Jakoś nawet M$ przyznaje się do tego, że sieć sprawia temu systemowi poważne problemy

volk3r napisał/a:

A co do starych gier ... istnieje cos takiego jak DosBOX

dosbox.sourceforge.net/

Pisałem już o dosboksie w tym wątku dodam tylko, że dosbox zachowuje się znacznie lepiej pod linuksem, niestety do niektórych rzeczy nawet tam jest za wolny.

volk3r napisał/a:

nie wydaje mi sie zeby XP po zainstalowaniu SP2 i aktualizacji z netu mial milon dziur...

pewnie że nie, ma ich dużo więcej przyznaj się kiedy ostatnio czytałeś bugtraq, a najgorsze jest to że większość znanych obecnie dziur nie zostanie załatana jeszcze przez najbliższe pięć lat.

volk3r napisał/a:

moglbys rozwinac zdanie ze XP robi za duzo za Ciebie i ogranicza Twoja swobode?

instaluje spyware na przykład, (tak sam windows sam z siebie zupełnie samiusieeńki, nie jakiś nieostrożny użytkownik przypadkiem i nie piszę w tej chwili o jakimś błędzie tylko celowym działaniu m$)

volk3r napisał/a:

Poza tym chyba o to chodzilo projektantom zeby uzytkownik spedzal jak najmniej czasu nad samym systemem w koncu instaluje go po to zeby na nim pracowac a nie bawic sie (tracic czas)


A liczyłeś ile czasu marnuje się na ciągłe sprawdzanie wszystkiego antywirusem, defragmentownie dysku i inne tego typu czynności które występują tylko pod windows

volk3r napisał/a:

w konfiguracje,a jak komus to przeszkadz to moze sobie postawic najbardziej skomplikowana w obsludze dystrybucje linuxa ...

Czyżbyś sugerował, że linuksa wolno się instaluje lub konfiguruje? Kompletna instalacja na nowym dysku prosto z fabryki łącznie z instalacją tysiąca programów pod niego i konfiguracją wszystkiego zajmuje góra dwadzieścia minut.Istnieją wprawdzie dystrybucje które się instaluje się dłużej niż dwadzieścia minut ale nawet kompilując wszystkie programy samemu będzie szybciej i wygodniej niż zrobienie tego tradycyjnymi metodami pod windowsem.
  marekd@jabberpl.org
 
volk3r 
easy master


Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 22
Wysłany: 08-01-2005, 12:28   

zapomnailem dodac ze chodzi mi o porownanie XP do 98 i zastosowan domowych nie jako serwer! Niepotrzebnie sie cisnieniujesz i rzucasz od razu qrwami :)

wiem jak zachowuje sie xp na tanszej plycie glownej,bo sam mialem najtansza jakis czas temu (ECS k7s5a) i rowniez nigdy mi sie na niej nie zwiesil - pracowalem na tym systemie ponad rok i czesto bywal wlaczony przez kilka dni pod rzad.

jesli miales na mysli ze 98 nigdy Ci sie nie zawiesil to gratuluje. Wybacz ni ekazdy jest znawca 98 i np.moze nie wiedziec ze jak odpali taki i taki program do mu sie bluescreen pokaze, nawiasem mowiac ja nawet nie musialem nic wciskac po na 98 explorere sam sie wywalal po jakims czasie na czystym systemie :lol:
Nie wiem moze to zbieg okolicznosci ale u wszystkich znajomych (moze z wyjatkiem 1 osoby) 98 dzialal beznadziejnie i trzeba go bylo instalowac na nowo po okolo 1 miesiacu. Zeby nie bylo ze sami go popsuli ... system instalowano im w sklepach a w domu odpalili m.in.worda to chyba nie jest za duzo jak na system operacyjny?
Wilozadaniowosc,nie wiem jak to nazwac ale w 98 tego po prostu nie ma,uruchomienie kilku programow na raz konczy sie totalna zmula i przewaznie zwiecha,brak odpowiedniego podzialu mocy kompa na dane procesy (po wlaczeniu UDMA i instalacji najnowszych sterow do sprzetu, bo bez tego to juz lepiej nie mowic co by sie dzialo)
Szybkosc? Moze nizebyt powazne porowanie ale gry dzialaja o wiele szybciej na XP,dane kopiuja sie szybciej,instalacja softu i nowych urzadzen jest prosta i szybka itd ...a moze moj komputer to wyjatek? :>


Pracuje na XP juz ponad rok i po porostu nigdy mnie nie zawiodl. NIe zepsul mi sie cdrom w czasie pracy i nie wiem co by sie dzialo,ale zapewne komputer nie ulegl by zamozniszczeniu :wink:

W ogole nie mialem zamiaru wykazywac wyzszosci XP nad linuxem tylko na 98 widac zle mnie zrozumiales.

To prawda ze IE to porazka dlatego uzywam Firefoxa. Szpiegowanie systemu mozna wylaczyc i jak sie spedzi troche czasu na ustwieniu jeszcze kilku rzeczy pracuje calkiem dobrze. Akutalizuje sie automtycznie, poza tym nie musze nic instalowac bo mam werjse corporate, ktora zawiera w sobie SP2. Stawiam sobie sygeta i mam pelna kontrole nad tym co wchodzi i wychodzi do kompa z netu.

Wszyscy ludzie z ktorymi rozmawialem nawet Ci ktorzy twierdzili na poczatku ze XP to syf i zamiast niego instalowali 2000 maja w tej chwili XP i to wcale nie za maja namowa i sa zadowoleni (dziwne ale prawdziwe).

na tym koncze i peace. tak wiem linux rzadi 8)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-01-2005, 13:36   

volk3r napisał/a:

jesli miales na mysli ze 98 nigdy Ci sie nie zawiesil to gratuluje. Wybacz ni ekazdy jest znawca 98 i np.moze nie wiedziec ze jak odpali taki i taki program do mu sie bluescreen pokaze, nawiasem mowiac ja nawet nie musialem nic wciskac po na 98 explorere sam sie wywalal po jakims czasie na czystym systemie :lol:

Napisałem, że na moim komputerze pracują zazwyczaj jednocześnie trzy osoby jeśli znasz sposób aby tak się dało pod 98 podzieli się nim koniecznie. Jak nie trudno się domyślić nie mam windowasa w domu juz od dawna, ale nawet jak kiedyś miałem to nie miałem tam explorera, a system zanłem na tyle dobrze żeby wiedzieć co może spowodować jego wywalenie a co nie.

volk3r napisał/a:

Nie wiem moze to zbieg okolicznosci ale u wszystkich znajomych (moze z wyjatkiem 1 osoby) 98 dzialal beznadziejnie i trzeba go bylo instalowac na nowo po okolo 1 miesiacu. Zeby nie bylo ze sami go popsuli ... system instalowano im w sklepach a w domu odpalili m.in.worda to chyba nie jest za duzo jak na system operacyjny?

Windowsa 98 (podobnie jak 95) nigdy nie trzeba przeinstalowaywać wszystko można naprawić bezproblemowo recznie z poziomu dosa, po prostu wiadomo który plik jest do czego a w beznadziejnej sytuacji można nawet odpalić tego dosa z dyskietki, czego niestety nie możana powiedzieć o poźniejszych wersjach windows bo do ich napraw porzeba już specjalistycznych narzędzi a i to nawet nie pomaga gdy nie wiadomo dla czego nie działa.

volk3r napisał/a:

Wilozadaniowosc,nie wiem jak to nazwac ale w 98 tego po prostu nie ma,uruchomienie kilku programow na raz konczy sie totalna zmula i przewaznie zwiecha,brak odpowiedniego podzialu mocy kompa na dane procesy (po wlaczeniu UDMA i instalacji najnowszych sterow do sprzetu, bo bez tego to juz lepiej nie mowic co by sie dzialo)

To się zgadza pod 98 nie ma czegoś takiego jak wielozadaniowaość czy wieloprocesowość można uruchomić tylko jeden program naraz, jeśli to nie wystarcza trzeba używać programów napisanch w specjalny sposób tak aby co chwilę (bardzo krótką) przerywały swoją pracę i oddawały procesor do dyspozycji innym. Fachowo się to nazywa wielowątkowość bez wywłaszczania. Ale dzięki temu ten jeden program dział szybciej, różnicę
szczególnie dobrze widać gdy porównamy go do jakiegoś w pełni wielozadaniowego systemu na komputerach klasy 486.

volk3r napisał/a:

Szybkosc? Moze nizebyt powazne porowanie ale gry dzialaja o wiele szybciej na XP a moze moj komputer to wyjatek? :>
Zainstalowałeś inny sterownik do karty graficznej i udajesz mądrego.
volk3r napisał/a:

W ogole nie mialem zamiaru wykazywac wyzszosci XP nad linuxem tylko na 98 widac zle mnie zrozumiales.
A ja mówię, że wszystko zależy od tego do czego chcesz użyć te systemy, jest sporo sytuacji w których 98 lepiej sobie razi więc nie można zakładać nie znając dokładnie sytuacji, że dla kogoś xp będzie lepszy.

volk3r napisał/a:

To prawda ze IE to porazka dlatego uzywam Firefoxa. Szpiegowanie systemu mozna wylaczyc
Właśnie chodzi o to, że nie można bo nie wiadomo gdzie jeszcze się ono znajduje o IE wiedzieli wszyscy od początku ale np dodatkowa funkcionalność mediaplayera wyszła na jaw dopiero kilka tygodni temu. kto wie co się tam jeszcze jutro znajdzie.

volk3r napisał/a:

nie musze nic instalowac bo mam werjse corporate,
No ale skąd ja na przykład miał bym taką wersje corporate wziąć ? (zaznaczam legalnie)

volk3r napisał/a:

Stawiam sobie sygeta i mam pelna kontrole nad tym co wchodzi i wychodzi do kompa z netu.
tylko Ci się tak zdaje :D
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: