Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 25-08-2020, 07:19   UPC TV 4K BOX

Żeby nie robić kolejnego bałaganu. Proszę pisać tutaj wszystko co jest związane z nowym dekoderem UPC.
 
 
pioter111 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 72
Wysłany: 25-08-2020, 07:47   

Czy Ktoś wie ile programów na raz można nagrywać?
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 25-08-2020, 08:10   

pioter111 napisał/a:
Czy Ktoś wie ile programów na raz można nagrywać?


Tak wiem. Nie ma ograniczenia w liczbie jednoczesnych nagrań. Musisz jednak pamiętać że w przeciwieństwie do dekoderów mediabox czy horizon nagrywać można tylko wybrane kanały (!)
Kolejne ograniczenie to zaledwie 50 godzin nagrań oraz fakt ich automatycznego usuwania po 90 dniach od dokonania zapisu na serwerze.

Jeśli zatem mowa o funkcjonalności nagrań to jest kiepsko szczególnie jeśli mowa o tym że tylko wybrane kanały mogą być nagrywane, a na chwilę obecną ich lista (jak na razie) nie jest jeszcze opublikowana. Można jednak przypuszczac że możliwość nagrań będzie dotyczyć będzie ych kanałów dla których jest udostępniona opcja Replay tv a to oznaczałoby np brak możliwości nagrań np na kanale FOX, ale poczekajmy na oficjalną listę to przypuszczenie może się okazać czysta hipotezą. Pamiętajmy że podoba sytuacja ma się do nagrań w chmurze w przypadku iptv od orange I usługi "multinagrywarki" tam również nie nagrasz na każdym kanale :(
 
 
Morthen 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 158
Skąd: Mielec
Wysłany: 25-08-2020, 09:49   

Lista kanałów, na których możesz nagrywać audycje znajduje się tutaj:
https://www.upc.pl/pdf/b2...ograming_4k.pdf .
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 25-08-2020, 10:25   

Morthen napisał/a:
Lista kanałów, na których możesz nagrywać audycje znajduje się tutaj:
https://www.upc.pl/pdf/b2...ograming_4k.pdf .


Dokładnie, własnie publikacja uzyskała światło dzienne tuż po moim wpisie.

Niestety za pośrednictwem UPC 4K TV BOX nie nagramy kanałów grupy TVN, FOX, Ale Kino+, grupy Polsat (w tym Polsat Film i Polsat Sport), Planete+ oraz wielu innych, niestety przegapionych transmisji czy nadań nie da się na wielu z nich także odtworzyć później gdyż nie działa na nich Replay TV.

Generalnie z listy widać, że nagrywanie jest możliwe głównie na tych kanałach na których dostępne jest Replay TV ale nie na wszystkich bo np. na TVN czy TVN24 nie nagrasz nic.
Dziwne wydaje się posunięcie udostępnienia nagrań na kanałach HBO których biblioteka i tak w pełni jest dostępna w usłudze VOD oraz HBO GO co mija się z celem.

Zbyt ograniczona lista kanałów na których można dokonać nagrań.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 25-08-2020, 14:14   

Czy ten Replay działa dla całego kanału, czy tylko dla wybranych pozycji? Pamiętam, że na Horizonie nie dało się odtworzyć z powtórki filmów zagranicznych na TVP i na TVN. Działało to tylko na pozycjach własnych - tylko autorskie programy na danym kanale. Czyli na TVP dało się obejrzeć programy informacyjne, teleturnieje, reportaże, własne telenowele, ale filmy i seriale zagraniczne już nie.

Czy działa zmiana ścieżki dźwiękowej i możliwość włączenia napisów? Czy jest dostępna telegazeta? Czy można posegrować własną kolejność kanałów?

Czy dekoder ma przewagę nad aplikacją Canal+ OTT? Tam można cofać wszystko do 7 dni i oglądać nawet poza domem kanały z plusem. Plus mają programy plusowe dostępne w formie VOD (również poza domem). Cofać program można do dowolnego miejsca (możliwość ręcznego pominięcia reklam).
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2020, 17:53   

Skoro nie przewidziano rezygnacji z DVB-C, to jednak liczę na jakiś porządny dekoder z HDD, a nie tę przystawkę.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 25-08-2020, 18:15   

Czyli ta nagrywarka sieciowa to jedna wielka LIPA. W NETII można nagrywać zdecydowana większość programów w tym wszystkie z grupy Polsat i TVN i TVP. Naprawdę słabo to wygląda.... Jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony do tej nowinki.W Multimedii też jest podobna usługa, ale nie wiem jak tam jest z tą nagrywarką
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2020, 18:19   

DVB-C i tak kiedyś wyleci. W porównaniu do streamu jest gigantycznym marnotrawieniem pasma w kablu, które nie jest w gumy, a jest potrzebne na coraz szybszy internet, coraz więcej przesyłanych danych, VOD, itd.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2020, 18:22   

Brak nagrywarki w mojej opinii dyskwalifikuje ten dekoder. Jak ja w domu wytłumaczę, że mam 4k a nie mogę nagrać choćby czegokolwiek z TVN lub Polsatu aby pomijać reklamy. U mnie to nie przejdzie nawet w opcji multiroom. No nic trzeba czekać dalej na jakieś mądrzejsze rozwiązanie...

Może ktoś na chłopski rozum wytłumaczy na mediaboks i horizon można nagrywać np TVP bo jest licencja a na 4k brak licencji.. O CO TU chodzi ?????
Ostatnio zmieniony przez stivi 25-08-2020, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
  stivi
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 25-08-2020, 18:38   

W Orange jest ICU 100, Dekoder Samsunga gdzie możesz nagrywać trzy programy na dysku i jest to dekoder z 4K. Orange ma IPTV więc wszystko się da zrobić.
 
 
pawelr 
easy master

Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 27
Wysłany: 25-08-2020, 19:00   

swordfish napisał/a:
Czy ten Replay działa dla całego kanału, czy tylko dla wybranych pozycji? [...]

tylko dla wybranych pozycji. Tak samo jest na Horizonie.

swordfish napisał/a:

Czy działa zmiana ścieżki dźwiękowej i możliwość włączenia napisów?
Czy jest dostępna telegazeta? Czy można posegrować własną kolejność kanałów?


Ścieżkę dżwiękową można zmienić. Ale na żadnym programie dekoder nie wysyła dźwięku DolbyDigital mimo takiej opcji w menu. To jest jak dla mnie wykluczające jako podstawowe urządzenie do TV. Napisy są.
Kanały można dowolnie segregować, a raczej ustawiać sobie swoją listę. Mozna robić profile. Dla siebie, dziecka, żony, itd. Każdy może mieć swoją listę. Przełączenie profilu jednym przyciskiem pilota i działa błyskawicznie.

Nie wiem jak działa c+.
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 25-08-2020, 19:50   

ten dekoder to mi wygląda na przystawkę Tv w rodzaju AppleTv lub Chromecasta. Pytanie więc czy mając AppleTv warto o nim myśleć?
 
 
Michal_z_bdg 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2020
Posty: 1
Wysłany: 25-08-2020, 20:06   

Mam Horizona i chciałem wymienić na nowy sprzęt, ale się zawiodłem. Rozumię problem licencji z nagrywaniem w chmurze, ale rozwiązuje się to montując dysk w dekoderze i dając możliwość nagrywania lokalnego.

Mam wrażenie, że UPC dąży do zrobienia dekodera/aplikacji, co w mojej ocenie jest nieporozumieniem. Jak wycofają Horizony, będą mieć najsłabszy dekoder na rynku.

Jedyne, co mnie jeszcze interesuje to profile. Czy można tworzyć listy kanałów wg własnej kolejności?
 
 
0podroznik 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 25
Wysłany: 25-08-2020, 20:47   

Może wzorem Vectry wprowadzą możliwość podłączenia własnego twardziela? Dodatkowe 2-5 zł miesięcznie, ale nagrania zostawałyby z nami na zawsze, nawet przy usterce dekodera...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: