Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hitron CGNV4
Autor Wiadomość
Accid 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-07-2016, 12:40   

antyjupisi napisał/a:
Accid napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Accid,
To upewnij się, że w sofcie UPC jest opcja DLNA w tym sprzęcie - jeśli jej nie ma - to możesz sobie dalej marzyć :twisted: z Twoimi założeniami.

Cóż podpis "guru" nie oznacza, że wie wszystko. Tym razem pomarzyłem i się udało.
Podłączyłem obudowę Tracera z dyskiem 2,5 i działa. Obudowa tworzy własną sieć (jest routerem) ale połączyła się z siecią od Hitrona. Także mam co chciałem i to jeszcze przesył danych z komputera PC Wifi > Hitron > Obudowa sięga 100 mbit (11 MB/s) po FTP.>
Dobrze, ze sam sprawdziles, a nie poprzestales na marzeniach.

To ja dodam bo faktycznie tego nie napisałem.
Obudowa o której mowa to jest dokładnie to "Tracer Obudowa Wi-Fi USB 3.0 HDD 2.5 3.5 SATA 741"

Niestety produkt ciężko dostępny. W sklepie Morele było ze 30 sztuk. Wsparcia w necie 0 na temat tego sprzętu. Panel także bardzo ubogi. Ale po konfiguracji działa. Dysk widoczny jest po IP i każdy klient sieci ma dostęp, także po FTP.

Zdaję sobie sprawę, że to prymitywny sposób na multimedia w domu ale za 150 zł + 2 TB dysk mam co chciałem i ominąłem brak USB w Hitronie. Obudowa rozgłasza swoją sieć (niestety 2,4 GHz) i aby wejść w panel trzeba połączyć się z tą siecią. Natomiast w sieci Hitrona widoczna jest po podpięciu kablem ethernet.

Niestety nie mogę jeszcze rozgryźć jednego faktu. Po pierwszym podłączeniu miałem transfer po FTP 11 MB/s. Potem na parę dni wyłączyłem obudowę bo czekałem na dysk 2 TB. Po włączeniu urządzenia z nowym dyskiem transfer mam tylko 3 MB/s i to jest sztywna prędkość. Nie wiem właśnie co spowodowało spadek tego transferu. Niby filmy da się oglądać z miboxa/kodi tylko tak mnie to zastanawia czemu transfer spadł. W czasie przesyłu danych pali się dioda na gniazdku LAN w Hitronie więc dane idą na pewno po kablu.

Obrazując to: mój PC z kartą AC > HItron > ethernet > obudowa

Jedyna różnica jest w dyskach. Nowy to 2 TB 5400 rpm a stary gdzie był na próbę to 100 GB 7200 rpm.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 30-07-2016, 13:13   

Accid napisał/a:
antyjupisi napisał/a:
Accid napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Accid,
To upewnij się, że w sofcie UPC jest opcja DLNA w tym sprzęcie - jeśli jej nie ma - to możesz sobie dalej marzyć :twisted: z Twoimi założeniami.

Cóż podpis "guru" nie oznacza, że wie wszystko. Tym razem pomarzyłem i się udało.
Podłączyłem obudowę Tracera z dyskiem 2,5 i działa. Obudowa tworzy własną sieć (jest routerem) ale połączyła się z siecią od Hitrona. Także mam co chciałem i to jeszcze przesył danych z komputera PC Wifi > Hitron > Obudowa sięga 100 mbit (11 MB/s) po FTP.>
Dobrze, ze sam sprawdziles, a nie poprzestales na marzeniach.

To ja dodam bo faktycznie tego nie napisałem.
Obudowa o której mowa to jest dokładnie to "Tracer Obudowa Wi-Fi USB 3.0 HDD 2.5 3.5 SATA 741"

Niestety produkt ciężko dostępny. W sklepie Morele było ze 30 sztuk. Wsparcia w necie 0 na temat tego sprzętu. Panel także bardzo ubogi. Ale po konfiguracji działa. Dysk widoczny jest po IP i każdy klient sieci ma dostęp, także po FTP.

Zdaję sobie sprawę, że to prymitywny sposób na multimedia w domu ale za 150 zł + 2 TB dysk mam co chciałem i ominąłem brak USB w Hitronie. Obudowa rozgłasza swoją sieć (niestety 2,4 GHz) i aby wejść w panel trzeba połączyć się z tą siecią. Natomiast w sieci Hitrona widoczna jest po podpięciu kablem ethernet.

Niestety nie mogę jeszcze rozgryźć jednego faktu. Po pierwszym podłączeniu miałem transfer po FTP 11 MB/s. Potem na parę dni wyłączyłem obudowę bo czekałem na dysk 2 TB. Po włączeniu urządzenia z nowym dyskiem transfer mam tylko 3 MB/s i to jest sztywna prędkość. Nie wiem właśnie co spowodowało spadek tego transferu. Niby filmy da się oglądać z miboxa/kodi tylko tak mnie to zastanawia czemu transfer spadł. W czasie przesyłu danych pali się dioda na gniazdku LAN w Hitronie więc dane idą na pewno po kablu.

Obrazując to: mój PC z kartą AC > HItron > ethernet > obudowa

Jedyna różnica jest w dyskach. Nowy to 2 TB 5400 rpm a stary gdzie był na próbę to 100 GB 7200 rpm.


probowales podpiac do komputera bezposrednio zobaczyc jakie transfery ma dysk (bez obudowy)? moze cos nie tak jest z nim.
 
 
Accid 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-07-2016, 13:18   

Tak. Zresztą jak zobaczyłem 3MB/s to dysk zapełniłem danymi przez USB3 bo obudowa taki też posiada.
Wtedy kopiowanie danych z PC na ten dysk szło 70MB/s także zapis samego dysku nie jest problemem bo bo USB działa. Dopiero jak jest wpięty w router to spada ten transfer. PC z Hitronem komunikuje się przez kartę AC więc to zwężenie jest gdzieś na linii obudowa <- ethernet -> hitron. Kabelek i gniazdo lan też zmieniłem.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2016, 18:09   

Czy można wynegocjować hitrona do 120mb/s czy to nic nie da?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 13-10-2016, 19:27   

MrPepka, mowisz o 120mbit/s które oficjalnie w ofercie biznesowej nie ma, więc jeżeli pytasz o oferte indywidualną, to raczej nie ma szans, chyba że masz znajomości w upc.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 13-10-2016, 19:29   

Czy problemem jest brak configu dla niego na prędkości niższe od 250mb/s czy brak wi-free i mniejsza kontrola nad nim?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 14-10-2016, 15:25   

MrPepka, jeżeli bierzesz umowe na firme, masz szanse dostać hitrona. dla klientów indywidualnych ten modem nie jest dostępny.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2016, 15:56   

Szkoda, że nie wyjaśniłeś czemu. Tak a propo dalej w tym hitronie jest zablokowane wifi czy nie? I jak to jest z trybem bridge w nim. Bo jeżeli jest zablokowane wifi to tylko tryb bridge w nim działa czy nie?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 20-10-2016, 16:17   

MrPepka, bo nie wiem czemu. jak masz znajomości w upc to możesz dostać i wtedy masz wifi odblokowane (rozmawiałem z jedną osobą co go ma i jest na zwykłej umowie dla osób indywidualnych). ja mam teraz stały adres ip, mój komputer ma swój zewnętrzny adres ip, ale urządzenie jest dalej routerem - nie w trybie bridge. jak miałem zmienne ip, to miałem też zablokowane wifi, ale miałem dostęp do niego (teraz nawet nie mogę jakości sygnału sprawdzić). upc mi dało osobno router archer c2 do wifi.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2016, 16:22   

Przypuśćmy, że udało mi się dostać hitrona do zwykłej umowy dla detalistów. Czy w takim przypadku będę miał odblokowany tryb bridge?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 20-10-2016, 16:33   

MrPepka, w virgin media czytałem kiedyś że jest to możliwe, ale przez ręczną zmianę ustawień przez operatora, trudno więc powiedzieć.

[ Dodano: 20-10-2016, 16:34 ]
MrPepka, a czemu nie weźmiesz poprostu compala?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2016, 16:35   

To będę musiał o tym pogadać z UPC. Możliwe, że tryb bridge jest po rezygnacji z wifi od nich.

[ Dodano: 20-10-2016, 16:57 ]
Hitrona chciałem wziąć bo wydawało mi się, że dalej jest zablokowany tak, że nie można wejść nawet w jego panel konfiguracyjny. Chodziło mi o to, że bałem się, że operator będzie mi przełączał compala z trybu bridge na tryb router (jest to uzasadnione bo takie skargi były już przy ubee). I myślałem po prostu, że przy hitronie będą mieli mniejszą kontrolę i mi nie będą przełączać trybu pracy. Zaraz napiszesz, że jak by mieli to zrobić mogą oni przełączać tryb pracy zdalnie. A po co mieliby to robić? Po to żeby mieć większą kontrolę nad naszą siecią.

[ Dodano: 20-10-2016, 21:46 ]
Dobra znalazłem w necie poradnik jak się włącza tryb bridge w tym cacuszku (nie wiem czy w polskim upc to działa)
1. Logujemy się do hitrona (jego adres to 192.168.0.1)
2. Otwieramy zakładkę basic (w naszym upc ta zakładka pewnie się nazywa inaczej to jest druga zakładka od lewej na samej górze)
3. Otwieramy zakładkę Gateway function (po lewej druga zakładka od góry)
4. Znajdujemy RG function (pierwsza funkcja od góry) i ją wyłączamy
5. Modem sam się zrestartuje (jeśli nie to restartujemy go ręcznie prądowo)
6. Do hitrona wchodzimy poprzez 192.168.100.1
januszmk, spróbuj i daj znać czy działa.
 
 
b3170622 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 105
Wysłany: 20-10-2016, 22:34   

Nie masz żadnej kontroli nad urządzeniem upc, może żadnej to za dużo powiedziane jednak można zrobić ze sprzętem tylko na tyle na ile upc pozwoli.

Bridge jest dostępny w panelu modemu od razu tak jak w ubee czy compalu i dostępny dla abonenta. Lub "dostarczany" od operatora zdalnie cisco Cisco EPC3925

Sprzet od upc ma dedykowany soft i ten sposób na 99% nie zadziała (tej drugiej zakładki pewnie niema ;) )po zalogowaniu do sieci dostaje konfig od operatora i nic z tym nie można zrobić.
Poza tym upc ma dostęp do urządzenia ->KAŻDEGO i może zrobić z nim co tylko sobie zechce i kiedy zechce, jest to zupełnie niezależne od obonenta.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2016, 22:58   

Cóż ten sposób wziąłem ze strony virgin media. W rumuńskim upc też to działa. Ewentualnie mógłby ktoś podesłać zrzut panelu konfiguracyjnego hitrona? To można byłoby to sprawdzić.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 21-10-2016, 01:28   

MrPepka, nie sprawdze, bo mówiłem że mam inną konfigurację, ja na swoim urządzeniu mam stały zewnętrzny adres ip, tak jak mój hitron. do panelu w ogóle nie dam radę się zalogować bo nie mam hasła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: