Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hitron CGNV4
Autor Wiadomość
Accid 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-07-2016, 19:15   

KOCUREK1970 napisał/a:
W sofcie UPC opcja USB jest wycięta i niedostępna - żadnego innego softu nie wgracie - modem po włączeniu zasilania i tak odwołuje się do CMTS-a - i tak zostanie wgrany soft aktualny.

Trochę lipa. 150 mbit, router AC całkiem dobrej klasy, dual band, a nie można nic podłączyć do niego...
Cóż. Zamówiłem sobie obudowę do dysku 2,5 z Wi-Fi i ethernetem. Może tym obejdę problem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-07-2016, 20:06   

Accid napisał/a:
Trochę lipa.

USB nie jest aktywne w ŻADNYM sprzęcie UPC - podkreślam Ż A D N Y M ani w żadnym modemorouterze ani nawet tym ich Horizonie.
Accid napisał/a:
Zamówiłem sobie obudowę do dysku 2,5 z Wi-Fi i ethernetem. Może tym obejdę problem.

Wątpię - jeśli będziesz chciał tak coś strumieniować, udostępniać - to nie licz na sukces - w założeniu sprzęt operatora ma służyć TYLKO i WYŁĄCZNIE (w tym przypadku) do uwaga przeglądania internetu - 120/250 Mb do przeglądania internetu - ktoś chyba na głowę upadł, jeśli takie miał przemyślenia.

Dlatego jeśli tylko można, to ich sprzęt w tryb mostu (bridge) i własny router podłączyć - a tam już sobie ustawisz co tam będziesz chciał, co sobie podłączysz i udostępnisz.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-07-2016, 20:13   

Moźe w tym sofcie dla Upc wycięli dostęp do USB...dziwna polityka bo to chyba najciekawszy modem w ostatnim czasie...mozna go tez przestawic w tryb bridge ale poprzez zmiane w pliku konfiguracyjnym modemu
 
 
Accid 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-07-2016, 20:14   

No to ja wiem. Jednak instalacja szybszego internetu spowodowała, że mój RT-66U musiał pójść w odstawkę bo okazał się za wolny. A jakoś nie chce mi się kupować nowego Asusa z ac bo mimo wszystko mam w Hitronie co mi było potrzebne (dual band). Tylko to USB...

Co do tego co piszesz to nie byłbym taki pewny. Dysk w obudowie będzie widziany jako komputer sieciowy (to chyba Hitron potrafi) bo można ją podłączyć po rj-45 lub Wi-Fi i inne urządzenia będą go widzieć w sieci. To wystarczy by chociaż oglądnąć film na miboxie czy przesłać jakieś pliki z komputera (karta wifi z ac)
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 20-07-2016, 20:16   

KOCUREK1970 napisał/a:

No błagam - od kiedy to firma się przejmuje kosztami, które może sobie władować w koszty i pomniejszyć tym sposobem należny państwu podatek?

ta, płacić specjalnie więcej żeby o 33% z tej kwoty zapłacić mniejszy podatek...
jeżeli hitron jest dużo lepszy niż ubee, wtedy ok, jeżeli nie - po co płacić więcej jeżeli usługa nie jest potrzebna?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-07-2016, 20:17   

Accid,
To upewnij się, że w sofcie UPC jest opcja DLNA w tym sprzęcie - jeśli jej nie ma - to możesz sobie dalej marzyć :twisted: z Twoimi założeniami.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 20-07-2016, 20:18   

pawelb napisał/a:
Moźe w tym sofcie dla Upc wycięli dostęp do USB...dziwna polityka bo to chyba najciekawszy modem w ostatnim czasie...mozna go tez przestawic w tryb bridge ale poprzez zmiane w pliku konfiguracyjnym modemu

wiesz czy upc przestawia w tryb bridge przy dynamicznym ip?
 
 
kipo88 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 163
Wysłany: 20-07-2016, 20:24   

Cytat:
Dlatego jeśli tylko można, to ich sprzęt w tryb mostu (bridge) i własny router podłączyć - a tam już sobie ustawisz co tam będziesz chciał, co sobie podłączysz i udostępnisz.


A o jaki modem ich prosic najlepiej ?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 20-07-2016, 20:25   

kipo88 napisał/a:
Cytat:
Dlatego jeśli tylko można, to ich sprzęt w tryb mostu (bridge) i własny router podłączyć - a tam już sobie ustawisz co tam będziesz chciał, co sobie podłączysz i udostępnisz.


A o jaki modem ich prosic najlepiej ?


teraz tryb bridge na pewno działa na ubee oraz compalu
 
 
kipo88 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 163
Wysłany: 20-07-2016, 20:28   

januszmk napisał/a:
teraz tryb bridge na pewno działa na ubee oraz compalu


Tak na compalu mam opcje wlaczenia w tryb modemu.
Ale czy nie lepiej mieć sam modem z UPC ? a nie modemorouter z opcją bridge ?
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-07-2016, 20:29   

kipo88 napisał/a:
A o jaki modem ich prosic najlepiej ?

kipo88 napisał/a:
Ale czy nie lepiej mieć sam modem z UPC ? a nie modemorouter z opcją bridge ?

Modem - żaden, bo żadnego nie oferują.
Mają tylko modemoroutery - Ubee, Compal, Technicolor, Thomson (i Hitron), kiedyś mieli jeszcze Cisco EPC3925 ale już powoli się z nich wycofują i był dostępny praktycznie tylko dla biznesu (detalista musiał mieć znajomości w UPC by go dostać).
_________________
 
 
kipo88 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 163
Wysłany: 20-07-2016, 20:36   

KOCUREK1970 napisał/a:
Modem - żaden, bo żadnego nie oferują.
Mają tylko modemoroutery - Ubee, Compal, Technicolor, Thomson (i Hitron), kiedyś mieli jeszcze Cisco EPC3925 ale już powoli się z nich wycofują i był dostępny praktycznie tylko dla biznesu (detalista musiał mieć znajomości w UPC by go dostać).

O hiltronie nie slyszalem wiec zostane przy Comapl.. Lecz konczy mi sie umowa a oni chca 10zł więcej bym płacił za neta 250 Mb/s a mialem 120 Mb/s .. nie wiem czy nie złożyć im rezygnacji. ale to inny temat
_________________
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 20-07-2016, 21:22   

Accid napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
W sofcie UPC opcja USB jest wycięta i niedostępna - żadnego innego softu nie wgracie - modem po włączeniu zasilania i tak odwołuje się do CMTS-a - i tak zostanie wgrany soft aktualny.

Trochę lipa. 150 mbit, router AC całkiem dobrej klasy, dual band, a nie można nic podłączyć do niego...
Cóż. Zamówiłem sobie obudowę do dysku 2,5 z Wi-Fi i ethernetem. Może tym obejdę problem.


Jest szansa, że będzie działać OK. Ja mam do Compala (działającego w trybie routera) podpiętego NAS i śmiga ładnie, po przekierowaniu portów jest normalny dostęp z zewnątrz, działa streaming wideo na TV itd.
 
 
Accid 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-07-2016, 20:49   

KOCUREK1970 napisał/a:
Accid,
To upewnij się, że w sofcie UPC jest opcja DLNA w tym sprzęcie - jeśli jej nie ma - to możesz sobie dalej marzyć :twisted: z Twoimi założeniami.

Cóż podpis "guru" nie oznacza, że wie wszystko. Tym razem pomarzyłem i się udało.
Podłączyłem obudowę Tracera z dyskiem 2,5 i działa. Obudowa tworzy własną sieć (jest routerem) ale połączyła się z siecią od Hitrona. Także mam co chciałem i to jeszcze przesył danych z komputera PC Wifi > Hitron > Obudowa sięga 100 mbit (11 MB/s) po FTP.

Tym samym obszedłem problem USB w Hitronie.
Nie wiem na co DLNA z Hitrona skoro teraz np. MiBox z Kodi wykrywa zasoby dysku i odtwarza filmy jak powinno być.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-07-2016, 02:49   

Accid napisał/a:
Cóż podpis "guru" nie oznacza, że wie wszystko.

Nie siedzę w każdym sprzęcie UPC (nie jestem ich pracownikiem ani firmą z nimi współpracującą - więc nie mam dostępu do wszystkich ich produktów, więc i siłą rzeczy nie jestem w stanie wiedzieć, znać co robi operator w swoim sprzęcie) - głowę mogę dać tylko za sprzęt który sam w domu posiadam (jako klient detaliczny ich usług).
A z drugiej strony, to co jest tożsame ze specyfikacją sprzętową samego producenta z tym co oferuje konkretny operator (UPC zlikwidowało USB w każdym swoim sprzęcie, ale u innych operatorów port jest dostępny) ma się nijak do stanu faktycznego (no co konkretnie się zdecydował dany operator).
Accid napisał/a:
Nie wiem na co DLNA z Hitrona skoro teraz np. MiBox z Kodi wykrywa zasoby dysku i odtwarza filmy jak powinno być.

DLNA jest potrzebne, jeśli masz serwer/komputer i z niego streamujesz zasoby na dany sprzęt - nie trzeba podawać ścieżki dostępu - po prostu napęd jest "widziany" jako kolejny dysk.
Mam 2 serwery - Synology DS713+/DX513 i Netgear Ultra 2 - działają właśnie po DLNA - tyle, że u mnie realizuje to router Cisco RV180W.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: