Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
SP3CtRUM 
Klikacz

Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 8
Wysłany: 16-06-2016, 09:35   

Dzięki @caio
Poczytałem o nim trochę i się na niego zdecyduję.
Zobaczę jeszcze co UPC zaproponuje ale i tak własny router się przyda - aby mieć bezproblemowy dostęp do MyClouda.


KOCUREK1970 - RT-N18U ma np. USB 3.0 a RT-AC1200G+ "tylko" 2.0. Pewnie jeszcze jakieś różnice są.
 
 
caio 
Klikacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 14
Skąd: Wrocław/Krzyki
Wysłany: 16-06-2016, 15:08   

KOCUREK1970 napisał/a:
caio napisał/a:
Router ASUS RT-AC1200G+ za 289zł na allegro

A mnie coś tu śmierdzi - skoro kosztuje tyle samo co RT-N18U - to jest coś na rzeczy.

ASUS RT-AC1200G+ jest sprzętem ze średniej półki i ma swoje wady i zalety:
- WADY: wolne USB 2.0, mała pamięć 128 MB RAM,
- ZALETY: WiFi 2.4 GHz / 5 GHz i 802.11ac: do 867 Mbps (bardzo dobra siła sygnału i stabilność na WiFi 5 GHz)

Zaletą ASUSa RT-N18U jest to ,że ma USB 3.0, a wadą tyko WiFi 2.4 GHz.

SP3CtRUM powinieneś zwrócić uwagę na to czy wystarczy ci to wolne USB 2.0 (17,7 MB/s / 2,08 MB/s).
Niestety jakbyś chciał WiFi 2.4 GHz / 5 GHz z AC i USB 3.0 to jest to sprzęt z wyższej półki cenowej np. ASUS RT-AC68U cena ponad 600zł.
Jest jeszcze coś pomiędzy ASUS RT-AC55U na allegro po 359zł.
 
 
SP3CtRUM 
Klikacz

Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 8
Wysłany: 17-06-2016, 13:10   

Wczoraj zakupiłem RT-AC1200G+ a dziś przyjdzie Compal i 120 Mbs.

Jeśli chodzi o USB w routerze - to póki co nie zamierzam z niego korzystać więc nie ma znaczenia jego prędkość.

Dzięki za dobre rady!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-06-2016, 15:53   

SP3CtRUM napisał/a:
Wczoraj zakupiłem RT-AC1200G+ a dziś przyjdzie Compal i 120 Mbs.

Compala w tryb mostu i "będzie pan zadowolony" :mrgreen: - podłączyć Asusa (i wgrać mu najnowszego softa ze strony Asusa) i będzie POCISK.
_________________
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 18-06-2016, 20:55   

caio napisał/a:
Ja w pierwszej kolejności powalczyłbym o Compala do tego co masz bez zmiany umowy (w Niemczech Compala dodają już do 40 Mbit/s).
Jeżeli będziesz zmieniał internet na 120 Mb/s to z zastrzeżeniem do UPC, że chcesz tylko Compala (lub modem/router z opcją modemu bo masz swój router - czyli obecnie Ubee lub Compal).
Zaznaczę jeszcze, że Compal nie ma USB.
Możesz jeszcze zapytać o modem/router Hitron CGNV4 (na forum jedni narzekają inni polecają).

Muszę to skomentować. Nie ma najmniejszych szans na hitrona, jeżeli nawet się uda dostać osobie prywatnej (nie firmie) to tylko do 250Mb/s. UPC nie ma przygotowanego dla niego configa z niższymi prędkościami, więc coś tam niby zassie, zarejestruje się w systemie, zaloguje, ale będzie się wykrzaczał co kilka minut ;)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-06-2016, 08:52   

ciekawe kto narzeka na Hitron CGNV4 ?
 
 
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 13-07-2016, 21:15   

Niedawno kupiłem Asusa RT-AC1200G+ współpracuje z modemem Cisco EPC3212. Net od UPC 120 Mb/s. Firmware routera - najnowszy z czerwca 2016. Jest jeden problem co jakiś czas zawiesza się WAN. Wygląda to tak jakby router nie otrzymywał IP od DHCP UPC. Choć pewności nie mam bo log routera nic nie wskazuje. LAN jest OK, WiFi - OK, WAN wygląda też na OK ale internetu nie ma. Dopiero reset routera lub naciśniecie przycisku zastosuj w menu WAN naprawia problem. Jak pisałem zdarza się to losowo. Czasem raz dziennie, czasem co drugi dzień czasem raz na kilka dni. Najdłużej wytrzymał ponad tydzień. W sieci można znaleźć opinie innych użytkowników tego routerka opisujące identyczne problemy jak u mnie. Nikt nie wie czy problem leży po stronie programowej czy sprzętowej. Asus milczy. Najnowszy firmware nie naprawił problemu. Osobiście odradzam zakup. Możliwe, że trafiłem w egzemplarz z jakiejś trefnej partii. Ale również może być tak, że wszystkie zachowują się tak jak mój. Na poprzednim TP-Linku WDR4300 - nie było najmniejszych problemów. Przez 4 lata funkcjonował prawidłowo aż do momentu kiedy padło w nim radio 2,4GHz. Niestety zachęcony dobrymi opiniami kupiłem tego nieszczęsnego Asusa. Nic, wymienie go chyba na D-Linka DIR842L lub wrócę do jakiegoś TP-Linka z ciut wyższej cenowo półki.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-07-2016, 01:16   

PavelZet napisał/a:
wymienie go chyba na D-Linka DIR842L lub wrócę do jakiegoś TP-Linka z ciut wyższej cenowo półki.

Osobiście nie kupuję niczego, co ma w nazwie gdziekolwiek "link" - DLink, TP Link, LinkSys...
Kup Asusa RT-N18U a nie będziesz miał problemów z WAN-em - jedyna jego wada, nie ma pasma 5 GHz i nie ma AC.
_________________
 
 
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 14-07-2016, 08:57   

KOCUREK1970 napisał/a:
Osobiście nie kupuję niczego, co ma w nazwie gdziekolwiek "link" - DLink, TP Link, LinkSys... Kup Asusa RT-N18U a nie będziesz miał problemów z WAN-em - jedyna jego wada, nie ma pasma 5 GHz i nie ma AC.


Nie dzięki, jakoś nie mam szczęścia do marki Asus. Każdy sprzęt tej firmy jaki miałem (za wyjątkiem płyt głównych) miał jakiś problem. A było tego sporo; notebooki, tablety, karty graficzne, monitor. Nie zaryzykuje z kolejnym Asusem. A i 5GHz jest mi potrzebne, w okolicy w zależności od aktualnej propagacji, mam od minimum 20-kilku sieci WiFi do ok 40. Z czego tylko 2-3 są 5GHz. Przyznam, że D-Linka też się troszkę boję - miałem już przygody ze sprzętem tej firmy. Ale budżet ograniczony a i chęci na kolejny wydatek kolejnego routera raczej już nie mam.

Wczoraj po napisaniu tekstu na tym forum w moim Asusie WAN znowu się hmm. "zamroził". Mapa sieci niby wskazywała na połączenie z internetem, widoczny był IP od UPC ale internetu nie było. Może to nie WAN tylko problem z NAT'em. Po zawieszce uruchomiłem diagnostykę sieci na konsoli i zastanawia mnie informacja "NAT zamknięty" - jak wszystko działa jest otwarty. Nie wiem. Logi Asusa do niczego się tu nie przydają - żadnych wpisów w godzinach w których problem zaczął występować.
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-07-2016, 14:21   

Bardziej zainteresowałbym się stanem linii względnie pracą samego modemu. Te "zamrożenia" to prawdopodobnie wynik jego "restartów"... :?

Tu potwierdzę, że od jakiegoś czasu AsusWRT ma problemy przy odnowie połączeń na WAN.
Sam mam Cisco EPC3212 działającego w tandemie z Asus RT-AC68U i jeśli zrestartuje sam modem, to jestem w stanie doświadczyć opisany przez kolegę problem, względnie na odnowienie połączenia/adresu przyjdzie mi sporo czekać (na wcześniejszych softach tak nie było).

Moja sytuacja jest o tyle inna, że sam modem/łącze pracuje stabilnie i router nie traci połączenia. :mrgreen:
Nadmienię jeszcze, że na łączu zapasowym problem nie występuje, router prawie natychmiast odzyskuje połączenie.

Tak się zastanawiam czy wymiana na Ubee by tu nie pomogła... (może kolega ma tam znajomego z ubee/compalem do "testów"?)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-07-2016, 15:08   

PavelZet napisał/a:
Wczoraj po napisaniu tekstu na tym forum w moim Asusie WAN znowu się hmm. "zamroził".

Misiek999 napisał/a:
Tu potwierdzę, że od jakiegoś czasu AsusWRT ma problemy przy odnowie połączeń na WAN.

Odpowiem tak - też mam wrażenie, że czasem ma to miejsce i u mnie - rozwiązałem to tak, że odnowienie adresacji ustawiłem na 7 dni (Cisco RV180W ma taka możliwość - a taki obecnie router posiadam), choć czasem i to też nie pomaga i jest konieczność "ręcznie" się zająć odnowieniem adresacji - by było jeszcze śmieszniej, często nic się kompletnie nie dzieje, wszystko śmiga tygodniami, a tu nagle ni z tego ni z owego "dup" nie ma neta w ogóle - na automatyczne odnowienie nie ma co liczyć, bo też się raz udaje a raz nie.

Np. teraz w lipcu jeszcze nie miałem tego problemu,
w czerwcu może raz albo dwa razy się przytrafiło.

Więc wychodzi na to, że to NIE jest wina naszych routerów - coś tu "majstruje" UPC.
Mam Ubee w trybie mostu, mój router też ma LOG-i - ale ani w Ubee, ani w moim Cisco nic kompletnie nie ma "na ten temat" w porach/godzinach kiedy to się dzieje - co więcej, nigdy mi się to nie przytrafiło w dzień, zawsze w nocy (a siedzę długo w nocy).
_________________
 
 
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 14-07-2016, 15:42   

Misiek999 napisał/a:
Bardziej zainteresowałbym się stanem linii względnie pracą samego modemu. Te "zamrożenia" to prawdopodobnie wynik jego "restartów"... :?


Dzięki za poradę ale podejrzewam, że to raczej nie to. Łącze jest stabilne i naprawdę przyzwoite. Wskazują na to dwie rzeczy. Na TP-Linku WDR 4300 czyli poprzedniku Asusa żadnych problemów nigdy nie było. Sprawne pewnie i szybko. Gdyby nie to, że 2,4GHZ się popsuło nie kupowałbym nowego routera - niestety musiałem mam jedno urządzenie w domu only 2,4 GHz. Drugie to to, iż mieszkam w bloku pilotażowym sieci UPC - był taki czas, że tylko jedno osiedle w dzielnicy zezwoliło UPC na montaż swoich usług w niepodzielnym królestwie Multimedii ;) Na dodatek na początku były to bodajże jeden lub dwa bloki. Jakość TV i internetu miałem i mam nadal na bardzo wysokim poziomie. Nie ma porównania do Multimedii. Może modem, może ? Oby nie, bo walczyłem o niego zażarcie. Dostałem go dopiero po wypowiedzeniu. Jak sobie przypomnę router Thomsona to :evil: Myślę, ze nowy chip Broadcoma nie jest jeszcze dobrze rozpoznany...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-07-2016, 17:14   

PavelZet napisał/a:
Może modem, może ? Oby nie, bo walczyłem o niego zażarcie. Dostałem go dopiero po wypowiedzeniu. Jak sobie przypomnę router Thomsona to Myślę, ze nowy chip Broadcoma nie jest jeszcze dobrze rozpoznany...

Też miałem Cisco 3212 - i też po pewnym czasie zaczął sypać traconymi pakietami - po wymianie na Ubee nie mam już tego problemu.

Ot właśnie 15 minut temu był kilkusekundowy brak u mnie neta - wróciło samo.
_________________
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 14-07-2016, 17:48   

Cytat:
Osobiście nie kupuję niczego, co ma w nazwie gdziekolwiek "link"

Chyba nie wiesz, o czym mówisz. O ile TP-Llink to budżetowe rozwiązania, Linksys to wydział Cisco, a oni wiedzą najlepiej jak się robi sprzęt sieciowy. Osobiście wynalazków pokroju Asusa unikałnym jak ognia. Co z tego, że ponoć opinie mają dobre, jak producent nia miał pojęcia o routerach, a Linksys, D-Link czy TP-Link od dawna je sprzedawały. Jestem zdania żeby kupować sprzęt tylko sprawdzonych firm, a Asus do takich nie należy - jak producent robi wszystko, nic nie robi dobrze. Tyczy się to z resztą każdej firmy. Jak przeglądam to forum, to nikt tu nie poleca dobrych roterów, tylko właśnie te Asusy. A myślę, że nawet TP-Link na DD-WRT / OpenWRT pobije niejednego Asusa na głowę.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-07-2016, 18:14   

przewaks napisał/a:
O ile TP-Llink to budżetowe rozwiązania, Linksys to wydział Cisco, a oni wiedzą najlepiej jak się robi sprzęt sieciowy

Obecny Linksys to tylko cień jego samego z poprzednich lat - poczytaj opinie klientów na temat obecnych routerów właśnie Linksysa - Linksys z Cisco nie ma nic wspólnego w sensie takim, że Linksys to SOHO, a Cisco jest kierowane dla rynku PRO - marką Linsys zajmuje się zupełni inny zespół ludzi niż marką Cisco.
Linksys się skończył na ich dziadku WRT - reszta tego sprzętu jedzie tylko na marce.
przewaks napisał/a:
Co z tego, że ponoć opinie mają dobre, jak producent nia miał pojęcia o routerach

Nie mają pojęcia a opinie klientów dobre... - hmmm ;)
przewaks napisał/a:
a Linksys, D-Link czy TP-Link od dawna je sprzedawały.

Firmy te też miały wtopy i wypuszczały buble - jak wszyscy...
przewaks napisał/a:
Jestem zdania żeby kupować sprzęt tylko sprawdzonych firm, a Asus do takich nie należy - jak producent robi wszystko, nic nie robi dobrze. Tyczy się to z resztą każdej firmy.

Jak i te firmy przez Ciebie wymienione ;)
przewaks napisał/a:
Jak przeglądam to forum, to nikt tu nie poleca dobrych roterów, tylko właśnie te Asusy.

To wyjaśnij mi, co dla Ciebie znaczy dobry sprzęt: kryteria, wymagania Twoje, cel, no i budżet - wtedy będziemy wiedzieli co u kogo znaczy "dobry i sprawdzony" sprzęt - a zapewniam Cię, że u każdego znaczy to co innego.
przewaks napisał/a:
A myślę, że nawet TP-Link na DD-WRT / OpenWRT pobije niejednego Asusa na głowę.

To wgraj do Asusa Tomato - porównaj, a poczujesz różnicę - Asus zje, przetrawi i wypluje TP Linka :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: